Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Brak ikon na pulpicie, paska zadań, prawokliku...

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Pogotowie Antywirusowe -> Brak ikon na pulpicie, paska zadań, prawokliku...
Autor
Wiadomość
Grrafi
Poziom 12
Poziom 12

Post#1 Post autora tematu 10 Kwi 2010 21:45   

Brak ikon na pulpicie, paska zadań, prawokliku...

Witam.

kolega przyniósł do mnie komputer, bo stała się u niego dziwna rzecz. Mianowicie brak jest jakichkolwiek ikon, paska zadań, myszka działa, klawiatura działa, ale nie ma nimi co robić. Windows się uruchamia, ale tylko tyle, bo nic nie działa i nic nie da się uruchomić.

Moge wpisywać tylko polecenia z poziomu menedżera zadań, jak regedit, msconfig itp. W MZ jest explorator.exe, można go uruchamiać ile razy się chce, nic to nie daje.

Działa za to tryb awaryjny i tam nie ma problemów, wszystko sie uruchamia (choć przez chwile i tam sie nie uruchamiało). Może po kolei, co robiłem

- Przeskanowałem system z poziomu awaryjnego Pandą Global protection 2010
- Zainstalowałem konsolę odzyskiwania
- 2 razy uruchomiłem COMBOFIXa
- z poziomu konsoli wymieniłem plik explorator.exe
- przeinstalowałem Windows XP na starą wersję

i wszystko na nic. Po przeinstalowaniu w pewnym momencie te przypadłości, które dolegały normalnemu uruchamianiu udzieliły się również trybowi awaryjnemu, ale po ponownym uruchomieniu juz było ok. Chciałem jeszcze przeskanować KIS 2010 kompa, ale z poziom TA się go nie da zainstalować... Nie moge tez zrobić przywracania systemu, być może dlatego, że go przeinstalowałem, ale nie ma żadnych punktów, więc może ich wcześniej nie było...

Już nie wiem, co robić. Tutaj jeszcze log z combofixa. Nie wiem, co dać, więc daję całość. POMOCY...

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Kwi 2010 21:45   

Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Warszawa

Post#2 11 Kwi 2010 00:08   

Re: Brak ikon na pulpicie, paska zadań, prawokliku...

Nie widac infekcji. Zrob skan przy pomocy cureit oraz mbam. Daj tez log z OTL.
Powrót do góry

Grrafi
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 11 Kwi 2010 17:12   

Ufff, niezwykła niedziela. Ale wreszcie udało mi się zrobić skany.

W załączeniu plik z OTLa, Dr WEB wykrył ok. 50 zainfekowanych plików (ale żadnego na dysku , na którym jest windows - o ile dobrze pamiętam) teraz zapuściłem skana mbam-em - wcześniej w ogóle nie chciała się uruchomić instalka, więc może już zabiegi wcześniejsze jakoś pomogł. Ale na wszelki wypadek daję loga, żeby doświadczone oko mogło coś zobaczyć. Bo jeszcze na razie robi się skan mbam-em.

EDIT
I jeszcze jedno. Mbam nic nie wykrył, udało mi się wejść w trybie normalnym na windowsa. Niestety tylko raz. Po 3 minutach system przestał funkcjonować tak, jak powinien. Nie mogłem zaktualizowac sterowników karty dźwiękowej, zaktualizować antywirusa. Po ponownym uruchomieniu znów nic nie było na ekranie, jednak t. awaryjny się włącza... Dodam jeszcze wypis z z CureIt dr. WEB, który znalazł głownie wirusa Win32.Virut.56 ale także kilka Win32.HLLP.Jeefo.36352 i jeden Trojan.MulDrop.20711...

EDIT 2.
Udało mi się ponownie uruchomić system w trybie normalnym (po przeskanowaniu ponownie paroma programami, które de facto nic nie znalazły), ale i tak coś jest nei tak. Pojawil się jeszcze jeden objaw - gdy wrzucę do napędu, nawet się nie kręci - system jej nie widzi. Dodatkowo, gdy uruchomię OTL w trybie normalnym, ten zacina sie na samym początku, wyświetlając tylk ona dole napis "GEtting Drive Info..."

mbam uruchamia się, ale kończy pracę po 4 sekundach, słysze tylko że próbuje przeskanowac stację dyskietek i staje na pliku c:\windows\system32\zipfldr.dll... Dr. WEB konczy prace na przygotowaniu do skanowania... coś blokuje twarde dyski?

Proszę, jest tyle info, pomóżcie...

Załączniki:
CureIt.rar
CureIt.rar
Download (399.65 KB)
Punkty: 0.31 dla użytkownika
Extras.Txt
Extras.Txt
Download (21.5 KB)
Punkty: 0.31 dla użytkownika
OTL.Txt
OTL.Txt
Download (325.92 KB)
Punkty: 0.26 dla użytkownika
Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#4 11 Kwi 2010 21:31   

Nic dziwnego, ze sa problemy skoro sa wirusy Virut oraz Jeefo, ktore infekuje pliki exe.
Zrob skan calego dysku przy pomocy Dr.Web Cureit Livecd, to wersja, ktora dziala z plyty.

Po przeskanowaniu uruchom system oraz: sfc /scannow i daj mu naprawic pliki. Po wykonaniu daj log z combofix. Jezeli nadal bedzie problem to bedziesz musial wykonac instalacje naprawcza (wybierasz instalacje, nastepnie napwe - opcja R. Jest to druga opcja R w instalatorze).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Kwi 2010 21:31   

Powrót do góry

Grrafi
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 11 Kwi 2010 22:08   

No dobrze, tylko jak to zrobić? Bo jeśli robie z poziomu trybu awaryjnego, to juz nic nie wykrywa i system awaryjny się włącza, widze wszystko tak, jak powinno być. Gdy jednak jakimś cudem uda mi się włączyć system w trybie normalnym, nie czyta mi CD-romu (choć jest on normalnie widoczny, ale nawet tytułu płyty nie odczytuje... ) a wszystkie próby skanu systemu kończą się zaraz na początku...

A jeśli chodzi o instalację naprawczą, to rozumiem, że masz na myśli konsolę? Bo jesli tak, to wiąże się to z kopiowaniem plików czy czymś takim? Bo ja już robiłem instalację naprawczą windowsa, normalnie włożyłem płytkę ale zamiast nowej instalacji wybrałem opcję "napraw windows" ale to niestety nie pomogło...

System w trybie awaryjnym śmiga normalnie, w trybie normalnym nie śmiga w ogóle... Chciałbym zapytać, jaki plik za to odpowiada, ale przecież to nie jest takie łatwe... Coś, co nie uruchamia się w trybie awaryjnym, uruchamia się w trybie normalnym...
Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#6 11 Kwi 2010 22:17   

Masz nagrac iso cureit livecd i uruchomic z plyty komputer.

Co do instalacji to nie chodzi mi o konsole tylko o zainstalowanie systemu z plyty, podczas instalacji instalator wykryje system na dysku i wtedy wybierasz R.
Powrót do góry

marcinadamczewski
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 11 Kwi 2010 22:35   

Witam Kolegów!

Mam podobny problem, więc pozwolę się podłączyć do tego wątku.

Wczoraj jak zwykle zostawiłem komputer na noc, bo zasypiam przy jakims filmie.
dzisiaj po uruchomieniu systemu okazalo sie jakby zostal zainstalowany swiezy system. Pliki z pulpitu znikly, a na ich miejscu pojawily sie inne, z innej lokalizacji.
Aplikacje WMP, IE, RealPlayer i kilka innych po uruchomieniu wyglądają jakby dopiero co byly zainstalowane. W IE nie mam hasel i loginow do stron, ktore odwiedzam, nie ma ulubionych itd. po nacisnięciu START, rubryka skrótów jest pusta. Aha, lokalizacja pulpitu byla na D: a obecnie znajduje sie na C:. Nie wiem jak to się stalo. Przywracanie systemu nie dziala.

ok. To jest płyta ASUS, duo core intela 2.5Gh pamięc 3.00GB, Vista Ultimate. do połączeń z netem uzywam połączenia szerokopasmowego, z ruterem. Anty-vir NORTON.
jestem pewien ze ktoś w przeszlosci hakował ten komputer z tej sieci.

Mozna cos na to zaradzic?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Kwi 2010 22:35   

Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#8 11 Kwi 2010 22:39   

:arrow: marcinadamczewski
Wyglada to na uszkodzenie profilu, nie ma to zwiazku z tematyka tego dzialu.
Powrót do góry

Grrafi
Poziom 12
Poziom 12

Post#9 Post autora tematu 17 Kwi 2010 11:56   

Zapomniałem o temacie, ale teraz go dokończe.

Niestety dr WEB z liveCD tez nie pomógł. Wykrył wirusy w kilku plikach na dysku z windowsem, usunął je, ale system nadal nei włączał się w trybie normalnym. Po ponownym zeskanowaniu dysku system już nic nie znalazł, ale mimo to windows nadal nie uruchamiał się tak, jak powinien... Inne programy tez nic nie znajdowały.

Naprawa windowsa ponownie nic nie dała.

Niestety musiałem się poddac i reinstalowac system. Mimo to dziękuje wszystkim za pomoc.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Pogotowie Antywirusowe -> Brak ikon na pulpicie, paska zadań, prawokliku...
Strona 1 z 1