Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak Poprawić Zasięg sieci komórkowej?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Jak Poprawić Zasięg sieci komórkowej?
Autor
Wiadomość
sebidino
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 12 Kwi 2010 15:59   

Jak Poprawić Zasięg?

Witam

Mam działkę na której niestety zasięg jest 0-1 kreska w tel. komórkowym.
Czy jest możliwość zwiększenia zasięgu na tym terenie?

Myślałem nad instalacją anten odbiorczych dane pasmo, wzmacniacz w.cz., oraz nadajnik danego pasma.

Działka umiejscowiona jest w lesie, brak zasięgu bardzo przeszkadza mi w pracy.

Prosiłbym o jakąś pomoc.

Dziękuję
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Kwi 2010 15:59   

Powrót do góry

irekr
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: wieś niedaleko wsi Warszawa

Post#2 12 Kwi 2010 17:01   

Re: Jak Poprawić Zasięg?

Najwyraźniej nie znasz zasad działania telefonu komórkowego. Antena zewnętrzna jest możliwa, wzmacniacz nierealny.
Jaka sieć, jaka lokalizacja?
Powrót do góry

sebidino
Poziom 19
Poziom 19

Post#3 Post autora tematu 12 Kwi 2010 17:22   

Re: Jak Poprawić Zasięg?

Sieć - Orange
Lokalizacja - okolice Garwolina
Powrót do góry

SP5ANJ
Moderator
Moderator

Post#4 12 Kwi 2010 19:57pomocny post - solucja   

Re: Jak Poprawić Zasięg sieci komórkowej?

Witam.

Jest tak jak napisał irekr .

Masz wyjście.
Poszukaj w necie lub na stronach np. f-my Dipol, repeatery GSM lub DCS.
http://www.dipol.com.pl/repeatery-repeatery-dcs,4745.htm
Nawet taki sprzęt będzie działał http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_repeater_signal_gsm-80_A6740.htm

W necie są firmy oferujące lepszy i tańszy sprzęt tej klasy.
Dipol w tych tematach nie jest szczęśliwym wyjściem do zakupu.

Instalujesz antenę kierunkową do najbliższego BTS-a, dobry (mało stratny) kabel koncentryczny a w domku (w pobliżu salonu lub gabinetu) instalujesz Repeater z małą antenką .

Ważne abyś wcześniej dowiedział się jakie pasmo obsługuje dany (ten w pobliżu) przemiennik (czytaj : komórka GSM). Czy jest to 900MHz czy 1800MHz .

Na przestrzeni około 100m2 będziesz miał zasięg na 3 do 4-ech kresek. Bywało nawet, że sygnał (lokalnie) był na full. :D

Pozdrawiam.
Powrót do góry

irekr
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: wieś niedaleko wsi Warszawa

Post#5 13 Kwi 2010 07:23   

Okolice Garwolina to trochę mało. W okolicach Garwolina jest kilkadziesiąt BTS-ów Orange w kilku podsieciach. Najlepiej jak podasz pozycje geograficzna z google maps, wystarczająca dokładność.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Kwi 2010 07:23   

Powrót do góry

sebidino
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 Post autora tematu 13 Kwi 2010 10:24   

Witam

Dokładnie to:

Środek:
51°54'23,5'' 21°29'25,3''

Pozdrawiam
Powrót do góry

GREBSON
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Lublin

Post#7 13 Kwi 2010 22:45   

Proponuję jeszcze zorientować się w produktach firmy cell antenna. Są to wzmacniacze dwu-kierunkowe . Z sygnału 0/1 kreski na telefonie uzyskiwałem max wskazania. Urządzenie jest napewno droższe od oferowanych przez firmę dipol . Pozdrawiam.
Powrót do góry

humek
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 20 Kwi 2010 11:54   

witam! Już Ci Adaś ANJ napisał ja uzupełnię.Masz takową stronkę www.btsserch.pltam znajdziesz "wycinek" mapki twojej okolicy z aktualnymi BTS-ami czyli takimi przekaźnikami telefonii komórkowej. Po najechaniu na "balonik" z bts-em zobaczysz jaka to firma (era,orange,plus,play) i pasmo pracy przemiennika ,oczywiście Ciebie interesują tylko te przemienniki które współpracują z Twoją siecią. Druga istotna rzecz to repeater i anteny takowy przemiennik kupisz w DIPOLU (patrz stronka DIPOLA) Koszt od 600-1800zł plus anteny kable rozgałęźniki.To chyba wszystko.System działa pod warunkiem że anteny (zewnętrzna i wewnętrzne rozsiewcze są prawidłowo założone).
Powrót do góry

jarven77
Poziom 6
Poziom 6

Post#9 02 Lis 2010 13:19   

No właśnie w DIPOLu nie kupisz... bo mieli wpadkę z UKE sprzedająca tani chiński chłam... za wysoką cenę :-) ale są inne firmy na rynku. Ogólnie przy słabym zasięgu na zewnątrz działanie repeatera może być problematyczne, gdyż jeśli nie uzyska on w miarę mocnego sygnału zewnętrznego jego skuteczność może się dramatycznie zmniejszać (jest to zależne bezpośrednio - do pewnej granicy).

Obecnie na rynku są trzy firmy które sprzedają repeatery sprawdzone:
(podaje w kolejności alfabetycznej):
www.cellantenna.pl
www.gsmsolutions.pl
www.instalacjegsm.pl

i tam trzeba szukać dostawcy sprzętu. Tam znają się na rzeczy i wiedzą co sprzedaje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lis 2010 13:19   

Powrót do góry

gajowy01
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Wrocław

Post#10 02 Lis 2010 13:51   

Bywając na wakacjach w pewnym miejscu o słabym zasięgu używałem samoróbnej ćwierćfalowej anteny typu GP zrobionej z koncetryka i wyniesionej na kiju 5-6m ponad poziom gruntu. Z drugiej strony koncetryka robiłem sprzęgacz ćwierćfalowy, który zbliżony do telefonu przekazywał energię do/z anteny wewnętrznej. Działało to wystarczająco dobrze w tamtych warunkach, choć dość upierdliwe było trzymanie telefonu i kabla razem. Pasmo 900MHz.
Powrót do góry

maryann
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Czechy k. Krakowa

Post#11 31 Maj 2011 10:32   

Zacząłem się i ja rozglądać za czymś takim, najtaniej znalazłem http://vordon.pl/towar.php?71/wzmacniacz_sygnaŁu_gsm Co fachowcy sądzą o tym urządzeniu?
Powrót do góry

MariuszC
Poziom 15
Poziom 15

Post#12 31 Maj 2011 14:28   

Nawiązując do odpowiedzi Kolegi Gajowego01 zaproponuję schemat, który już dawno chodzi mi po głowie.
Powiedzmy, że mamy warsztat w piwnicy (bez zasięgu GSM). Montujemy dobrą antenę kierunkową na zewnątrz budynku i solidnym kablem łączymy z anteną panelową w pomieszczeniu (antena w rogu, aby obsłużyć całe pomieszczenie).
Mam przeczucie, że jest szansa zebrać sygnał z telefonu bez konieczności przytulania się do anteny (w tych warunkach pewnie w okolicy 2 wat) i wzmocnić przez antenę kierunkową, żeby dotarł do BTS-a. Trochę się obawiam, jak link zadziała w drugą stronę (czy wystarczy mocy stacji bazowej).
Nigdy nie znalazłem czasu na przeprowadzenie takich testów.
I co Koledzy na to?

Pozdrawiam
Mariusz

Moderowano przez c2h5oh:
Twój "pomysł" był już kilkakrotnie przedstawiany na elektrodzie. Poszukaj, poczytaj.
Na podstawie punktu 3.1.19 regulaminu temat zamykam.

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Jak Poprawić Zasięg sieci komórkowej?
Strona 1 z 1