Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Vectra B stukanie podczas ruszania przód tył

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Vectra B stukanie podczas ruszania przód tył
Autor
Wiadomość
olo1300
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Pabianice

Post#1 Post autora tematu 11 Kwi 2010 13:14   

Vectra B stukanie podczas ruszania przód tył

Przepraszam ,że poraz kolejny ale poprzedniego postu niemogłem edytować "coś/ktoś"zablokował edycj poprzez przeniesienie go do kosza-dzięki:cry:
Więc powtórzę z nowymi wątkami

Witam koledzy ,proszę o poradę szukałem na forum ale wszystko sprowadza się do rzeczy ,które wymieniłem; a mianowicie od jakiegoś czasu w lewym przednim kole sprzy skręceniu kół (ale też na prostych się zdarza)i leciutkim ruszeniu słychać takie jednorazowe chrupnięcie,puknięcie w okolicy koła.Stojąc na lekkiej górce lekko ruszam samochodem do przodu chrupnie,dam na luz aby samoczynnie sie stoczył i też to słychać.Dziś wymieniłem łożyska amortyzatora+poduszki(obydwie strony) i przegub i niestety nic to nie dało.Co zaobserwowałem:mając wyjętą piastę włozyłem palce w otwór gdzie wchodzi przegub tj wewn. część łożyska i nie dało sie ono wcale obrócić.Gdy już złozyłem całość do kupy zakręciliśmy kołem i ojciec stwierdził ,że słyszy jak kulki w łożysku się obracają co wg niego niepowinno mieć miejsca i wskazuje na uszkodzone łożysko.Wszystko ok ale ja przyzwyczaiłem się że uszkodzone łozysko podczas jazdy wyje,buczy ale nie chrupie jednorazowo przy w/w sytuacji.Zauważyłem jeszcze jedną rzecz ,że nakrętka półosi musi być cholernie mocno dokręcona bo jak nie to podczas jazdy słychać taki odgłos jakby sucha guma ocierała się o metal lub coś podobnego i pewne jest że mam do zrobienia geometrię bo byłem na sprawdzeniu i jestem umówiony na wtorek.

Teraz byłem przy samochodzie i trochę zawęziłem obszar podejrzeń.Dżwięk dochodzi z okolicy tarczy hamulcowej lub piasty lub zacisku hamulca.Ponadto zauważyłem też ,że ddy ruszamdo przodu przy lekkim skręceniu kół słychać stuknięcie ale potem mogę jeżdzim w kółko i nic więcej nie puknie.Czyli napewno niewystępuje to cyklicznie czyli np. co obrót koła.Gdy się zatrzymam i zaczynam cofać też raz puknie i wtedy też mogę jeździć do tyłu po łuku i nic nie puknie.Podsumowując dźwięk pojawia się jednorazowo przy ruszeniu do przodu lub do tyłu gdy już ruszę dźwięk już się nie powtórzy chyba ,że ruszę do tyłu wtedy puknie a później do przodu wtedy też ale jednorazowo.Dżwięk nie występuje w tym samym miejscu czyli np. chyba nie ociera coś o coś bo gdy miałem samochód na luzie i chciałem go z zewnątrz przetoczyć do przodu za koło i robiłem to lekko to nie puknęło dopiero gdy zrobiłem to mocniej (szybszy obrót koła)to puknęło.Niechcę nic sugerować ale czy może to być sworzeń (luzu niema ale napewno ale czy nie jest zatarty w gnieździe)wykonując ruchy do przodu i tyłu nie chodzi płynnie tylko skokami.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Kwi 2010 13:14   

Powrót do góry

olel
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Jasło

Post#2 11 Kwi 2010 13:30   

Re: Vectra B stukanie podczas ruszania przód tył

Jak kolego sprawdziłeś że sworzeń nie ma luzu? Objawy były identyczne i po wymianie sworznia po kłopocie ale jak go sprawdzałem to ewidentnie miał luz. Odkręć go i zwal z piasty i próbuj, musi wykazywać dość duże opory w poruszaniu. Sprawdź sobie tulejki metalowo gumowe na wahaczu (poprzeczną i wzdłurzną) na 99% problem to sworzeń.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Kwi 2010 13:30   

Powrót do góry

mateusz_mateusz6
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: białka

Post#3 11 Kwi 2010 13:36   

Sprawdź czy masz koła poprzykręcane :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Kwi 2010 13:36   

Powrót do góry

olo1300
Poziom 7
Poziom 7

Post#4 Post autora tematu 11 Kwi 2010 15:00   

OLEL No właśnie kolego tak też mi się wydaje a byłem na sprawdzeniu zawieszenia przed geometrią na któą jestem umówiony na wtorek.Coprawda mechanika nie uczulałem na ten dźwięk bo niemiał dużo czasu ale obleciał zawiechę i powiedział że jest oko a w styczniu miałem przegląd i byłem na szarpakach dźwięk już wtedy było słychać a na szarpakach było oko.Tak sobię myślę że on luzu może niemieć ale zacierać się

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Byłem teraz przy samochodzie i wstrzyknąłem pod gumę sworznia wahacza troche wd40 lecz dźwięk nie ustał czyli raczej zatarcie sworznia wykluczam JUZ MNIE CH...STRZELA. Coś jeszcze :zeby słychać było puknięcie najpierw musi puknąć przy ruchu do przodu lub tyłu czyli jeżeli puknie gdy jadę do przodu to żeby puknęło muszę mniej więcej tyle samo się cofnąć dźwięk przenosi się na tarcze hamulcową bo słychać takie bardzo leciutkie jakby coś puknęło w tarczę ale podejrzewam ,że pewnie to puknięcie się rozchodzi.Dżwięk słychać tylko przy skręceniu koła w lewo gdy już prawie jest na wprost jest ok przy skręcie w prawo nic nie słychać
Powrót do góry

olo1300
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post autora tematu 12 Kwi 2010 14:17   

i po problemie:
powodem "chrupania" było łozysko a dokładniej jeden z rzędów łozyska się zatarł i widocznie przy skręcie dawało to o sobie znać.Ciekawe bo koło nie wyło ani nie szumiało jakoś specjalnie jednak teraz po wymianie łozyska jednak pracuje to wszystko ciszej ale podkreślam wcześniej też jakoś typowych oznak nie było słychać.Jeżeli ktoś będzie zainteresowanyu jakimiś szczegółami to zapraszam śmiało na pw.
pozdrawiam olo1300
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Vectra B stukanie podczas ruszania przód tył
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.045 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony