Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Usuwanie programów z autostartu

cjerzy1 23 Kwi 2010 08:01
  • #1 23 Kwi 2010 08:01
    cjerzy1
    Poziom 20  

Wiem, że temat nie jest nowy, ale z moim przypadkiem nigdzie na forum na spotkałem się. Chodzi o usunięcie a autostartu, albo napiszę jaśniej, chodzi o to, żeby mi się nie uruchamiał z Windowsem (Vista) program Ad Aware v.8.2. Próbowałem rozwiązać sam ten temat różnymi sposobami. Zacząłem oczywiście od podstaw, tzn. szukałem odłączenia samouruchomienia w programie, ale nie znalazłem takiej opcji. W Menu Start-programy-autostart nie ma uwidocznionego tego programu. Potem zaglądnąłem do msconfig i miałem nadzieję, że w sekcji "uruchamianie" znajdę ten program i go odhaczę, ale się myliłem. Na koniec spojrzałem do rejestru i w kluczach HKEY_LOCAL_MACHINE oraz HKEY_CURRENT_USER szukałem wpisu Software|Microsoft|Windows|Current Version|Run, ale i tam nie znalazłem omawianego programu. Na koniec się poddałem, ale myślę, że ktoś mający wiedzę w tym temacie jest w stanie rozwiązać opisany problem. Ktoś może powiedzieć, po co wyłączać program zabezpieczający przed atakami z zewnątrz ? Od razu odpowiadam, bardzo spowalnia działanie komputera a skanowanie mogę sobie przeprowadzić w wybranym przez siebie momencie.

• Pomocny post
    #2 23 Kwi 2010 08:10
    hojlo1
    Poziom 34  

Można skorzystać z usługi Windowsa...., jednak polecam darmowa wersję "GlaryUtilities" (jest PL).
    Zrobisz wszystko, co chcesz (w tym temacie) i porządek w komputerze będzie pilnował (bez obciążenia systemu, bo ręcznie uruchomisz).

• #3 23 Kwi 2010 08:23
    cjerzy1
    Poziom 20  

Kolego hojlo1, rozwiń jak możesz pierwszą część swojej wypowiedzi, bo nie za bardzo kumam.

Dodano po 9 [minuty]:

Szukałem w Glary Utilities w sekcji programy startowe, ale niestety nie znalazłem Ad Aware.

• #5 23 Kwi 2010 12:33
    cjerzy1
    Poziom 20  

Kolego hojlo1, nie czytałeś dokładnie mojego postu, ćwiczyłem już ten temat.

• #7 23 Kwi 2010 13:31
    hojlo1
    Poziom 34  

Jak opisywałem że usługa w systemie Windows, tzn. że usługa (nie Autostart).

U mnie zatrzymanie (tylko XP klienta) usługi (przez "msconfig") "Lavasoft Ad-Aware serwice" wył. właśnie start tego programu.

Ps - nie lepiej go odinstalować (prawie 100MB zajmuje) a i tak "Suprantispyware" więcej znalazł (też darmowy i po polsku , do tego nie musi startować z Windowsem)?

• #8 23 Kwi 2010 15:56
    kubczykFree
    Poziom 12  

Najlepszy sposób (w przypadku WIN XP nie wiem jak jest z innymi systemami):
    1. Naciśnij start
    2.Uruchom
    3.Wpisz w komendzie "msconfig"
    4. Wybierz zakładkę uruchamianie
    5. Wyłącz zbędne Ci programy
    6. Zatwierdź
    7. Uruchom komputer ponownie

Warto też jest zainstalować sobie CCleaner

• #9 23 Kwi 2010 18:25
    irek6311
    Poziom 33  

Od siebie polecam program System Mechanic > można zapanować nad autostartem i innymi śmieciami w Windows .

• Pomocny post
    #10 23 Kwi 2010 18:41
    beo
    Poziom 36  

Facet zerknij tak może do services.msc Zerknij jak chcesz, także do apletu menadżera urzadzeń, i zgłos potrzebę podejrzenia sterowników nie zgodnych, z technologią plug and play. Jeśli niczego znaleźć łaskaw nie będziesz, lub łaska ta, dana Tobie nie zostanie, proponuję przeinstalowanie. ;)

• #11 23 Kwi 2010 19:28
    cjerzy1
    Poziom 20  

Dziękuję wszystkim kolegom za udzielone wskazówki i tym samym zamykam temat.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty