Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

AVT 1522 - tl494 - problem z regulacją prądu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> AVT 1522 - tl494 - problem z regulacją prądu
Autor
Wiadomość
djskomy
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Tłuszcz, Wołomin

Post#1 Post autora tematu 18 Kwi 2010 22:31   

AVT 1522 - tl494 - problem z regulacją prądu

Zainteresowałem się ostatnio kitem AVT 1522, jako że chciałem zmontować sobie zasilacz warsztatowy. Po zmontowaniu stabilizator ruszył za pierwszym razem, jednak okazało się, iż nie działa najlepiej regulacja prądu.
Główkowałem już parę dni nad działaniem tegoż i nie mogę ogarnąć czemu się tak dziwnie zachowuje.
Ogólnie rzecz ujmując tl494 posiada dwa wzmacniacze błędu, jeden służy do regulacji napięcia - działa jak złoto, drugi do prądu i działa co najmniej dziwnie. Dokonałem regulacji takowej, iż bez obciążenia na pinie 16 (wejście + wzmacniacza błędu) bez obciążenia mam 0,5V jak obciążam to spada do ok 0V. Natomiast na pinie 15 (wejście - wzmacniacza błędu) mam możliwość podać z potencjometra napięcie od 0V do powyżej 0,5V. Bez obciążenia różnica napięć rzędu 0,05V taka, że pin 15 < 16 powoduje wyłączenie stabilizatora. Natomiast przy obciążeniu różnica rzędu 0,4V nie powoduje jego wyłączenia. Zmianę obciążenia dokonuję regulując potencjometr podłączony do pierwszego wzmacniacza różnicowego (zwiększam napięcie stabilizatora) dlatego przypuszczam, że problem właśnie tkwi we wpływie jednego wzmacniacza błędu na drugi - mają połączone wyjścia. Już sam nie wiem, czy ten kit to taka lipa, czy ja mam pecha, czy za małą wiedzę... Proszę o wsparcie kogoś mądrzejszego...
Schemat:
Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 18 Kwi 2010 22:31   

Powrót do góry

prezeswal
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#2 18 Kwi 2010 22:53   

Re: AVT 1522 - tl494 - problem z regulacją prądu

Regulamin p.11.1, p.14 i p.16 => kosz.

Moje artykuły: (Dodaj)
26 Luty 2014 Prosty sterownik silników krokowych.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> AVT 1522 - tl494 - problem z regulacją prądu
Strona 1 z 1