Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Piły spalinowe - tanie z allegro - prośba o opinie

Strona Główna -> Forum elektroda.pl-> Inne Serwis -> Inne Co kupić? ->Piły spalinowe - tanie z allegro - prośba o opinie Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu 
AutorSchowaj lewą kolumnę Wiadomość
cordoba_2004
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: T a r n ó w

cordoba_2004
Poziom 21
Post#1 Post autora tematu 21 Kwi 2010 09:07   

Piły spalinowe - tanie z allegro - prośba o opinie

Witam nie chcę podawać konkretnych linków by nie być posądzonym o reklamę, ale wystarczy zobaczyć w kategorię " pilarki spalinowe" na allegro by zobaczyć jak ogromne ilości sprzedaje się pił z 24 miesięczną gwarancję lub 12 miesięczną
za kwotę 250 - 300zł

Ktoś może kupił ma ? Coś może powiedzieć ?
- to są marki no name - nie mówię tu o znanych markach
- myślę o domowym przeznaczeniu w stylu podcięcia drzewek w domowym sadzie.
- nie rozmawiamy tu o zastosowaniach profesjonalnych w stylu praca w lesie.

Zadałem pytanie bo mając wybór kupić używaną markową za 600zł lub kupić nową za 250 mam dylemat.
Dziękuję za podpowiedzi.

Czy wiadomość jest pomocna? + 0 -
Powrót do góry

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2010 09:07   

Powrót do góry
__Maciek__
Poziom 15
Poziom 15

__Maciek__
Poziom 15
Post#2 21 Kwi 2010 09:58   

Re: Piły spalinowe - tanie z allegro - prośba o opinie

Według mnie, zakup takiej piły na allegro nie jest najlepszą opcją ... pomyśl co jeśli zdarzy się usterka ?? co z gwarancją ?? wysyłanie odbieranie itp ... itd ...

Za tą cenę spokojnie możesz znaleźć coś w supermarkecie. Nawet jeśli będzie trochę drożej to w razie czego odnosisz sprzęt do sklepu i oni martwią się o resztę. ( Oczywiście są wyjątki i musisz się upewnić co i jak. )

Czasem nie warto oszczędzać za wszelką cenę. W brew pozorom na miejscu możesz znaleźć towar porównywalny w porównywalnej cenie. Z tym że masz go na miejscu możesz obejrzeć czasem wypróbować. etc.

Powrót do góry

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2010 09:58   

Powrót do góry
cordoba_2004
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: T a r n ó w

cordoba_2004
Poziom 21
Post#3 Post autora tematu 21 Kwi 2010 10:44   

to racja
Tylko wiesz w cenie markowej jednej masz 4-5 tanich - co razem daje 5 lat gwarancji Smile kub jeśli dają 24 mce to 10 lat Smile
W cenie hipermarketowej masz 2 z allegro Smile Więc dylemat zawsze jednak jest

A na tymże portalu jest piła produkcji Bass Polska 4 KM 50cm prowadnica za 400zł

Zastanawiam się tez jak oni to robią że piła jakiejś tam marki Grand 4KM 50cm prowadnica jest w cenie 256zł i do tego rok gwarancji...

Powrót do góry

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2010 10:44   

Powrót do góry
Romulus7874
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: suwalki

Romulus7874
Poziom 20
Post#4 21 Kwi 2010 22:21   

Odpowiedzią jest kraj pochodzenia.
http://www.alibaba.com/product-gs/240915187/45CC_gasoline_saws.html
Znajomy nabył w markecie zieloną (podobno tureckie) i już trzeci rok ją pomiata.I w "ludziach"też była.Mocna ,zdrowa piła.

Powrót do góry
kamilwojcik33
Poziom 9
Poziom 9

kamilwojcik33
Poziom 9
Post#5 23 Maj 2011 16:16   

Witam Ja też miałem kupować na allegro takątanią piłę ażdoszłem do wniosku że może doskładam kasy i kupie coś lepszego i nie żałuję. Mam Stihl'a Ms 250. Piła śmiga zaj***** . Nie musze się martwić że jak się zepsuje to nie kupie części. Naprawdę warto poczekać i kupić lepszy sprzęt. Polecam ten model. Piła lepiej sobie radzi niż husqvarna o tej samej mocy (mam porównanie z kuzynem i jego wymięka mimo że jest chyba o 0,2 KM mocniejsza)

P.S znam kilka osób które kupiły te tanie chińskie piły i nie są zadowolone.
Ale wybór należy do ciebie....
Zapewniam cie że jak kupisz tą ms250 to nie pożałujesz:) Podstawa to ostry łańcuch i musi iść Smile Pierwsze trzy baki ją pooszczędzać aby sie dotarła i jest miód...

Powrót do góry
Plumpi
Specjalista - systemy grzewcze
Specjalista -  systemy grzewcze

Plumpi
Post#6 23 Maj 2011 17:51   

kamilwojcik33 napisał:
Zapewniam cie że jak kupisz tą ms250 to nie pożałujesz:) Podstawa to ostry łańcuch i musi iść Smile Pierwsze trzy baki ją pooszczędzać aby sie dotarła i jest miód...

Ja pożałowałem, ale na szczęście udało mi się jej pozbyć.
Zapłaciłem prawie 1600zł i większego badziewia to nie miałem w rękach.
Cyrki z odpalaniem: I, II ssanie, tu pociągnąć tylko raz, a tu trzy, jak nie odpali to wykręcić świece, wyczyścić, odwrócić piłę "do góry nogami", pociągnąć, żeby wydmuchać, wkręcić świece i znów próbować.
Tak się męczyłem z tym badziewiam do czasu obejrzenia w markecie chińszczyzny za niecałe 300zł, którą wziął gość z obsługi i odpalił za jednym pociągnięciem. Teraz jest chiński badziew, który odpala w najgorszym przypadku za 2-3 pociągnięciem, a różnica ceny pozostała w kieszeni. Różnicę oczywiście widać/. Ta chińska jest nieco mocniejsza, choć łańcuch trzeba było kupić lepszy.

Powrót do góry
kamilwojcik33
Poziom 9
Poziom 9

kamilwojcik33
Poziom 9
Post#7 23 Maj 2011 22:16   

No to mnie kolego rozśmieszyłeś do łez Shocked Nie no ja mam piłę już dwa lata i ani razu nie miałem problemów z odpalaniem. Przecież to jest proste jak je****ie Idea
No ale nie wiedziałem że w XXI wieku będzie ktoś miał problem z odpaleniem piły ....
Żal....
A tak wogule to wiesz po co jest to podwójne ssanie ? Raczej nie ... A wiec poto aby nie musieć ciągnąć piły za sznurek x razy (jak naprzykład brakło paliwa i wypaliła z gaźnika lub jak długo była nie używana) tylko aby bez problemów odpaliła a jeżeli nie umiesz się takim nowoczesnym sprzętem obsługiwać to możesz ją palić z biegu jałowego lub z pierwszego ssania jak w innych ... Wtedy sie naszarpiesz ale też zapali (oczywiście jeżeli jest ciepła to można ją palić z biegu jałowego i jest git)

No jaśniej nie mogłem opisać ...

To by chyba kazdy zajażył ...
A po drugie jest instrukcja w j.polskim

I jeszcze jedno po co ty chcesz świece wykręcać - ja jej w życiu nie wykrecałem...

Dodano po 3 [minuty]:

No i cikawe ile ci ta chińska wytrzyma ...
Ale to tylko moje zdanie Jak kto chce to nich robi Smile
Jak nie będzie umiał odpalić prostej piły to niech nie kupuje stihla hehehehe

Dodano po 1 [minuty]:

I żeby nie było ja nie jestem żadnym przedstawicielem stihla tylko posiadaczem piły więc nie piszcie mi że reklame robie czy coś Razz

Dodano po 1 [sekundy]:

I żeby nie było ja nie jestem żadnym przedstawicielem stihla tylko posiadaczem piły więc nie piszcie mi że reklame robie czy coś Razz

Powrót do góry

Google Adsense

Post# 23 Maj 2011 22:16   

Powrót do góry
Plumpi
Specjalista -  systemy grzewcze

Plumpi
Post#8 23 Maj 2011 23:50   

kamilwojcik33 napisał:
No to mnie kolego rozśmieszyłeś do łez....... (pierdu, pierdu)

No to widać miszczu nie dorastam Ci do pient Smile

Powrót do góry

Google Adsense

Post# 23 Maj 2011 23:50   

Powrót do góry
spoko_janko
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Tarnowskie Góry

spoko_janko
Poziom 16
Post#9 24 Maj 2011 00:45   

Kwestia tego "do czego ma to służyć" - tania zabawka do używania raz na tydzień /miesiąc rok (hobbystyczna) czy też chcesz tym na chleb zarabiać (pro).

Do zabaw z kilkoma kubikami drewna to i elektryczna nawet starczy, bylebyś smarował i ostrzył, jeśli juz to Very Happy bylebyś zdążył ją zajechać póki jest na gwarancji :] Jeśli zaś na firmę kupujesz i ma to chodzić dzień w dzień, to bierz markowe by serwis (koszty przestoju podczas awarii - pow. z dostępnością, oraz oczywiscie awaryjność) zaoszczędził na markę Smile

Czy wiadomość jest pomocna? + +1 -
Powrót do góry
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu     Strona Główna -> Forum elektroda.pl-> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Piły spalinowe - tanie z allegro - prośba o opinie
Strona 1 z 1