Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki alkomat kupić ?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> Jaki alkomat kupić ?
Autor
Wiadomość
marelo
Poziom 7
Poziom 7

Post#421 30 Gru 2013 11:18   

Re: Jaki alkomat kupić ?

Robinson napisał:

Witam,
Najlepszy wybór w tej chwili to AL-8000 jest teraz w dobrej cenie i ma najniższy błąd, ceny sensorów są takie same, koszty kalibracji również jednakowe. Tolerancja błędu w AL-8000 to tylko 5%, dodatkowo 2 liczniki pomiarów (bardzo przydatne) chociaż jeżeli zależy Ci na dobrej cenie to DA-7100 też mamy jeszcze 2 dni w super cenie i ten alkomat w domu również będzie super rozwiązaniem.

AL-8000 - 399zł
Precyzja pomiaru: +/-0.05‰BAC przy 0.5‰ BAC
Dokładność prezentowanego wyniku: 0.01‰
dane z karty katalogowej:
Accuracy: ±5% at 0.05%BAC

DA-8700 S - 399zł
Precyzja pomiaru: +/-0.05‰BAC przy 1.00‰ BAC
Dokładność prezentowanego wyniku: 0.001‰
Accuracy:
+/- 0.005%BAC at 0.1%BAC at 25 C
+/- 0.05 at 1.0 at 25 C
+/- 0.025mg/l at 0.50mg/l at 25 C

Trudno tu jednoznacznie stwierdzi który z nich wykonuje bardziej precyzyjne pomiary ponieważ każdy z nich ma podane tolerancje dla innego progu. Pewnie na potrzeby ukazania produktów w jak najlepszym świetle producenci przedstawiają tylko wyniki w najkorzystniejszym zakresie (być może ja coś nie tak rozumuję )

Dlatego też zapytałem doświadczonego serwisanta o jego doświadczenie z tymi dwoma konkretnymi alkomatami. Zdaje sobie jednak sprawę z tego że nie może Pan sobie pozwolić na całkowitą krytykę któregoś z nich, zwłaszcza, że oba plasują się wysoko oraz zważywszy na fakt, że posiada pan oba w swojej ofercie.
W tym konkretnym przypadku trudno mi podjąć jednoznaczną decyzję odnośnie któregoś z nich ;-(
Jeśli chodzi o DA-7100 to owszem, bardzo fajny i z dobrymi opiniami jednak chyba o maleńki kroczek za nimi.
Po prostu postanowiłem dołożyć te kilkanaście ciężko zarobionych złotówek i wybrać coś o troszkę lepszych parametrach. Dodam nieśmiało, że w chwili postanowienia zakupu zaczynałem szukać od kwoty około 100zł . Czytałem, czytałem, czytałem........i doszło do 400zł, jednak to jest już moja górna i nieprzekraczalna granica.

Być może jakaś statystyka awaryjności obu urządzeń?
Może rozbieżności poszczególnych modeli trafiających do ponownej kalibracji?
Zwykły test powtarzalności obu modeli na trzech przykładowych wzorcach?

Temat dla mnie trudny, dlatego też proszę wszystkich posiadaczy o opinię, i nie musi to być nawet w formie odpowiedzi na post. można słać wiadomości na priv.

Pozdrawiam i jeszcze chwilkę wstrzymuję się z zakupem ;-)
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 30 Gru 2013 11:18   

Powrót do góry

karington1
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Lublin

Post#422 30 Gru 2013 11:29   

Ja przed kilkoma minutami zamówiłem AL-8000 a też szukałem itd. i padło na ten.
Powrót do góry

marelo
Poziom 7
Poziom 7

Post#423 30 Gru 2013 12:24   

karington1 napisał:

A brałeś pod uwagę również inne propozycje w podobnym przedziale cenowym???
Zatrzymałeś się choć na chwilkę przy DA-8700 S firmy DAtech ????
Co ostatecznie wpłynęło na decyzję zakupu AL-8000 ???
Chodzi mi o to czy dokonałeś zakupu tylko i wyłącznie na podstawie tegoż tematu założonego na elektrodzie, czy też przy wyborze kierowałeś się innymi źródłami???

P.s Daj znać jak się sprawuje Twój nabytek ;-)
pozdrawiam
Powrót do góry

karington1
Poziom 2
Poziom 2

Post#424 30 Gru 2013 12:51   

marelo napisał:
karington1 napisał:

A brałeś pod uwagę również inne propozycje w podobnym przedziale cenowym???
Zatrzymałeś się choć na chwilkę przy DA-8700 S firmy DAtech ????
Co ostatecznie wpłynęło na decyzję zakupu AL-8000 ???
Chodzi mi o to czy dokonałeś zakupu tylko i wyłącznie na podstawie tegoż tematu założonego na elektrodzie, czy też przy wyborze kierowałeś się innymi źródłami???

P.s Daj znać jak się sprawuje Twój nabytek ;-)
pozdrawiam

Szukałem alkomatu już od jakiegoś miesiąca na różnych forach stronach itd.

Miałem możliwość kilka razy spotkania się z alkomatem tego typu jak DA-8700 S tzn. z ustnikiem z przodu i moim zdaniem jest nie wygodny przez ten ustnik wiec od razu zrezygnowałem z niego.

Miałem kupować z allegro AlkoSafe S4(kolega ma już 2 lata) lub Alkohit x60

Ale zdecydowałem że jednak te są lepsze AL-8000 lub AL-9000(brak takiej kasy)

Na moją decyzję wpłynął fakt że z wyglądu jest ok(żonie się podoba) i ustnik że jest z boku(wygodniej) i że ma wbudowany wysuwany ustnik i najważniejsze są do niego części więc nie ma problemu z serwisem

A wybrałem sklep pana Robinson bo cena, serwis, przesyłka i super kontakt. :D

P.S
wysyłam na priv coś :D
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Pabianice

Post#425 30 Gru 2013 21:21   

marelo napisał:
Robinson napisał:

Witam,
Najlepszy wybór w tej chwili to AL-8000 jest teraz w dobrej cenie i ma najniższy błąd, ceny sensorów są takie same, koszty kalibracji również jednakowe. Tolerancja błędu w AL-8000 to tylko 5%, dodatkowo 2 liczniki pomiarów (bardzo przydatne) chociaż jeżeli zależy Ci na dobrej cenie to DA-7100 też mamy jeszcze 2 dni w super cenie i ten alkomat w domu również będzie super rozwiązaniem.

AL-8000 - 399zł
Precyzja pomiaru: +/-0.05‰BAC przy 0.5‰ BAC
Dokładność prezentowanego wyniku: 0.01‰
Accuracy: ±5% at 0.05%BAC

DA-8700 S - 399zł
Precyzja pomiaru: +/-0.05‰BAC przy 1.00‰ BAC
Dokładność prezentowanego wyniku: 0.001‰
Accuracy:
+/- 0.005%BAC at 0.1%BAC at 25 C
+/- 0.05 at 1.0 at 25 C
+/- 0.025mg/l at 0.50mg/l at 25 C

Trudno tu jednoznacznie stwierdzi który z nich wykonuje bardziej precyzyjne pomiary ponieważ każdy z nich ma podane tolerancje dla innego progu. Pewnie na potrzeby ukazania produktów w jak najlepszym świetle producenci przedstawiają tylko wyniki w najkorzystniejszym zakresie (być może ja coś nie tak rozumuję )

Dlatego też zapytałem doświadczonego serwisanta o jego doświadczenie z tymi dwoma konkretnymi alkomatami. Zdaje sobie jednak sprawę z tego że nie może Pan sobie pozwolić na całkowitą krytykę któregoś z nich, zwłaszcza, że oba plasują się wysoko oraz zważywszy na fakt, że posiada pan oba w swojej ofercie.
W tym konkretnym przypadku trudno mi podjąć jednoznaczną decyzję odnośnie któregoś z nich ;-(
Jeśli chodzi o DA-7100 to owszem, bardzo fajny i z dobrymi opiniami jednak chyba o maleńki kroczek za nimi.
Po prostu postanowiłem dołożyć te kilkanaście ciężko zarobionych złotówek i wybrać coś o troszkę lepszych parametrach. Dodam nieśmiało, że w chwili postanowienia zakupu zaczynałem szukać od kwoty około 100zł . Czytałem, czytałem, czytałem........i doszło do 400zł, jednak to jest już moja górna i nieprzekraczalna granica.

Być może jakaś statystyka awaryjności obu urządzeń?
Może rozbieżności poszczególnych modeli trafiających do ponownej kalibracji?
Zwykły test powtarzalności obu modeli na trzech przykładowych wzorcach?

Temat dla mnie trudny, dlatego też proszę wszystkich posiadaczy o opinię, i nie musi to być nawet w formie odpowiedzi na post. można słać wiadomości na priv.

Pozdrawiam i jeszcze chwilkę wstrzymuję się z zakupem ;-)

W DA-8700S jest błąd w dokładności prezentowanego wyniku ostatnia cyfra jest zawsze zerem więc w rzeczywistości nic nam nie daje oznacza to, że dokładność prezentowanego wyniku jest taka sama jak w AL-8000

AL-8000 ma nowszy sensor i nowszy procesor oraz najważniejsza rzecz jest to jedyny alkomat jaki znam, który posiada 2 liczniki. Jeden licznik podaje całkowitą ilość pomiarów, a drugi podaje ilość wykonanych pomiarów wskazujących zawartość alkoholu. Na tej podstawie mamy więcej informacji kiedy nasz alkomat mamy przekazać do kalibracji. Każdy pomiar z zawartością alkoholu zbliża nas do szybszej kalibracji, a pomiar bez zawartości alkoholu nie powoduje zmienia lub nieznacznie zmienia parametry sensora. Prościej mówiąc jeśli pomiary są zerowe wówczas alkomat dłużej wytrzyma bez kalibracji niż jak mamy odczyty zawierające alkohol. I w tym przypadku gdzie mamy dwa liczniki to jest najlepsza rzecz jaką można było dołożyć do alkomatu!

W tej chwili właśnie dzięki temu co napisałem alkomat AL-8000 wygrał "bitwę" z alkomatem DA-8700S i zajął 1 miejsce w alkomatach osobistych. Mam nadzieję, że pomogłem w wyborze :D
Powrót do góry

marelo
Poziom 7
Poziom 7

Post#426 31 Gru 2013 17:02   

Robinson napisał:

W DA-8700S jest błąd w dokładności prezentowanego wyniku ostatnia cyfra jest zawsze zerem więc w rzeczywistości nic nam nie daje oznacza to, że dokładność prezentowanego wyniku jest taka sama jak w AL-8000

AL-8000 ma nowszy sensor i nowszy procesor oraz najważniejsza rzecz jest to jedyny alkomat jaki znam, który posiada 2 liczniki. Jeden licznik podaje całkowitą ilość pomiarów, a drugi podaje ilość wykonanych pomiarów wskazujących zawartość alkoholu. Na tej podstawie mamy więcej informacji kiedy nasz alkomat mamy przekazać do kalibracji. Każdy pomiar z zawartością alkoholu zbliża nas do szybszej kalibracji, a pomiar bez zawartości alkoholu nie powoduje zmienia lub nieznacznie zmienia parametry sensora. Prościej mówiąc jeśli pomiary są zerowe wówczas alkomat dłużej wytrzyma bez kalibracji niż jak mamy odczyty zawierające alkohol. I w tym przypadku gdzie mamy dwa liczniki to jest najlepsza rzecz jaką można było dołożyć do alkomatu!

W tej chwili właśnie dzięki temu co napisałem alkomat AL-8000 wygrał "bitwę" z alkomatem DA-8700S i zajął 1 miejsce w alkomatach osobistych. Mam nadzieję, że pomogłem w wyborze :D

Myślę, że tak ;-) Coraz bliżej do decyzji w stronę AL-8000
Baa.... nawet jestem na dobrej drodze do nakłonienia jednego bądź dwóch znajomych do zakupu alkotestów u Robinsona ;-) Hm.... i tak sobie myślę że w związku z tym być może uda się wynegocjować jakieś małe profity ??? Pożyjemy, zobaczymy ;-)

Najlepszego na nowy rok i oby wasze alkomaty nie zawiodły Was w dniu jutrzejszym ;-)
Pozdrowienia dla użytkowników elektrody - Niech moc będzie z Wami ;-)

Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#427 31 Gru 2013 17:09   

Serdecznie dziękuję za życzenia i również życzę wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym oby dużo lepszym roku 2014r.

Dziękuję wszystkim, którzy zaufali mojej osobie i zakupili alkomat w mojej firmie alkopatrol.pl

Serdeczne podziękowania i życzenia noworoczne składam również pracownikom i moderatorom ELEKTRODY.pl

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NADCHODZĄCYM ROKU 2014
Powrót do góry

Triger
Poziom 6
Poziom 6

Post#428 01 Sty 2014 20:23   

Mam mętlik w głowie. Przeczytałem cały wątek i mam jeszcze więcej wątpliwości bo to co można przeczytać tutaj często kłóci się z informacjami z innych źródeł. Skoro DA-7100 jest taki idealny to czemu jest taki tani? Nie zapominajmy tez że kolega Robinson też jest sprzedawcą więc podchodzę z delikatnym dystansem do polecanego sprzętu bo może (ale oczywiście nie musi) mieć na tym największą marże albo kupił kontener tych alkomatów i musi to sprzedać. Zastanawiałem się nad DA 8500 Gold ale kolega Robinson mocno odradza ale niestety nie wiedzieć czemu nie chce napisać co jest tego powodem. Zastanawiałem się też nad DA 8700S ale podobno jest źle skalibrowany na starcie.
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#429 02 Sty 2014 12:06   

Triger napisał:
Mam mętlik w głowie. Przeczytałem cały wątek i mam jeszcze więcej wątpliwości bo to co można przeczytać tutaj często kłóci się z informacjami z innych źródeł. Skoro DA-7100 jest taki idealny to czemu jest taki tani? Nie zapominajmy tez że kolega Robinson też jest sprzedawcą więc podchodzę z delikatnym dystansem do polecanego sprzętu bo może (ale oczywiście nie musi) mieć na tym największą marże albo kupił kontener tych alkomatów i musi to sprzedać. Zastanawiałem się nad DA 8500 Gold ale kolega Robinson mocno odradza ale niestety nie wiedzieć czemu nie chce napisać co jest tego powodem. Zastanawiałem się też nad DA 8700S ale podobno jest źle skalibrowany na starcie.

Witam,
Jeżeli masz takie podejście to jaki alkomat Ci nie polecę to zawsze będziesz mógł powiedzieć, że na nim najwięcej zarabiam. Dlatego nic Ci nie polecam. Wyboru dokonaj sam. Zastanów się czy jeżeli setki ludzi kupiło alkomat DA-7100 w mojej firmie bo go poleciłem to jak bym im sprzedał złom to każdy by tu wrócił na forum by mnie obsmarować, a tak NIE JEST!!! Klienci są zadowoleni z tego alkomatu i dziękują mi za pomoc w dokonaniu wyboru. Zobacz komentarze na allegro tu masz moje konto : http://allegro.pl/show_user.php?uid=23401290
Druga sprawa to ja nigdy nie pisałem, że DA-7100 jest najlepszy. On jest najlepszy w swojej klasie cenowej jeżeli chodzi o cenę do jakości. DA-7100 to najlepszy sprzęt do warunków domowych w najniżej cenie. Jak komuś zależy na lepszym alkomacie to zawsze może kupić AL-9000 albo ALP-1, ale cena w stosunku do jakości będzie gorsza. Zastanów się jakiej odpowiedzi oczekujesz na forum? Bo przecież to Ty sam określasz, która odpowiedź jest wiarygodna, więc może jeżeli nie ufasz moim wypowiedziom to jaki jest sens bym odpowiadał na Twoje pytania?
Pozdrawiam i życzę więcej zaufania do ludzi w nowym roku.
Powrót do góry

barti00
Poziom 1
Poziom 1

Post#430 02 Sty 2014 15:06   

Witam.

Mam tylko małe pytanie do Robinsona ;) chodzi mi konkretnie o model Al-8000 w jakim kolorze jest dostępny i czy cena promocyjna jest ostateczna czy na hasło można coś jeszcze zbić ;)

pozdrawiam
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#431 02 Sty 2014 15:25   

Hasło elektroda działa cena taka jak na stronie. W tej chwili kolor dostępny to różowy i niebieski. Tylko dzisiaj (5 stycznia) jeden dzień super ceny - wspomnienie świątechcznych cen ;-)
Powrót do góry

psm3
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#432 05 Sty 2014 15:55   

Szanowni
w sprawie zakupu alkomatu polecam kontakt z Robinsonem.
Nie spotkałem się w Polsce (poza pewnym producentem wzmacniaczy ze Staszowa), z tak wspaniałą komunikacją!

Choć alkomat został zakupiony nie u Robinsona (dostałem jako prezent gwiazdkowy ) to błyskawicznie uzyskałem od Robinsona bardzo cenne fachowe porady. Szczerze polecam!
Nie trzeba szukać nigdzie indziej.
Powrót do góry

pablo150
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Szczecin

Post#433 05 Sty 2014 20:36   

Zastanawiałem sie między AL8000 a DA7100. Wybrałem DA7100 ze wzgledu na cene i podobno dobrą jakość tego modelu. Oczywiście wybrałem sklep Robinsona ze względu na podejście tego sprzedawcy do klijentów. Dzwoniłem do niego po godz.20 i mimo zajentego telefonu oddzwoniłi i udzielił porady i nie naciagał na drąższy alkomat.
W święta używałem u brata alkomatu DA5200 i kupionego na allegro to po wypiciu 2 mocnych drinków po 0,5 godz. miałem 0.00.
Stwierdzam jednoznacznie, jeżeli kupujecie alkmat to u profsjonalista, a zabawki to gdzie taniej.
Nie warto oszczędzać 5% na niekiedy i mniej bo ryzyko zakupienia bubla jest bardzo duża.
Powrót do góry

placzekdap
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wrocław

Post#434 07 Sty 2014 22:09   

Robinson - proszę o poradę. Chcę kupić alkomat, który będę używał pewnie kilka razy w ciągu roku.
Który wybrać przy tak rzadkim korzystaniu ze sprzętu? Czy te za niecałe 200zł z Pana strony nie będą wystarczające? Skoro je Pan sprzedaje, to pewnie dają radę :)
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#435 07 Sty 2014 23:12   

placzekdap napisał:
Robinson - proszę o poradę. Chcę kupić alkomat, który będę używał pewnie kilka razy w ciągu roku.
Który wybrać przy tak rzadkim korzystaniu ze sprzętu? Czy te za niecałe 200zł z Pana strony nie będą wystarczające? Skoro je Pan sprzedaje, to pewnie dają radę :)

Witam,
Jeżeli faktycznie będzie do kilkudziesięciu pomiarów w roku to przy dokładnym przestrzeganiu wszystkich "11 przykazań używania alkomatu" wystarczy AL-6000Lite, jeżeli jednak możesz sobie pozwolić na dopłatę to pomyśl o AL-7000Lite ma trochę lepszy sensor jest to najlepszy model z alkomatów półprzewodnikowych. Przy okazji przepraszam za małe opóźnienia w odpowiedziach na e-maile.
Powrót do góry

kolo1222
Poziom 1
Poziom 1

Post#436 07 Sty 2014 23:25   

Witam, od 2 lat posiadam DA8500 Gold dotychczas tylko raz kalibrowany(po 200 pomiarach), działa bez zarzutu. Kiedyś porównywaliśmy z kumplem rano po imprezie z jego AL9000 wynik prawie identyczny (0,48‰ i 0,49‰).
Powrót do góry

placzekdap
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wrocław

Post#437 08 Sty 2014 10:38   

Dzięki. Kupiłem ten za 239zł, który proponowałeś.
Wpłata dokonana.
Powrót do góry

migol21
Pomocny w HDD Recovery
Pomocny w HDD Recovery

Miasto: Małopolska

Post#438 08 Sty 2014 11:36   

Pytanie w takim razie w zakładzie jest alkomat stacjonarny z certyfikatami. Nie będę wnikał jaki. ale jest potrzebny alkomat przesiewowy który wstępnie wykluczy lub potwierdzi obecność alkoholu. Pytanie co można polecić z takich alkomatów do zakładu pracy częstość pomiaru minimum 1 dziennie jeden pomiar. Maksimum 2 - 3 pomiary dziennie.

Co ile musi być kalibrowany najlepiej jak najdłuższy okres.

I przypominam PRZESIEWOWY do pomiaru wstępnego jak coś wykaże wtedy go na alkomat stacjonarny.
Powrót do góry

Xaveryg
Poziom 2
Poziom 2

Post#439 08 Sty 2014 11:50   

Robinson napisał:
Przy okazji przepraszam za małe opóźnienia w odpowiedziach na e-maile.

Czekam zatem cierpliwie na odpowiedź w sprawie AT-9000:)
A może tu o nim podyskutujemy bo jakoś mało informacji o tym modelu jest w sieci a profesjonalizm i rzeczowość wypowiedzi pana Robinsona budzi uznanie. Coś by zostało dla potomnych.
Powrót do góry

migol21
Pomocny w HDD Recovery
Pomocny w HDD Recovery

Post#440 08 Sty 2014 12:37   

Czy taki alkomat jest dobry firma Kanadyjska cena niższa niż tych policyjnych : AlcoScan ACS AL-ACS-AS01

Taki krótki opis :
Cytat:
Alkomat AloScan™ jest wysokiej klasy bezustnikowym analizatorem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu pracującym w tzw. trybie pasywnym. Posiada czujnik elektrochemiczny reagujący tylko na alkohol etylowy. Pneumatyczny system podawania próbki na sensor powoduje, że badana osoba nie musi wdmuchiwać powietrza do komory pomiarowej. AloScan™ ACS w precyzyjny sposób określa zawartość alkoholu na "odległość", dzięki czemu np. można przebadać nieprzytomną osobę lub sprawdzić, czy we wnoszonych płynach nie ma alkoholu. Prosty sposób obsługi (przy użyciu jednego przycisku) zapewnia szybkie i sprawne przeprowadzenie badania. Tester doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy nie jest wymagana dokładna znajomość stężenia alkoholu, ale jedynie informacja o tym czy badana osoba nie znajduje się pod jego wpływem oraz gdy musimy przeprowadzić dużą ilość pomiarów w krótkim okresie czasu (np. przy "masowej" kontroli pracowników, uczestników imprez sportowych, na dyskotekach, w szkołach, zakładach karnych, jednostkach wojskowych itp.).

Analizator komunikuje się z użytkownikiem za pośrednictwem trójkolorowego wyświetlacza diodowego. Dla stężeń:

0.00‰ - 0.19‰ - świeci się dioda zielona nad napisem PASS
0.20‰ - 0.49‰- świeci się dioda żółta nad napisem WARN
0.50‰ - 4.50‰- świeci się dioda czerwona nad napisem FAIL

Po wyświetleniu wyniku urządzenie samoczynnie rozpoczyna proces przygotowania do następnego pomiaru. Dzięki temu czas przygotowania do kolejnej próby jest ograniczony do niezbędnego minimum. Alkomat wyposażony jest w moduł do kontroli stanu baterii. Czerwona dioda LED przypomina o konieczności wymiany baterii.

AloScan™ ACS polecany jest dla policji, służb mundurowych, sądów, szpitali, szkół, instytucji samorządowych oraz do kontroli trzeźwości pracowników w zakładach pracy.

Cytat:

Precyzyjny platynowy sensor elektrochemiczny reagujący tylko na alkohol etylowy
Pneumatyczny system podawania ściśle określonej próbki powietrza na czujnik
Długoterminowa stabilność pomiaru w czasie
Krótki czas przygotowania do pracy oraz pomiędzy kolejnymi pomiarami
Możliwość przebadania nieprzytomnych osób oraz kontroli płynów
Niski koszt eksploatacji, dzięki bezustnikowemu pomiarowi i wydłużeniu okresów pomiędzy kalibracjami
Ergonomiczna obudowa odporna na uderzenia
Certyfikat kalibracji

Czy te opisy są prawdziwe ?

http://acs-corp.com/products/personal-breath-testers/alcoscan
Powrót do góry

Trybo
Poziom 10
Poziom 10

Post#441 08 Sty 2014 19:49   

Witam.

Własnie co zastanawiam się nad kupnem alkomatu:) I tak sobie czytam:)

Mam takie wymagania:
1. Sensor elektrochemiczny
2. Jak największa dokładność w granicach 0.00 - 0.50
3. Mozliwość zasilania z gniazda zapalniczki.
4. Szybki start
5. Kalibracja

Pomiary wykonywane będą raz, góra 2 razy w tygodniu (ale to już nie wymaganie, hehehe)

Upatrzyłem sobie 2 modele.
Pierwszy to osławiony AL-9000.
Drugi to Alcovisor Satelite - dostępnt tu: http://alcovisor.com.pl/pl/alkomat-alcovisor-satellite.html

O pierwszym dużo czytałem. O drugim coś bym się chciał więcej dowiedzieć. Ew. polećcie cos dla mnie uwzgledniając moje wymagania:)
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#442 08 Sty 2014 20:34   

Przepraszam wszystkich, którzy się do mnie nie mogą dodzwonić, ale przez media, które nakręcają sprzedaż nasz telefon jest cały czas zajęty. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Na wszystkie posty odpowiem w niedzielę.
Powrót do góry

pablo150
Poziom 4
Poziom 4

Post#443 08 Sty 2014 21:35   

Jestem na etapie testowania DA7100.
Zanim mu zaufam muszę potestować
Pierwszy test wyszedł średnio.
tz. od 17:00 do 17:30 wypiłem piwo.
o 40min o 18:10 pierwszy test, miałem 0,39 (trochę dużo)
o 18:30 było już 0:00 (dla pewności jeszcze raz dmuchłem i znowu 0:00)
0 18:50 -0,10
po 19:00 było już tylko 0:00
Zwróciłem uwage jak pokazuje jakieś promile to długo kreci i trochę trwa zanim pokaże wynik. Jak jest 0:00 to wyskakuje prawie od razy.
Czy to normalne? No i jak mój test.
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#444 08 Sty 2014 21:50   

pablo150 napisał:
Jestem na etapie testowania DA7100.
Zanim mu zaufam muszę potestować
Pierwszy test wyszedł średnio.
tz. od 17:00 do 17:30 wypiłem piwo.
o 40min o 18:10 pierwszy test, miałem 0,39 (trochę dużo)
o 18:30 było już 0:00 (dla pewności jeszcze raz dmuchłem i znowu 0:00)
0 18:50 -0,10
po 19:00 było już tylko 0:00
Zwróciłem uwage jak pokazuje jakieś promile to długo kreci i trochę trwa zanim pokaże wynik. Jak jest 0:00 to wyskakuje prawie od razy.
Czy to normalne? No i jak mój test.

Błąd!!! Pisałem wcześniej jak się robi test, piwo trzeba wypić w 5 minut !!! Nie w pół godziny :cry: Po 30 minutach robimy pomiar i musi wyjść od 0,10 do 0,30. Ważne by piwo wypić przed posiłkiem, a nie po obfitym objedzie. Zrób jeszcze raz i napisz co Ci wyszło. Musi wyjść idealnie! Nie ma innej możliwości. Bo jak Ty pijesz piwo w 30 minut i 30 minut czekasz to po godzinie już są jakieś zerowe wskazania. Jeżeli będziesz miał we krwi 0,03 promila to alkomat już tego nie wskaże ale wężyk będzie chodził w koło około 10 razy, ale jak masz zupełne zero to wąż się zakręci ze dwa razy i wskaże 0,00. Żaden alkomat poniżej 4 tysięcy nie odczyta wyniku 0,03 promila.
Powrót do góry

pablo150
Poziom 4
Poziom 4

Post#445 08 Sty 2014 22:08   

Wielkie dzięki.
Mój błąd.
Nie lubie szybko pić, tym bardzie piwa zimą, ale jutro sprawdzę i dam znać.
Powrót do góry

jontek
Poziom 6
Poziom 6

Post#446 08 Sty 2014 23:07   

Witam Robinson
Kiedy będą dostępne AL-8000 bo na stronce wisi brak towaru
dzięki...
Powrót do góry

Xaveryg
Poziom 2
Poziom 2

Post#447 09 Sty 2014 13:10   

Robinson napisał:
media, które nakręcają sprzedaż nasz telefon jest cały czas zajęty.

Na złośliwość Tuska zakrawa fakt, że na kupno alkomatu zdecydowałem się parę godzin PRZED ogłoszeniem przez premiera jego "rewelacyjnych" pomysłów:) No a za niedługo rozpętała się jak widać histeria...
Trzeba kupować póki cena jeszcze się trzyma...

Dodano po 4 [minuty]:

Xaveryg napisał:
Robinson napisał:
media, które nakręcają sprzedaż nasz telefon jest cały czas zajęty.

Na złośliwość Tuska zakrawa fakt, że na kupno alkomatu zdecydowałem się parę godzin PRZED ogłoszeniem przez premiera jego "rewelacyjnych" pomysłów:) No a za niedługo rozpętała się jak widać histeria...
Trzeba kupować póki cena jeszcze się trzyma...

No i po zakupach. U Robinsona wszędzie "brak towaru"...
Powrót do góry

marelo
Poziom 7
Poziom 7

Post#448 10 Sty 2014 00:48   

Witam.
Mi się jeszcze udało kupić Al-8000 w rozsądnej cenie na chwilkę przed ogłoszeniem poronionych pomysłów naszych "rządzących" a zarazem sprytnych inaczej. Zapewne ustawy nikt nie przepchnie dalej, ale panika i nagły wzrost zapotrzebowania na te urządzenia zrobiło swoje. W sklepach internetowych nagle zabrakło towaru ( choć dzień wcześniej widniały duuuuuże zapasy magazynowe ;-) Pewnie teraz każdy sprzedawca i importer czeka na bieg wydarzeń i kalkuluje ile można by na tym zarobić, a ceny niedługo zaczną rosnąć zamiast maleć
Przez to całe zamieszanie przesyłka dotarła do mnie dopiero po 4 dniach, ale o to pretensji mieć raczej nie mogę i nie mam.
Jedyne co mnie zasmuciło to to, że do zakupionego zestawu otrzymałem instrukcję od innego alkomatu, konkretnie od modelu Al-7000 która ma się nijak do zakupionego Al-8000. Pewnie przeoczenie które postaram się szybko sprostować.
Jest jeszcze inny mały szczegół, ale o nim może innym razem (jest już troszkę późno i czas iść zagadać do podusi ;-)

pzdr marelo
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#449 10 Sty 2014 08:23   

Wrzucam instrukcję w załączniku dla tych, którzy otrzymali złe instrukcje do AL-8000.

Załączniki:
Powrót do góry

migol21
Pomocny w HDD Recovery
Pomocny w HDD Recovery

Post#450 10 Sty 2014 12:19   

A na onecie żucili testy wygrało miedzy innymi AL 8000 i AT8020 - bezkonkurencyjne
http://agdlab.pl/testy/Test.osmiu.alkomatow,2814
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> Jaki alkomat kupić ?
Strona 15 z 18 Idź do strony Poprzedni  123 ... 1415161718  Następny

Skok: