Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

CEMONT IDCHARGER 15 Prostownik

Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Electronics and Electrical ->CEMONT IDCHARGER 15 Prostownik Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
Szef22
Level 11
Post rating: 2
Szef22
Level 11
Post#1 04 May 2010 20:44  Topic author   

CEMONT IDCHARGER 15 Prostownik

Nie wiem czy to odpowiedni dzial na takie pytanie ale mam nadzieje ze mnie nie zlinczujecie ;)

Jakis czas temu kupilem wyzej wymieniony prostownik Dzis nadszedl dzien zeby go wyprobowac no i zdebialem

Prostownik w instrukcji ma wymienione kilka trybów pracy http://www.z4.pl/cemont15/900-1500.pdf

1. ELEMENT ŻELOWY – Wszystkie typy akumulatora z “elementami
żelowymi”.
2. Normalny – Wszystkie typy akumulatora “ołowiowe“, hermetyczne lub
nie hermetyczne.
3. Cykl Głęboki – Wszystkie typy akumulatora o “cyklu głębokim” lub “morskie”.
4. Wapń – Wszystkie typy akumulatora “wapniowe”.

O ile tryb 1 i 2 są jasne to 3 i 4 budza moja głęboką ciekawość :)
Jakie to sa akumulatory o cyklu głębokim i co podczas takiego ladowania sie dzieje i to samo odnośnie wapnia
Na jakim trybie powiniennem ladowac Centre Plus Calcium ??

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Javoreczek
Level 22
Helped: 51
Post rating: 34
Javoreczek
Level 22
Post#2 05 May 2010 11:07    

Re: CEMONT IDCHARGER 15 Prostownik

Akumulatory o "cyklu głębokim" to akumulatory, które mozna bez uszczerbku doprowadzić do stanu głębokiego rozładowania. Zazwyczaj bedzie na nim coś na ten temat napisane, np. "deep cycle". Stosuje się ja na jachtach, czy np. w elektrycznych wózkach inwalidzkich. Proces ładownia takiego całkowicie rozładowanego akumulatora różni się od doładowywania akumulatora rozładowanego częsciowo i ta ładowarka ma to ponoć umieć.
Natomiast akumulator "Centra Plus Calcium" to jak sama nazwa wskazuje akumulator "wapniowy". Zastosowanie wapnia, bez wnikania w szczegóły ma wpływ na procesy elektrochemiczne, co skutkuje mniejszym samorozładowaniem, czy też mniejszym zużyciem wody. Jakie są róznice w ładowaniu takiego akumulatora przyznam, że nie wiem, ale widać jakieś są i ta ładowarka tez je zna.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Szef22
Level 11
Post rating: 2
Szef22
Level 11
Post#3 05 May 2010 14:07  Topic author   

Re: CEMONT IDCHARGER 15 Prostownik

:) Wielkie dzieki Javoreczek za wyjaśnienia
Musze sobie to przepisac do instrukcji :)

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Electronics and Electrical -> CEMONT IDCHARGER 15 Prostownik
Page 1 of 1

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.067 seconds