Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

napełnianie lodówki

drek6 16 Sie 2004 20:23
  • #1 16 Sie 2004 20:23
    drek6
    Poziom 13  

czy można domowym sposobem napełnic lodówke freonem? tzn. bez stacji napełniającej jesli tak to w jakie narzedzia nallezy sie zaopatrzyć?
    z góry dzieki pozdr.

• #3 16 Sie 2004 22:07
    etedio
    Poziom 24  

niebezpieczne pytanie, przyjdą "zieloni" i jeszcze ci przysolą za powiększanie dziury ozonowej :P

na zachodzie za taki numer już byś siedział :P

pozostaje tylko gaz do zapalniczek :wink:

• #4 17 Sie 2004 09:51
    jesta19
    Poziom 24  

można,przez freon rozumiem czynnik chłodniczy,trzeba mieć "freon"taki jakim była lodówka napełniona,jeżeli rurka do napełniania jest wystarczająco długa ucinamy ją za lutem,założyć zacisk,nałożyć wężyk od zbiorniczka z "freonem"zabezpieczyć opaską zaciskową,odkręcić zbiorniczek dobić trochę czynnika ,zakręcić ,włączyć lodówkę i obserwować parownik,jak dobrze mrozi i nie przeciąga szronu poza lodówkę przez rurkę ssącą,zaciskamy zacisk i zdejmujemy wężyk,sprawdzamy czy zacisk dobrze uszczelnia rurkę ,jak mamy gazówkę to lutujemy wylot.
    tylko czy to się opłaca robić samemu?
    trzeba kupić czynnik w zbiorniku,nie wymieniamy odwadniacza(a to jest potrzebne)trzeba zrobić zacisk,a efekt jest różny jak robi się to pierwszy raz

• #5 17 Sie 2004 10:19
    zayzayer
    Specjalista AGD

:arrow:jesta19
    To jest własnie szkolny przykład najbardziej partackiej metody napęłniania. Aż ciarki po skórze mi przeszły na myśl, że możesz kiedyś w ten sposób zacząć naprawiać klientom lodówki.

• #6 17 Sie 2004 10:27
    jesta19
    Poziom 24  

podałem sposób domowy,a sam robię trochę inaczej :D

• #7 17 Sie 2004 14:55
    Bleble
    Specjalista AGD

Gdzie ja jestem w usterce?

na forum
    skryn

• #8 17 Sie 2004 20:06
    drek6
    Poziom 13  

tyle to tez wiem ale chodziło mo o to czy mozna w jakiś inny sposób odessać próżnie z układu domowym sposobem np. za pomocą innej sprężarki jak również wymieniać sprężarki, czy filtry bez stacji napełniającej czy sa jakieś sposoby? z tego co wiem to niektóry jakos sobie radza z góry dzieki pozdr.

• #9 17 Sie 2004 21:02
    edziu
    Poziom 29  

ja wymieniam filtry za pomoca zgrzewarki a napełniam za pomoca stacji napełnienia POLAR to tego zadania trzeba miec odpowiedni sprzet i nanometry freonu (czynnik chłodniczy np. R134a albo inny podobny) zaciśki itp... freonu musi być odpowiednia dawka nie morze być za dużo jak i za mało. wiec domowym sposobem nie ma mozliwości zrobienia tego jak nalezy, może i sa tacy co robia próznie przy pomocy sprzeżarki i itp. sposobami ale odradzam takich fachowców.

• #10 21 Mar 2005 23:33
    drek6
    Poziom 13  

Witam,
    czy ktoś jeszcze może cos dodać na ten temat?
    myślę że jeszcze nie jest wyczerpany z góry dzięki pozdrawiam.

Dodano po 10 [minuty]:

Witam.
    nie chodzi mi tu tyle o naprawę sprzetu tym sposobem innym osobom bo wiadomo trzeba to zrobić dobrze ile o danie sobie rady w domowych sytuacjach awaryjnych.
    pozdrawiam.

• #11 22 Mar 2005 10:06
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

Witam,w tej sytuacji awaryjnej najlepiej porozmawiać z sąsiadem,przenieśc do niego produkty i nazajutrz jeśli nie masz sprzętu wezwać fachowca,w ten spsób zasoszczędzisz czasu i pieniędzy.pozdrawiam.

• #14 14 Sie 2005 22:09
    Bleble
    Specjalista AGD

Kwazor napisał:
    Jak ma uciec jak układ jest szczelny tylko zostanie wypuszczony stary czynnik chłodniczy i napełniony nowym i zamknięty.

a jaki sens takiego działania?
    jak jest czynnik to znaczy że jest sprawna , to po co wymieniać czynnik

• #15 15 Sie 2005 12:27
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Bleble napisał:
    Kwazor napisał:
    Jak ma uciec jak układ jest szczelny tylko zostanie wypuszczony stary czynnik chłodniczy i napełniony nowym i zamknięty.

a jaki sens takiego działania?
    jak jest czynnik to znaczy że jest sprawna , to po co wymieniać czynnik

Pewnie autor chce przedluzyc kapilare i zamiast 12stki dac R22 ;)
    (moze np. lubi baaardzo schlodzony alkohol ;) )

• Pomocny post
    #17 15 Sie 2005 16:54
    misiekmisiek
    Poziom 16  

Ta pompa próżniowa to nie do końca ma usunąć powietrze z układu. Głownym jej zadaniem jest osuszenie z wilgoci (między innymi tej napuszczonej do obiegu z powietrzem) przez obniżenie ciśnienia do wartości zapewniającej odparowanie w pokojowej temperaturze. Stere obiegi pracujące na R12 przy swtosunkowo wysokich temperaturach (-10;-15 C) można było napełniac tak jak opisywali wcześnie nawet dodając alkocholu do obiegu w celu obniżenia temp krzepnięcia. W tej chwili nowe instalacje uzyskują znacznie niższe temp przy odparowaniach, a oleje syntetyczne są bardzo wrażliwe na wilgoć twrząc kwaśne odczyny w instalacjach co prowadzi do awarii sprężarek.
    To tak w skrucie. Wniosek. Jak ta instalacja ma pracować dłożej niż kilka godzin, to bez dobrej pompy i odpowiedniego czasie suszenia nic porządnego nie zwojujesz.
    Misiek

• #18 21 Sie 2005 00:06
    drek6
    Poziom 13  

to była konkretna i fachowa porada!
    prosimy wiecej takich w koncu po to jest to forum.
    pozdrawiam.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty