X

Sonda Lambda i duze spalanie benzyny

02 May 2010 11:42 DAdarson91
  • #1 02 May 2010 11:42
    darson91
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Mam Kadetta 91r. 1.4 beznzynka. Jakis czas temu zauwazylem ze gdy auto chodzi dluzszy czas na wolnych obrotach zaswieca sie zółtka kontrolka i do tego samochod duzo pali. Spytalem znajomego mechanika, powiedzial ze to sonda lambda. Po wymianie ow sondy, faktycznie kontrolka sie nie swiecila przez okolo 2tyg. spalanie spadlo. Ale teraz znowu sie swieci a spalanie jest w granicach 12-13l/100km. Pewnie znowu siadla sonda, ale po 2 tyg.?? Macie moze jakies sugestie? Boli mnie to spalanie.
  • #2 02 May 2010 11:58
    jarewa
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    A jaką sonde kupiłeś wtedy?
  • #3 02 May 2010 16:14
    darson91
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    No tak zwrociles dobra uwage teraz. Kupilem w sklepie motoryzacyjnym..... Podajrze uniwersalna, w miare tania byla. Mozliwe ze to jakis badziew i sie posypalo....
  • #4 31 Oct 2010 23:25
    sta-chu1
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Też kupiłem w motoryzacyjnym za 75zł sonde "For NTK Japan" - czyli podróba NGK/NTK - chociaż prosiłem żeby dali zamiennik ale nie chiński i nie uniwersalny. Ale u mnie to wogóle nie pracuje dobrze bo przed założeniem sondy byłem na Techu i wyszło że sonda uwalona i na próbe założył mi gościu Bosha - silniczek pracował miodzio!!! Jak założyłem tego szrota to lipa. Czekam do 2 listopada i im ten szajs wrzucę do sklepu bo kasy to chyba mi za to nie oddadzą co?
  • #5 31 Oct 2010 23:36
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Chciałeś dobrą sondę za 75 zł? Żartujesz?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products