Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Problem z pompą gazu lpi Vialle

Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Cars Gas Installations ->Problem z pompą gazu lpi Vialle Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
krzyśS
Level 2
krzyśS
Level 2
Post#1 26 Apr 2010 17:06  Topic author   

Problem z pompą gazu lpi Vialle

Witam, jestem tutaj nowy.Od dwóch tygodni jestem właścicielem wspaniałego auta jakim jest mitsubishi galant 2.0 16V z 98r.Auto sprowadziłem z Holandii i wydałem sporo kasy na rejestrację,filtry,oleje,rozrząd...Wszystko było pięknie do wczoraj,po wyjeżdżeniu całego gazu podjechałem na stację shella i zatankowałem LPG za 60 zł,następnie pojechałem do domu oddalonego o 8 km i postawiłem auto.Dzisiaj rano kiedy odpaliłem samochód usłyszałem nienaturalny dźwięk ze zbiornika,coś jakby skrzypienie,pompa zaczęła pracować głośno i z przerwami wydając z siebie dziwy dźwięk.Po przełączeniu na gaz auto zaczęło szarpać i zwalniać i przyśpieszać.
Od rana czytam wszystkie możliwe tematy związane z pompa w instalacjach LPI,zadzwoniłem do serwisu z Lublina gdzie facet powiedział mi że na pewno zatarła się pompa i jest mi w stanie pomóc za jedyne 1000zł ponieważ nowa kosztowała by mnie 3 tyś. zł.
Czy jest tutaj ktoś odpowiedzialny i potrafił by naprawić tą pompę taniej niż chcą to zrobić w Lublinie oddalonym ode mnie 500km;/ ?
Czy myślicie że można podjąć się naprawy samemu ,nie mając specjalnego pojęcia o
naprawach pomp Vialle?
Może znacie namiary na kogoś kto zajmuje się naprawą za mniejsze pieniądze i zrobi to równie dobrze jak ludzie z serwisu LPI?

Z góry dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź i przepraszam jeśli podobne tematy już były a ja zacząłem nowy:P

Helpful post? + -1
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
yaaro
Level 33
Helped: 191
Post rating: 140
yaaro
Level 33
Post#2 26 Apr 2010 22:33    

Re: Problem z pompą gazu lpi Vialle

Zadzwon tam www.autonagaz.com.pl

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
krzyśS
Level 2
krzyśS
Level 2
Post#3 27 Apr 2010 13:51  Topic author   

tam właśnie znalazłem lublin.po kilku telefonach stwierdzam że tak i tak będę musiał wyrzucić ten tysiąc:cry:

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
AArti
Level 10
Helped: 1
Post rating: 1
AArti
Level 10
Post#4 27 Apr 2010 16:30Helpful post    

W Lublinie są dwa zakłady zajmujące się LPI - jakiś czas temu dwóch panów miało firmę,ale coś ich poróżniło i teraz w Lublinie działają każdy na swoim.
Koleś cię trochę nakręcił i powiedział nieprawdę w kwestii pompy.
Twój samochód ma instalację z pompą,która jako nowa nie jest dostępna, bo od ponad 10 lat nie jest produkowana - także nowej pompy nikt i nigdzie nie jest w stanie załatwić-to po pierwsze.
Po drugie - 3000pln za pompę???!!!-jakaś głupota.po 2000 roku wszedł nowszy rodzaj pompy LPI i jest produkowany do dzisiaj z małymi zmianami dotyczacymi budowy górnego dekla(w którym znajdyje się pływak,rezerwa,armatura wlewu gazu i zasilania itd).Jezeli jest mowa o nowej pompie to mamy na myśli to co znajduje się pod owym deklem i jest zespołem silnika elektrycznego wraz z sekcją tłoczącą i jako nowy element nie kosztuje 3000pln - 3 lata temu element ten kosztował około 1500-1700 pln.VIALLE dla takich "cwaniaków" daje ceny zaporowe i dla nich taki element mogą wywindować powiedzmy do 2500pln,a koleś przeciez muci zarobić.
Co do regeneracji pompy - 1000pln to sporo,ale cena jest adekwatna do roboty(chociaż opinie na temat Lublina nie są za ciekawe-patrz fora użytkowników np.Alfa Romeo).

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Cars Gas Installations -> Problem z pompą gazu lpi Vialle
Page 1 of 1

Similar topics to problem z pompą gazu lpi Vialle

LPI VIALLE Laguna II. Samodzielne czyszczenie filtru gazu. (4)
komputer vialle lpi naprawa (13)
vialle lpi nie wysła impulsów na wtryskiwacze (5)
BMW E36 Instalacjia lpi vialle- przerywa. (12)
instalacja LPI Vialle przerywa peugeot 406 (3)
clio II (1.6 16V) z LPi - Vialle (Vgen) gaśnie na gazie (4)
Czy interfejs LPG Viakena obsłuży lpi Vialle (3)
Instalacja Vialle Lpi w 406 pompa chodzi cały czas (2)
Vialle Lpi miga czerwona dioda dokładnie po pięciu minutach (11)
Wtryskiwacz vialle ciekly wtrysk gazu poszukiwany (1)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.1 seconds