Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Problem z pomp± gazu lpi Vialle

krzy¶S 26 Apr 2010 17:06
 • #1 26 Apr 2010 17:06
  krzy¶S
  Level 2  
  Helpful post? (-1)
  Witam, jestem tutaj nowy.Od dwóch tygodni jestem wła¶cicielem wspaniałego auta jakim jest mitsubishi galant 2.0 16V z 98r.Auto sprowadziłem z Holandii i wydałem sporo kasy na rejestrację,filtry,oleje,rozrz±d...Wszystko było pięknie do wczoraj,po wyjeżdżeniu całego gazu podjechałem na stację shella i zatankowałem LPG za 60 zł,następnie pojechałem do domu oddalonego o 8 km i postawiłem auto.Dzisiaj rano kiedy odpaliłem samochód usłyszałem nienaturalny dĽwięk ze zbiornika,co¶ jakby skrzypienie,pompa zaczęła pracować gło¶no i z przerwami wydaj±c z siebie dziwy dĽwięk.Po przeł±czeniu na gaz auto zaczęło szarpać i zwalniać i przy¶pieszać.
  Od rana czytam wszystkie możliwe tematy zwi±zane z pompa w instalacjach LPI,zadzwoniłem do serwisu z Lublina gdzie facet powiedział mi że na pewno zatarła się pompa i jest mi w stanie pomóc za jedyne 1000zł ponieważ nowa kosztowała by mnie 3 ty¶. zł.
  Czy jest tutaj kto¶ odpowiedzialny i potrafił by naprawić t± pompę taniej niż chc± to zrobić w Lublinie oddalonym ode mnie 500km;/ ?
  Czy my¶licie że można podj±ć się naprawy samemu ,nie maj±c specjalnego pojęcia o
  naprawach pomp Vialle?
  Może znacie namiary na kogo¶ kto zajmuje się napraw± za mniejsze pieni±dze i zrobi to równie dobrze jak ludzie z serwisu LPI?

  Z góry dziękuje za jak±kolwiek odpowiedĽ i przepraszam je¶li podobne tematy już były a ja zacz±łem nowy:P
 • #2 26 Apr 2010 22:33
  yaaro
  Level 33  
  Helpful post? (0)
  Zadzwon tam www.autonagaz.com.pl
 • #3 27 Apr 2010 13:51
  krzy¶S
  Level 2  
  Topic author Helpful post? (0)
  tam wła¶nie znalazłem lublin.po kilku telefonach stwierdzam że tak i tak będę musiał wyrzucić ten tysi±c:cry:
 • Helpful post
  #4 27 Apr 2010 16:30
  AArti
  Level 10  
  Helpful post? (0)
  W Lublinie s± dwa zakłady zajmuj±ce się LPI - jaki¶ czas temu dwóch panów miało firmę,ale co¶ ich poróżniło i teraz w Lublinie działaj± każdy na swoim.
  Kole¶ cię trochę nakręcił i powiedział nieprawdę w kwestii pompy.
  Twój samochód ma instalację z pomp±,która jako nowa nie jest dostępna, bo od ponad 10 lat nie jest produkowana - także nowej pompy nikt i nigdzie nie jest w stanie załatwić-to po pierwsze.
  Po drugie - 3000pln za pompę???!!!-jaka¶ głupota.po 2000 roku wszedł nowszy rodzaj pompy LPI i jest produkowany do dzisiaj z małymi zmianami dotyczacymi budowy górnego dekla(w którym znajdyje się pływak,rezerwa,armatura wlewu gazu i zasilania itd).Jezeli jest mowa o nowej pompie to mamy na my¶li to co znajduje się pod owym deklem i jest zespołem silnika elektrycznego wraz z sekcj± tłocz±c± i jako nowy element nie kosztuje 3000pln - 3 lata temu element ten kosztował około 1500-1700 pln.VIALLE dla takich "cwaniaków" daje ceny zaporowe i dla nich taki element mog± wywindować powiedzmy do 2500pln,a kole¶ przeciez muci zarobić.
  Co do regeneracji pompy - 1000pln to sporo,ale cena jest adekwatna do roboty(chociaż opinie na temat Lublina nie s± za ciekawe-patrz fora użytkowników np.Alfa Romeo).
  Search 4 million + Products
Browse Products