X

Subiekt GT i SQL Serwer : ma造 problem

20 Apr 2010 17:09 GRgreg1987.gt
  • #1 20 Apr 2010 17:09
    greg1987.gt
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam , mam taki problem . Zainstalowa貫m Windows Installer 3.1 , p騧niej .NET Framework 3.5 . P騧niej Server SQL 2005 i nast瘼nie Insert Subiekt GT . Baza chodzi , ale po uruchomieniu Subiekta GT nie znajduje serwera . Serwer kt鏎y poda貫m to " localhost\insertgt " . Pr鏏owa貫m ju chyba wszystkich sposob闚 .

Dzi瘯uje za pomoc .
    Pozdawiam Greg.
  • #2 20 Apr 2010 18:21
    447988
    Removed  
    Helpful post? (0)
    畝dna zapora (firewall) nie blokuje dost瘼u do serwera? Sprawd to, bo to cz瘰ta przypad這嗆 nawet na localhost.
    Zamiast localhost podaj IP (127.0.0.1) i sprawd czy zadzia豉.
    Dlaczego instalowa貫 to wszystko oddzielnie? GT sam instaluje wszystko co potrzeba.
  • #3 21 Apr 2010 10:16
    greg1987.gt
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    No niestety wy豉czenie firewalla nie pomaga , ani podanie IP (127.0.0.1) zamiast localhost (nazwy).
    Jest to doj嗆 stary Subiekt wersja 1.06 chyba , je郵i zainstaluje sql-a 2000 chodzi bez problemu , natomiast 2005 ju nie chce si 陰czy . Natomiast komputer ktory b璠zie utilizowany poniewa ju jest niez造m dziadkiem , ma zainstalowanego Subiekta Gt 1.06 i posiada baze SQL 2005 . Pono istnieje jaki trick 瞠by to zrobi.

I niestety baza musi by 2005 poniewa inaczej nie wgram do nowego komputera
  • #4 21 Apr 2010 10:22
    447988
    Removed  
    Helpful post? (0)
    W jaki spos鏏 realizujesz autoryzacj? Zmie standardowe sa bez has豉 na co innego.
    Serwer SQL na pewno jest uruchomiony i dzia豉?

A tak w og鏊e, to co na to pomoc InsERTa?

Podobny problem?
  • #5 21 Apr 2010 12:00
    greg1987.gt
    Level 14  
    Pomoc Inserta , nie pomo瞠 poniewa jak twierdza jest to za stara wersja i nie uzyskam wsparcia technicznego.
    Serwer SQL napewno chodzi jest start .
    Autoryzacja jest bez has豉 ustawiona juz z tym kombinowa貫m.

Chyba ze cos pomino貫m .
  • #6 21 Apr 2010 13:37
    447988
    Removed  
    Helpful post? (0)
    No zaraz, Ty chcesz zrobi upgrade bazy SQL2000 do 2005? Bez problemu to zrobisz i nie musisz wcale jej wcze郾iej konwertowa w programie. Wystarczy zrobi kopi bazy na starym serwerze i przywr鏂i na nowym. Robi貫m to z Subiektem i WFMAGiem i nigdy problem闚 nie by這.
    W drug stron by豚y problem, ale w g鏎 zawsze mo積a. Sprawd.
  • #7 22 Apr 2010 12:38
    greg1987.gt
    Level 14  
    Wiem ze mozna isc w gore , ale nie o to chodzi .
    Pisa貫m wczesniej ze jak zainstaluje SQL 200 i Subiekta 1.06 to chodzi baza , jak zainstaluje 2005 SQL to nei chodzi wiec jak instaluje SQL 2005 robie cos zle tylko co . Chodzi mi oo to co trzeba zrobic zeby SQL 2005 chodzil poprawnie (w豉ncza sie) z Subiektem
  • #8 22 Apr 2010 23:59
    the_last_one
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    greg1987.gt wrote:
    Wiem ze mozna isc w gore , ale nie o to chodzi .
    Pisa貫m wczesniej ze jak zainstaluje SQL 200 i Subiekta 1.06 to chodzi baza , jak zainstaluje 2005 SQL to nei chodzi wiec jak instaluje SQL 2005 robie cos zle tylko co . Chodzi mi oo to co trzeba zrobic zeby SQL 2005 chodzil poprawnie (w豉ncza sie) z Subiektem

po pierwsze, je郵i wpisujesz localhost\insertgt, to teoretycznie nazwa instancji twoje sql serwera musi nazywa si insertgt, mo瞠 zainstalowa貫 sql serwer pod inn nazw.

Po drugie, ja w swoich programach czesto podaje zamiast localhost nazwe komputera. np SOKU-PC/MSSQLSERVER. Mo瞠 to p鎩dzie.
    Druga sprawa to taka, 瞠 mog貫 sobie ustawi przy instalacji authentykacje poprzez windows credential (czyli takie dane jak masz w koncie windowsa) a ten subiekt potrzebuje skonfigurowania normalnego logowania na login i has這, wtedy reinstal sql servera.
  • #9 23 Apr 2010 13:50
    Smigiel28
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Zainstaluj sobie sql management studi express 2005. Tym programem zbadasz wszystkie problemy. W jaki spos鏏 robi貫 update serwera ?? Poprzez upgrade czy instalacj od nowa ?? Instalowa貫 nazwan instancj czy default. Bo jak default to masz zapewne b豉d w nazwie instancji, bo domy郵na do nazwa_serwera\sqlexpress.
    Pozdr
  • #10 23 Apr 2010 13:57
    447988
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Subiekt 1.06 z SQLE2005 dzia豉. Sprawdzone organoleptycznie.
    Zar闚no przy domy郵nej instalacji, instalacji w豉snej instancji jak r闚nie przy r騜nych autoryzacjach nie ma problem闚 z uruchomieniem i po陰czeniem bazy.
    Musia貫 co 幢e zainstalowa, ale tego raczej nie odszukamy zdalnie.

Proponuj rozpocz璚ie procesu instalacji zupe軟ie od pocz徠ku.
  • #11 18 Jun 2010 13:29
    cichy47
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    po pierwsze nale篡 zbada czy to co jest przed "..../insertgt" to nazwa komputera po drugie sprawdzi czy sql jest dobrze zainstalowany jak to najprosciej zrobi spr鏏owa si wpi帷 sieci do tego kompa do tej w豉snie instalacji z innego komputera i sprawdzic czy si po陰czy czesto bywa造 takie sytuacje 瞠 wszystko sie instalowa這 a nie chodzi這 przy instalacji serwera 2005 np z wersji GT jest okno sprawdzania poprawnosci instalacji a szczerze to poleci豚ym Ci zakupi zamiast 1.06 wersje gt kosztuje to nieca貫 300 z i problemy odchodz informacje techniczne mo積a poszuka tutal insert.softmar.com.pl
  • #12 18 Jun 2010 17:13
    Quarro
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Og鏊nie robi貫m tak jak ty, ale SQL 2000 aktualizowa貫m do 2008 EE i nazwa serwera to (nazwa komputera)/SQL

PS by problem z archiwizacj, lecz zainstalowa貫m 2000 i 2008 i wszystko dzia豉 (nie wiem jak ale dzia豉)

PS2 jak masz jakie inne pytania to pisz (do serwera mam ok 100 metr闚 ;)
  • #13 29 Oct 2010 11:20
    Jozi
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Zr鏏 archiwizacj na starym kompie, zainstaluj SubiektaGT zr鏏 up do SQL i dearchiwizuj baz.
  • #14 28 Dec 2010 09:27
    Grochu97
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam!Mam bardzo zbli穎ny problem , zainstalowa貫m subiekta na windows xp instalacja przebiega豉 normalnie . Ale po zakonczeniu subiekt nie znajduje serwera . Zrobi貫m tak samo na windows 7 i bez problemu znalaz serwer i odpali . Co mam zrobic zeby na xp tez dzia豉 ??
    Bardzo prosze o pomoc
  • #15 28 Dec 2010 11:16
    447988
    Removed  
    Helpful post? (+1)
    Po pierwsze sprawd firewall.
  • #16 29 Dec 2010 09:36
    Grochu97
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Co mam dalej zrobic z firewallem . Sorki ale jestem ma這 z orientowany.
  • #17 01 Jan 2011 11:41
    aromazur
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    na pocz徠ek z "Narz璠zi Administracyjnych- Us逝gi", oczywi軼ie pami皻aj帷 o zagro瞠niach, zatrzymaj us逝g zapory. Je郵i teraz si po陰czy, to w Helpie Subiekta GT wyszukaj temat 'firewall' wykonaj te polecenia i w陰cz zapor ponownie.

Pzdr AM
  • #18 20 Jan 2011 12:02
    waluszek
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Wi璚 tak

jak rozumiem kolega pr鏏uje si po陰czy z tego samego komputera co jest na nim serwer bazy danych?

je瞠li tak to scierzka powinna wygl康a tak "(local)\insertgt"

je瞠li chodzi o po陰czenie z poza tego komputera to:

nie wiem dlaczego tak jest albo ja tego nie rozgryz貫m ale, komputer kliencki musi mie adres sieci z dhcp a do serwera trzeba si pod陰cza przez "nazwa_serwera\insertgt"

poza tym w managerze sql trzeba w豉czyc obs逝g tcp/ip oraz poda na jakim porcie ma chodzi z regu造 1092

i kolejne trzeba w firewallu windows xp (panel sterowania/zapora systemu windows) w wyj徠kach doda w豉郾ie port 1092

i powinno zacz望 鄉iga
  • #19 20 Jan 2011 13:37
    Elprofesional
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    waluszek wrote:
    Wi璚 tak

jak rozumiem kolega pr鏏uje si po陰czy z tego samego komputera co jest na nim serwer bazy danych?

je瞠li tak to scierzka powinna wygl康a tak "(local)\insertgt"

je瞠li chodzi o po陰czenie z poza tego komputera to:

nie wiem dlaczego tak jest albo ja tego nie rozgryz貫m ale, komputer kliencki musi mie adres sieci z dhcp a do serwera trzeba si pod陰cza przez "nazwa_serwera\insertgt"

poza tym w managerze sql trzeba w豉czyc obs逝g tcp/ip oraz poda na jakim porcie ma chodzi z regu造 1092

i kolejne trzeba w firewallu windows xp (panel sterowania/zapora systemu windows) w wyj徠kach doda w豉郾ie port 1092

i powinno zacz望 鄉iga

Nale篡 zwr鏂i uwag 瞠 w przypadku GT w wersji od ko鎍a grudnia zmieniono silnik bazy danych na MS SQL express 2008 R2 .Gdzie domy郵nie jest wy陰czony klient na protok馧 TCP/IP .
    Nale篡 go w陰czy i 瞠by wszystko zacze這 dzia豉 nale篡 zatrzyma i ponownie w陰czy serwer SQL .
  • #20 07 Nov 2014 11:34
    Tomispeed
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    "Niekt鏎zy u篡tkownicy instaluj wpierw SQL serwer a nast瘼nie dopiero Subiekta ( wersja kliencka) wtedy o ile kto nie tego nie zmieni podczas instalacji jest instalowana instancja SQLEXPRESS nale篡 wtedy w polu adres serwera wpisa:(local)\sqlexpress .\sqlexpressnazwakomputera\sqlexpressnumer IP\sqlexpress ''

http://www.dobreprogramy.pl/Subiekt-GT-Podstawy,Blog,20777.html
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products