Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pompa do ścieków z rozdrabniaczem

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> Pompa do ścieków z rozdrabniaczem
Autor
Wiadomość
Jola72
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: głogów

Post#1 Post autora tematu 30 Kwi 2010 20:47   

Pompa do ścieków z rozdrabniaczem

Witam, właściwie to już praktycznie rozwiązałam problem, ale chce go opisać.Niecały rok temu zakupiłam pompę do ścieków, toaleta jest na poziomie -1 moc silnika 600 W, zmieniliśmy kanalizę eliminując wszystkie kolana 90 stopni i wszystko byłoby super, ale po każdym braku napięcia presostat był zamoczony.I ten problem wyeliminowaliśmy dodając elektronikę(sterownik na przekaźnikach z 3 sondami).Niestety okazało się że Simeringi nie wytrzymały nawet 8 miesięcy, napisałam do producenta pompy z prośbą o zakup "uszczelniaczy" niestety okazało się ze jest to nie możliwe, ponieważ firma produkująca pompy nie prowadzi sprzedaży części zamiennych.Zaproponowano mi natomiast zakup nowego silnika(praktycznie w cenie pompy).Cóż okazało się że moje rozwiązanie mimo iż poprawiło sprawność pompy nie wyeliminowało problemu , gdyż jest wyciek wody w toalecie i za każdym razem trzeba ścierać wodę(co jest dość uciążliwe i na pewno nie zamierzone przez producenta).Może ktoś na tym forum powie mi gdzie mogę nabyć Simering 12/24/4,5(12-średnica osi,24-wymiar zewnętrzny, 4,5-grubość uszczelniacza)Ze względu na to że serwisujemy tą pompę to chciałabym oszczędzić nam ciągłego zachodu, który na dobrą metę powinien być zachodem producenta, który "umywa ręce" pomimo iż pompa jest nadal na gwarancji.Dlatego właśnie zapoczątkowałam temat, być może ktoś mi pomoże, a ja ostrzegę przed wadami takich pomp:|Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś poda mi namiar na zakup "uszczelniacza"
Powrót do góry

krzysiek7
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Nibylandia

Post#2 30 Kwi 2010 23:05   

Re: Pompa do ścieków z rozdrabniaczem

Kiedyś też próbowałem takie kupić, nawet zamawiałem i totalne fiasko. Lepiej wymienić na drugą pompę. Domyślam się że była to dość tania pompa. Pompy dobrej jakości mają uszczelnienia mechaniczne, które są dość drogie. Dlatego w tanich produktach nie stosuje się takich uszczelnień.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Kwi 2010 23:05   

Powrót do góry

Jola72
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 01 Maj 2010 22:55   

No i teraz dotykamy sedna problemu, pompa miała świetny opis, ale firma produkująca pompę zapomniała mnie uprzedzić o "uszczelniaczach"...Zakup nowej niestety jakoś mi nie pasuje ponieważ ta jest jeszcze na gwarancji, więc wydaje mi się że firma powinna reagować troszkę , a nie liczyć na inwencje "twórczą"klienta...Nam się udało wyeliminować dwa problemy, ale problemu uszczelniacza niestety nie...Nie mogę uwierzyć że na naszym rynku nie ma uszczelniaczy tego typu, dziękuje za odpowiedź:)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Maj 2010 22:55   

Powrót do góry

Usunięty

Post#4 02 Maj 2010 08:26   

Nie rozumiem jednej rzeczy. Skoro jak piszesz pompa jest jeszcze na gwarancji, to dlaczego nie oddasz pompy do gwaranta aby ją naprawił?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2010 08:26   

Powrót do góry

Jola72
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 02 Maj 2010 11:46   

No zapomniałam napisać, że pompa założona jest w sklepie obuwniczym i oddanie jej do serwisu wiąże się z dwutygodniowym brakiem toalety dla pracownic, do czego wolałabym nie dopuszczać.Najbliższy serwis jest we Wrocławiu, a my w Głogowie, nie ma mowy o urządzeniu zastępczym, więc dlatego i tylko dlatego serwis gwarancyjny nie bardzo nam odpowiada.Miałam nadzieję że firma z taką renom jakoś postara się rozwiązać problem, ale niestety zostałam z ręką :D w "pompie"...Właściwie jeśli kupie te uszczelniacze to serwis mi nie będzie potrzebny , a kobiety ze sklepu obuwniczego będą mogły normalnie korzystać z toalety nie wycierając podłogi przed i po wyjściu...
Powrót do góry

