X

Łuparka do drewna Rębak - jak zbudować

01 May 2010 13:32 JAjaximus
  • #1 01 May 2010 13:32
    jaximus
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Jak w temacie, budował ktoś własnej konstrukcji łuparkę do drewna? Jeśli tak możecie się podzielić własnymi doświadczeniami? Chodzi mi o urządzenie które łupie gałęzie o średnicy do 6-8 cm
  • #2 01 May 2010 14:32
    Karol966
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Widziałem takie zbudowane na siłownikach pneumatycznych podłączonych do ciągnika. To jednak była łuparka do sporych klocków. Można by zrobić łuparkę również na zasadzie korbowodu pracującego na niedużym kole napędzanym z silnika poprzez przekładnie.
  • #3 01 May 2010 18:30
    archanoid
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Witam . Koledze raczej chodzi pewnie o rębak (rozdrabniacz) który to rozdrabnia gałęzie na drobne zrębki. Jakoś nie widzę aby gałęzie łupać na łuparce jeśli już to o średnicy 20 30 cm, ale to są już konkretne klocki. Rębak do tych średnic to już nie zabawa. Jest tam tarcza z dwoma lub czterema nożami do tego podajnik który wciąga rozdrabniane gałęzie.
  • #4 01 May 2010 18:36
    jaximus
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dokładnie, chodziło mi o rębak, troszkę źle sie wyraziłem. Chodziło mi o rozdrabniacz. Widziałem już taki kiedyś co miał wolnoobrotowy frez ale nie bardzo wiem jak to ma byc zbudowane,jeśli ktoś juz takie cos zrobił proszę o rady.
  • #5 01 May 2010 18:41
    Removed
    Helpful post? (0)
    Karol966 wrote:
    Widziałem takie zbudowane na siłownikach pneumatycznych podłączonych do ciągnika. To jednak była łuparka do sporych klocków. Można by zrobić łuparkę również na zasadzie korbowodu pracującego na niedużym kole napędzanym z silnika poprzez przekładnie.

Nie opowiadaj głupot. Nikt nie buduje takich urządzeń w oparciu o pneumatykę...

Co do budowy rębaka to są dwa rodzaje:
    -tarczowe
    -tzw. bębnowe
    Można zbudować każdy z nich, ale trzeba mieć materiał, coś do cięcia grubej blachy, frezowania, toczenia, spawania etc. Dysponujesz takimi możliwościami ?
  • #6 01 May 2010 18:55
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Proszę bardzo:
    - raz: To view the material on this forum you must be logged in.
    - dwa: To view the material on this forum you must be logged in.
    Wystarczyło użyć wyszukiwarki forumowej. Ale to wymaga samodzielnego myślenia...
  • #7 01 May 2010 18:59
    jaximus
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Mam w domu tokarkę z frezarką też nie ma kłopotu,materiał jest.
  • #8 01 May 2010 19:01
    archanoid
    Level 24  
    Helpful post? (+1)
    Witam. Też kiedyś chciałem zbudować rębaka do mniejszych gałęzi na bazie takiego fraza To view the material on this forum you must be logged in.
    ale po zastanowieniu się jak będę ostrzył ten frez sobie odpuściłem.
  • #9 01 May 2010 20:26
    Romulus7874
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Na youtube masz mnóstwo filmów z rębakami(własnych produkcji).I na wiadomym portalu aukcyjnym są do obejrzenia.Przy niektórych są nawet schematy budowy.A ze zdjęć też wiele widać.
  • #10 01 May 2010 20:30
    Akrzy74
    Admin Elektroenergetyka
    Helpful post? (0)
    Regulamin p. 14 -> Kosz!
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products