X
  • #1 10 Apr 2010 03:31
    Setarkos
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Witam

Sprawa dość poważna gdyż jest do stracenia 30 stron pracy magisterskiej (spora jej cześć)

Plik nie chce się otworzyć w Microsoft Word (w którym był pisany) ani w Wordpadzie na dwóch rożnych laptopach inne pliki doc chodzą normalnie

wyskakuje blad

cannot oppen file. file corupted

Plik jednak odpala normalnie w notatniku i do 64 strony wszystko jest normalnie zniknęło jedynie jedno zdanie które przemieniło się na 180 stron marsjańskich znaczków/ slaczkow

W notatniku niestety poniszczyło wcześniejsze 64 strony tekstu: przecinki brak literek w wyrazach, itp.

Proszę o podanie jakiegoś programu który otworzy ten wadliwy plik i nie zrobi z niego takiej sieczki jak notatnik.

Albo jakiegoś programu który podniesie tamten plik do takiego stanu ze uda się go otworzyć w Microsoftowym Wordzie.
  • #2 10 Apr 2010 08:34
    adamas_nt
    Moderator Programowanie
    Helpful post? (0)
    Spróbuj naprawić. Jest kilka narzędzi do wyboru - do pobrania chociażby tutaj .
  • #3 10 Apr 2010 12:22
    Setarkos
    Level 18  
    Topic author Helpful post? (0)
    Niesetety prawie wszystkie sa platne, i nie wiadomo czy pomoga :(

Word Repeir tak jakby uratowal, ale wycial przypisy, polskie czcionki, odstempy innymi slowy bajzel

Mial ktos doczynienia z darmowym programem do odratowania pliku doc ?

Albo jesli juz to ktory polecacie z tych platnych programow

nie chce wydawac $ na cos co i tak mi nie pomoze.
  • #4 11 Apr 2010 00:43
    Setarkos
    Level 18  
    Udało mi się otworzyć plik w open offcie

Został problem z przypisami cześć tekstu z poprzedniego przypisu jest przerzucona do kolejnego przypisu co robi bajzel w każdym przypisie tak od 4rtej strony

od kiedy pojawiają się różnice w numerze przypisu ukazane na obrazku, mniemam ze w tym tkwi problem całego przesunięcia

Microsoft Word plik doc nagle nie mozna go otworzyc

nie znam się za bardzo na open office, majstrowałem w ustawieniach przypisów ale nic tego nie wyszło

jest jakiś sposób żeby przywrócić oryginalny zapis? zlikwidować różnicę w numerowaniu przypisów.

problem w tym ze przypisy te są jakby w ramce i nie da się zaznaczyć wszystkiego tylko jedna ramkę

POMOCY
  • #5 11 Apr 2010 09:19
    krzyyysztof
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Setarkos wrote:
    nie znam się za bardzo na open office

Proponowałbym zrobić coś takiego.
    Skoro otworzyłeś plik i jest w nim to co powinno, zapisz go z poziomu OpenOffice do formatu Microsoft Word

Nadaj mu jakąś nową nazwę a z pola zapisz jako typ, wybierz: Microsoft Word 97/2000/XP (.doc)

Następnie spróbuj otworzyć go już normalnie w Wordzie. Jeżeli się otworzy, być może znikną problemy z przypisami.

Pozdrawiam
  • #6 11 Apr 2010 11:08
    Setarkos
    Level 18  
    juz tak robilem

zapisuje juz ze zrypanymi przypisami dalej lipa
  • #7 12 Apr 2010 13:46
    marek003
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Napiszę tak: Masz szczęście że odczytałeś tekst.

Wiem że to żadna porada ale z doświadczenia wiem że po uszkodzeniu struktury pliku doc nie ma co liczyć na formaty, przypisy itd. więc szybciej jest stworzyć przypisy od początku niż próbować je "odzyskać" marnując cenny w tym przypadku czas.
    Jak widać po czasach wpisów juz "zmarnowałeś" więcej niż dzień. A stworzenie przypisów na 30 stronach to kwestia powiedzmy godziny. Razem z wcześniejszym przywróceniem formatowania i pozostałych ustawień to maks 3 godziny na "spokojnie".
  • #8 12 Apr 2010 17:24
    Setarkos
    Level 18  
    no racja mam czas do srody czekalem czy ktos nie poda jakiegos prostego rozwiazania gdyz czas goni :)

no ale podejzewalem ze nie zostanie mi nic innego jak recznie je poprawic
  Search 4 million + Products
Browse Products