X

Schemat podłączenia gniazda ABS/EBS ISO 7638-1 DAF XF

12 Apr 2010 18:43 PRprzemas7
  • #1 12 Apr 2010 18:43
    przemas7
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Poszukuje schematu podłączenia kolorów przewodów do gniazda ABS/EBS w DAFie XF. Chcę sprawdzić podłączenie ponieważ po założeniu nowej wtyczki i po podłączeniu naczepy świeci się błąd ABS-u. Chodzi o gniazdo do wtyczki ze zdjęcia poniżej.
    Proszę o pomoc!
  • #2 13 Apr 2010 22:44
    blue_17
    Level 32  
    Helpful post? (+1)
    A jaki to samochód i z którego roku :?:
  • #3 14 Apr 2010 11:50
    przemas7
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (+2)
    daf XF rocznik ok '05
  • #4 13 Jan 2011 10:25
    matjusti
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Potrzebujesz jeszcze ten schemat?
  • #5 16 Jan 2011 00:05
    cas50
    Level 9  
    Helpful post? (+2)
    ebs can przewody 3558 i 3559 jakie jest wyjsciowe napiecie do przyczepy oraz ebs-2 napiecie wyjsciowe moze ktos z szanownych formulowiczow wie i dlaczego tak skacze to napiecie w tej kwestii jestem troche laikiem
  • #6 16 Jan 2011 03:14
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks
    Helpful post? (0)
    Jeśli sprawdzasz multimetrem napięcie na CAN network, to zawsze bedzie skakać, bez wzgledu na to, gdzie go bedziesz mierzyć, tzn. i we wtyczce EBS i np. w połaczeniach kabinowych.To normalne gdyż sygnał CAN, powiedzmy w CAN Low jest sygnałem cyfrowym który skacze pomiędzy 0 a 2.4v z dużą częstotliwością, a multimetr nie jest w stanie nadążyć za "skokami "między 0V a 2.4V w tak szybkim czasie i dlatego cyferki skaczą.Zmień zakres w multimetrze z DC na AC i powinno pokazywać stałą cyfrę, bez skakania.To samotyczy się CAN high, tyle, że napięcie jest inne 2.6V.starej generacji DAVIE (ten ciężki ze stacją dokującą)miał chociaż oscyloskop, i mozna było zobaczyć jak napięcia skaczą po zmienieniu podziałki czasowej, więc można było chociaż zobaczyć cały format sygnału cyfrowego.
    We wtyczce EBS masz po prostu V-CAN (Albo V-CAN 1 w Euro 4/5), ten sam V-CAN jaki jest np. do ECU silnika czy tachografu.
  • #7 16 Jan 2011 10:45
    cas50
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    dzieki a czy jest okreslona wartosc napiecia min-max na can low i can high mnie pokazuje low 5-8 a high 6-9v ebs 2004r drugi truck zas pokazuje low14v high 16v wedlug tego co nam mowiono na kursie ebs ma byc low 8v high 16 co o tym myslisz
  • #8 16 Jan 2011 14:45
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks
    Helpful post? (0)
    W EBS trailer CAN powinno być 8V v can low i 16V can high, sprawdz co wychodzi z EBS ECU Kostka B Piny B3 i B6 i porównaj z tym co masz w gniazdku do przyczepy.
    Napięcia na EBS trailer CAN nie są ścisłe i zależą m.in od wielu czynników.Jeśli masz to samo napięcie w gniazdku EBS przyczepy, co i w pinach B3 i B6 przy EBS ECU, to nie przejmował bym się zbytnio różnicami między tym co mówili a tym co masz przy porównaniu.jak nie masz różnic napieć, to znaczy, że nie ma przebić i powinno być OK po podłączeniu do przyczepy.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products