Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem z pompą gazu lpi Vialle

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Problem z pompą gazu lpi Vialle
Autor
Wiadomość
krzyśS
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Chojnice

Post#1 Post autora tematu 26 Kwi 2010 17:06   

Problem z pompą gazu lpi Vialle

Witam, jestem tutaj nowy.Od dwóch tygodni jestem właścicielem wspaniałego auta jakim jest mitsubishi galant 2.0 16V z 98r.Auto sprowadziłem z Holandii i wydałem sporo kasy na rejestrację,filtry,oleje,rozrząd...Wszystko było pięknie do wczoraj,po wyjeżdżeniu całego gazu podjechałem na stację shella i zatankowałem LPG za 60 zł,następnie pojechałem do domu oddalonego o 8 km i postawiłem auto.Dzisiaj rano kiedy odpaliłem samochód usłyszałem nienaturalny dźwięk ze zbiornika,coś jakby skrzypienie,pompa zaczęła pracować głośno i z przerwami wydając z siebie dziwy dźwięk.Po przełączeniu na gaz auto zaczęło szarpać i zwalniać i przyśpieszać.
Od rana czytam wszystkie możliwe tematy związane z pompa w instalacjach LPI,zadzwoniłem do serwisu z Lublina gdzie facet powiedział mi że na pewno zatarła się pompa i jest mi w stanie pomóc za jedyne 1000zł ponieważ nowa kosztowała by mnie 3 tyś. zł.
Czy jest tutaj ktoś odpowiedzialny i potrafił by naprawić tą pompę taniej niż chcą to zrobić w Lublinie oddalonym ode mnie 500km;/ ?
Czy myślicie że można podjąć się naprawy samemu ,nie mając specjalnego pojęcia o
naprawach pomp Vialle?
Może znacie namiary na kogoś kto zajmuje się naprawą za mniejsze pieniądze i zrobi to równie dobrze jak ludzie z serwisu LPI?

Z góry dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź i przepraszam jeśli podobne tematy już były a ja zacząłem nowy:P
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Kwi 2010 17:06   

Powrót do góry

yaaro
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: -

Post#2 26 Kwi 2010 22:33   

Re: Problem z pompą gazu lpi Vialle

Zadzwon tam www.autonagaz.com.pl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Kwi 2010 22:33   

Powrót do góry

krzyśS
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Chojnice

Post#3 Post autora tematu 27 Kwi 2010 13:51   

tam właśnie znalazłem lublin.po kilku telefonach stwierdzam że tak i tak będę musiał wyrzucić ten tysiąc:cry:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Kwi 2010 13:51   

Powrót do góry

AArti
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Pruszków

Post#4 27 Kwi 2010 16:30pomocny post - solucja   

W Lublinie są dwa zakłady zajmujące się LPI - jakiś czas temu dwóch panów miało firmę,ale coś ich poróżniło i teraz w Lublinie działają każdy na swoim.
Koleś cię trochę nakręcił i powiedział nieprawdę w kwestii pompy.
Twój samochód ma instalację z pompą,która jako nowa nie jest dostępna, bo od ponad 10 lat nie jest produkowana - także nowej pompy nikt i nigdzie nie jest w stanie załatwić-to po pierwsze.
Po drugie - 3000pln za pompę???!!!-jakaś głupota.po 2000 roku wszedł nowszy rodzaj pompy LPI i jest produkowany do dzisiaj z małymi zmianami dotyczacymi budowy górnego dekla(w którym znajdyje się pływak,rezerwa,armatura wlewu gazu i zasilania itd).Jezeli jest mowa o nowej pompie to mamy na myśli to co znajduje się pod owym deklem i jest zespołem silnika elektrycznego wraz z sekcją tłoczącą i jako nowy element nie kosztuje 3000pln - 3 lata temu element ten kosztował około 1500-1700 pln.VIALLE dla takich "cwaniaków" daje ceny zaporowe i dla nich taki element mogą wywindować powiedzmy do 2500pln,a koleś przeciez muci zarobić.
Co do regeneracji pompy - 1000pln to sporo,ale cena jest adekwatna do roboty(chociaż opinie na temat Lublina nie są za ciekawe-patrz fora użytkowników np.Alfa Romeo).
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Problem z pompą gazu lpi Vialle
Strona 1 z 1