Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Vsi Prins szarpie po przełączeniu na gaz

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Vsi Prins szarpie po przełączeniu na gaz
Autor
Wiadomość
n.lakomiec
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 20 Kwi 2010 18:47   

Vsi Prins szarpie po przełączeniu na gaz

Mam problem z instalacją Prinsa, po nocnym postoju gaśnie przy przełączeniu na gaz, a jak już się przełączy to szarpie tak jakby nie palił na wszystkie cylindry. Komputer samochodu wyświetla błąd „ wypadanie zapłonów”. Komp. Prinsa nie wyświetla żadnych błędów. Wszystko wraca do normy po przejechaniu kilku kilometrów. Próbowałem rozgrzać silnik i dopiero przełączyć na gaz. Efekt jest taki sam. Na benzynie wszystko jest o.k. Może ktoś wie co z tym zrobić. Pozdrawiam!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Kwi 2010 18:47   

Powrót do góry

sq4ffp
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Białystok

Post#2 20 Kwi 2010 20:38   

Re: Vsi Prins szarpie po przełączeniu na gaz

Mało paliwa! Filtr gazu zapchany, zacinający się elektrozawór gazu?
Kolejna sprawa, to układ zapłonowy, który dla gazu ma być w stanie nienagannym. Świece, przewody, kopułka rozdzielacza i cewka WN.
W jakim stanie są świece zapłonowe? Może zdjęcie?
Powrót do góry

n.lakomiec
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 Post autora tematu 20 Kwi 2010 21:00   

Filty gazu po wymianie, przewody paliwowe i świece nowe, nie ma kopółki układ jest elektroniczny no chyba że to będzie elektrozawór, podejrzewam też wtryskiwacze.
Powrót do góry

gimak
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Jastrzębie Zdrój

Post#4 20 Kwi 2010 22:13   

Przeczytaj to
Link
i mój post po poście kolegi.
Powrót do góry

n.lakomiec
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 Post autora tematu 20 Kwi 2010 23:13   

Dzięki kolego za podpowiedź, mam program diagnostyczny spróbuję zrobić ten test, dam znać jaka będzie reakcja.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Kwi 2010 23:13   

Powrót do góry

dett
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Theres DE

Post#6 21 Kwi 2010 07:59   

Witam, proponuje koledze zrobić prosty test, który pozwoli wykluczyć uszkodzenie emulatora, a w prinsie lubiły sobie padać, mianowicie, po odpaleniu samochodu nagrzać auto do momentu przełączenia na gaz, i zaraz po przełączeniu na gaz ręcznie powrócić do zasilania benzyną, jeżeli wraz z powrotem na benzynę silnik dalej będzie pracował nierówno to przyczyną w takim wypadku jest uszkodzony emulator.
Powrót do góry

gimak
Poziom 22
Poziom 22

Post#7 21 Kwi 2010 08:44   

Kolego dett może trochę marudzę, ale przeczytaj ten post Link u mnie przy nieudanym przełączeniu na LPG w czasie jazdy, jeżeli nadal go męczyłem na LPG wykorzystując rozpęd samochodu, to po przełączeniu na PB (sam nie przechodził) silnik chodził nierówno (utykał). Nie pomagało wyłączenie silnika i zapalenie od rozrusznika, natomiast pomagało tak jak napisałem w czasie jazdy zdjąć nogę z gazu wyłączyć na chwilę zapłon i po ponownym jego włączeniu silnik na benzynie zaskakiwał normalnie. I tu pytanie czy to jest objaw uszkodzonego emulatora i czy może być przejściowe jego uszkodzenie (u mnie samoistnie to ustąpiło i dwa lata mam z tym spokój). Drążę temat, bo gdyby problem powrócił żebym nie szukał po omacku.
Powrót do góry

dett
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Theres DE

Post#8 21 Kwi 2010 09:16   

Ten post już czytałem, niestety nie mogę się do niego odnieść ponieważ nie próbowałem takich sposobów, co do emulatorów to mogę powiedzieć jedno że odesłane na gwarancji emulatory niejednokrotnie wracały z naklejką że były testowane i są sprawne, a po zamontowaniu ich do auta objaw był taki sam, na innym emulatorze nie występowały takie problemy. Uszkodzenie emulatora może się objawiać na kilka sposobów, mogą być wyłączane cylindry zaraz po przełączeniu, może to być tylko na gorącym silniku, podczas jazdy (przyspieszania) można odczuwać szarpanie, w najgorszym przypadku brak możliwości uruchomienia samochodu, jakieś 2,3 lata temu był taki czas że dziennie wymienianych było kilka emulatorów, wiele aut było przywiezionych na lawetach ponieważ nie odpalały, a serwisy nie mogły sobie poradzić z ustaleniem przyczyny, nie mówię że to jest uszkodzenie emulatora, ale może być. Na szczęście Prins sobie z tym poradził i od około 1,5 roku nie wymieniłem ani jednego.
Powrót do góry

n.lakomiec
Poziom 8
Poziom 8

Post#9 Post autora tematu 21 Kwi 2010 09:30   

Koledzy u mnie wygląda że emulator jest w porządku, ponieważ po każdym przełączeniu na benzynę silnik pracuje idealnie.
Powrót do góry

gimak
Poziom 22
Poziom 22

Post#10 21 Kwi 2010 12:06   

dett, dzięki za informację.
Powrót do góry

saszka09
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Radzyń podlaski

Post#11 23 Kwi 2010 20:21   

ja obstawiam na wtryskiwacze, domyślam sie, że kehiny?? pewnie są tak zasyfiałe, że muszą troche pochodzić zanim brud w nich się rozgrzeje i pozwoli na normalniejszą pracę, jaki przebieg ma instalka i czy przy już nagrzanym silniku i jeździe na lpg, np. po 5 min rozruchu i ponownym postoju sytuacja się powtarza? ja u siebie miałem taki przypadek, że wypięła mi się wtyczka od wtryskiwacza i po przejściu na lpg rzucało autem ,do czasu aż nie wprowadził się w stan awaryjny co równało się pracy 3 wtryskiwaczy na lpg i jednego na pb
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Kwi 2010 20:21   

Powrót do góry

n.lakomiec
Poziom 8
Poziom 8

Post#12 Post autora tematu 19 Kwi 2011 21:40   

Witam! Dla zainteresowanych wystarczyło wyczyścić przepustnicę i wszystko O.K.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Vsi Prins szarpie po przełączeniu na gaz
Strona 1 z 1