Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki alkomat kupić ?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> Jaki alkomat kupić ?
Autor
Wiadomość
dariodon
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Paczków

Post#31 26 Cze 2010 15:21   

Re: Jaki alkomat kupić ?

Cytat:
To moze zaproponuj bardziej sensowny sposob sprawdzenia, oczywiscie inny niz badanie na sprzecie pomiarowym. Jak dla mnie sposob jest dobry bo jestem pewny ze po wypiciu piwa po 30 minutach we krwi i jezeli alkomat pokaze 0,00 to jest napewno niesprawny. Oczywisci stan fizyczny i psychiczny jest wazny, ale organizm ma pewna norme przerobu alkoholu ktorej przekroczyc sie nie da

Ja po wypiciu jednego piwa i upływie 30 minut mam zazwyczaj 0,00 sprawdzenie robię na dowodowym policyjnym urządzeniu typu AlcoSensor IV, które jest odpowiednio skalibrowane i jest po wzorcowaniu w laboratorium pomiarowym. Oczywiście każdy różnie "spala" więc nie wykluczone, że Twoje urządzenie coś wskazuje po 30 minutach, ale nie brał bym tego jako wyznacznika jego dokładności (nie sprawności bo skoro coś zmierzył tzn, że chyba jest sprawny). "norma przerobu alkoholu" jest różna dla każdego choć zawiera się w pewnych granicach, stąd różne czasy eliminacji. Trudno jest mi zaproponować jakiś sensowny sposób sprawdzenia urządzenia w warunkach domowych, można sobie zrobić roztwór wody z etanolem o określonym stężeniu podgrzać go do temperatury 34,5 stopnia C i przepuszczone przez ten roztwór powietrze podać bezpośrednio do alkomatu nie wiem tylko jakim obarczyć to błędem (wykonania roztworu, podgrzania itd), inny sposób trochę prostszy to po wypiciu alkoholu od razu przeprowadzić pomiar wynik takiego badania powinien być bardzo wysoki, powinien dochodzić do granicy pomiarowej urządzenia lub ją przekraczać w związku z obecnością tzw "alkoholu zalegającego" jeśli jest niższy niż mniej więcej 1 promil to urządzenie z dużą pewnością jest bardzo niedokładne, następnie po upływie 15 minut nie więcej bo alkohol wchłania się do około 12 minut od spożycia przeprowadzić drugie badanie wtedy otrzymujesz wynik o wiele niższy od pierwszego, który możesz uznać zbliżony do właściwego, jeśli drugi wynik jest bardzo wysoki to też źle wróży temu urządzeniu. Nie wiem tylko jak na ten drugi sposób zareagują czujniki we wszystkich zabawkowych urządzeniach (może je to zniszczyć (?) :) ). <br>
Inny problem, który dotyczy zabawkowych urządzeń jest jeszcze taki że czasami pokażą 0,0 pomimo że jest więcej albo 0,5 pomimo że jest 0,0 i co wtedy gdy nie jesteśmy tego świadomi.

Cytat:
Co sądzicie o takim alkomacie ?
http://alkomaty.biz/index.php?p=virtualalyser

To wersja internetowa zabawek do pomiaru alkoholu, świetna do zabawy nie polecam do stosowania jako wyznacznik naszej trzeźwości i zdolności do prowadzenia pojazdów
Powrót do góry

einkillahertz
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: krk

Post#32 04 Sie 2010 12:00   

Wirtualnych alkomatów zdecydowanie nie polecam stosować jako rzeczywistych wyznaczników trzeźwości, czy też nietrzeźwości :-) Traktować to tylko jako zabawę. Jeśli chcesz kupić alkomat, to już taki co najmniej ze średniej półki. Chyba nie ma idealnego alkomatu, który by choć trochę nie oszukiwał na wyniku, ale właśnie dlatego warto wydać więcej na lepszej jakości urządzenie.Na przykład ten model powinien być ok. Ale najlepiej w ogóle nie pić, albo nie jeździć na drugi dzień. No ale tak się nie zawsze da ;-)
Powrót do góry

FalkoN_Pl
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Koszalin

Post#33 04 Sie 2010 13:10   

Najprościej, to pójść na posterunek i poprosić o badanie. Nie mogą odmówić, chyba, że nie mają alkomatu.
Powrót do góry

barteqqq
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: SEXU I BIZNESU

Post#34 05 Sie 2010 17:13   

Wczoraj zatrzymała mnie policja do zwykłej kontroli, "obsługiwał " mnie jeden pan a drugi zatrzymał drugi pojazd w którym jechało 4 panów i większość z nich miała % w wydychanym powietrzu, policjant zaprosił kierowce do radiowozu ( ja też w nim siedziałem ) i zapytał czy coś pił bo jak drzwi otworzył to zapach jak z gorzelni :D I widziałem że mają taki żółty tester, kształt podobny do lampki. Dmuchasz w niego nie dotykając go ustami, który posiada 2 diody zielona - wszystko OK, a czerwona coś nie tak, po dmuchnięciu w niego zapaliła się czerwona więc sprowadzili drugi radiowóz z alkomatem i na nim wyszło 0,00 koleś dmucha 3 razy i zawsze 0,00 , po pierwszym dmuchnięciu powiedział że chyba z powietrza wchłoną trochę :D Widocznie te testery są trochę niedokładne.

Alkomaty internetowe są bardzo nie wiarygodne bo każdy organizm inaczej wchłania alkohol jeden po wypiciu 3 kieliszków będzie trzeźwiał tydzień a drugi po wypiciu litra na drugi dzień jest trzeźwy.

Moja rada taka - Jak pijesz w poniedziałek za kółko wsiadaj dopiero w środę - I nie pisz że to bezsensowne rady.
Powrót do góry

FalkoN_Pl
Poziom 11
Poziom 11

Post#35 05 Sie 2010 18:59   

Te nowe alkomaty "świeczki" pokazują nawet jak chwile przed dmuchaniem użyje się płynu do szyb, dlatego zawsze po pozytywnym wyniku na "świeczce" sprawdzają jeszcze raz alkomatem z ustnikiem.
Powrót do góry

barteqqq
Poziom 19
Poziom 19

Post#36 05 Sie 2010 19:30   

Chyba raczej po negatywnym ? te " świeczki " nie pokazują ile masz promili tylko czy piłeś czy nie i jak zapali się czerwona dioda ( wynik negatywny ) to wtedy sprawdzają zwykłym alkomatem ile tego masz.
Powrót do góry

FalkoN_Pl
Poziom 11
Poziom 11

Post#37 05 Sie 2010 19:38   

wynik pozytywny czyli, wykrył alkohol (tak jak z testem ciążowym) (możemy przyjąć, że dla badanego w tym wypadku ma to negatywne skutki :P )
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 05 Sie 2010 19:38   

Powrót do góry

barteqqq
Poziom 19
Poziom 19

Post#38 05 Sie 2010 21:48   

to ja sie postawiłem na miejscu badanego z tym negatywnym wynikiem :D:D:D

Ciekawe czy z ciążą tak samo jak z alkoholem ( chodzi mi o miejsce badanego i o " czerwoną diodę " )
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 05 Sie 2010 21:48   

Powrót do góry

dariodon
Poziom 11
Poziom 11

Post#39 06 Sie 2010 07:44   

Te "świeczki" zwane też "pałkami" to tzw. urządzenie do wstępnej analizy, policja stosuje w ostatnim czasie dużo tego typu urządzeń , umożliwiają one szybką weryfikacje stanu trzeźwości na dużej grupie badanych w krótkim czasie, np.: na czerwonym świetle na skrzyżowaniu, oprócz tego mogą sprawdzać każdego zatrzymanego do rutynowej kontroli. Urządzenia tego typu nie wymagają zmiany ustnika więc są tańsze w eksploatacji. Wynik pozytywny ( > 0,0 mg/l) na tym alkomacie od razu skutkuje weryfikacją na innym urządzeniu, które pokazuje ilość alkoholu umożliwia wydruk protokołu badania,wymaga dmuchania w ustnik itp. O w/w "pałkach" słyszałem dużo niepochlebnych opinii, choć wydają się być wygodne w użyciu to jednak często dziwnie się zachowują i wprowadzają w błąd policjantów.
Jeśli trafi Wam się pozytywny wynik na takim urządzeniu, a macie czyste sumienie to raczej nie musicie się przejmować bo urządzenie przeznaczone do właściwej kontroli trzeźwości to potwierdzi, gorzej w odwrotnej.
Powrót do góry

miętkimietek
Poziom 3
Poziom 3

Post#40 02 Wrz 2010 14:10   

A taki alkomat Link będzie dobry i dokładny? Chce go kupić ojcu, który sporo jeździ, a lubi sobie wypić piwo albo lampkę wina do obiadu.
Powrót do góry

lukkos86
Poziom 3
Poziom 3

Post#41 05 Wrz 2010 23:53   

zapytaj niebieskiego jakiego alkomatu używa i kup sobie taki sam:)
Powrót do góry

elsterinstromet
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Żyglinek

Post#42 24 Sty 2011 17:44   

Tak Czytam sobie ten wątek bo sam zastanawiam się nad kupnem alkomatu do potrzeb domu. Niektórzy naprawdę mogli by dobie dać spokój z głupimi komentarzami! Jak sobie wyobrażasz stwierdzenie podjedz na komisariat i poddaj się badaniu??!! Myśl co piszesz!! Jeżeli chodzi o sprawę alkomatu policji i takiego kupionego np. na allegro czy ktoś wie jaka jest różnica oprucz obudowy?? LEGALIZACJĄ!! Jeżeli alkomat z allegro dostanie certyfikat i zostanie zalegalizowany i będzie mieć odpowiednią skale opisaną w kodeksie prawnym to policja też może go używać.
Pracuje w urzędzie miar nie przy legalizacji alkomatów ale mam kontakt z ludźmi którzy to robią. Legalizacja takiego urządzenia jest ważna 5 lat i te które wracają po tym okresie dosyć często pokazują cuda! Artykuły w czasopismach opisują alkomaty kategorii cenowych 200-500zł i nie jest prawdą że odbiegają dokładnością od alkomatów policji. Więc jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie albo porównywał wyniki z alkomatem policji niech pisze, reszta niech da sobie spokój bo nie o to w forum chodzi żeby kogoś wyśmiać i pisać o abstynencji, bo kiedyś i ty możesz potrzebować. A wujków dobra rada którzy radzą podjechać na posterunek to powodzenia, tylko co jak nie ma kto podrzucić? Jechać samemu albo pieszo. Ale co jeżeli do posterunku z alkomatem jest 15km??
Powrót do góry

dariodon
Poziom 11
Poziom 11

Post#43 24 Sty 2011 18:50   

Cytat:
Jeżeli chodzi o sprawę alkomatu policji i takiego kupionego np. na allegro czy ktoś wie jaka jest różnica oprucz obudowy??

Urządzenia "Policyjne" oprócz wielu mniej ważnych rzeczy różnią się od tych z Allegro przede wszystkim metodą pomiaru.
Policyjne - elektrochemiczne utlenianie "tamte" czujnik półprzewodnikowy lub niskiej jakości "chiński" czujnik elektrochemiczny. Nie chce mi się tu rozpisywać o wyższości jednych nad drugimi dla ciekawych proponuje pogrzebać trochę w necie.
Jedno jest pewne dobrej jakości czujnik elektrochemiczny gwarantuje mały błąd, dobrą powtarzalność oraz długą i niezawodną pracę oczywiście wymaga okresowej kalibracji i sprawdzenia w innym przypadku może tracić swoje właściwości - stąd Policja regularnie wzorcuje (bo w tej chwili urządzenia do badania trzeźwości nie podlegają legalizacji) i ma pewność, że badanie takim urządzenie daje podstawy do faktycznego stwierdzenia nietrzeźwości.Nieprawdą jest to co pisze kolega elsterinstromet legalizacja (która kiedyś obowiązywała) była ważna 6 miesięcy a nie 5 lat. Po 5 latach zgodzę się, że urządzenia mogły pokazywać cuda (choć niekoniecznie), ale nie po pół roku.

Jeśli chodzi o "alkomaty" z Allegro to pisałem już wcześniej co nich sądzę i bazowanie na artykułach w prasie o ich dokładności porównywalnej z policyjnymi jest zgubne, owszem tuż po kalibracji jeśli urządzenie jest nowe będzie pokazywać z grubsza podobnie, jednak już po kilku tygodniach używania straci swoje właściwości i może nam zrobić niespodziankę... Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje alkomat do zabawy i sporadycznej i bardzo orientacyjnej kontroli siebie, to polecam takie od 5 do 1000 zł należy pamiętać tylko, że brak obsługi serwisowej (czyli ponoszenia okresowych kosztów) w ich przypadku spowoduje, że nasza zabawka szybko przestanie cieszyć.

Cytat:
Jeżeli alkomat z allegro dostanie certyfikat i zostanie zalegalizowany i będzie mieć odpowiednią skale opisaną w kodeksie prawnym to policja też może go używać.

Po pierwsze większość z nich nie jest w stanie spełnić wymagań, które są stawiane takim urządzeniom, a jeśli już to raczej nie mają szans przejść przez legalizację czy wzorcowanie. Pomimo to policja ze względów finansowych stosuje niskiej klasy urządzenia do wstępnego określania obecności alkoholu, a potem weryfikuje na "normalnych urządzeniach"
Powrót do góry

fling
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Warszawa

Post#44 31 Sty 2011 13:52   

dariodon napisał:

Jedno jest pewne dobrej jakości czujnik elektrochemiczny gwarantuje mały błąd, dobrą powtarzalność oraz długą i niezawodną pracę oczywiście wymaga okresowej kalibracji i sprawdzenia w innym przypadku może tracić swoje właściwości...

...większość z nich nie jest w stanie spełnić wymagań, które są stawiane takim urządzeniom, a jeśli już to raczej nie mają szans przejść przez legalizację czy wzorcowanie. Pomimo to policja ze względów finansowych stosuje niskiej klasy urządzenia do wstępnego określania obecności alkoholu, a potem weryfikuje na "normalnych urządzeniach"

Czyli na domowe potrzeby wystarczy lepszej klasy alkomat amatorski, pod warunkiem, ze bedzie sie go regularnie serwisowac, zeby nie tracil swoich wlasiciwosci?

Rozumiem, ze trzeba zachowac zdrowy rozsadek i dystans do wynikow, bo nie beda az tak dokladne jak na alkomacie policyjnym (nie mają szans przejść przez legalizację czy wzorcowanie, czyli np. moze pokazac 0,25 zamiast 0,22?), ale nie powinny tez odbiegac istotnie od rzeczywistosci (i pokazac 0,10 zamiast 0,50), tak?

Czym sie wiec kierowac przy wyborze alkomatu "amatorskiego"? Tylko cena - nie za tani ?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 31 Sty 2011 13:52   

Powrót do góry

blantozaur
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wrocław

Post#45 31 Sty 2011 18:18   

A co powiecie na taki który można dostać za punkty na orlenie ? Niby do 4 promili .

Inna sprawa to prośba o przebadanie na komendzie / izbie ;D . Kilka postów temu kolega podkreślił i wspominają o tym policjanci w tv , że jeśli pewni nie jesteśmy a jechać musimy można udać się do drogówki lub izbę w. Co ciekawe we Wrocławiu brzmi to jak mit bo albo panowie są zajęci albo sprzęt jest "nieczynny" słyszałem też , że postój taksówek jest blisko . Ilość i jakość wymówek czasami mogła by wywołać atak "śmiechawicy" .
Powrót do góry

stopi
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Skierniewice

Post#46 02 Lut 2011 04:39   

Ja mam Kacuś KX-168. Ten alkomat może szałowy nie jest, ale już wiem przynajmniej, że pokazuje, czy mam czy nie. Jak nie pokazuje nic, to znaczy, że można jechać. Aczkolwiek po pijaku pokazuje czasami w cały świat. Kolega porównywał ten alkomat na zasadzie "nie wierzę, że mam zero, idę zbadać się na komendę". Poszedł i na komendzie też mu pokazało zero. Do tej pory nie wierzyłem temu alkomatowi, do dziś do końca nie wierzę, ale jak pokazuje już 0, tzn., że mam już ew. znikome ilości alkoholu we krwi.
Powrót do góry

mikwit
Poziom 7
Poziom 7

Post#47 17 Lut 2011 17:03   

Pisze tutaj bo profesjonalnie zajmuje się alkomatami - bez szczegółów żeby nie było że to reklama.

Było tu trochę prawdziwych i półprawdziwych informacji.
Przede wszystkim - kalibracja dotyczy wszystkich alkomatów. Jak alkomat nie ma możliwości żeby go skalibrować to nie będzie prawidłowo funkcjonował. Kalibracja kosztuje to fakt, ale nie jest aż tak porażająco droga. Są firmy które oferują bezpłatną kalibrację. Google Wam podpowie które.

Sensor każdego alkomatu się zużywa i parametry prądowe jego pracy powoli ulegają zmianie. Wraz ze zużyciem maleje zdolność elektroniki do interpretacji wyników sensora i rośnie błąd pomiaru. Alkomat można nauczyć jak "czytać dane" z częściowo zużytego czujnika poprzez zaprogramowanie parametrów czujnika dla precyzyjnych mieszanin wzorcowych. Większość alkomatów wykorzystuje stężenia 0.3 0.5 i 1.0 promila. Specjalny sprzęt służy do dmuchania takimi wzorcami do alkomatu i w trybie serwisowym można kazać mu zapamiętać dane z sensora dla konkretnych wzorców.

Kalibracja nie oznacza wymiany sensora. Ale nie da się kalibrować alkomatu w nieskończoność. Kiedyś sensor się zużyje w stopniu uniemożliwiającym kalibrację. Wtedy czujnik trzeba wymienić, urządzenie skalibrować i alkomat jest praktycznie jak nowy.

Alkomaty buduje się zasadniczo w oparciu o czujniki półprzewodnikowe i elektrochemiczne. Różnią się one charakterystyką pracy i dobrze jest się z nią zaznajomić. Błąd pomiaru dla czujnika elektrochemicznego jest w zasadzie stały w całym zakresie pomiarowym i wynosi od +/- 5 do 10% wyniku. W przypadku alkomatu półprzewodnikowego zawsze podany jest punkt najwyższej precyzji - zwykle 0.5 lub ew. 1.0 promil. Im dalej od tego punktu tym większy błąd pomiaru. Np. alkomat AL6000 ma w punkcie 0.5 promila błąd pomiaru 20% - czyli jeśli wynik jest w granicach 0.4-0.6 to alkomat pracuje prawidłowo.
Mimo że alkomat ten ma zakres pomiaru do 4 promili to wyniki powyżej 1.5 prom. to już jest zgadywanka. Dlaczego tak jest? Takie są właściwości technologii. Alkomat ma być użyteczny w przy niskich stężeniach i to niestety wyklucza równie wysoką precyzję przy wysokich stężeniach.

Ktoś może powiedzieć że 20% wyniku to jest olbrzymi rozrzut i bez sensu w ogóle taki alkomat. Nie jest to do końca prawda. Przede wszystkim stężenie alkoholu w organizmie jest dynamiczne. 1 wynik z najlepszego alkomatu nie da nam żadnej wiedzy o stanie organizmu. (Chyba że jest to alkomat policyjny, który pokaże 0 kilka godzin po zakończeniu spożycia). Potrzebne są przynajmniej 2 a najlepiej 3 pomiary z jednakową malejącą tendencją. Dopiero znając tempo eliminacji alkoholu będziemy mogli stwierdzić kiedy alkohol "wyparuje" z ciała.

Jeśli ktoś oczekuje że będzie pił na umór, a potem wyczeka aż alkomat pokaże 0.2 żeby wsiąść za kółko to żaden alkomat mu nie pomoże - jedynie zmiana nastawienia, bo nie istnieje coś takiego jak bezpieczna ilość alkoholu we krwi.

Na osłodę: dobry alkomat półprzewodnikowy - taki co kosztuje od 150 do 300pln ma rzeczywisty (zmierzony przez nas) błąd pomiaru na poziomie 10->15%, jest powtarzalny (czyli nie pokazuje raz 0.4 a raz 0.6 promila tylko jest konsekwentny w zawyżaniu lub zaniżaniu). Wraz ze zużyciem sensora półprzewodnikowego alkomat ma tendencje do zawyżania. Skrajnym przypadkiem jest kiedy dziecko dmucha i pokazuje 4 promile - ewidentnie trzeba go skalibrować.

Jaki alkomat kupić? Przede wszystkim kupić w miejscu gdzie zapewnią najlepsze warunki serwisowe po sprzedaży urządzenia - np. rok bezpłatnej kalibracji.
I co najważniejsze - NAJWAŻNIEJSZE - zawsze czytać ze zrozumieniem instrukcję obsługi urządzenia. Alkomat to nie zabawka i jest wrażliwy na wysokie stężenia alkoholu. Dmuchniesz po łyku wódeczki i spalisz sensor jak byś zdmuchnął świeczkę! Jeśli chcesz by alkomat mierzył dziesiąte części promila nie dmuchaj w niego procentami. 40proc = 400 promili czyli przynajmniej 400 razy więcej niż ma mierzyć!!!

Często zdarzają się osoby niezadowolone z alkomatu, ale przy rozmowie wychodzi że instrukcji nie czytali. Niektórzy nawet się przyznają "Panie, a kto by to czytał.." No jak nie czytał to zepsuł...

To tyle. Rozważnych decyzji dot. alkomatów wszystkim czytającym życzę

pozdro

mikwit
Powrót do góry

blantozaur
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wrocław

Post#48 23 Lut 2011 14:38   

A jaki byś polecił w przedziale cenowym 150-300zł ?

Zgadzam się z Tobą co do miejsca zakupu - chcę kupić we Wrocławiu w firmie która zajmuje się głównie alkomatami . W brew pozorom ceny są tylko niewiele wyższe (nie więcej jak koszt wysyłki zamawiając internetem).

Co myślisz o alkomatach które można dostać na stacjach za bonusowe punkty ?
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Pabianice

Post#49 28 Maj 2011 00:11   

Alkomat na poziomie około 200zł będzie najtańszym rozwiązaniem, wszystko poniżej to zabawki. Sądzę, że AL6000 Lite to najniższy model warty zakupu. Nie ma tanich i dobrych alkomatów, zawsze powtarzam alkomat im droższy tym lepszy. Dobry alkomat musi kosztować !!! Ważna rzecz to taka by w czasie gwarancji kalibracja była bezpłatna. Ostatnio mój kolega miał nowy alkomat (elektroniczny) i dmuchnął po zjedzeniu kilku "TIK-TAK-ów" i wypalonym papierosem przed pomiarem, po tym alkomat wskazywał duże błędy i kalibracja kosztowała go 1/3 ceny alkomatu :cry: Jak by miał gwarancję na bezpłatną lakibrację to by nie płacił, a tak musiał grosza wydć.
Powrót do góry

Mariusz_Staśkiewicz
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Mrągowo

Post#50 23 Lip 2011 10:49   

Witam, przymierzam się do zakupu alkomatu i chciałbym zapytać się Was forumowicze o doradzenie co wybrać w przedziale cenowym od 600zł do 1200zł.
Będzie to nasz drugi alkomat w domu, pierwszym był CA 2000 Profesional zakupiony i dwukrotnie kalibrowany w firmie Ai...o. Od początku prawidłowo używany i przechowywany miał duży rozrzut w wskazywanych wynikach,poza tym nieużywany przeszło miesiąc od ostatniego użycia rozkalibrował się znowu i zależy nam aby ten który kupimy teraz nie miał tych przypadłości. Oto kilka moich typów:
1. Alkohit AH 69 http://www.alko-maty.pl/?p=productsMore&iProduct=514
2. Alkohit X 100 http://www.alko-maty.pl/?p=productsMore&iProduct=535
3. Alkohit X 60 http://www.alko-maty.pl/?p=productsMore&iProduct=564
4. AL 9000 http://www.alko-maty.pl/?p=productsMore&iProduct=404
5. Alcovisor Mark X http://www.alko-maty.pl/?p=productsMore&iProduct=562
6. DA 8500 Gold http://alkomaty.biz/53,DA_8500_GOLD
7. Alcotector Mark V http://www.alko-maty.pl/?p=productsMore&iProduct=322
Może ktoś posiada alkomat z powyższych lub miał styczność to też proszę o opinie,jestem jak najbardziej otwarty na inne propozycje co do konkretnego modelu lub firmy/marki alkomatów.
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#51 23 Lip 2011 14:30   

Mariusz_Staśkiewicz napisał:
Witam, przymierzam się do zakupu alkomatu i chciałbym zapytać się Was forumowicze o doradzenie co wybrać w przedziale cenowym od 600zł do 1200zł.
Będzie to nasz drugi alkomat w domu, pierwszym był CA 2000 Profesional zakupiony i dwukrotnie kalibrowany w firmie Ai...o. Od początku prawidłowo używany i przechowywany miał duży rozrzut w wskazywanych wynikach,poza tym nieużywany przeszło miesiąc od ostatniego użycia rozkalibrował się znowu i zależy nam aby ten który kupimy teraz nie miał tych przypadłości. Oto kilka moich typów:
1. Alkohit AH 69 http://www.alko-maty.pl/?p=productsMore&iProduct=514
2. Alkohit X 100 http://www.alko-maty.pl/?p=productsMore&iProduct=535
3. Alkohit X 60 http://www.alko-maty.pl/?p=productsMore&iProduct=564
4. AL 9000 http://www.alko-maty.pl/?p=productsMore&iProduct=404
5. Alcovisor Mark X http://www.alko-maty.pl/?p=productsMore&iProduct=562
6. DA 8500 Gold http://alkomaty.biz/53,DA_8500_GOLD
7. Alcotector Mark V http://www.alko-maty.pl/?p=productsMore&iProduct=322
Może ktoś posiada alkomat z powyższych lub miał styczność to też proszę o opinie,jestem jak najbardziej otwarty na inne propozycje co do konkretnego modelu lub firmy/marki alkomatów.

Polecam AL9000. Trwały, dokładny i dobra cena w stosunku do jakości.
Może zamiast przepłacać wybierz AL9000LITE. Co do firm nie będę się wypowiadał, źle na ten temat, jednak firma produkująca alkomaty serii AL jest firmą godną polecania. Pamiętaj gdy będziesz przeglądał opinie o różnych alkomatach by pomijać stronnicze posty pisane przez sprzedawców reklamujących swoje alkomaty, takich informacji na różnego rodzaju stronach z ocenami nie brakuje.
Powrót do góry

emilio6
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Białystok

Post#52 08 Sie 2011 11:07   

Witam!

Podobnie jak mikwit zajmuję się sprzedażą alkomatów. Popisuje się również pod tym co napisał, a propos dokładności i konieczności kalibracji. Ze swojego 2 letniego doświadczenia (może to mało) poleciłbym takie modele:

cena poniżej 200 zł - DA-5000 lub dla najbardziej oszczędnych DA-3000 - oba modele posiadają licznik pomiarów!!!! Warto zwrócić na to uwagę przed zakupem, przy włączaniu tych alkomatów, gdy trzymamy przycisk power pojawia się nam liczba wykonanych pomiarów. O wiele łatwiej jest przypilnować tych 200-250 pomiarów i zaplanować kalibrację. Pomiar z obu modeli jest powtarzalny, DA-5000 wydaje się być trwalszym sprzętem.

cena 200-300 zł
AL-6000 lub AL-7000 - Jeśli AL-6000 to w wersji srebrnej albo czerwonej. Posiadają mocniejszy sensor i lepszą elektronikę. Dodatkowo tryb tej żółtej pałki policyjnej - szybki pomiar i wskazania: 0,00, powyżej 0,20 i powyżej 0,50 promila. Korzystają z tego nasi klienci np. na budowach, w bardzo krótkim czasie można przebadać większą ilość osób.

Powyżej 300 zł poleciłbym DA-7100 i DA-8100 na sensorze elektrochemicznym. Te modele kupują najczęściej kierowcy. Granica błędu około 5%, czas startu 12s i 500 pomiarów między kalibracjami.

Na forum spotkałem się z ceną 130 zł za kalibrację, u nas kosztuje 79 zł, a 129 zł wymiana sensora z kalibracją. Alkomaty CA-2000 i CA-7000 zazwyczaj wymagają wymiany sensora co 1-2 lata i trzeba być tego świadomym kupując te modele. W razie pytań pozostaje do dyspozycji!
Powrót do góry

Khaki86
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Gdańsk

Post#53 18 Paź 2011 09:21   

Hej wszystkim, mam do Was pytanie. Widzę, że tu sporo osób, które się znajdą na rzeczy. Chcę kupić alkomat, dobrze by było móc spokojnie oceniać czy już mogę prowadzić czy nie. Ale szczerze mówiąc gubię się na tym - nie wiem co jest marketingowym bełkotem i naciągactwem a co prawdą.

Jedyne co na razie wiem to, że są półprzewodnikowe i elektrochemiczne.

Przeglądając ceny i opisy zaciekawił mnie ten model:
http://www.alkomaty-testery.pl/p7,alkomat-al-7000.html

I teraz pytanie. Czy kiedy czytam w opisach sklepu, że te elektrochemiczne to czy mam to czytać jako "kup Pan lepiej też drogi" czy serio jest różnica?

Czy taki http://www.alkomaty-testery.pl/p8,alkomat-al-9000.html lub taki http://www.alkomaty-testery.pl/p9,alkomat-al-9000-lite.html faktycznie będą działać lepiej niż ten pierwszy co wkleiłem?

Bo domyślam się, że taki taniutki, to w ogóle nie warto? http://www.alkomaty-testery.pl/p2,alkomat-al-2500-black.html Najtańszego to boje się wszystkiego.

Proszę o odpowiedź, ale tak po ludzku, bez techniki, po prostu czy jest różnica, czy warto jednak dołożyć czy taki tańszy sprawdzi się równie dobrze? Jarek.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 18 Paź 2011 09:21   

Powrót do góry

emilio6
Poziom 2
Poziom 2

Post#54 18 Paź 2011 09:35   

Jest spora różnica między elektrochemicznym, a półprzewodnikowym. Wyznacznikiem niech będzie tutaj błąd - półprzewodnikowe są tak skalowane, że mają ok. 10% dokładność do 1 promila, czyli wszystkie pomiary poniżej 1 promila są dosyć dokładne - 0,5 promila mieści się w zakresie 0,45-0,55. Powyżej 1 - 1,5 promila to już losowanie, może wskazać 3 promile, a będzie to powiedzmy 1,7 promila. Elektrochemiczny ma ok. 5% dokładność w całym zakresie pomiarowym - 0-4 lub 5 promili. Czyli można powiedzieć jeśli wskaże ci 0,2 promila to tak samo wskaże ci alkomat policyjny. 5% dokładność jest to bodajże najwyższa dokładność w pomiarze alkomatem w wydychanym powietrzu. Jeśli masz korzystać z alkomatu sam i do tego niezbyt często (np. rzadziej niż raz w tygodniu) to wybór AL-7000 będzie dobry - tutaj trochę lepsza cena: Alkomat AL-7000.

Jeśli wydatek 400 zł nie jest dla ciebie zbyt duży i wiesz, że często będziesz z niego korzystać, to zakup alkomatu elektrochemicznego moim zdaniem jest bardziej sensowny. Elektrochemiczne mają często gwarancję na 2 lata lub 500 pomiarów.
Powrót do góry

stopi
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Skierniewice

Post#55 20 Lis 2011 19:31   

CA2100 ma same plusy? Niemożliwe ;) Czyli mamy do czynienia z alkomatem idealnym? Ciekawe kto ten opis napisał ;) Coś mi się wydaje, że wszelkie reklamy można umieszczać tylko w wybranych działach forum, ale mogę się mylić.

Ja stwierdziłem, że jednak ten alkomat AlcoSafe KX-168 jest kiepski. Owszem, promile pokazuje, ale czasami w cały świat i stwierdzam, że nie wiem czy mu ufać. Nawet jak pokaże mi 0.0 to wolę jeszcze z 2h odczekać chociaż zanim wsiądę za kółko po wczorajszej balandze.
Powrót do góry

arti13
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Moje 6m2...

Post#56 20 Lis 2011 21:56   

Ja ze swej strony polecam Aisko CA 2100.
Mamy taki w pracy, porównywany z policyjnym alkomatem wskazania nie różniły się więcej jak 0.01 promila. Podstawa to oczywiście dobra bateria nowy ustnik oraz kalibracja...
Pozdrawiam
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#57 24 Lis 2011 23:35   

Proponuję jednak omijać szerokim łukiem wszystkie alkomaty na baterie 9V czyli wszystkie serii CA oraz wyglądające jak CA prościej mówiąc w takiej samej obudowie jak CA tylko w innym kolorze np. zielonym.

Nie czytać żadnych opini na portalach oferujących takie opinie, każdy wie o jakie strony chodzi. Ostatnio czytałem trochę opinii i okazuje się, że około 70% to są opinie pisane przez sprzedawców :cry: , szkoda.

Nie radzę też oglądać rankingów alkomatów na stronach sprzedawców internetowych bo w tych rankingach najczęściej prowadzą alkomaty te, które sklep chce sprzedać bo ma najlepszy zysk (marżę) co nie zawsze idzie w parze z jakością. Wracając do alkomatów z serii CA to długo by pisać o jego sensorze Ci co go mieli wiedzą, że każdy pomiar jest inny, a alkomat po kalibracji bez wymiany sensora działa bardzo krótko. Wymiana czujnika gwarantowana do 2 razy w roku (w zależlości od częstotliwości użytkowania). Cena wymiany to około 130zł x 2 w roku = 260,00zł. Gdzie tu jest sens naprawy takiego alkomatu. Nie wszyscy sprzedawcy się kierują dbałością o klienta sprzedając alkomat ze słabym sensorem bo na sensor i tak nie ma gwarancji, a jak się szybko zużyje tak jak w serii CA to i dodatkowa kasa wpadnie dla takiego sklepu za wymianę sensora.
Powrót do góry

emilio6
Poziom 2
Poziom 2

Post#58 25 Lis 2011 09:50   

Podpiszę się pod opinią Robinsona. Sprzedaliśmy kilka alkomatów CA-2000 i CA-7000. W związku z tym, że potrafią być sprawne przez miesiąc, a potem trzeba je serwisować, przestaliśmy je sprzedawać. Muszę jednak powiedzieć, że czekamy jak będzie wyglądać sprawa modelu CA-2010. Jak na razie, sprzedane modele spisują się bardzo dobrze. W przedziale do 250-300 złotych moim faworytem jest DA-7000. Startuje tak jak alkomat elektrochemiczny - około 12 sekund, co do dokładności, nie mam mu nic do zarzucenia.
Powrót do góry

geralt2
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Łódź / Dublin

Post#59 27 Lis 2011 01:41   

Witam
Panowie w dużym skrócie: co Waszym zdaniem jest lepsze (dokładniejszy pomiar, trwalszy sensor/niższa częstotliwość i koszta serwisu)

AL9000 czy DA8500 ?

Zdaje sobie sprawę że najprawdopodobniej są bardzo do siebie podobne, różnica w cenie zakupu dla mnie zaniedbywalna (niecałe 100zł na korzyść AL9000)- jednak z uwagi że jeszcze z 2 lata będę spędzał większość czasu ~2500km od domu chciałbym możliwie najbardziej solidny sprzęt.
Po przeczytaniu wielu testów z różnych stron wybór zawęziłem do tych 2 modeli.
(serwis obu mam w rodzinnym mieście - Łodzi)
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#60 27 Lis 2011 15:45   

AL9000 będzie wystarczającym alkomatem do użytku osobistego. Osobiście bym wybrał DA7100 lub DA8100 są dużo tańsze, a dokładność bardzo zbliżona. Jak będziesz chciał na ten temat porozmawiać to zadzwoń do mnie do serwisu alkomatów wyjaśnię Ci różnice. Serwis i sklep mam w Pabianicach. Wpisz sobie w google : "serwis alkomatów Pabianice" i znajdziesz do mnie telefon.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> Jaki alkomat kupić ?
Strona 2 z 18 Idź do strony Poprzedni  123 ... 161718  Następny

Skok: