Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

sprężarka i klucze pneumatyczne proszę pomóżcie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> sprężarka i klucze pneumatyczne proszę pomóżcie
Autor
Wiadomość
patrykmaster5
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Łomża

Post#1 Post autora tematu 08 Kwi 2010 10:35   

sprężarka i klucze pneumatyczne proszę pomóżcie

Witam mam takie pytanie. Zakupiłem nie dawno sprężarkę 80 Litrów i chciałbym teraz dokupić klucze pneumatyczne, Czy sprężarka nie bedzie za słaba do np. odkręcenia kół czy większych śrub. Prosze o pomoc
Powrót do góry

RobertLodz09
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Łódż

Post#2 08 Kwi 2010 11:52   

Re: sprężarka i klucze pneumatyczne proszę pomóżcie

A jaką ma wydajność powietrza na wyjściu? Jlu tłokowy jest kompresor? Sama pojemność butli to nic nie mówi! Pozdrawiam!
Powrót do góry

patrykmaster5
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 08 Kwi 2010 12:13   

na sprężarce jest napisane : 230/50Hz 1500W 2.0HP 0.8MPa 50L (Sądząc po 50 L to jest chyba 50 litrowa ?:))
Powrót do góry

Axtur
Poziom 10
Poziom 10

Post#4 08 Kwi 2010 12:29   

Tak jest to sprężarka ze zbiornikiem 50l. tak więc o kluczach, szlifierkach itp. możesz zapomnieć jeśli chodzi Ci o takie działanie jak np. u wulkanizatora. Oczywiście wszystkie urządzenia pneumatyczne będą pracować ale zapas sprężonego powietrza jest zbyt mały na zastosowanie nawet półprofesjonalne (więcej nerwów niż to warte) aaale zawsze można się pobawić aha i jeszcze jeśli sprężarka ma więcej niż 1 tłok jest cień szansy że zadowoli Twoje potrzeby bo w przypadku jednotłokowej szkoda kasy na lepszy sprzęt (np. klucz pneumatyczny)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Kwi 2010 12:29   

Powrót do góry

carrot
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Kraków

Post#5 08 Kwi 2010 12:32   

Ciśnienie robocze 0,8MPa wystarczy, co do wydajności, to nie wiem, ale w końcu pneumatem nie tłucze się bez przerwy, chyba że chcesz się bawić w oponiarza.
Jeśli chodzi o klucz to na co dzień używam King Tony Link
Jest w stanie odkręcić półoś, a to mi wystarcza
i jeszcze jedno:
Mam kompresor 3 cylindrowy z silnikiem 3,5kW i zbiornikiem 150l, jak blacharz coś maluje, to drze się na mnie żebym nie używał pneumata bo zabieram mu powietrze do pistoletu
Powrót do góry

patrykmaster5
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 Post autora tematu 08 Kwi 2010 12:57   

nie chodzi mi po profesjonalny sprzęt tylko dla domowego użytku nie koniecznie zbyt często :) Chodzi mi o ten komplet http://moto.allegro.pl/item980566585_zestaw_pneumatyczny_udarowy_z_nasadkami_6_14_elem.html plus moja spręzara opisana powyżej. Jak to bedzie działało może wiecie ?
Powrót do góry

Axtur
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 08 Kwi 2010 13:01pomocny post - solucja   

Jak powyżej napisałem będzie działało ale jak ..................... tego nie wie nikt jeśli masz jeden tłok (cylinder) szkoda zachodu bo ten zestawik ma zapotrzebowanie ok 300l/min a Twoja sprężara w porywach da ok 150 l/min możliwe że do jednej śruby będziesz musiał kilka razy napełniać zbiornik
Powrót do góry

patrykmaster5
Poziom 6
Poziom 6

Post#8 Post autora tematu 08 Kwi 2010 13:13   

OK DZIĘKI
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Kwi 2010 13:13   

Powrót do góry

1078231
Gość

Post#9 08 Kwi 2010 13:15pomocny post - solucja   

Sprężarka jest za słaba, ale jeżeli napompujesz butlę do pełna to jedną, może dwie śruby odkręcisz i....będziesz czekał, aż sprężarka znowu odklekota swoje.
Do pracy z gunami powinna być sprężarka o wydajności przynajmniej 400l/min, i z pewnością nie będzie jej napędzał wtedy silnik 2kW.
Ten zestaw z allegro wydaje mi się za tani, zważywszy na fakt, że byle jaka grzechotka pneumatyczna ( ale taka, co daje się już nią pracować) kosztuje minimum 160zł.
Powrót do góry

RobertLodz09
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Łódż

Post#10 08 Kwi 2010 13:38   

Taką sprężarką to sobie tylko w powietrzu pokręcisz kluczem pneumatycznym ,min. to musi być dwutłokowa żeby cokolwiek można było na niej pokręcić! Pozdrawiam!
Na takiej 50 lit. z jednym tłokiem to możesz sobie robić konserwacje podwozia itp. prace.
Powrót do góry

1078231
Gość

Post#11 08 Kwi 2010 13:43   

Jest tak-ja mam właśnie jednocylindrową Einhell ( 50 l,240l/min, 2,5kW) i jakoś ciagnie grzechotkę, ale zapas powietrza starcza na wykręcenie jednej śruby ósemki tak ze 3 cm efektywnego gwintu i do połowy drugiej.
I musi dobić powietrza, bo bardzo się ślamazarzy pod koniec.
Do dmuchania to też nie komfort, owszem; jak z kurzu to jest ok, ale jak trzeba wydmuchać po myciu ( zdmuchnąć krople wody) to już tak różowo nie jest.
Powrót do góry

carrot
Poziom 24
Poziom 24

Post#12 08 Kwi 2010 14:00   

Dwa takie klucze jak w linku wywaliłem do śmieci, w warsztacie udało im się przeżyć 3 miesiące, przełącznik prawo-lewo jest bez żadnych o-ringów, po kilkuset przełączeniach wyciera się obudowa klucza i powietrze ucieka koło zaworu, zamiast napędzać turbinę
Powrót do góry

patrykmaster5
Poziom 6
Poziom 6

Post#13 Post autora tematu 08 Kwi 2010 14:06   

To pozostało mi tylko kupić klucz elektryczny. Tylko nie mogłem znaleźć tego typu grzechotek może ich wcale niema ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Kwi 2010 14:06   

Powrót do góry

carrot
Poziom 24
Poziom 24

Post#14 08 Kwi 2010 14:13   

Są, ale nie są tanie Link
Raz używałem nawet akumulatorowego na rajdzie, to dopiero jest fajna zabawka, akumulator na szelkach na plecach (tak z 10kg) kawałek kabla i klucz, 4 koła w 3 min
Powrót do góry

patrykmaster5
Poziom 6
Poziom 6

Post#15 Post autora tematu 08 Kwi 2010 14:24   

Ale cena też niczego sobie takie drogie zabawki dla własnego użytku myśle że mi nie są mi potrzebne :D

Dodano po 3 [minuty]:

dokładniej mi chodzi o coś takiego http://moto.allegro.pl/item986993015_klucz_pneumatyczny_katowy_1_2_122nm_140obr_gisonfv.html tyle żeby był elektryczny takie coś bo nigdzie nie moge znaleźć
Powrót do góry

Axtur
Poziom 10
Poziom 10

Post#16 08 Kwi 2010 20:04pomocny post - solucja   

Noooo taki to może i przy Twoim kompresorku pochula zapotrzebowanie na powietrze ma wg. sprzedającego 150l/min ale zapieczonej śrubki może nie ruszyć a np odkręcanie nim kół to czysta abstrakcja bawiłem się kiedyś takim i max jak dla mnie to M8 ale z tego co czytam Twoje zapędy idą w dobrą stronę - elektryczny klucz udarowy wcale nie są takie drogie - chińszczyzna na alle... już od 150 pln http://moto.allegro.pl/listing/search.php?string=klucz&from_showcat=1&category=28436 . Ja osobiście mam hitachi modelu nie pamiętam i radzi sobie wyśmienicie (nakrętka fabrycznego przegubu w 10-cio letnim dostawczaku dla niego to pestka - normalnie klucz 36 + 2 metry rury) jedynie co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić to dowiedzieć się od przedstawiciela np. hitachi, wurth jak u nich kształtują się ceny ale to dopiero jutro aha taki jak podałeś w powyższym poście w wersji elektrycznej raczej nie występuje przejrzałem już 4 katalogi (różnych firm)
i nic takiego nie ma
Powrót do góry

patrykmaster5
Poziom 6
Poziom 6

Post#17 Post autora tematu 08 Kwi 2010 20:29   

Ok dzięki bardzo :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> sprężarka i klucze pneumatyczne proszę pomóżcie
Strona 1 z 1