Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 18 Kwi 2010 19:45
    Dante41k
    Poziom 7  

Witam. Rozważam kwestię zakupu nowego telewizora albo monitora. No właśnie i tutaj pojawia się problem. Nie wiem co wybrać. Podstawą dla mnie jest to, że będzie na tym wyświetlany obraz z PC ale chciałem, żeby do tego samego urządzenia podłączona była konsola przez HDMI.

Może ktoś miał doświadczenia w tych sprawach? Na razie nie byłem jeszcze w żadnym sklepie ale w niedługim czasie planuje się wybrać i wrócić do domu już ze sprzętem. Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Nie stać mnie niestety na zakup i monitora i telewizora więc chcę ten wydatek połączyć w jedno.

Lepiej zainwestować w monitor czy w telewizor? Jak to się odbije na jakości obrazu z PC. (Do karty mam przejściówkę na HDMI) Ewentualnie jak monitor odbije się na jakości obrazu z konsoli?

• #2 18 Kwi 2010 22:54
    AxelNext
    Poziom 37  

Jaka cena, ile cali i w ilu % do czego będzie Ci służył :?:

• #3 19 Kwi 2010 18:33
    Dante41k
    Poziom 7  

Cena w granicach do 1300 zł. Nie mniejszy niż 27 cali. No i w 80 % będzie używany pod PC bo nie mam zbytnio czasu grać. Ale jak już znajdę i przysiądę to gram i gram przez kilka godzin. A komputer jest włączony praktycznie 24h/7 dni w tygodniu.

• #4 19 Kwi 2010 19:04
    AxelNext
    Poziom 37  

Jeśli wystarczy Ci 27' to bierz monitor. Jeśli chcesz większy to bierz telewizor 32'

• #5 19 Kwi 2010 20:45
    Dante41k
    Poziom 7  

A wie ktoś może jak to jest z dźwiękiem z konsoli? Do monitora będzie podłączana przez HDMI, ale monitor który na razie sobie upatrzyłem w sklepie nie ma wbudowanych głośników. Więc czy będę mógł dźwięk transportować normalnie przez kabel AV (chyba tak się to nazywa. Z jednej strony wejście do PS, z drugiej na wyjściu trzy chinche.) Czy będę mógł w takim razie obraz przesyłać przez HDMI a dźwięk przez chinche do wejścia Line In w karcie dźwiękowej?

• #6 19 Kwi 2010 21:01
    AxelNext
    Poziom 37  

Dante41k napisał:
    będę mógł w takim razie obraz przesyłać przez HDMI a dźwięk przez chinche do wejścia Line In w karcie dźwiękowej?
    Tak, będziesz mógł.

• #7 19 Kwi 2010 21:03
    Macosmail
    Poziom 32  

Jak taka przekątna Ci wystarczy i ma być do PC to bierz monitor najlepiej z podświetleniem LED. W monitorach rozdzielczość FullHD to standard, a w TV przekątnej raczej niekoniecznie. Z tym dźwiękiem to nie wiadomo tu musiałby się wypowiedzieć jakiś posiadacz PS3. Ale zwykle jest tak, że jak sygnał jest dostępny cyfrowo po HDMI to analogowo już nie. Pozdrawiam.

• #8 19 Kwi 2010 21:37
    AxelNext
    Poziom 37  

Info od właściciela XBox'a.
    X z TV podłączony kablem HDMI
    TV z amplitunerem stereo podłączony kablem CHINCH
    Więc nic nie stoi na przeszkodzie aby połączyć TV z kartą dźwiękową w PC kablem CHINCH i puścić dźwięk na głośniki komputera.

Co do pytania monitor czy telewizor to faktycznie za 1300 zł. nie kupisz TV Full HD, chyba że w jakiejś promocji.

• #9 19 Kwi 2010 21:38
    Dante41k
    Poziom 7  

Ok, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Właśnie pogrzebałem trochę w konsoli i doszedłem do ustawień przesyłania obrazu i dźwięku. W panelu można ustawić wyjście obrazu na HDMI a audio na AV więc nie będzie problemu.

W takim razie pozostaje monitor. Tańsze rozwiązanie niż telewizor.

• #10 19 Kwi 2010 21:47
    AxelNext
    Poziom 37  

Myliłem się :oops:

LG 32LH3000
    LG 32LF2510
    SAMSUNG LE32B530

• #11 20 Kwi 2010 11:56
    Dante41k
    Poziom 7  

axelakis napisał:
    Myliłem się :oops:

Nikt nie jest nieomylny. :P Poza tym rozważałem także sprowadzenie sprzętu zza granicy gdzie chociażby w UK w większych sieciach handlowych można w tej cenie po przeliczeniu kupić telewizor a wysyłka do polski mieści się w przedziale 70-100 zł. Więc trzeba być otwartym na różne możliwości.

W tym momencie znalazłem monitor MONITOR BENQ LCD 24" G2420HD
    Full HD 1080p HDMI.

W tym momencie konsola jest podpięta pod telewizor crt 21 cali i wielkość obrazu mi nie przeszkadza więc spokojnie wystarczy mi 24.

Może ktoś ma taki monitor i mógłby się wypowiedzieć na jego temat?

• #12 20 Kwi 2010 18:03
    AxelNext
    Poziom 37  

Dante41k napisał:
    znalazłem monitor MONITOR BENQ LCD 24" G2420HD
    Dante41k napisał:
    Nie mniejszy niż 27 cali
    W tym momencie namieszałeś :D

• #13 20 Kwi 2010 20:44
    Dante41k
    Poziom 7  

Aj tam namieszałem, po prostu na poczatku może za bardzo się pospieszyłem. Potem przyjrzałem się na zimno.

I dochodze do wniosku, że 24 cale jednak jest ok. Obraz i tak będzie full HD.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty