Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki alkomat kupić ?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> Jaki alkomat kupić ?
Autor
Wiadomość
MATEO XXX
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Zamośc

Post#1 Post autora tematu 03 Maj 2010 17:34   

Jaki alkomat kupić ?

Witam ostatnio zastanawiałem się nad kupnem alkomatu tak myślę coś w granicach 200 zł .
Poproszę wasz o opinie co do tego sprzętu jak kalibrować itp. i jescze jakieś marki i modele by się przydały .
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 03 Maj 2010 17:37   

Re: Jaki alkomat kupić ?

Po co Ci alkomat. Nie jesteś w stanie określić czy jesteś trzeźwy aby kierować samochodem :D
Powrót do góry

MATEO XXX
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 03 Maj 2010 17:45   

No łatwo ci mówić czuć się czuje że jestem ale nie wiem ile jeszcze % zostało we krwi .
Powrót do góry

elektro155
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kraków, Oświęcim

Post#4 03 Maj 2010 17:55   

zostań abstynentem
Powrót do góry

MATEO XXX
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 Post autora tematu 03 Maj 2010 17:56   

Nie da się ;)
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 03 Maj 2010 17:56   

Powrót do góry

Pablo1964
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Sosnowiec

Post#6 03 Maj 2010 18:03   

Kiedyś w motorze był artykuł o domowych alkomatach. Wszystkie do ok. 1000 zł są niewiarygodne. Jeżeli kupować dla lepszego samopoczucia to szkoda pieniędzy. Jeżeli kupować to taki, który rzeczywiście powie, czy można prowadzić czy nie. A to już inna półka cenowa.
Powrót do góry

Madrik
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#7 04 Maj 2010 11:02   

Zataczając się, przejdź koło posterunku policji, albo koło radiowozu policji lub Strazy Miejskiej. Szybciutko ci zrobią badanie. ;) A jak usłyszysz wynik, to powiedz, że ci po prostu poziom cukru spadł... :)

I nie chlaj 12 godzin przed jazdą, a pij pod dobrą, tłustą zakąskę. Mniej się procentów wchłonie.
Powrót do góry

MATEO XXX
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 Post autora tematu 04 Maj 2010 13:55   

Kurcze liczyłem na normalne odpowiedzi co do tego tematu a nie jakieś filozoficzne myślenie młodych osób które nie miały doświadczania z alkoholem.
Powrót do góry

habrozaurus
Poziom 23
Poziom 23

Post#9 04 Maj 2010 14:12   

Przecież masz rzeczowa odpowiedź - szykuj co najmniej 1000zł, albo daj sobie spokój.
Powrót do góry

damianojsp112
Poziom 17
Poziom 17

Post#10 04 Maj 2010 15:10   

Kup sobie moduł/scalak za 60zł, 3 diody, baterie itd... i zbuduj sam alkomat dla satysfakcji:) Tak na serio to były jakieś ostatnio w Bezdomce ale nie wiem jak z ich dokładnością
Powrót do góry

bartek0518
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Wrocław

Post#11 04 Maj 2010 20:00   

Można też chyba iść po prostu na posterunek i poprosić o przebadanie.. mi nie odmówili jak poszedłem. ;)
Powrót do góry

wowka
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bombay

Post#12 04 Maj 2010 20:10   

Mam ca 2100, koszt okolo 300zl, wady ma takie ze trzeba go co okolo pol roku "kalibrowac" (koszt okolo 100zl), bo po prostu przestaje dzialac, chyba dlatego ze sensor ma swoja trwalosc. Pomiary dosc powtarzalne, ale niewiem jak z dokladnoscia, poprostu nie jezdze jak pokazuje wynik wiekszy niz 0,00. Uzywac trzeba go zgodnie z instrukcja, bo inaczej potrafi falszowac wynik (zawyza). Dobra rzecz bo czasem mozna sie bardzo zdziwic jak sie rano niby dobrze czujesz a okazuje sie ze masz jeszcze z 0,4promila
Powrót do góry

Dowódca baterii
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Aniołów

Post#13 04 Maj 2010 20:59   

MATEO XXX napisał:
Kurcze liczyłem na normalne odpowiedzi co do tego tematu a nie jakieś filozoficzne myślenie młodych osób które nie miały doświadczania z alkoholem.

A ileż to kolega ma lat że posiada takie doświadczenie w piciu alkoholu. Taki doświadczony a nie potrafi zapanować nad sobą. Podróżuj pieszo.
Powrót do góry

MATEO XXX
Poziom 15
Poziom 15

Post#14 Post autora tematu 04 Maj 2010 22:09   

wowka napisał:
Mam ca 2100, koszt okolo 300zl, wady ma takie ze trzeba go co okolo pol roku "kalibrowac" (koszt okolo 100zl), bo po prostu przestaje dzialac, chyba dlatego ze sensor ma swoja trwalosc. Pomiary dosc powtarzalne, ale niewiem jak z dokladnoscia, poprostu nie jezdze jak pokazuje wynik wiekszy niz 0,00. Uzywac trzeba go zgodnie z instrukcja, bo inaczej potrafi falszowac wynik (zawyza). Dobra rzecz bo czasem mozna sie bardzo zdziwic jak sie rano niby dobrze czujesz a okazuje sie ze masz jeszcze z 0,4promila

O dzięki Ci w końcu jakaś sensowna odpowiedź możesz powiedzieć jak odbywa się to kalibrowanie i na czym to polega mniej więcej . I po ilu testach mniej więcej trzeba kalibrować .
Powrót do góry

damianojsp112
Poziom 17
Poziom 17

Post#15 04 Maj 2010 22:11   

Siema Mati!:D To powiedział wujek Google:
Kalibracja polega na poddaniu alkomatu testom i wyznaczeniu jego sprawności na specjalnych symulatorach. W przypadku gdy wyniki różnią się od rzeczywistości, resetuje się oprogramowanie i ustawia początkowe wartości nominalne.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 04 Maj 2010 22:11   

Powrót do góry

MATEO XXX
Poziom 15
Poziom 15

Post#16 Post autora tematu 04 Maj 2010 22:13   

damianojsp112 napisał:
Siema Mati!:D To powiedział wujek Google:
Kalibracja polega na poddaniu alkomatu testom i wyznaczeniu jego sprawności na specjalnych symulatorach. W przypadku gdy wyniki różnią się od rzeczywistości, resetuje się oprogramowanie i ustawia początkowe wartości nominalne.

A gdzie i u kogo można to zrobić ???
Powrót do góry

damianojsp112
Poziom 17
Poziom 17

Post#17 04 Maj 2010 22:17   

Masz tu stronkę i poczytaj:) http://www.alkoholtester.pl/default.php?sc=kalibracja
Powrót do góry

MATEO XXX
Poziom 15
Poziom 15

Post#18 Post autora tematu 04 Maj 2010 22:20   

Dzięki popatrzę .
Powrót do góry

kepak
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Łódź

Post#19 04 Maj 2010 23:04   

damianojsp112 napisał:
Tak na serio to były jakieś ostatnio w Bezdomce ale nie wiem jak z ich dokładnością

Ech jak chcę coś dokładnego, niech daruje sobie biedronke. Kupiłem kiedyś termometr b Biedronie, totalna beznadzieja. Za pierwszym pomiarem pokazywał 36 stopni, a za drugim (zrobionym bezpośrednio po pierwszym) już 37,5.
Powrót do góry

Duduś74
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: ? nie, Wieś.

Post#20 04 Maj 2010 23:08   

Może miałeś stres pomiarowy i Ci nagle temperatura podskoczyła :D
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#21 05 Maj 2010 00:17   

Albo cie krew zaczęła zalewać na myśl o udanym zakupie ;)
Powrót do góry

wowka
Poziom 21
Poziom 21

Post#22 05 Maj 2010 18:39   

Z tym kalibrowaniem to jest troche ukrywanie prawdy, polega to na tym ze wysylasz alkomat do firmy (ja do aisko.pl bo tam go kupilem),robisz przelew i po okolo tygodniu sprzet wraca do ciebie.

Z tym ze jest taki drobny szczegol, bo dzieje sie tak ze nagle alkomat przestaje dzialac, po prostu zachowuje sie tak jakbys wogole w niego nie dmuchal, wiec pierwszy raz uznalem ze sie popsul i wyslalem go na gwarancje, dopiero pozniej sie okazalo ze wymaga "kalibracji" a nie jest uszkodzony. Podejrzewam ze zuzywa sie tam sensor pomiarowy i go wymieniaja, jednak na alkomacie jest plomba wiec nie moge go rozkrecic i zobaczyc czy byl on wymieniany czy moze oprogramowanie jest tak specjalnie napisane zeby przestawal dzialac. Pomiar starcza na ponad 200 testow, ciezko dokladnie powiedziec bo tego nie licze, mi starcza na ponad pol roku dosc czestego uzywania (weekendy ;] )

Jest dosc prosty sposob na sprawdzenie alkomatu, pijesz jedno piwko i dmuchasz za pol godziny, jak pokazuje ze sa jakies promile to mozna uznac ze jest sprawny (w moim przypadku okolo 0,2), to nie prawda ze po jednym szybkim piwie prawie nic nie ma we krwi alkoholu.

Mozna sobie tez sprawdzic z wirtualnymi alkomatami - troche zawyzaja (to nawet lepiej) ale sa w miare wiarygodne

jeszcze jedna rzecz, moj alkomat zauwazylem ze ma najbardziej powtarzalne wyniki do okolo 1 promila, ponad juz sa coraz wieksze rozbieznosci, ale to akurat nie przeszkadza, najwazniejsze zeby przy dolnej granicy nie oszukiwal. Do 0,5 promila wynik jest prawie zawsze taki sam,
Powrót do góry

DJTiesto
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Fenedyk

Post#23 05 Maj 2010 21:22   

Normalnie podjeżdżasz na posterunek i prosisz o badanie alkomatem - bez problemu raz miałem 0,47 mg a czułem się normalnie jak na 91kg tłuszczu i kości, jak wychodziłem do samochodu to tylko firanki sie ruszały na posterunku jak koleś kukał czy pojade - czy mam kierowcę.
Powrót do góry

dariodon
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Paczków

Post#24 18 Cze 2010 09:35   

wowka napisał:

Wszelakie urządzenia do kontroli trzeźwości czy to zabawki (o których tu mowa) czy urządzenia profesjonalne muszą być kalibrowane w określonych odstępach czasu aby mogły spełniać swoje zadanie. Urządzenia profesjonalne takie jakich używa policja podlegają kalibracji i wzorcowaniu w okresach pół rocznych. Biorąc pod uwagę typy czujników użytych do produkcji tego typu urządzeń jest to wystarczający okres, aby zapewnić właściwą pracę. Urządzenia "zabawki" wypadałoby właściwie kalibrować przed każdym użyciem, aby choć szacunkowo określić stan trzeźwości oczywiście jest to ciężkie do wykonania nie mając sprzętu i możliwości, dlatego świetnie nadają się one na imprezy (np grill) gdzie dostarczą sporo dobrej zabawy. Czujniki w tych alkomatach są bardzo zawodne i szybko tracą swoje właściwości, pewnie producent zabezpieczył się przed tym i programowo unieruchamia urządzenie zmuszając nas do "kalibracji" (gdyby przypadkiem czujnik chciał za długo podziałać). Więcej informacji o kalibracji znajdziecie pod tym adresem Link Nie polecam używania takich urządzeń do sprawdzania siebie na drugi dzień po imprezie zadając sobie pytanie czy mogę jechać?, można się zdziwić. Najlepiej dzień przed wyjazdem jakimkolwiek nie pić albo wypić symbolicznie lub też zainwestować w prawdziwy alkomat np:. Draeger, Alco-Sensor, ale to już wydatek rzędu kilku tysięcy
Powrót do góry

cirrostrato
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#25 18 Cze 2010 13:50   

A serio: jeśli macie poważny wypadek komunikacyjny to żądajcie badania krwi a nie dmuchajcie w rurkę, jakby co to adwokat strony przeciwnej będzie miał podstawy (lub nie) do snucia wywodów, że ,,może jednak ewentualnie mieliście tych %-ów trochę więcej'', żona (lekarz, często powoływana na eksperta do sądu) na wielu rozprawach słyszy prawdziwe cuda wypowiadane przez złotouste wyszczekane ,,papugi'' broniące nietrzeźwych sprawców wypadków.
Powrót do góry

wowka
Poziom 21
Poziom 21

Post#26 19 Cze 2010 09:42   

ogolnie zasada jest taka ze jak alkomat pokazuje ze jest zawartosc alkoholu np 0,1 to i tak nie jade, ma pokazac 0,00. Alkomat mozesz sprawdzic, raz na jakis czas pijesz jedno piwko i po 0,5 godziny MUSI pokazac ze jest jakas zawartosc alkoholu (no chyba ze ktos z 300kg wazy). Taki alkomat nalezy bardziej traktowac jako wskaznik zawartosci alkoholu w powietrzu, a nie jako urzadzenie pomiarowe.
Powrót do góry

dariodon
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Paczków

Post#27 20 Cze 2010 10:44   

Problem jest w tym, że "te alkomaty" mogą pokazywać zero pomimo że wynik jest różny od zera więc kiedyś możesz się zdziwić.
Cytat:
Alkomat mozesz sprawdzic, raz na jakis czas pijesz jedno piwko i po 0,5 godziny MUSI pokazac ze jest jakas zawartosc alkoholu

To żaden sposób wręcz absurdalny, każdy organizm inaczej wchłania i inaczej eliminuje alkohol ważnych jest tu kilka czynników m.in. waga o której wspomniałeś (ilość tkanki tłuszczowej),ale również stan psychiczny, fizyczny, głód i kilka innych które wpływają na to co będzie w wydychanym powietrzu po 30 minutach, temat jest tak obszerny, że nie da się go streścić w dwóch zdaniach, jedno jest pewne sprawdzając alkomat w ten sposób kolejny raz można się zdziwić.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 20 Cze 2010 10:44   

Powrót do góry

wowka
Poziom 21
Poziom 21

Post#28 21 Cze 2010 14:21   

dariodon napisał:
Problem jest w tym, że "te alkomaty" mogą pokazywać zero pomimo że wynik jest różny od zera więc kiedyś możesz się zdziwić.
Cytat:
Alkomat mozesz sprawdzic, raz na jakis czas pijesz jedno piwko i po 0,5 godziny MUSI pokazac ze jest jakas zawartosc alkoholu

To żaden sposób wręcz absurdalny, każdy organizm inaczej wchłania i inaczej eliminuje alkohol ważnych jest tu kilka czynników m.in. waga o której wspomniałeś (ilość tkanki tłuszczowej),ale również stan psychiczny, fizyczny, głód i kilka innych które wpływają na to co będzie w wydychanym powietrzu po 30 minutach, temat jest tak obszerny, że nie da się go streścić w dwóch zdaniach, jedno jest pewne sprawdzając alkomat w ten sposób kolejny raz można się zdziwić.

To moze zaproponuj bardziej sensowny sposob sprawdzenia, oczywiscie inny niz badanie na sprzecie pomiarowym. Jak dla mnie sposob jest dobry bo jestem pewny ze po wypiciu piwa po 30 minutach we krwi i jezeli alkomat pokaze 0,00 to jest napewno niesprawny. Oczywisci stan fizyczny i psychiczny jest wazny, ale organizm ma pewna norme przerobu alkoholu ktorej przekroczyc sie nie da
Powrót do góry

szun
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Skierławki

Post#29 22 Cze 2010 21:37   

Co sądzicie o takim alkomacie ?
http://alkomaty.biz/index.php?p=virtualalyser
Powrót do góry

MATEO XXX
Poziom 15
Poziom 15

Post#30 Post autora tematu 22 Cze 2010 22:11   

Te alkomaty internetowe trochę zawyżają
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> Jaki alkomat kupić ?
Strona 1 z 18 Idź do strony 123 ... 161718  Następny

Skok: