X

Tani samochód dostawczy - co wybrać?

22 Apr 2010 00:58 EVEvil50
  • #1 22 Apr 2010 00:58
    Evil50
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Cześć.
    Staję przed koniecznością zakupu niewielkiego auta dostawczego.
    Budżet nie jest duży - mam na to 6500 zł.
    Silnik koniecznie dieslowski, niekoniecznie turbo (wręcz niewskazane, nie mam czasu bawić sie z dbaniem o to, dużo jeżdżę i nie mam głowy na wychładzanie turbiny). Chodzi mi o samochód gabarytami pokroju Opla Combo.

Dzięki za pomoc.
  • #2 22 Apr 2010 18:01
    Karolo MPower
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Ja jakiś rok temu zakupiłem Citroena C15 1.8D z 97 roku. Samochód jest niezwykle twardym zawodnikiem, silnik miażdży pod względem wytrzymałości ( nie ma turbo ) i jest naprawdę bardzo ekonomiczny.

Moja sztuka ma przejechane 189 tyś km ( auto z PL salonu ), zbiornik mieści coś koło 45L ON. Przejechałem 410 km w mieście i zostało mi dokładnie koło 2mm, poniżej połowy skali wskaźnika poziomu paliwa w baku.

Jedyna wada tego auta to korozja, są z tym duże problemy, mało który jest nieskorodowany.
  • #3 23 Apr 2010 12:43
    Evil50
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    Właśnie przejechalem sie c15 kolegi i ujdzie ;) Jego wersja nie ma wspomagania ale jakiejś tragedii w kręceniu kółkiem nie ma. Nawet pakowne auto a silnik całkiem całkiem ciągnie to do przodu ( 1.8D ).
    Takiego bede szukał właśnie. Dzieki za pomoc.
  • #4 01 May 2010 17:05
    brawooo
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    A ja polecam fiata fiorino z silnikiem 1,7 D mam takiego przebieg 420 tys km żadnych problemów moim zdaniem jest ładniejszy od c15 a do tego bardziej pakowny no i tylne zawieszenie ma lepsze.
  • #5 23 Oct 2010 20:18
    burza11
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    brawooo wrote:
    A ja polecam fiata fiorino z silnikiem 1,7 D mam takiego przebieg 420 tys km żadnych problemów moim zdaniem jest ładniejszy od c15 a do tego bardziej pakowny no i tylne zawieszenie ma lepsze.

tak racja, może to brzmi śmiesznie ale fiorino jest niedozajechania, troche blacha lipna, ale ogolnie ok i za te pieniądze kupisz nawet dwie poczciwe sztuki:)
    lub VW caddy 1.9 sdi, też twardy wóz o którego nie trzeba się nadmiernie troszczyć a on mimo to będzie posłuszny :)
    Pozdrawiam,
    a dodam że ja Upolowałem fiorino z 99r 1.7d na dodatek panorama czyli 5 miejsc z możliwością złożenia siedzeń (super sprawa) za 1100zł, zarejestrowane, w ciągłej eksploatacji, (serwisowane itp było z firmy turystycznej, dwa razy w roku jeździlo do włoch i troche jeździlo po krakowie) jedynie wymieniłem maske bo korodowała pozatym wszystko hula jak złoto a auto w domu jest używane przez wszystkich i nikt go nie oszczędza, katy straszne przechodz i nie widać zmęczenia po nim... a proste jak budowa cepa, w moim jedyna elektronika to radio CD :)
  Search 4 million + Products
Browse Products