Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki alkomat kupić ?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> Jaki alkomat kupić ?
Autor
Wiadomość
wesolykowal
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wrocław

Post#451 10 Sty 2014 13:37   

Re: Jaki alkomat kupić ?

Witam,

chcę kupić alkomat do użytku domowego do max 500 PLN.
Ważne, aby w miarę dokładnie wskazywał ilość promili w wydychanym powietrzu.

dzięki za wszystkie propozycje :)
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 10 Sty 2014 13:37   

Powrót do góry

marelo
Poziom 7
Poziom 7

Post#452 10 Sty 2014 15:02   

wesolykowal napisał:
Witam,

chcę kupić alkomat do użytku domowego do max 500 PLN.
Ważne, aby w miarę dokładnie wskazywał ilość promili w wydychanym powietrzu.

dzięki za wszystkie propozycje :)

Witam.
Tak na dobrą sprawę odpowiedz zawiera się w tym temacie. ( wystarczą 2-3 strony wstecz). Warto jednak przeczytać tą dyskusję od samego początku, łatwiej będzie wtedy filtrować pomocne odpowiedzi. Piszę "filtrować" ponieważ uważny czytelnik bez trudu powinien wyłapać pewne triki zastosowane w tym temacie ;-)
Jeśli ktoś wie, co mam tu na myśli na pewno rozważniej podejmie decyzję zakupu. A im świadomość wyższa, tym satysfakcja z wybranego urządzenia będzie proporcjonalnie większa.

pzdr marelo
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Pabianice

Post#453 10 Sty 2014 15:31   

UWAGA!!!
W ciągu dnia jeżeli się nie nie można do nas dodzwonić to proszę próbować po godzinie 19.00 do 21.00 wtedy jest trochę luźniej.
Powrót do góry

wesolykowal
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wrocław

Post#454 10 Sty 2014 15:43   

AL8000 dostępne jeszcze w sklepie ? :)
Powrót do góry

migol21
Pomocny w HDD Recovery
Pomocny w HDD Recovery

Miasto: Małopolska

Post#455 10 Sty 2014 15:55   

AT 8020 widzę nie ma w sklepie.
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#456 10 Sty 2014 17:35   

wesolykowal napisał:
AL8000 dostępne jeszcze w sklepie ? :)

Jeszcze chwilkę będą w sklepie ale już się kończą. Następna dostawa w lutym.
Powrót do góry

devilne
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: rybnik

Post#457 10 Sty 2014 18:21   

Witam.

Kupiłem 3 dni temu alkomat DA-8000, od razu wziąłem się za testowanie. Po wypiciu jednego piwa (6%) i odczekaniu 20 minut, pomiar wykazał 0,14, wydawało mi się to dziwne po spodziewałem się wyniku większego niż 0,2 promila. Dzisiaj po pracy wypiłem piwo na exa (6%), po 20 minutach wynik 0,13. Myślałem czy by nie odesłać go spowrotem, ale wpadłem na pomysł aby pójść na policję się przebadać ich alkomatem. Policyjny alkomat pokazał 0.00 po równej godzinie, co do minuty od zakończenia picia. na DA-8000 to samo, czyli 0.00. Dziwne prawda? ważę 82kg
Powrót do góry

pablo150
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Szczecin

Post#458 10 Sty 2014 18:31   

Witam.
Zrobiłem test wg zalecenia robinsona.
Wlałem piwo do gardełka w 6min. (sorrki szybciej nie dałem rady, jestem jeszcze nie na tym etapie alkoholizmu))
Po pól godziny od wypicia przepłukałem gardło wodą i dmuchłem.
W DA7100 zakupiony u Robinsona wyszło 0,22%
W DA5000 zakupiony na allegro przez brata 0,00%
Po godzinie w DA7100 -0,14%
Po 1,5godz. -0,08%
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#459 10 Sty 2014 19:39   

devilne napisał:
Witam.

Kupiłem 3 dni temu alkomat DA-8000, od razu wziąłem się za testowanie. Po wypiciu jednego piwa (6%) i odczekaniu 20 minut, pomiar wykazał 0,14, wydawało mi się to dziwne po spodziewałem się wyniku większego niż 0,2 promila. Dzisiaj po pracy wypiłem piwo na exa (6%), po 20 minutach wynik 0,13. Myślałem czy by nie odesłać go spowrotem, ale wpadłem na pomysł aby pójść na policję się przebadać ich alkomatem. Policyjny alkomat pokazał 0.00 po równej godzinie, co do minuty od zakończenia picia. na DA-8000 to samo, czyli 0.00. Dziwne prawda? ważę 82kg

U mnie tego nie kupiłeś! Ja DA-8000 nie sprzedaję. Wszystkie alkomaty kalibruję przed wysyłką więc jak kupisz u mnie to masz gwarancję poprawnie działającego alkomatu na 100%.

Dodano po 4 [minuty]:

pablo150 napisał:
Witam.
Wlałem piwo do gardełka w 6min. (sorrki szybciej nie dałem rady, jestem jeszcze nie na tym etapie alkoholizmu))
Po 1,5godz. -0,08%

Długo Cię trzymało to piwo, mnie najdłużej trzymało jeden raz piwko przez 3 godziny!!!
Jednak średnio mam już zero po 50 minutach, wszystko zależy ile zjesz przed piciem i co zjesz o wadze nie wspominam bo to normalne, że ma wpływ na spalanie.
Ale w 6 minut wypiłeś to gratuluję ;-)
Powrót do góry

matzub
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: elbląg

Post#460 10 Sty 2014 20:03   

Witam wszystkich użytkowników elektrody.
Chociaż jestem tu nowy to zapewniam, że ten wątek przeczytałem w całości. Nie ukrywam, że utworzyłem tu konto tylko z jednego powodu i tylko po to, by zabrac głos w dyskusji. Konkretnie chodzi mi o poradę fachowców i posiadaczy alkomatów. Od jakiegoś momentu tegoż wątku przewijają się modele alkomatów dwóch producentów, a skoro tak jest to i zapewne muszą być sprawdzone i dobre. Jakiś czas temu nabyłem w jednym ze sklepów internetowych model alkomatu al8000 firmy sentech. Wiele sie tu pisze o tym modelu, choć przyznaje, że na ten temat tego forum natrafiłem dopiero niedawno.
Mam pewne wątpliwości co do działania samego urządzenia i właśnie tymi spostrzeżeniami chciałbym się z Wami, drodzy posiadacze i serwisanci wymienić.
Od chwili zakupu nie miałem potrzeby ze sprzętu korzystać ( sporadycznie piję, a test ma być jedynie potwierdzeniem mojej trzeźwości tylko w przypadku, kiedy dnia nastepnego miałbym prowadzić auto)
Po przeczytaniu wszystkich stron tego forum postanowiłem jednak przeprowadzić test piwny ;-) I tak kolacja około 18 ( jeszcze będąc w pracy) nastepnie powrót do domu i o 22:15 jedna kromeczka chlebka z pomidorkiem. Jedna sztuka 6 procentowego piwa wypita w pięc minut o godz 23. Nastepnie z zegarkiem w ręku 30 minut, bez papierosa, płukanie ust czysta wodą (15min przed testem) i dmuchanie w tester ......... i szok wynik 0,52 promila ;-(
Mysle sobie coś tu nie tak, odczekałem 2 minuty i ponowny pomiar....... 0,43;-( Myślę sobie nic to, poczekam jeszcze 30 minut, odczekałem i .......... 0,30 promila

Teraz pytanie do fachowców:
1 - Czy taki wynik może byc prawidłowy?? zważywszy na moją wagę 95kg??
2 - Jak to możliwe, ze po 2 minutach wynik był niższy o prawie 0,1 promila a na kolejny spadek o 0,13 musiałem poczekać 30 minut????
3 - czy zdrowy zawodnik wagi raczej średnio/ciężkiej po godzinie od wypicia jednego piwa może miec 0,3 promila alkoholu w sobie???

Co by tu jeszcze napisać??? Moze to, że alkomat dziewiczy, przechowywany wyłącznie w mieszkaniu w temp pokojowej, od zakupu mniej niż miesiąc czyli o samoczynnym rozkalibrowaniu mowy nie ma, zaświadczenie kalibracji zerowej posiada ( pytanie na ile jest to rzetelny dokument- nie wiem),

A może mogę jeszcze jakoś sprawdzić w warunkach domowych jego działanie? może powtórzyć test z piwem albo pięćdziesiątką wódki (odczekując powiedzmy 2 lub 3 godziny)? Zna ktos może jakies inne próby, które w miarę pomogą mi zaufać zakupionemu alkomatowi?

Przepraszam za tak długi i nudny post, ale jedynie w Was nadzieja ;-)

pozdrawiam.
Powrót do góry

migol21
Pomocny w HDD Recovery
Pomocny w HDD Recovery

Post#461 10 Sty 2014 20:27   

Zależne pewnie jest to w dużej mierze od indywidualnego trawienia. Sprawdzić można na kalibracji.
Powrót do góry

devilne
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: rybnik

Post#462 10 Sty 2014 20:32   

Nie kupiłem u Ciebie. Ja się dzielę tylko tym co zauważyłem, a alkomat policyjny raczej nie kłamie ;)
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#463 10 Sty 2014 21:06   

Do kolegi "matzub" - wykonaj sobie jeszcze jeden test w innym dniu. Teoretycznie, powtarzam teoretycznie jak wybijesz to na słabo zapełniony żołądek to jest możliwy taki wynik. Najlepiej zaproś kolegę i poczęstuj go piwem, zobaczysz co wyjdzie u niego, jeżeli wyjdzie też tak wysoko jak u Ciebie to przyślij do mnie do serwisu alkomat do kalibracji: "Serwis Alkomatów ************* Nie zapomnij tylko włożyć do paczki adresu zwrotnego i nr telefonu do Ciebie. Jednak zanim go wyślesz zaproś kolegę na piwo i później go zbadaj alkomatem. Napisz na forum co Ci wyszło.
Powrót do góry

supersonic21
Poziom 2
Poziom 2

Post#464 11 Sty 2014 03:19   

Witam wszystkich. W poniedziałek odbieram nowy skalibrowany alkomat Alcoscent DA-8000. Generalnie wybór padł na ten konkretny model dlatego, iż nie kierowałem się wyłącznie tym forum. ( co drugi post Kolegi robinsona - nie ujmując wiedzy doświadczenia i zadowolenia klientów. Ale tylko sklep sklep sklep. No i akurat tego modelu nie sprzedaje!!! )Poczytałem troszku i wiem że jest to poczciwy model. Przyzwoita cena za jakość pomiaru.
P.S. W przyszłym tygodniu przeprowadzę test porównawczy wyników z policyjnym atestowanym sprzętem zrobie i wrzucę pare fotek.
Pozdrawiam S>S>

Dodano po 43 [minuty]:

Alcoscent DA-8000 za oceanem nosi nazwę BACtrack S80 i oto link do niezależnych wyników sprzedaży
http://www.squidoo.com/PortableBreathalyzer
I link do ogłoszenia komercyjnego w którym to jest powyżej 220 opini użytkowników (150 daje 5 gwiazdek 31 daje 4 itd.)
http://www.amazon.com/BACtrack-Select-Breathalyzer-Professional-Edition/dp/B0026IBZSK/ref=pd_sim_sbs_hpc_2
no i produkt oferowany w Polsce dla porównania.
http://sklep-alkomaty.pl/alkomaty-elektrochemiczne/10036-alkomat-da-8000.html - pierwszy lepszy sklep. Nie uprawiam kryptoreklamy.
Pozdrawiam S>S>
Powrót do góry

pablo150
Poziom 4
Poziom 4

Post#465 11 Sty 2014 11:05   

Robinson napisał:
devilne napisał:
Witam.

U mnie tego nie kupiłeś! Ja DA-8000 nie sprzedaję. Wszystkie alkomaty kalibruję przed wysyłką więc jak kupisz u mnie to masz gwarancję poprawnie działającego alkomatu na 100%.

Dodano po 4 [minuty]:

pablo150 napisał:
Witam.
Po 1,5godz. -0,08%

Długo Cię trzymało to piwo, mnie najdłużej trzymało jeden raz piwko przez 3 godziny!!!
Jednak średnio mam już zero po 50 minutach, wszystko zależy ile zjesz przed piciem i co zjesz o wadze nie wspominam bo to normalne, że ma wpływ na spalanie.
Ale w 6 minut wypiłeś to gratuluję ;-)

Wolałbym robić test na drinku bo tak jak pisałem za piwem nie przepadam, chyba, że za oknem upał i ładna plaża.
Co do tych 6min to też jestem dumny:)
Test robiłem 5godz po ostatnim posiłku wiec można powiedzieć, że to było na czczo.
Dla mojej wagi 84kg i pustego żołądka to wg wskazania alkomatu wirtualnego to piwo powinno mnie trzymać min.2-2,5godz.
Powrót do góry

ElektroFrodo
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Łódź

Post#466 11 Sty 2014 11:29   

Dołączę do tematu, witam wszystkich. Od 4 dni poświęcam bardzo dużo czasu na szukaniu właściwego alkomatu. Temat na elektrodzie mam przeczytany od początku chyba kilka razy. Zastanawiałem się nad wyborem DA 7100, DA 8100 lub DA 8700S z uwagi na podobne ceny i poodobne parametry.
Dla niezdecydowanych a szukających z firmy Datech polecam stronę producenta.
datech.co.kr/fuel-cell-breathalyzer-da-da-8700s_view
Tu można porównać w jednym miejscu wszystkie. Producent dzieli je na Professional i Personal.
W grupie Professional był z wymienionych przeze mnie tylko 8700S. Przypuszczam że głównie ze względu na krótszy czas rozgrzewania w stosunku do pozostałych.
To co jeszcze zauważyłem to różnica w opisie sensora. Fuel cell/advanced fuel cell/professional fuel cell.
Tu jednak mam nadzieję, że wypowie się Robinson bo zapewne widział "wnętrzności" wszystkich więc i widział sensory i ich różnice.
A może jeszcze przy okazji wiesz który z nich produkowany był wcześniej, a który to najnowszy produkt?
P.s. Za jakiś tydzień pewnie uda mi się porównać DA8700S z AlcoSafe S4 który ma już rok - zobaczymy jakie wyjdą wyniki i czy roczny S4 też pokaże podobne wyniki co nowy DA8700s.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#467 11 Sty 2014 15:23   

Pamiętajcie o jednym!!!
Porównywanie odczytów alkomatów nie ma najmniejszego sensu bo skąd macie pewność, który działa prawidłowo, teoretycznie powinien nowy, ale jak kupił ktoś nieskalibrowany to nie ma pewności. Często jest tak, że ktoś u mnie kupuje alkomat i dzwoni za dwa dni, że ten nowy alkomat elektrochemiczny wskazuje niżej niż alkomat kolegi i co on ma teraz biedny zrobić. Z mojej strony pada pytanie czy kolegi alkomat był kalibrowany w odpowiedzi słyszę, że nie on nigdy nie był kalibrowany bo dobrze działa. Przecież to jest czyste szaleństwo jak można porównywać stary alkomat nigdy nie kalibrowany z nowym zakupionym alkomatem i twierdzić, że nowy wskazuje inny wynik niż stary. To pytam się czy to jest mądre podejście ???? Głupota do kwadratu. Albo przypadek z wczoraj gdzie dzwoni klient, który otrzymał od nas nowy, skalibrowany alkomat i bełkocząc przez telefon się pyta czy mu dobrze alkomat wskazał niecałe dwa promile bo on właśnie z kolegą butelkę wódki wypił i się bada! Na takie podejście do traktowania alkomatu jest tylko jedno bardzo delikatne określenie - brak rozsądku.
Powrót do góry

domel_gl
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Gliwice - Jastrzębie Zdrój

Post#468 11 Sty 2014 19:15   

Kolego Robinson kiedy będziesz miał AT8020?
Powrót do góry

aqua_100
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: świnoujście

Post#469 11 Sty 2014 19:41   

Panie Robercie proszę wstawić AL-8000 lub DA-7100 na allegro.
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#470 11 Sty 2014 19:43   

domel_gl napisał:
Kolego Robinson kiedy będziesz miał AT8020?

Przepraszam ale chińskich alkomatów nie będę sprzedawał, no chyba że to jest jakiś super-ekstra-hiper-wypasiony i dokładny alkomat, a na takiego mi nie wygląda, a testy gazet nie we wszystkie wierzę, ten ostatni mnie wcale nie przekonał i moim zdaniem napisany jest bardzo słabo. Nie będę się wypowiadał w kwestii tego alkomatu ponieważ nie miałem go w rękach i nie mogę go przetestować na kalibratorach. Środka, elektroniki i sensora też nie widziałem dlatego w tej kwestii się nie wypowiem. W tej chwili nie noszę się z zamiarem wprowadzenia go do swojej oferty ze względu na kraj pochodzenia.

Dodano po 1 [minuty]:

aqua_100 napisał:
Panie Robercie proszę wstawić AL-8000 lub DA-7100 na allegro.

Przepraszam, ale w tej chwili mamy braki w naszym magazynie jak tylko otrzymamy dostawę natychmiast wystawię na Alledrogo ;-)
Powrót do góry

migol21
Pomocny w HDD Recovery
Pomocny w HDD Recovery

Post#471 11 Sty 2014 21:33   

ALC Smart to chiński ?
https://alcsmartlearning.jp/
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#472 11 Sty 2014 22:47   

To nie jest strona tego alkomatu, ale ten ALC Smart to 1000000% Made in China!
http://hwsensor.en.alibaba.com/product/520220397-209771102/AT8020_alcohol_tester.html
Na temat tego testu, który był o tym alkomacie nie będę się wypowiadał bo widzę w nim zbyt dużo nieścisłości. Jak ten chiński alkomat jest taki dobry i kosztuje tak mało to może policja zamiast kupować alkomaty po kilka tysięcy złotych niech zacznie używać tego chińskiego skoro tak go chwalą w tym teście i wypada w nim lepiej niż alkomat za 1600zł. Nie chce mi się nawet pisać na temat w jaki sposób ten test został napisany, pozostawię to komentarza.
Powrót do góry

Trybo
Poziom 10
Poziom 10

Post#473 12 Sty 2014 01:29   

A jak duża jest różnica w wynikach między modelami AT8000 a AT9000 ???
Tak w zakresie 0.00 a 0.50 promila ???
Czy wielkość sensora ma wpływ na wynik, czy tylko na wytrzymałość ???
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#474 12 Sty 2014 10:57   

Trybo napisał:
A jak duża jest różnica w wynikach między modelami AT8000 a AT9000 ???
Tak w zakresie 0.00 a 0.50 promila ???
Czy wielkość sensora ma wpływ na wynik, czy tylko na wytrzymałość ???

Wielkość sensora ma wpływ na wynik i wytrzymałość, ale liczy się również JAKOŚĆ jego wykonania. Nie zawsze większy znaczy lepszy. Nie sprzedaję tych alkomatów więc nie powiem Ci jaka jest różnica. To są dwa chińczyki no chyba, że chdziło Ci o koreański alkomat AL-8000 bo napisałeś AT-8000.
Powrót do góry

Trybo
Poziom 10
Poziom 10

Post#475 12 Sty 2014 14:09   

Upsss..... Fakt! mój błąd! przepraszam.

Oczywiście chodzi mi o alkomaty które posiadasz w ofercie.
Czyli AL-8000 i AL-9000.

Jestem w stanie zainwestować w model 9000, ale czy zapewnisz mnie że ten sprzęt pokaże mi 0.00 kiedy faktycznie bede miał 0.00 ???
Ew. poleć mi takowy model:) tak powiedzmy do 700zł.

Badanie będzie przeprowadzane zawsze na drugi dzień :)
Nie zależy mi na skali do 10 promili:) Hehe:) Tylko na najbardziej wiarygodnym wyniku.
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#476 12 Sty 2014 16:37   

AL-9000 będzie odpowiedni. Polecam, będziesz z niego zadowolony.
Powrót do góry

domel_gl
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Gliwice - Jastrzębie Zdrój

Post#477 12 Sty 2014 17:09   

Jak wygląda średnia żywotność sensora (poprawność wyników) dla AL-8000 i AL-9000? (stosując się do 11 zasad)
Powrót do góry

Robinson
Poziom 17
Poziom 17

Post#478 12 Sty 2014 17:32   

domel_gl napisał:
Jak wygląda średnia żywotność sensora (poprawność wyników) dla AL-8000 i AL-9000? (stosując się do 11 zasad)

Za krótko są na rynku bym mógł coś w tej kwestii się wypowiedzieć.
Powrót do góry

pablo150
Poziom 4
Poziom 4

Post#479 12 Sty 2014 18:10   

W takim razie jak wygląda średnia żywotność sensora w DA7100?
Jak wygląda kalibracja w przypadku jeżeli po roku używania alkomatu (np.ok 200-300 dmuchnięć) na twoim sprzęcie pokaże prawidłowe wskazania? To w jaki sposób ma byc skalibrowany skoro dobrze pokazuje.
Pewnie powiesz, że napewno idealnie nie pokaże, ale jeżeli przejdzie wszystkie testy i wskazania są idealne?
Powrót do góry

Trybo
Poziom 10
Poziom 10

Post#480 12 Sty 2014 23:35   

Ciekawe....
Według testów z tej stronki: http://alkomaty.biz/test-online
Model DA-8500 Gold wypada jeden punkt lepiej od droższego AL-9000.
DA-8500 Gold jakością pomiarów dorównuje flagowemu AlcoSensorIV M. (w co ciężko uwierzyć biorąc pod uwagę różnicę w cenie)
Za to AL-9000 dorównuje mu kalibracją czujnika.

Pytanko do Robinsona:)
Jak porównujesz DA-8500Gold i AL-9000 ???
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> Jaki alkomat kupić ?
Strona 16 z 18 Idź do strony Poprzedni  123 ... 15161718  Następny

Skok: