Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CEMONT IDCHARGER 15 Prostownik

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> CEMONT IDCHARGER 15 Prostownik
Autor
Wiadomość
Szef22
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Olsztyn

Post#1 Post autora tematu 04 Maj 2010 20:44   

CEMONT IDCHARGER 15 Prostownik

Nie wiem czy to odpowiedni dzial na takie pytanie ale mam nadzieje ze mnie nie zlinczujecie ;)

Jakis czas temu kupilem wyzej wymieniony prostownik Dzis nadszedl dzien zeby go wyprobowac no i zdebialem

Prostownik w instrukcji ma wymienione kilka trybów pracy http://www.z4.pl/cemont15/900-1500.pdf

1. ELEMENT ŻELOWY – Wszystkie typy akumulatora z “elementami
żelowymi”.
2. Normalny – Wszystkie typy akumulatora “ołowiowe“, hermetyczne lub
nie hermetyczne.
3. Cykl Głęboki – Wszystkie typy akumulatora o “cyklu głębokim” lub “morskie”.
4. Wapń – Wszystkie typy akumulatora “wapniowe”.

O ile tryb 1 i 2 są jasne to 3 i 4 budza moja głęboką ciekawość :)
Jakie to sa akumulatory o cyklu głębokim i co podczas takiego ladowania sie dzieje i to samo odnośnie wapnia
Na jakim trybie powiniennem ladowac Centre Plus Calcium ??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Maj 2010 20:44   

Powrót do góry

Javoreczek
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#2 05 Maj 2010 11:07   

Re: CEMONT IDCHARGER 15 Prostownik

Akumulatory o "cyklu głębokim" to akumulatory, które mozna bez uszczerbku doprowadzić do stanu głębokiego rozładowania. Zazwyczaj bedzie na nim coś na ten temat napisane, np. "deep cycle". Stosuje się ja na jachtach, czy np. w elektrycznych wózkach inwalidzkich. Proces ładownia takiego całkowicie rozładowanego akumulatora różni się od doładowywania akumulatora rozładowanego częsciowo i ta ładowarka ma to ponoć umieć.
Natomiast akumulator "Centra Plus Calcium" to jak sama nazwa wskazuje akumulator "wapniowy". Zastosowanie wapnia, bez wnikania w szczegóły ma wpływ na procesy elektrochemiczne, co skutkuje mniejszym samorozładowaniem, czy też mniejszym zużyciem wody. Jakie są róznice w ładowaniu takiego akumulatora przyznam, że nie wiem, ale widać jakieś są i ta ładowarka tez je zna.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Maj 2010 11:07   

Powrót do góry

Szef22
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Olsztyn

Post#3 Post autora tematu 05 Maj 2010 14:07   

Re: CEMONT IDCHARGER 15 Prostownik

:) Wielkie dzieki Javoreczek za wyjaśnienia
Musze sobie to przepisac do instrukcji :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> CEMONT IDCHARGER 15 Prostownik
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.074 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony