Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jaką spawarkę inwertorową kupić?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> jaką spawarkę inwertorową kupić?
Autor
Wiadomość
bartek^
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 15 Kwi 2010 10:00   

jaką spawarkę inwertorową kupić?

witam.

tak ogladam i ogladam te spawareczki,ale nie wiek ktora wybrac?
spawarka ma mi sluzyc w domu, do spawania max 4h - 5h w tygodniu.
interesuje mnie spawarwarka MMA, ktora moze, ale nie musi miec mozliwosc spawania metoda TIG (duzo spawarek ma zaimplenmentowane obie te metody). oczywisie ma byc na 230V, na zabezpieczenie sieci 16A.
material ktory bede spawal bedzie sie wahal w przedziale 4-5mm (grubosc scianki). max prad spawania oraz mozliwosc pracy ciaglej jest rowniez istotne znaczenie, wiec mysle, ze prad 65% mial conajmniej te 90A.
no i najwazniejsze- cena. mysle, ze na taka spawareczke moglbym wydac 1000zl.

poradcie panowie cos, bo kompletnie nie wiem jaka wybrac.
z malego rekonesansu ktory przeprowadzilem, zarowno na forum jak i allegro zauwazy kilka firm ktorym w moim mniemaniu mozna zaufac:
- TECNICA
- BASS POLSKA
- BESTER
- DEDRA
oczywiscie biore jeszcze pod uwage mozliwsc uszkodzenia z takich, czy innych powodow spawarki, dlatego rowniez duze znaczenia ma tutaj gwarancja i mozliwosc jej realizacji na terenie Polski (slaska).

z gory dziekuje wam za jakiekolwiek propozycje!

Pkt 8.2 i 15 egulaminu. Błąd na błędzie i błędem pogania. Kosz. [retrofood]
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 15 Kwi 2010 10:00   

Powrót do góry

elim
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: starachowice

Post#2 10 Maj 2010 09:43   

Re: jaką spawarkę inwertorową kupić?

Nie wiem czy aktualne ;)
Dedra - odradzam - są z nimi kłopoty, Bester 140... kłopotów niema - ale prąd spawania max 140A, pewnie z serwisem też niema problemów, ale zanim kupiłem swoją spawarkę w kilku sklepach robiłem wywiad.. wszędzie odradzali bestera. (cena/ jakość...)

Ostatecznie kupiłem spawarkę sherman ARC 250 - ponoć to taka rozbudowana dedra.
cena ponad 1000 zł. Są też odpowiedniki jednofazowe.
Używam jej ponad 2 lata i bezawaryjnie i jestem zadowolony... (2 znajomych ma migomaty tej firmy i porównując ich jakość do besterów trochę droższych wypadają bardzo dobrze, spawarki pracują 7h dziennie).
Spawam elektrodami 3,25 i 4mm - prądy średnio 160A.
Kilkanaście razy wypalałem dziury w blachach 10mm - parametry na maxa... i dioda od przegrzania się nie zapaliła...

2 razy się zapaliła przy spawaniu (smarkaniu) tłumnika. Mały prąd i miało tendencję do łapania elektrody.

Jeżeli chcesz spawać materiał 5mm to potrzebne ci prądy od 130 - 180A - na moje hobbistyczne doświadczenie.

Jest trochę o tej spawarce na elektrodzie Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> jaką spawarkę inwertorową kupić?
Strona 1 z 1