Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opel Astra II - kontrolki

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Opel Astra II - kontrolki
Autor
Wiadomość
koksiarz6
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: -

Post#1 Post autora tematu 13 Kwi 2010 14:34   

Witam mam takie pytanie, od czasu do czasu w mojej Astrze zapala się żółta kontrolka ( pierwsza z góry od prawej str) przeczytałem gdzieś że ma ona związek z elektryką. zastanawiam się wiec co dokładnie ona oznacza i czy to że zapala się raz na jakiś czas po czym gaśnie oznacza że coś jest nie tak, czy to się może czasem zdarzać? niekiedy jeśli się pali, wystarczy że zgaszę samochód i ponownie odpalę i wszystko wraca do normy i się nie pali.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Kwi 2010 14:34   

Powrót do góry

bartek_j
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: wioska pod Wrocławiem

Post#2 13 Kwi 2010 14:37   

Re: Opel Astra II - kontrolki

Czlowieku, napisz to jeszcze raz po polsku bo ciezko zrozumiec.
Ta kontrolka oznacza tyle, ze jest "usterka elektroniczna". Trzeba wyczytac kod bledu. Mozna jechac gdzies aby odczytali, mozna sobie zrobic przyrząd do odczytania a mozna tez sprobowac odczytac "beznarzedziowo". To ostatnie nie we wszytskich wersjach silnikowych.
Wiecej na ten temat np tu:
astra.auto.pl
w dziale diagnostyka.
Powrót do góry

koksiarz6
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: -

Post#3 Post autora tematu 13 Kwi 2010 18:41   

chodziło mi o to, że ta kontrolka nie pali się cały czas tylko zapala mi się od czasu do czasu, po czym gaśnie . ostatni raz zapaliła mi się podczas jazdy tydzień temu, ale dojechałem na miejsce zgasiłem samochód, ponownie go odpaliłem i wszystko było w porządku i chciałem się dowiedzieć czy musi to świadczyć o usterce, czy może też o tym że po prostu "przypadkowo" się włączyła i nic poważnego się nie musi dziać??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Kwi 2010 18:41   

Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#4 13 Kwi 2010 19:05   

Przypadkowo nic się nie dzieje, nie każda usterka powoduje zaświecenie się tej kontrolki na stałe. Kiedy się świeci - sterownik pracuje w trybie awaryjnym, a wchodzi w niego bo odczyt z któregoś z czujników nie mieścił się w przyjętych granicach (w niektórych przypadkach komputer może zacząć ignorować odczyty z tego czujnika). Nie koniecznie oznacza to awarię czujnika, może to być równie dobrze usterka mechaniczna. Odczytanie dlaczego się zaświeciła powinno być możliwe nawet gdy w momencie odczytywania błędów kontrolka już świecić się nie będzie.
Powrót do góry

sputnik1
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 13 Kwi 2010 22:02   

Jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego się zaświeca musisz odczytać błędy.
Sprawdź może u Ciebie działa metoda gaz plus hamulec i uda Ci się kody odczytać bez podłączania do komputera.
A tak korzystając z tego obrazka który zamieściłeś może mi ktoś powiedzieć kiedy u Was w astrach gaśnie ta kontrolka układu klimatyzacji i chłodzenia pierwsza od góry z lewej strony (ten wiatraczek z chłodniczką).
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#6 14 Kwi 2010 20:47   

Jakieś 10s po uruchomieniu silnika, ale Astra G z '98 roku.
Powrót do góry

Ime_emi
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Gliwice

Post#7 17 Lut 2011 21:41   

czy ktoś może mi powiedzieć co oznacza kontrolka na zdjęciu wyżej ale ta pomarańczowa pierwsza od lewej u góry?
dzisiaj sie zapaliła ( zresztą nie tylko ta) i nigdzie nie moge znaleźć objaśnienia :(
z góry dziękuję za odpowiedź
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lut 2011 21:41   

Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#8 18 Lut 2011 15:57   

Awaria układu chłodzenia silnika (sterowania wentylatorów chłodnic) lub klimatyzacji (np. brak lub za niskie/za wysokie ciśnienie czynnika w układzie).
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Opel Astra II - kontrolki
Strona 1 z 1