Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak powiększyć partycję systemową bez utraty danych PM Prof.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Jak powiększyć partycję systemową bez utraty danych PM Prof.
Autor
Wiadomość
frestasuw
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Suwałki

Post#1 Post autora tematu 02 Maj 2010 07:18   

Jak powiększyć partycję systemową bez utraty danych PM Prof.

Witam. Posiadam dysk podzielony na 3 partycje. Chciałem powiększyć partycję C zabierając część miejsca z partycji D. Partycja systemowa zaczyna być za mała i nie ma za bardzo co z niej usunąć. Posiadam Windows XP Home Edition. Pytanie jak bezpiecznie powiększyć partycję systemową bez utraty danych programem Partition Manager 9.5 Professional ( program dołączony był swego czasu na płycie do czasopisma komputerowego ). Wydzieliłem, zabrałem, powyższym programem część z dysku D nie tworząc kolejnej partycji dysku i dalej stop. Co mam zrobić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2010 07:18   

Powrót do góry

Matuzalem
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olsztyn

Post#2 02 Maj 2010 12:40   

Re: Jak powiększyć partycję systemową bez utraty danych PM P

Teraz trzeba tę wolną przestrzeń dołączyć do C:\ i to - w wariancie optymistycznym - wszystko. W wariancie pesymistycznym może być więcej pracy.
Która z wersji ma w Twoim wypadku zastosowanie nie wiadomo, bo nie są znane rodzaje partycji na dysku - czy wszystkie są podstawowe, czy występuje również rozszerzona (obejmująca przestrzeń na której jest D:\) oraz to czy "z dobrej strony" D:\ zmniejszyłeś (wygospodarowałeś przestrzeń wolną sąsiadującą bezpośrednio z partycją C:\).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2010 12:40   

Powrót do góry

frestasuw
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 02 Maj 2010 14:08   

Jeszcze raz piszę. Z dysku D zabrałem część "przestrzni" i jest wolna nie przypisana żadnemu dyskowi (literze). Dysk cały podzielony jest na 3 partycje tj. C<D<E, typ podstawowy, w systemie plików NTFS ( wszystkie). Dysk "C" ma obwódkę koloru granatowego. Pozostałe 2 kol. niebieskiego. Chyba jasno wyraziłem się.
Może ktoś ma program o którym wcześnie wspomniałem (tj. Paragon Partition Manager 9.5 Professional), i na nim pracował i w tym proszę o pomoc.

Dodano po 54 [minuty]:

Przepraszam bardzo. Ja znam ten sposób:Panel sterowania\\Narzędzia administracyjne\\Zarządzanie komputerem\\ później po lewej stronie wybierz magazyn, zarządzanie dyskami. Dysk systemowy "C" nie zrobisz takim sposobem jak sugerujesz, pozostałe tak . Jak nie wiemy to nie odpowiadajmy.Więc zwracam się o pomoc do ekspertów. Jak podanym wcześnie programem to zrobić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2010 14:08   

Powrót do góry

mazdac
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Białystok

Post#4 03 Maj 2010 03:01   

Ja bym użył PartedMagica, uruchamianego z płyty CD lub pendrive'a (jest to system oparty na linuksie z narzędziami do klonowania, manipulowania i odzyskiwania partycji i danych). W gParted możesz sobie robić z partycjami co chcesz (zmniejszasz partycję D "od strony partycji C" - program sam zadba o przeniesienie danych, potem powiększasz partycję C o wolną przestrzeń pomiędzy C i D, wszystko wykonujesz graficznie, program sam dba o integralność danych). Operacje przenoszenia testowania itp mogą trwać bardzo długo i należy o tym pamiętać!

Strona domowa projektu: PartedMagic
Powrót do góry

linuks
Moderator - Komputery Serwis
Moderator - Komputery Serwis

Post#5 03 Maj 2010 16:54   

Witam
Przed zmianą rozmaru partycji systemowej C: nie zapomnij zrobić na wszelki wypadek kopii partycji programem partimage np.Program partimage jest na live CD podanym przez poprzednika.Partedmagic jest w wersji angielskiej.Jeżeli interesuje cie wersja polska to napisz.Podam linka do obrazu liveCD w polsiej wersji językowej.
Pozdrawiam
Powrót do góry

frestasuw
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 10 Lip 2010 18:19   

Dzięki wszystkim za pomoc.

Rozwiązałem problem. Zrobiłem to programem Easeus Partion Master 6 Professional Edition. Świetny program polecam. Należy postępować tylko zgodnie z zaleceniami do niego.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Jak powiększyć partycję systemową bez utraty danych PM Prof.
Strona 1 z 1