Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Łuparka do drewna Rębak - jak zbudować

jaximus 01 Maj 2010 13:32
  • #1 01 Maj 2010 13:32
    jaximus
    Poziom 9  

Jak w temacie, budował ktoś własnej konstrukcji łuparkę do drewna? Jeśli tak możecie się podzielić własnymi doświadczeniami? Chodzi mi o urządzenie które łupie gałęzie o średnicy do 6-8 cm

• #2 01 Maj 2010 14:32
    Karol966
    Poziom 30  

Widziałem takie zbudowane na siłownikach pneumatycznych podłączonych do ciągnika. To jednak była łuparka do sporych klocków. Można by zrobić łuparkę również na zasadzie korbowodu pracującego na niedużym kole napędzanym z silnika poprzez przekładnie.

• #3 01 Maj 2010 18:30
    archanoid
    Poziom 24  

Witam . Koledze raczej chodzi pewnie o rębak (rozdrabniacz) który to rozdrabnia gałęzie na drobne zrębki. Jakoś nie widzę aby gałęzie łupać na łuparce jeśli już to o średnicy 20 30 cm, ale to są już konkretne klocki. Rębak do tych średnic to już nie zabawa. Jest tam tarcza z dwoma lub czterema nożami do tego podajnik który wciąga rozdrabniane gałęzie.

• #4 01 Maj 2010 18:36
    jaximus
    Poziom 9  

Dokładnie, chodziło mi o rębak, troszkę źle sie wyraziłem. Chodziło mi o rozdrabniacz. Widziałem już taki kiedyś co miał wolnoobrotowy frez ale nie bardzo wiem jak to ma byc zbudowane,jeśli ktoś juz takie cos zrobił proszę o rady.

• #5 01 Maj 2010 18:41
    Usunięty
  • #6 01 Maj 2010 18:55
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Proszę bardzo:
    - raz: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    - dwa: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    Wystarczyło użyć wyszukiwarki forumowej. Ale to wymaga samodzielnego myślenia...

• #7 01 Maj 2010 18:59
    jaximus
    Poziom 9  

Mam w domu tokarkę z frezarką też nie ma kłopotu,materiał jest.

• #8 01 Maj 2010 19:01
    archanoid
    Poziom 24  

Witam. Też kiedyś chciałem zbudować rębaka do mniejszych gałęzi na bazie takiego fraza Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    ale po zastanowieniu się jak będę ostrzył ten frez sobie odpuściłem.

• #9 01 Maj 2010 20:26
    Romulus7874
    Poziom 26  

Na youtube masz mnóstwo filmów z rębakami(własnych produkcji).I na wiadomym portalu aukcyjnym są do obejrzenia.Przy niektórych są nawet schematy budowy.A ze zdjęć też wiele widać.

• #10 01 Maj 2010 20:30
    Akrzy74
    Admin Elektroenergetyka

Regulamin p. 14 -> Kosz!

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty