Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki downscaler HD -> w.cz. RF (PS. Jaki modulator?)

sexbox 13 Kwi 2010 01:11 2378 6
  • #1 13 Kwi 2010 01:11
    sexbox
    Poziom 10  

Kto mi doradzi dobre rozwiązanie - szukam urządzenia które z sygnału HD (z N-ki)zrobi modulację do w.cz. RF-Out w standardzie PAL.

Innymi słowy modulator RF z HD.

Jedyne urządzenier a właściwe urządzenia co robią taką robotę
    to downscaler nVision + jakiś modulator z allegro.

Ale szukam coś tańszego i najlepiej jako jednego urządzenia!
    Czy jest coś takiego???

PS.
    A pomijając sprawę HD.
    Jaki modulator polecacie, z tych dostępnych na allegro a może w jakiś innych sklepach???

• #2 13 Kwi 2010 07:48
    hojlo1
    Poziom 35  

Chodzi o to by mieć w tym samym czasie sygnał HD na HDMI?
    (bo dekoder "nki" sam potrafi obniżyć rozdzielczość gdy np. naciskasz "RES").

Parokrotnie "montowałem" dekodery Vectry (ta sama konstrukcja ADB) właśnie w ten sposób że z Euro już brane było Composite (także przy źródłowym HD) i dalej już np.:
    - Sender do drugiego TV
    - tani modulator (np. Pace Prima za 10zł na wtórnym rynku) po RF...

...jednak wtedy kabel HDMI musi być wypięty.

• #3 13 Kwi 2010 22:23
    sexbox
    Poziom 10  

Ok, ale szukam rozwiązania
    aby nie rezygnować z HD w telewizorze wprost przypiętym do dekodera "N"-ki.

Na razie widze tylko takie rozwiązanie:
    LCD-TV-HD <--HDMI-- [[ Dekoder N ]] --Component-YPbPr--> [nVisionHD(downscaler)] --Euro-->[Jakiś modulator]--RF-koncentryk->[Pozostałe TV]

Ale chcę, przede wszystkim, TANIEJ, bez rezygnacji z HD na choć jednym TV!!

• #4 13 Kwi 2010 23:06
    hojlo1
    Poziom 35  

Oj - nie czytasz uważnie. :cry:

Dekoder "n" blokuje wyjście Eurozłącze gdy wpięte HDMI w wył TV (opisałem że trzeba wypiąć HDMI) i chyba nic w tej kwestii się nie zmieniło.
    (może działa Euro, gdy gra w tym samym czasie TV z HDMI, ale znowu rozdzielczość jaką ustawić???? - też nie wyjdzie tak jak oczekujesz)

Akuratnie szukając danych o "n" dekoderze znalazłem to:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1521533.html i przypuszczam ze nadal soft działa identycznie ,więc zacytuję z powyższego tematu:

Cytat:
    W dekoderach N brak jest możliwości wysyłania sygnału na wszystkie wyjścia, nie mozna np. ogladać na 2 telewizorach podłaczonych do wyjścia HDMi i wyjścia euro w dekoderze.

• #5 14 Kwi 2010 00:33
    sexbox
    Poziom 10  

Może nie wyłapałem niuansów twojej wypowiedzi.

Ale już wcześniej wiedziałem że HDMI w HD i Euro jednocześnie nie pracują.
    Jeśli nie działają razem w trybie SD, to trudno, na to nie liczyłem.

Ale, ale.
    HDMI działa łącznie z Component (Y Pb Pr) i to chcę wykorzystać.

Innymi słowy chciałbym mieć MODULATOR RF z Wejściem Component (Y Pb Pr) obsługującym także rozdzielczości HD (do 1080i wystarczy)

PS.
    Coś nie mogę złapać namiary na modulator Pace Prima, czy to dobre/najlepsze rozwiązanie w kwesti klasycznych modulatorów.
    Na kablu będzie mi wisieć nawet do 2 TV + tuner komputerowy, chciałbym jak najlepszy obraz uzyskać.

• #6 14 Kwi 2010 10:00
    hojlo1
    Poziom 35  

Pace Prima to zwykły (analogowy) tuner satelitarny produkowany z 15 lat temu , który miał tę ciekawostkę że podany sygnał AV potrafi podać na wyjście RF (moduluje). a teraz za darmo można go nawet mieć (ludzie wyrzucają).

Obecne (zmodyfikowane) rozwiązanie , które chcesz wprowadzić w praktyce jest nieopłacalne i praktycznie nie wykonalne w prosty sposób.

Jak chcesz puścić sygnał Component/HDMI (pasmo HD , które np zajmuje min. 20MHz) w postaci kanału np PAL (modulator z rekompresje i downscalingiem)?
    Nie wykonalne bez "specjalistycznych" urządzeń, a sam piszesz że ma być tanio.
    Przykład(finansowy):
    http://www.avtoolbox.com/scanconpage.shtml

Ps - oczywiście , jak coś tanio wymyślisz = proszę podzielić się informacją , bo jak to w technice... . ;)

• #7 12 Maj 2010 02:32
    sexbox
    Poziom 10  

Tanio tzn. MAX tyle co wydałem za zestaw o który pisałem.
    Jestem już po zakupach i pierwszych testach.
    / trochę tu napisałem:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1657663.html /

Jak na tak prostą, wydaje mi się, operację, jak wysłanie obrazu HD w zdegradowanej jakości po w.cz., to wydaje mi się że i tak strasznie przepłaciłem ale trudno.
    * nVisionHD - 350zł
    * modulator RF (niby Scart, a tak naprawdę zwykły compozyt) - 80zł
    * cholerny kabel iHDMI - 150zł - niestety niezbędny dla tunera "N", bo po wyłączeniu TV na kablu HDMI wyskakuje błąd HDCP i dupa.

Czyli w sumie 580zł - za parę gównianych pudełek.

Skandalem jest dla mnie fakt że brak na rynku modulatora RF z wejście m chociażby S-Video!

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme