Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

wymiana wahaczy przód - peugeot 206 99r 1.6 90km

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> wymiana wahaczy przód - peugeot 206 99r 1.6 90km
Autor
Wiadomość
hetman83
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Barcelona

Post#1 Post autora tematu 04 Maj 2010 20:16   

Re: wymiana wahaczy przód - peugeot 206 99r 1.6 90km

Witam, przejrzałem wiele tematow na temat wymiany wahaczy ale nie znalazlem odpowiedzi co do tego co zaraz napisze.
dodam ze moje wahacze a dokladnie gumy wyglądaja tak
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0f278ea2c8a804b3.html
czyli masakra;/
kumpel zakupil mi takie cos
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a56ba132c3d667a.html
za 240zł z 30% znizką. to jest Deckermann,
1. co sadzicie o tej firmie? bo ktos pisal w jednym temacie ze nie mogl wlozyc sruby w tuleje w tych wahaczach.

Wlasnie po niedzieli mam zamiar je wymienic z kumplem, on robi u mechanika i ma pojecie, ja tez mam ale mniejsze
Oponki tez zmieniam bo narazie jezdze na zimówkach a na jednej przedniej mam ostrego guza i wali mi gdy jade i wogole samochod pływa taki dziwnie, kierownica drga jakby miala padaczke,
2 czy to wina wahaczy czy moze cos innego?a mzoe opona tak sobie guza wyrobila przez te wyrobione wahacze;/?
3. aha jeszcze jedno, czy warto zalozyc nowe sruby do tych tulei w wahaczach? bo slyszalem ze tak ze lepiej nowe i po wymianie zrobic zbieżność.

Proszę o pomoc w powyższych pytaniach, bede wdzięczny

Dodano po 37 [sekundy]:

Witam ponownie, w czwartek zakladam nowe oponki wiec te bicie kierownicy mam nadzieje zniknie, a w piatek prawdopodobnie wezme sie za wymiane wahaczy, chcialbym dostać kilka porad bo czytalem juz o tym ale chce wiedziec jeszcze wiecej
Wiadomo, że najpierw odkreca sie sruby przy tulejach a na koniec wybija sworzen.
1. lepiej robic to na kanale i lekko podniesc auto na lewarku czy bez lewarka?
2. czytalem cos zeby uwazaz na oś zeby nie wypadła z prawej strony, zeby ja od piasty odkrecic, bo niby olej ze skrzyni moze wylecieć, czy to prawda?
3. użyc tych samych srub przy tulejach czy zalozyc nowe? jedni mowią ze lepiej stare a inni ze lepiej nowe
4. dociągac sruby na opuszczonym samochodzie czy moze byc podlewarowany?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 04 Maj 2010 20:16   

Powrót do góry

hetman83
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Barcelona

Post#2 Post autora tematu 09 Maj 2010 21:54   

a więc wymieniłem dzis z kumplem....zebym wiedzial ze tyle jebania bedzie to bym oddal do mechaniora ale zawsze cos $$ zostalo w kieszeni
ogolnie strone od kierowcy byla ok z tym ze na moment ośka nam wypadla jak wkladalismy sworzen ale troszke oleju pocieklo i zaraz ja wlozylismy szybko, ale drugi wahacz od pasazera to porazka, wycentrowanie otworow zajelo nam mnostwo czasu a jeszcze wiecej wlozenie sworznia ;/// naginalem wahacz na max w dol a i tak brakowalo z 2cm zeby go wlozyc w dziure jakos sie udalo, ośka po tej stronie sklada sie z dwoch czesci i na tym przegubie wlasnie nawet nam sie rozpieła ale jakos kumpel wepchal to i bylo ok, wczesniej odkrecilismy oske sruba 30 albo 32, bylo mnostwo pieprzenia ztym ale w koncu sie udalo, lekko guma na sworzniu sie przetarla ale to wypelnie niedlugo specjalnym srodkiem zeby tam sie nic nie dostalo.
wszystko zajelo nam z 5h.
Ps. ktos pisal ze mial wahacze deckermanna i nie pasowaly sruby do tych otworow, otoz mowie ze mam teraz takie wlasnie wahacze i otwory sa ok

Moderowano przez manta:
3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Kosz.

Całość do zrobienia w godzinę.

Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 09 Maj 2010 21:54   

Powrót do góry

arturartur24
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Dąbrowa Górnicza

Post#3 14 Maj 2013 00:10   

Ja w ogóle nie odkręcałem półosi , poza tym sworznie wyciągałem na opuszczonym samochodzie ewentualnie delikatnie w górę , sworzeń wyciąga się w dół więc jak uniesiemy auto to nam opada cała zwrotnica i już za bardzo do dołu nie ma jak dogiąć wahacza bo już jest w dole , montaż w odwrotnej kolejności
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> wymiana wahaczy przód - peugeot 206 99r 1.6 90km
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.056 seconds

elektroda.pl temat RSS