Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Piły spalinowe - tanie z allegro - prośba o opinie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Piły spalinowe - tanie z allegro - prośba o opinie
Autor
Wiadomość
cordoba_2004
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: T a r n ó w

Post#1 Post autora tematu 21 Kwi 2010 09:07   

Piły spalinowe - tanie z allegro - prośba o opinie

Witam nie chcę podawać konkretnych linków by nie być posądzonym o reklamę, ale wystarczy zobaczyć w kategorię " pilarki spalinowe" na allegro by zobaczyć jak ogromne ilości sprzedaje się pił z 24 miesięczną gwarancję lub 12 miesięczną
za kwotę 250 - 300zł

Ktoś może kupił ma ? Coś może powiedzieć ?
- to są marki no name - nie mówię tu o znanych markach
- myślę o domowym przeznaczeniu w stylu podcięcia drzewek w domowym sadzie.
- nie rozmawiamy tu o zastosowaniach profesjonalnych w stylu praca w lesie.

Zadałem pytanie bo mając wybór kupić używaną markową za 600zł lub kupić nową za 250 mam dylemat.
Dziękuję za podpowiedzi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2010 09:07   

Powrót do góry

__Maciek__
Poziom 15
Poziom 15

Post#2 21 Kwi 2010 09:58   

Re: Piły spalinowe - tanie z allegro - prośba o opinie

Według mnie, zakup takiej piły na allegro nie jest najlepszą opcją ... pomyśl co jeśli zdarzy się usterka ?? co z gwarancją ?? wysyłanie odbieranie itp ... itd ...

Za tą cenę spokojnie możesz znaleźć coś w supermarkecie. Nawet jeśli będzie trochę drożej to w razie czego odnosisz sprzęt do sklepu i oni martwią się o resztę. ( Oczywiście są wyjątki i musisz się upewnić co i jak. )

Czasem nie warto oszczędzać za wszelką cenę. W brew pozorom na miejscu możesz znaleźć towar porównywalny w porównywalnej cenie. Z tym że masz go na miejscu możesz obejrzeć czasem wypróbować. etc.
Powrót do góry

cordoba_2004
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: T a r n ó w

Post#3 Post autora tematu 21 Kwi 2010 10:44   

to racja
Tylko wiesz w cenie markowej jednej masz 4-5 tanich - co razem daje 5 lat gwarancji :) kub jeśli dają 24 mce to 10 lat :)
W cenie hipermarketowej masz 2 z allegro :) Więc dylemat zawsze jednak jest

A na tymże portalu jest piła produkcji Bass Polska 4 KM 50cm prowadnica za 400zł

Zastanawiam się tez jak oni to robią że piła jakiejś tam marki Grand 4KM 50cm prowadnica jest w cenie 256zł i do tego rok gwarancji...
Powrót do góry

Romulus7874
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: suwalki

Post#4 21 Kwi 2010 22:21   

Odpowiedzią jest kraj pochodzenia.
http://www.alibaba.com/product-gs/240915187/45CC_gasoline_saws.html
Znajomy nabył w markecie zieloną (podobno tureckie) i już trzeci rok ją pomiata.I w "ludziach"też była.Mocna ,zdrowa piła.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2010 22:21   

Powrót do góry

kamilwojcik33
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 23 Maj 2011 16:16   

Witam Ja też miałem kupować na allegro takątanią piłę ażdoszłem do wniosku że może doskładam kasy i kupie coś lepszego i nie żałuję. Mam Stihl'a Ms 250. Piła śmiga zaj***** . Nie musze się martwić że jak się zepsuje to nie kupie części. Naprawdę warto poczekać i kupić lepszy sprzęt. Polecam ten model. Piła lepiej sobie radzi niż husqvarna o tej samej mocy (mam porównanie z kuzynem i jego wymięka mimo że jest chyba o 0,2 KM mocniejsza)

P.S znam kilka osób które kupiły te tanie chińskie piły i nie są zadowolone.
Ale wybór należy do ciebie....
Zapewniam cie że jak kupisz tą ms250 to nie pożałujesz:) Podstawa to ostry łańcuch i musi iść :) Pierwsze trzy baki ją pooszczędzać aby sie dotarła i jest miód...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Maj 2011 16:16   

Powrót do góry

Plumpi
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 23 Maj 2011 17:51   

kamilwojcik33 napisał:
Zapewniam cie że jak kupisz tą ms250 to nie pożałujesz:) Podstawa to ostry łańcuch i musi iść :) Pierwsze trzy baki ją pooszczędzać aby sie dotarła i jest miód...

Ja pożałowałem, ale na szczęście udało mi się jej pozbyć.
Zapłaciłem prawie 1600zł i większego badziewia to nie miałem w rękach.
Cyrki z odpalaniem: I, II ssanie, tu pociągnąć tylko raz, a tu trzy, jak nie odpali to wykręcić świece, wyczyścić, odwrócić piłę "do góry nogami", pociągnąć, żeby wydmuchać, wkręcić świece i znów próbować.
Tak się męczyłem z tym badziewiam do czasu obejrzenia w markecie chińszczyzny za niecałe 300zł, którą wziął gość z obsługi i odpalił za jednym pociągnięciem. Teraz jest chiński badziew, który odpala w najgorszym przypadku za 2-3 pociągnięciem, a różnica ceny pozostała w kieszeni. Różnicę oczywiście widać/. Ta chińska jest nieco mocniejsza, choć łańcuch trzeba było kupić lepszy.
Powrót do góry

kamilwojcik33
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 23 Maj 2011 22:16   

No to mnie kolego rozśmieszyłeś do łez 8-O Nie no ja mam piłę już dwa lata i ani razu nie miałem problemów z odpalaniem. Przecież to jest proste jak je****ie :idea:
No ale nie wiedziałem że w XXI wieku będzie ktoś miał problem z odpaleniem piły ....
Żal....
A tak wogule to wiesz po co jest to podwójne ssanie ? Raczej nie ... A wiec poto aby nie musieć ciągnąć piły za sznurek x razy (jak naprzykład brakło paliwa i wypaliła z gaźnika lub jak długo była nie używana) tylko aby bez problemów odpaliła a jeżeli nie umiesz się takim nowoczesnym sprzętem obsługiwać to możesz ją palić z biegu jałowego lub z pierwszego ssania jak w innych ... Wtedy sie naszarpiesz ale też zapali (oczywiście jeżeli jest ciepła to można ją palić z biegu jałowego i jest git)

No jaśniej nie mogłem opisać ...

To by chyba kazdy zajażył ...
A po drugie jest instrukcja w j.polskim

I jeszcze jedno po co ty chcesz świece wykręcać - ja jej w życiu nie wykrecałem...

Dodano po 3 [minuty]:

No i cikawe ile ci ta chińska wytrzyma ...
Ale to tylko moje zdanie Jak kto chce to nich robi :)
Jak nie będzie umiał odpalić prostej piły to niech nie kupuje stihla hehehehe

Dodano po 1 [minuty]:

I żeby nie było ja nie jestem żadnym przedstawicielem stihla tylko posiadaczem piły więc nie piszcie mi że reklame robie czy coś :P

Dodano po 1 [sekundy]:

I żeby nie było ja nie jestem żadnym przedstawicielem stihla tylko posiadaczem piły więc nie piszcie mi że reklame robie czy coś :P
Powrót do góry

Plumpi
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 23 Maj 2011 23:50   

kamilwojcik33 napisał:
No to mnie kolego rozśmieszyłeś do łez....... (pierdu, pierdu)

No to widać miszczu nie dorastam Ci do pient :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Maj 2011 23:50   

Powrót do góry

spoko_janko
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Tarnowskie Góry

Post#9 24 Maj 2011 00:45   

Kwestia tego "do czego ma to służyć" - tania zabawka do używania raz na tydzień /miesiąc rok (hobbystyczna) czy też chcesz tym na chleb zarabiać (pro).

Do zabaw z kilkoma kubikami drewna to i elektryczna nawet starczy, bylebyś smarował i ostrzył, jeśli juz to :D bylebyś zdążył ją zajechać póki jest na gwarancji :] Jeśli zaś na firmę kupujesz i ma to chodzić dzień w dzień, to bierz markowe by serwis (koszty przestoju podczas awarii - pow. z dostępnością, oraz oczywiscie awaryjność) zaoszczędził na markę :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Piły spalinowe - tanie z allegro - prośba o opinie
Strona 1 z 1