Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Brak dźwięku z TV w kinie domowym

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Połączenia urządzeń -> Brak dźwięku z TV w kinie domowym
Autor
Wiadomość
mski1
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Tychy

Post#1 Post autora tematu 18 Gru 2008 00:19   

Kino domowe + tv jak podłączyć ?

Witam,

Mam problem z uzyskaniem dźwięku z TV - Daewoo DLS 2612 na kinie domowym SAMSUNG ht-tz215.

Schematy:
Kino:

TV:

Próbowałem już połączeń typu:
- euro-euro z tv do dvd
- euro-chinch - euro do TV, chinch czerwony, biały, żółty do DVD
- chinch - czerwony, biały - do tv i dvd

Niestety oprócz dobrej jakości obrazu dźwięk słyszalny jest tylko przy odtwarzaniu mp3 z USB, filmów z DVD i tyle...

Podczas oglądania TV dźwięk słyszalny jest tylko w TV kino buczy ale nic nie słychać.

Dodam iż na starym TV 29 calowym Philipsie problem znika po podłączeniu przez chinch - wszystko śmiga.

Proszę o podpowiedź czy złącze COMPONENT (zielony niebieski czerwony) będące w DVD i TV ma też wpływ na pozyskanie dźwięku czy tylko obrazu? Z góry dzięki za podpowiedź.
Powrót do góry

lukaszlanga
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Włocławek

Post#2 18 Gru 2008 09:58   

Re: Kino domowe + tv jak podłączyć ?

spróbuj podłączyć componentem może to coś da a jeśli masz w obu wejście HDMI to podłącz przez to dźwięk idzie cyfrowo więc może to coś pomoże
Powrót do góry

mski1
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 18 Gru 2008 10:42   

Przecież component jest tylko od wizji to skąd uzyskać dźwięk ? Jak widać na schemacie HDMI w TV nie ma. Zapomniałem dodać że w TV są jeszcze 2 wyjścia EURO
Powrót do góry

Kamil_153
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Karsin

Post#4 18 Gru 2008 13:03   

Masz na TV wyjście audio czincz i to podłączasz do DVD w miejsce typu audio in lub aux(na zdjęciu tyłu DVD nie widać dokładnie)możesz też wyciągnąć dżwięk z wyjścia słuchawkowego telewizora
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Gru 2008 13:03   

Powrót do góry

mski1
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 18 Gru 2008 22:43   

Już sobie poradziłem, dzięki pomocy przejściówki

Wystarczyło potem zwykłymi chinchami i działa !!!
Powrót do góry

dygesta
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 11 Lut 2009 20:56   

co zrobić żeby głos z tv był grany w kinie domowym ?

mam takie pytanie można jakoś ustawić żeby głos telewizji był grany na głośnikach kina domowego ?? jak tak to proszę o jakieś wskazówki jak to zrobić

Telewizor LG 42LG5000 jest podłączony do kina domowego LG HT503TH przez kabel HDMI

Pkt 15 regulaminu. Proszę poprawić. [Pol-UK]
Powrót do góry

224106
Usunięty

Post#7 11 Lut 2009 21:07pomocny post - solucja   

Re: co zrobić żeby głos z tv był grany w kinie domowym ?

Witam, sprawdź czy kino domowe ma wejście optyczne TOSLINK, jeśli tak podłączasz kabelek do TV i kina, włączasz w kinie (w moim przypadku D-IN) i wszystko Ci gra, a co do HDMI nie mam pojęcia :)

Wiem, że tv ma wyjście cyfrowe optyczne wiec zobacz sobie z tyłu tv jak wyglada, jak włączysz TV to powinno lekko swiecić na czerwono, a potem zobacz czy DVD ma takie samo. Jak tak to sprawa załatwiona i bezproblemowo podłączasz.
Powrót do góry

h jaworski
Poziom 24
Poziom 24

Post#8 11 Lut 2009 23:33pomocny post - solucja   

Kabel HDMI przenosi tylko obraz nie ma audio trzeba połączyć jeszcze 1 kabel albo jak proponuje kolega optyczny albo zwykły czincz.
Powrót do góry

dygesta
Poziom 9
Poziom 9

Post#9 12 Lut 2009 08:01   

to nie mój sprzęt więc dokładnie nie wiem co on ma ale na tej stronie http://www.pixmania.com/pl/pl/2405704/packpromo/lg/zestaw-home-cinema-ht503.html widzę że jest napisane że ma Optyczne wejście cyfrowe

więc w takim razie trzeba dokupić kabel TOSLINK

dzięki za pomoc
Powrót do góry

AxelNext
Poziom 23
Poziom 23

Post#10 12 Lut 2009 18:44   

h jaworski napisał:
Kabel HDMI przenosi tylko obraz nie ma audio trzeba połączyć jeszcze 1 kabel...
HDMI przenosi także AUDIO http://pl.wikipedia.org/wiki/Hdmi

Spróbuj z innym gniazdem HDMI w TV.
Powrót do góry

cybereq
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Słupsk

Post#11 13 Lut 2009 19:09   

Hdmi przenosi Audio powinno wykryc kabel w kinie. Kumpel ma kino i tv samsunga po podłączeniu dzwięk od razu się pojawia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lut 2009 19:09   

Powrót do góry

ziuters
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wrocław

Post#12 02 Lut 2010 23:33   

tv jvc - podłączenie kina domowego

Witam, posiadam telewizor JVC LT-46Z70BU, niedawno zakupiłam zestaw kina domowego firmy ONKYO (TX-SR307). Mam jednak problem z podłączeniem tego kina domowego do tv.. Kupiłam dodatkowo kabel HDMI, jednak po podłączeniu wszystkiego tak, jak było to opisane w instrukcji - nic jednak nie działa. Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc?
Powrót do góry

korrus666
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Łódź

Post#13 03 Lut 2010 01:48   

Re: tv jvc - podłączenie kina domowego

Ale dokładnie co nie działa? I dokładnie jakie sprzęty masz w tym kinie bo TX-SR307 to tylko amplituner. Jaka reszta, jak podłączone? Jak dokładnie opiszesz to będzie łatwiej pomóc.
Powrót do góry

ziuters
Poziom 2
Poziom 2

Post#14 03 Lut 2010 13:14   

Powiem szczerze, że za bardzo się na tym nie znam, dlatego z góry przepraszam jeśli mogę pisać troszkę niezrozumiale;)

Jedyny kabel jaki łączy telewizor z amplitunerem to kabel HDMI. Do amplitunera mam odtwarzacz DVD i głośniki M-Audio HTS-900 5.0 (w tym zestawie nie mam subwoofera).

Kabel HDMI w amplitunerze podłączony jest jako "OUT", a w telewizorze mam dwa wejścia HDMI i nie za bardzo jestem pewna, do którego powinno to być podłączone.
Duże kolumny podłączone do amplitunera (front speakers A), centralny głośnik jest podłączony do center speaker i dwa mniejsze boczne głośniki do surr speaker.

Do DVD kable też są podłączone, ale na razie się tym nie przejmuję, bo najbardziej zależy mi na tym, żeby ten amplituner działał.. Bo przecież to śmieszne jest, żeby kupić drogie kino domowe i nie móc go prawidłowo podłączyć... Sprawdzałam, czy podłączając wszystkie kable zgadza się wszystko (plus z plusem, minus z minusem),ale mimo to telewizor nie reaguje, tak jakbym nic nie podłączyła do niego. Może to trzeba zmienić coś w ustawieniach telewizora?

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Aukcję usunąłem.
Regulamin p.10.11 - GKVIDEO

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lut 2010 13:14   

Powrót do góry

korrus666
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Łódź

Post#15 03 Lut 2010 14:31   

Nadal nie wiem co nie działa. Nie ma dźwięku obrazu czy co? DVD musisz podłączyć do amplitunera kablem HDMI. Dźwięk z kina będzie tylko dla filmów z DVD dla telewizora będzie cisza. Amplituner z TV podłączasz tak jak napisałaś do jednego z wejść w TV. W TV wybierasz odpowiednie źródło HDMI 1 lub HDMI 2 to, do którego podłączyłaś amplituner. DVD do amplitunera podłączasz przez HDMI do wejścia DVD (pewnie takie jest) W amplitunerze przełączasz źródło dźwięku na DVD i to już. Wkładasz płytę DVD i włączasz. Powinien być dźwięk z Ampli i obraz na TV.
Powrót do góry

ziuters
Poziom 2
Poziom 2

Post#16 03 Lut 2010 15:17   

Już wiem w czym problem, nie podłączyłam jednego kabla, który nawet nie wiedziałam do czego służy. Do tego źle podłączony kabel HDMI. Teraz już wszystko działa. :)

Dodano po 37 [minuty]:

Ok, a teraz inny problem, dlaczego mam czarno-biały obraz?
Powrót do góry

25519
Usunięty

Post#17 21 Lut 2010 08:18   

Przez kabel HDMI w LG HT503TH nie otrzymasz dźwięku. Patrz instrukcja obsługi, w tym kinie gniazdo HDMI to tylko wyjście (HDMI OUTPUT)
Powrót do góry

leo828
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Białystok

Post#18 02 Mar 2010 13:56   

Musisz podłączyć kabel HDMI do telewizora przed uruchomieniem laptopa,lub go zrestartować po podłączeniu kabla.W przeciwnym przypadku nie będziesz miał głosu z kina domowego.Miałem ten sam problem.Nie wiem dlaczego tak się dzieje.
Powrót do góry

tomaszsport
Poziom 3
Poziom 3

Post#19 13 Mar 2010 10:35   

Dźwięk przez kino domowe

Witam, posiadam telewizor samsung lcd le 32 b 450. chciałbym oglądać programy telewizyjne z anteny zbiorczej przez kino domowe samsung httz 215r. podłączyłem kabel hdmi i nic.proszę o poradę,pozdrawiam. (posiadam także kabel video )

Następnym razem proszę zważać na p.10.9 (poprawiłem)
Tak w ogóle powinno być OSTRZEŻENIE! bo to kolejny post bez poprawy - GKVIDEO

Powrót do góry

jpuchala
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Częstochowa

Post#20 18 Mar 2010 03:37   

Re: Dźwięk przez kino domowe

Żeby uzyskać z tv dźwięk przez kino domowe musisz podłączyć wyjście AUDIO OUT w tv z wejściem AUX IN (lub jakimś innym IN-em) w kinie. Jeśli się nie myle będzie potrzebny do tego przewód 2xCinch na 2xCinch.
Powrót do góry

Iceman31
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Zabrze

Post#21 18 Mar 2010 10:37   

Kolego, podłączenie kina domowego do telewizora poprzez HDMI daje Ci tylko i wyłącznie możliwość oglądania tym sposobem filmów na DVD np w rozdzielczości FULL HD (jeśli masz taki TV).
Poza tym programy oglądasz na TV a nie na kinie domowym... przez nie chcesz uzyskać zapewne dźwięk z anteny. Robisz tak jak opisał kolega powyżej.
Kabelek 2xchinch na 2xchinch wpinasz.... do telewizora w gniazda AUDIO OUT a do kina domowego do AUDIO IN (ewentualnie jeśli jest to AUX IN)
Powrót do góry

leszekpo59
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Grudziądz

Post#22 18 Mar 2010 17:50   

Witam. Zainteresował mnie temat tu poruszony. Myślę, że można TV połączyć poprzez przewód optyczny, wykorzystując wyjście optyczne sygnału z TV i wejście również optyczne w kinie domowym. W przyszłości, korzystając z cyfrowej kablówki, mamy już gotową instalację pod dźwięk 5.1. W kinie domowym należy wybrać wejście optyczne, a nie IN lub AUX.
Powrót do góry

Iceman31
Poziom 18
Poziom 18

Post#23 18 Mar 2010 20:32   

Pod warunkiem że takowe wejście telewizor posiada a w telewizorach póki co to rzadkość.... więc zakładamy że nie ma.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Mar 2010 20:32   

Powrót do góry

leszekpo59
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Grudziądz

Post#24 19 Mar 2010 16:16   

Witam. Wpierw, do Iceman31. Telewizor posiada takowe wyjście, bo moja odpowiedź dotyczyła problemu, który poruszył tomaszsport, a że dokładnie podał jaki sprzęt posiada, to wiem, że gniazda o których pisałem, są takowe w tych urządzeniach. W odpowiedzi do tomaszsport, to jak wspomniałem wcześniej, tak bym widział to rozwiązanie sprawy dźwięku w kinie domowym. Opis Tv znalazłem pod tym adresem: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/opis-samsung-le32b450.bhtml#opis natomiast odnośnie kina domowego, o którym pisze tomaszsport, jest pod adresem: http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/home-theater/home-theater-systems/HT-TZ215R/EDC/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=spec&fullspec=F
Powrót do góry

Iceman31
Poziom 18
Poziom 18

Post#25 19 Mar 2010 18:57   

Ok. leszekpo59. Nie sprawdzałem jakie wejścia ma jego sprzęt. Przecież nie pisałem do Ciebie w formie jakiejkolwiek pretensji.
Sprawdziłeś i chwała Ci za to :-) W tym przypadku może to tak podłaczyć.
Powrót do góry

ozaryibyt
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: ozary

Post#26 03 Kwi 2010 18:11   

ja z podobnym problemem. w sumie identycznym. ten sam zestaw. napisz prosze co zrobiłaś. działa mi dzwięk ze wzmacniacza jak leci dvd. ale chciałbym też ogladać tv i móc cieszyć się sprzetęm... jutro leci formuła 1 i siedze przy tym sprzęcie z którym nigdy wczesniej nie miałem doczynienia od wczoraj i nic dzwięk leci tyko z tv a nie ze wzmacniacza. prosze o pomoc

Kolego popraw pisownię , zrób zdjęcia swoich połączeń , wypisz jakie sprzęty chcesz podłączyć , a na pewno będzie łatwiej coś podpowiedzieć - GKVIDEO
Powrót do góry

slawk0
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Wschowa

Post#27 09 Kwi 2010 17:11   

Witam. Mam taki problem, że gdy podłączyłem telewizor z kinem domowym kablem HDMI-HDMI to głosu z telewizora nie słychać w głośnikach w kinie. Czy jest jakaś opcja w tym kinie aby był głos z TV czy trzeba podłączyć jakimś innym kablem?

TV Philips 42PFL3604:
-Złącze Ext 1 Scart: Złącze audio L/P, RGB
-Złącze Ext 2 Scart: Złącze audio L/P, RGB
-Złącze Ext 3: YPbPr, Wejście audio L/P
-Złącza z przodu/z boku: Wejście HDMI v1.3, Wejście CVBS, Wejście audio L/P
-Wyjście audio – cyfrowe: Koncentryczne (cinch)
-Wyjście S/PDIF (koncentryczne).

Kino Samsung HT-TZ222:
-Wireless-Ready
-Wejście optyczne audio
-Złącze komponent
-Złącze audio composite
-Złącze Scart.
Powrót do góry

stanislaw1325
Poziom 5
Poziom 5

Post#28 09 Kwi 2010 18:16   

brak dzwieku z TV w kinie domowym

Witam

Mam telewizor lcd Panasonic TX - 32 LE7PA (Tyl telewizora na obrazku)Brak dźwięku z TV w kinie domowym
Kino domowe Samsung DVD HT-THX 25.Brak dźwięku z TV w kinie domowym
Mam problem jak podlaczyc kable miedzy TV i Kinem domowym aby dzwiek z telewizora byl przesylany na glosniki kina domowego? Podlaczone bylo SCART, HDMI, chinche i zadna z tych konfiguracji nie dziala.
Powrót do góry

ciuqu
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wysoka /k.Zawiercia

Post#29 09 Kwi 2010 21:33   

Re: Brak dźwięku z TV w kinie domowym

slawk0 napisał:

-Złącza z przodu/z boku: Wejście HDMI v1.3, Wejście CVBS, Wejście audio L/P
-Wyjście audio – cyfrowe: Koncentryczne (cinch)

Przeczytaj dokładnie co napisałeś i odpowiedz sobie na pytanie czemu, chyba rozumiesz co znaczy wejście i wyjście.

Pozdrawiam
Powrót do góry

jur1
Specjalista techniki DVD
Specjalista techniki DVD

Miasto: Elbląg

Post#30 10 Kwi 2010 00:43   

Re: brak dzwieku z TV w kinie domowym

Dźwięk z TV podajesz z gniazda AUDIO O-> a DVD ustawione na AUX ( na wyświetlaczu ) i przewody podłączone do AUX IN.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Połączenia urządzeń -> Brak dźwięku z TV w kinie domowym
Strona 1 z 10 Idź do strony 12345678910  Następny