Usunięty

Post#6 02 Maj 2010 12:57pomocny post - solucja   

Spróbuj w tej firmie.
http://www.oring.pl/
Kiedyś dorabiali mi nietypowe simeringi, ale musiałem kupić 10 sztuk.
Podaj firmę i typ tej pompy jak możesz lub zdjęcia.
Powrót do góry

Jola72
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 Post autora tematu 02 Maj 2010 14:00   

Pompa Borysowski "SANILIFT plus", zdjęć własnych nie posiadam, ale wygląda ona tak jak ta na obrazku http://www.borysowski.com/pompy/okno,sanilift_std.htm Opis zdeczka naciągany bo gdy do pompy dostanie się coś innego niźli "fekalia" to gwarancja raczej zostaje w kwestii marzeń, konkretnie chodzi o popłuczyny z mycia podłogi, li też fusy od kawy.Zaraz sprawdzę link od szanownego kolegi i mam nadzieję że pozbędę się "pompowego wrzodu"
Właśnie weszłam na polecaną przez kolegę stronkę i mam jak na razie jeden z dwóch uszczelniaczy...idę szukać dalej:)
Powrót do góry

Usunięty

Post#8 02 Maj 2010 15:18   

Już wiem o jaka pompę chodzi.
Cieszę się ze udało się coś znaleźć. Już dawno nie korzystałem z usług tej firmy (nie miałem takiej potrzeby). Natomiast kilka lat temu z racji wykonywanej pracy często potrzebowałem przeróżne uszczelnienia i nigdy z tą firmą nie było problemu. Mają spory asortyment, a jak czegoś nie mieli to robiłem u nich na zamówienie. Myślę że twój problem też uda się rozwiązać.
Powrót do góry

marek.ondracek
Poziom 2
Poziom 2

Post#9 01 Kwi 2012 20:11   

Chciałbym się dowiedzieć jak państwo rozebrali tą pompę by ją przeczyścić, wiem że rozbiera się ją na dwie części pokrytych od wewnątrz gumą ale co dalej bo są po rozebraniu trzy małe dziurki przez które nawet palca nie da się wsadzić a co dopiero mówić o przeczyszczeniu ze śmieci. Prosiłbym o zdjęcia lub schemat demontażu by czegoś nie zepsuć i nie móc w ogóle korzystać z WC.
Gdyby mógł mi ktoś pomóc byłbym wdzięczny, ponieważ cały czas buczy mi silnik i nie pompuje wody a zaskakuje dopiero po kilkukrotnym wyłączeniu od zasilania lub odczekaniu kilku minut bez zasilania. Nie chciałbym zepsuć urządzenia dzięki któremu jestem w XXI wieku a które kosztowało mnie ponad 1600zł.
Powrót do góry

adasko83
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Lubań/Kościerzyna

Post#10 26 Wrz 2012 18:37   

Ja również posiadam SANILIFT PLUS. Od dłuższego czasu silnik 'się zawiesza'. Przy podaniu zasilaniu silnik buczy i strasznie się grzeje. Z reguły po kilku godzinach zaczyna działać, lecz tylko na kilka cykli. 2-3 tyg temu oddałem silnik do elektryka. Odebrała żona. Nic nie zapłaciła, elektryk chyba nic nie robił bo stwierdził że działa. I przez ok 2 tyg działał poprawnie, nie buczał. Teraz się zawiesił na amen. Buczy nie startuje. Prędzej demontowałem silnik, próbowałem nim zakręcić, lecz to nic nie dawało. nie pomagało mu ruszyć. Rozkręcałem silnik w celu sprawdzenia czy zwoje się nie spaliły. Powinny być ok. Konstrukcja nie wydaje się skomplikowana. Silnik i kondensator. Czy ktoś wie co się dzieję z tym silnikiem? Chciałbym go naprawić, lecz nie wiem czemu tak się dzieje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Wrz 2012 18:37   

Powrót do góry

retrofood
Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci
Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

Miasto: Stalowa Wola

Post#11 26 Wrz 2012 18:56   

adasko83 napisał:
Rozkręcałem silnik w celu sprawdzenia czy zwoje się nie spaliły. Powinny być ok. Konstrukcja nie wydaje się skomplikowana. Silnik i kondensator. Czy ktoś wie co się dzieję z tym silnikiem? Chciałbym go naprawić, lecz nie wiem czemu tak się dzieje.

Nie jest skomplikowane, ty to masz, a inni maja wiedzieć co się dzieje? Mnie się szklana kula gdzieś zapodziała...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> Pompa do ścieków z rozdrabniaczem
Strona 1 z 1