Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Chiński quad 110 ccm, brak iskry, rozrusznik działa.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Chiński quad 110 ccm, brak iskry, rozrusznik działa.
Autor
Wiadomość
joiner
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: HAMILTON

Post#1 Post autora tematu 14 Kwi 2010 00:54   

Witam, mam problem z moim quadem. Jest to chińczyk o pojemności 110cc.
Próbowałem go odpalić przy użyciu dobrze naładowanego akumulatora, na krotko.
Podłączyłem minus do masy i plus przytknąłem do rozrusznika, no i kreci ale nie ma iskry przy włączonej stacyjce.
Chce się dowiedzieć jak sprawdzić przy użyciu multimetra, niektóre moduły, jak na zdjęciu:
1. Cewka zapłonowa
Oraz to tez chyba jakiś element zasilający.Nie wiem jak on się nazywa fachowo, ale ma pięć pinów:

Wiem, ze muszę sprawdzić jeszcze przerywacz, czy nie jest zabrudzony ale najpierw chciałbym dowiedzieć się jak sprawdzić te rzeczy.
Przepraszam za literówki, ale nie mieszkam w Polsce i używam angielskiego komputera.
Proszę o jakąś podpowiedz. Dzięki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Kwi 2010 00:54   

Powrót do góry

Centek15
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Radomsko

Post#2 14 Kwi 2010 21:03   

Re: Chiński quad 110 ccm, brak iskry, rozrusznik działa.

Spróbuj sprawdzić impulsator. U mnie to było przyczyną braku iskry... wystarczy 0.1mm za daleko lub za blisko i iskry nie będzie...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Kwi 2010 21:03   

Powrót do góry

zylax4
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 17 Kwi 2010 15:35   

Posprawdzaj dokładnie wszystkie przewody czy dolegają odpowiednio do siebie na wtykach itp. Najczęstsza przyczyna.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2010 15:35   

Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#4 17 Kwi 2010 15:36   

Jaki przerywacz? Tam mas zapłon CDI. Bez problemu znajdziesz sobie opis działania i schematy blokowe. Są niemal identyczne we wszelkich tego typu pojazdach. I według tego sobie sprawdzisz.
Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#5 17 Kwi 2010 18:45   

Bezpiecznik, za akumulatorem, sprawdzałeś?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2010 18:45   

Powrót do góry

zdzbia
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Grójec

Post#6 05 Maj 2010 22:05   

Witam. Miałem problem z iskrą w quadzie 110cm, ale po kolei. Quad jeździł parę minut, ale potem gasł, sprawdziłem czy jest iskra na świecy i tu zaskoczenie. Iskra bardzo słaba i po paru obrotach silnika rozrusznikiem znikała. Wymieniłem święcę, cewkę zapłonową, potem moduł CDI, na koniec regulator napięcia. Quad zapalił, ale pochodził parę minut i znów ten sam objaw z iskrą co na początku. Sprawdziłem pulsator diodą LED, ładnie mruga. Zamówiłem na allegro stator impulsator z cewkami. Zamontowałem i zadziałało, iskra bardzo mocna. Może komuś ten opis pomoże w naprawie quada.
Powrót do góry

jabu33
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kościerzyna

Post#7 30 Lip 2010 23:03   

U mnie też ruszył dopiero po wymianie statora z cewkami. Wcześniej wymieniałem moduł CDI i cewkę WN z kablem i fajką i świecą - nic to nie dało. Dopiero po wymianie cewek przy kole magnetycznym ruszył. Cewki można pomierzyć omomierzem. Powinny mieć ok 200-300 Ohm do masy. Tam jest także czujnik położenia wału (czerwono-czarny przewód) i on powinien mieć 150 Ohm. Jak jest zwarcie któregokolwiek obwodu do masy to silnik nie ruszy.
Powrót do góry

JEDO2000
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: USTKA

Post#8 10 Sie 2010 15:22   

Witam wszystkich.
Miałem podobny problem z iskrą, i po kolei wymiana cewki, modułu i statora-impulsatora z cewkami i nic, a wystarczyło rozłączyć kostkę od alarmu i chodzi jak pszczółka, (co prawda alarm nie działa,ale quad działa).Osobiście nie będę wymieniał alarmu, czy jest mu niezbędny oceńcie sami.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Chiński quad 110 ccm, brak iskry, rozrusznik działa.
Strona 1 z 1