Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Imitacja ognia do atrapy kominka

Zyla24 17 Kwi 2010 19:18
  • #1 17 Kwi 2010 19:18
    Zyla24
    Poziom 8  

Witam. Problem jest taki ze chce zrobic w tani sposob imitacje ognia do atrapy kominka. Wpadlem na pomysl by diody zolte i czerwone podlaczyc pod generator losowy czy cos takiego tak by swiatelka sie mienily. Wszystko ma byc zasloniete przyciemniona szyba wiec dalo by to efekt tlacego sie plomienia. Nie wiem tylko gdzie mogl bym dostac taki generator losowy badz cokolwiek podobnego tak bym mogl podlaczyc pod to kilka diod. Czekam na pomysly i rady.

• Pomocny post
    #2 17 Kwi 2010 19:25
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kilka generatorów o różnych nastawach i losowo podłączone diody. Diod będziesz potrzebował kilka kolorów więcej. Do tego zasypałbym je potłuczoną pleksi, by uzyskać efekt rozmycia.
    A najprościej to wsadź tam sterownik od lampek choinkowych i zablokuj na potrzebnym programie.
    Generalnie to te imitacje są inaczej robione.

• #3 17 Kwi 2010 19:28
    Zyla24
    Poziom 8  

A skąd takie generatory wziąć?

• Pomocny post
    #4 18 Kwi 2010 01:08
    Błażej

555 i wszystko o nich.

• Pomocny post
    #5 18 Kwi 2010 23:12
    yanusch
    Poziom 12  

Ja 30 lat temu zrobiłem ten efekt na zasadzie nieruchomej żarówki umieszczonej wewnątrz bębna obracanego przez silniczek od adaptera. Bęben wykonałem z przeżroczystej folii, na której farbami namalowałem krótkie zygzaki. Efekt był naprawdę niezły, no ale technika poszła do przodu.

• #6 21 Kwi 2010 17:54
    Zyla24
    Poziom 8  

4 czerwone diody +3 zolte, ktore swieca nieco slabiej, umiescilem je w gipsowym kamieniu i efekt jest taki:

Imitacja ognia do atrapy kominka

Nie jestem w pelni zadowolony z efektow, wiec jeszcze bede kombinowal...
    Dziekuje za pomysly.

• #7 21 Kwi 2010 18:14
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Błażej napisał:
    Generalnie to te imitacje są inaczej robione.

Możesz napisać jak? Tam widać tlące się szczapy drzewa i jeszcze ten dym...

• #8 22 Kwi 2010 05:19
    Błażej

Tam jest to rozwiązane mechanicznie. Jak się przypatrzyć, to widać, jak te "płomienie" wędrują po tylnej ściance zgodnie z obracającym się bębnem. Jak imitacja ma udawać żywy ogień, to jest wiatraczek i podświetlone od spodu płótno.
    Ogień, to nie tylko czerwień i żółć. Przyda się barwa biała, niebieska. I tak, jak napisałem, rozproszyłbym to w jakiejś potłuczonej i może przysmalonej pleksi, czy czymś, co będzie udawać rozżarzone węgle.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty