Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Obliczanie przepływu wody w rurze w l/h

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Nauka Szkolnictwo -> Teoria i Laborki -> Obliczanie przepływu wody w rurze w l/h
Autor
Wiadomość
fenol
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Lublin

Post#1 Post autora tematu 01 Kwi 2010 19:39   

Obliczanie przepływu wody w rurze w l/h

Witam,
uprzejmie proszę o informację w jaki sposób obliczyć ilość przepływającej wody przez rurę w litrach na godzinę w zależności od średnicy rury oraz ciśnienia w barach np. jaki będzie przepływ wody w litrach/h dla rury o średnicy 25mm przy ciśnieniu 3bar?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

p.s. w dniu dzisiejszym Administrator forum przeniósł już moją wiadomość o tej samej treści do kosza wskazując przy tym na punkt regulaminu mówiący o tym, iż na forum nie odrabia się zadań szkolnych. Uprzejmie informuję, że szkoły różnego rodzaju skończyłem już dawno (nie każdy musi posiadać wykształcenie techniczne). Kwestia ta jest mi potrzebna w związku z projektowanym systemem nawadniania uprawy szkółkarskiej oraz włączenia w system urządzenia Dosatron. Będąc świadomy poziomu wiedzy technicznej prezentowanej na forum Elektrody pomyślałem, że ktoś będzie mi mógł pomóc w tej kwestii i dlatego zadałem to pytanie. W dalszym ciągu liczę na dobrą wolę użytkowników forum i pomoc w temacie.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2010 19:39   

Powrót do góry

Lisek64
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Nowy Sącz

Post#2 01 Kwi 2010 22:32   

Re: Obliczanie przepływu wody w rurze w l/h

Przykłady

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2010 22:32   

Powrót do góry

fenol
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Lublin

Post#3 Post autora tematu 02 Kwi 2010 09:16   

Re: Obliczanie przepływu wody w rurze w l/h

Bardzo dziękuję. Oto właśnie mi chodziło.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Nauka Szkolnictwo -> Teoria i Laborki -> Obliczanie przepływu wody w rurze w l/h
Strona 1 z 1