Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

VW PASSAT TDI wymiana mechanizmu opuszczania szyby

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> VW PASSAT TDI wymiana mechanizmu opuszczania szyby
Autor
Wiadomość
tommi7
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: manchester

Post#1 Post autora tematu 14 Kwi 2010 23:34   

VW PASSAT TDI wymiana mechanizmu opuszczania szyby

Witam wszystkich użytkowników forum i proszę o pomoc.
Otóż wszystko zaczęło się od pękniętej linki mechanizmu opuszczania szyby, przednia od strony pasażera (anglik). Kupiłem na szrocie całą blachę wewnętrzną wraz z mechanizmem i założyłem. Wiązkę przewodów zostawiłem starą.
Po założeniu i podłączeniu wszystkiego mechanizm można było uruchomić jedynie przyciskiem po stronie pasażera, od strony kierowcy już nie działał. Tak samo jak regulacja lusterka i centralny zamek. Ale tylko w tych jednych drzwiach. Teraz mechanizm nie działa już całkiem, w zasadzie wygląda to tak jakby całe drzwi 'umarły'.
Zapaliły mi się także kontrolki ABS i ESP (ta od abs czasami gaśnie), podświetlenie przycisków wewnątrz auta miga od czasu do czasu.
Przeskanowałem auto polskim vagiem i wyskoczył błąd 18057.
Być może ktoś spotkał się już wcześniej z podobnym przypadkiem, lub wie co należy zrobić? Czy zaistniała sytuacja mogła być spowodowana np. zwarciem?
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam, Tomek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Kwi 2010 23:34   

Powrót do góry

MLQDY
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: bydg

Post#2 15 Kwi 2010 00:55   

Re: VW PASSAT TDI wymiana mechanizmu opuszczania szyby

Tam nie mozesz sobie wlozyc innego sterownika z silnikiem od Tak. Tam juz jest magistrala can i sterowniki sa kodowane.
Powrót do góry

tommi7
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: manchester

Post#3 Post autora tematu 21 Kwi 2010 00:58   

Założyłem stary sterownik. Szyba lusterko, zamek, wszystko działa jak należy. Natomiast świeci sie kontrolka ESP. Kody błędów 18057 i 18031.
Brak komunikacji między szyną danych i modułem ABS. Znajomy elektryk doradził mi wgranie nowego softu ponieważ jego zdaniem wcześniejszy sterownik silnika podnoszenia szyby w drzwiach namieszał. Nie wiem co o tym myśleć. Na forum passata wyczytałem że to może być uszkodzony sterownik ABS.
Czy ktoś się spotkał już z takim przypadkiem? (auto z 2002r)
Powrót do góry

dziugi
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: koszalin

Post#4 03 Maj 2010 20:25   

Tomi,
poradziles juz sobie z problemami??
pozdra darek

Dodano po 19 [minuty]:

Zamieszczam ci zdjęcie sterwonika abs/esp. Wymontuj go to ci polutuje- cięższe rzeczy już się robiło.

VW PASSAT TDI  wymiana mechanizmu opuszczania szyby
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Maj 2010 20:25   

Powrót do góry

T5
Specjalista VAG & Ogrzewania Postojowe

Miasto: Dębno

Post#5 03 Maj 2010 21:40   

A wtyczki na słupku nie są zielone?
Powrót do góry

dziugi
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 03 Maj 2010 22:53   

T5 napisał:

W sumie to raczej nie są. Widziałem to autko gdzies tydzień temu, szczerze mówiąc nie skupiłem sie na zielonych stykach
Z początku myślałem że to wszystko zaczęło tak jak Tomek mówił( czyli od sterownika drzwi) ale dochodze powoli do wniosku, że to chyba jednak jest sterownik abs. próbowałem nawet robić w sterowniku esp kalibacje czujnika położenia kierownicy- dało się rozpocząć, ale niestety nie można było zakączyć- vcds908.1 pokazywał cały czas że kierownica jest nie ustawiona- to mnie utrwala w twierdzeniu że sterownik jest padnięty.
Chyba że macie jakieś inne opinie.
pozdrawiam
Powrót do góry

T5

Miasto: Dębno

Post#7 04 Maj 2010 21:15   

dziugi napisał:
T5 napisał:

W sumie to raczej nie są. Widziałem to autko gdzies tydzień temu, szczerze mówiąc nie skupiłem sie na zielonych stykach
Z początku myślałem że to wszystko zaczęło tak jak Tomek mówił( czyli od sterownika drzwi) ale dochodze powoli do wniosku, że to chyba jednak jest sterownik abs. próbowałem nawet robić w sterowniku esp kalibacje czujnika położenia kierownicy- dało się rozpocząć, ale niestety nie można było zakączyć- vcds908.1 pokazywał cały czas że kierownica jest nie ustawiona- to mnie utrwala w twierdzeniu że sterownik jest padnięty.
Chyba że macie jakieś inne opinie.
pozdrawiam
Nie koniecznie- brak masy sterownika esp W normalnej wersji jest pod dywanem nogi pasażera.
Powrót do góry

dziugi
Poziom 14
Poziom 14

Post#8 04 Maj 2010 23:27   

pod nogami pasażera??
a nie znajduje się tam czsem modól komfortu??
czy ma on jakiś wplyw na esp??
Powrót do góry

miho-nahayama
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: szczecin

Post#9 06 Lip 2010 19:34   

W passacie b6 3c wyjąłem na chwilę wtyczkę ze sterownika przy silniczku podnoszenia szyby po stronie kierowcy przód przy wyłączonym zapłonie. kiedy wsadziłem ją spowrotem nie działa nic w drzwiach - okna, otwieranie klapy, wlewu. sterownik do wymiany czy wystarczy vcds podłączyć?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lip 2010 19:34   

Powrót do góry

miho-nahayama
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: szczecin

Post#10 08 Lip 2010 07:45   

Rozebrałem to jeszcze raz szyby i wlew już działają - za słabo wcisnąłem wtyczkę przy sterowniku przy silniku szyby trzeba to trochę z chlebkiem zrobić.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> VW PASSAT TDI wymiana mechanizmu opuszczania szyby
Strona 1 z 1