Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 12 Kwi 2010 15:59
    196339
    Usunięty  
  • #2 12 Kwi 2010 17:01
    irekr
    Moderator

Najwyraźniej nie znasz zasad działania telefonu komórkowego. Antena zewnętrzna jest możliwa, wzmacniacz nierealny.
    Jaka sieć, jaka lokalizacja?

• #3 12 Kwi 2010 17:22
    196339
    Usunięty  
  • Pomocny post
    #4 12 Kwi 2010 19:57
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Jest tak jak napisał irekr .

Masz wyjście.
    Poszukaj w necie lub na stronach np. f-my Dipol, repeatery GSM lub DCS.
    http://www.dipol.com.pl/repeatery-repeatery-dcs,4745.htm
    Nawet taki sprzęt będzie działał http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_repeater_signal_gsm-80_A6740.htm

W necie są firmy oferujące lepszy i tańszy sprzęt tej klasy.
    Dipol w tych tematach nie jest szczęśliwym wyjściem do zakupu.

Instalujesz antenę kierunkową do najbliższego BTS-a, dobry (mało stratny) kabel koncentryczny a w domku (w pobliżu salonu lub gabinetu) instalujesz Repeater z małą antenką .

Ważne abyś wcześniej dowiedział się jakie pasmo obsługuje dany (ten w pobliżu) przemiennik (czytaj : komórka GSM). Czy jest to 900MHz czy 1800MHz .

Na przestrzeni około 100m2 będziesz miał zasięg na 3 do 4-ech kresek. Bywało nawet, że sygnał (lokalnie) był na full. :D

Pozdrawiam.

• #5 13 Kwi 2010 07:23
    irekr
    Moderator

Okolice Garwolina to trochę mało. W okolicach Garwolina jest kilkadziesiąt BTS-ów Orange w kilku podsieciach. Najlepiej jak podasz pozycje geograficzna z google maps, wystarczająca dokładność.

• #6 13 Kwi 2010 10:24
    196339
    Usunięty  
  • #7 13 Kwi 2010 22:45
    GREBSON
    Poziom 19  

Proponuję jeszcze zorientować się w produktach firmy cell antenna. Są to wzmacniacze dwu-kierunkowe . Z sygnału 0/1 kreski na telefonie uzyskiwałem max wskazania. Urządzenie jest napewno droższe od oferowanych przez firmę dipol . Pozdrawiam.

• #8 20 Kwi 2010 11:54
    humek
    Poziom 32  

witam! Już Ci Adaś ANJ napisał ja uzupełnię.Masz takową stronkę www.btsserch.pltam znajdziesz "wycinek" mapki twojej okolicy z aktualnymi BTS-ami czyli takimi przekaźnikami telefonii komórkowej. Po najechaniu na "balonik" z bts-em zobaczysz jaka to firma (era,orange,plus,play) i pasmo pracy przemiennika ,oczywiście Ciebie interesują tylko te przemienniki które współpracują z Twoją siecią. Druga istotna rzecz to repeater i anteny takowy przemiennik kupisz w DIPOLU (patrz stronka DIPOLA) Koszt od 600-1800zł plus anteny kable rozgałęźniki.To chyba wszystko.System działa pod warunkiem że anteny (zewnętrzna i wewnętrzne rozsiewcze są prawidłowo założone).

• #9 02 Lis 2010 13:19
    jarven77
    Poziom 9  

No właśnie w DIPOLu nie kupisz... bo mieli wpadkę z UKE sprzedająca tani chiński chłam... za wysoką cenę :-) ale są inne firmy na rynku. Ogólnie przy słabym zasięgu na zewnątrz działanie repeatera może być problematyczne, gdyż jeśli nie uzyska on w miarę mocnego sygnału zewnętrznego jego skuteczność może się dramatycznie zmniejszać (jest to zależne bezpośrednio - do pewnej granicy).

Obecnie na rynku są trzy firmy które sprzedają repeatery sprawdzone:
    (podaje w kolejności alfabetycznej):
    www.cellantenna.pl
    www.gsmsolutions.pl
    www.instalacjegsm.pl

i tam trzeba szukać dostawcy sprzętu. Tam znają się na rzeczy i wiedzą co sprzedaje.

• #10 02 Lis 2010 13:51
    gajowy01
    Poziom 12  

Bywając na wakacjach w pewnym miejscu o słabym zasięgu używałem samoróbnej ćwierćfalowej anteny typu GP zrobionej z koncetryka i wyniesionej na kiju 5-6m ponad poziom gruntu. Z drugiej strony koncetryka robiłem sprzęgacz ćwierćfalowy, który zbliżony do telefonu przekazywał energię do/z anteny wewnętrznej. Działało to wystarczająco dobrze w tamtych warunkach, choć dość upierdliwe było trzymanie telefonu i kabla razem. Pasmo 900MHz.

• #12 31 Maj 2011 14:28
    MariuszC
    Poziom 16  

Nawiązując do odpowiedzi Kolegi Gajowego01 zaproponuję schemat, który już dawno chodzi mi po głowie.
    Powiedzmy, że mamy warsztat w piwnicy (bez zasięgu GSM). Montujemy dobrą antenę kierunkową na zewnątrz budynku i solidnym kablem łączymy z anteną panelową w pomieszczeniu (antena w rogu, aby obsłużyć całe pomieszczenie).
    Mam przeczucie, że jest szansa zebrać sygnał z telefonu bez konieczności przytulania się do anteny (w tych warunkach pewnie w okolicy 2 wat) i wzmocnić przez antenę kierunkową, żeby dotarł do BTS-a. Trochę się obawiam, jak link zadziała w drugą stronę (czy wystarczy mocy stacji bazowej).
    Nigdy nie znalazłem czasu na przeprowadzenie takich testów.
    I co Koledzy na to?

Pozdrawiam
    Mariusz

Moderowany przez c2h5oh:

Twój "pomysł" był już kilkakrotnie przedstawiany na elektrodzie. Poszukaj, poczytaj.
    Na podstawie punktu 3.1.19 regulaminu temat zamykam.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty