Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Focus podłączenie modułu zdalnego sterowania do centralki.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Focus podłączenie modułu zdalnego sterowania do centralki.
Autor
Wiadomość
Marekzenio
Poziom 18
Poziom 18

Post#1 Post autora tematu 10 Maj 2010 19:15   

Focus podłączenie modułu zdalnego sterowania do centralki.

Witam.
Nie wiem czy nie umiem szukać czy szukajka nic nie znajduje.
Dokupiłem moduł zdalnego sterowania do forda focusa 1.8 TDdi 2001 żeby mieć możliwość zdalnego otwierania/zamykania drzwi i klapy. Z kluczyka wszystko działa.
Wyczytałem że wszelkie potrzebne przewody znajdują się przy tzw module komfortu, który umieszczony jest pod schowkiem od strony pasażera.
Jest tam wtyczka z 16 pinami. Potrzebuje rozpiski wyprowadzeń tego modułu bądź info jak podłączyć np otwieranie tylnej klapy.. bo wyjście z dokupionego modułu ma małą wydajność. Moim zdaniem przez przycisk do otwierania tylnej klapy koło zegarów nie ma aż tak dużego obciążenia co siłownik bezpośrednio od klapy...
Otwieranie i zamykanie jest na 13/16 chyba... tak wyszukałem na forum forda i na elektrodzie.
Kolory przewodów na wtyczce do modułu:
1 pomarańczowo biały
2 biało zielony
3 czarno żółty przewód cienki
4 nic
5 czarny
6 biało czarny
7 biało czarny
8 żółto czarny
a w tej części kostki same cienkie przewody:
9 czarno biały
10 zielono biały
11 nic
12 nic
13 zielono czarny
14 biały
15
16 pomarańczowo czarny.
Doczytałem że ford ma sterowanie minusem, więc mam przygotowany moduł do montażu i zostało tylko podłączyć.
I jak rozwiązać sterowanie tylną klapą?
Pozdrawiam.
Odpowiedź:
Ustawiamy sterowanie minusem dla dokupionego modułu
Więc tak dla potomnych i dziękuje za wyczerpujące wskazówki.
1 pomarańczowo biały to plus
5 czarny to minus
13 zielono czarny to sterowanie - sygnał otwarcia (cienki przewód)
16 pomarańczowo czarny to sterowanie sygnał zamknięcia (cienki przewód)
3 czarno żółty - sterowanie tylna klapą (cienki przewód).
Bezpiecznik od centralki znajduje się za półką pod kierownicą - 20 A
Trzeba odkręcić plastikową osłonę poniżej kolumny kierowniczej, odkręcić dwa wkręty mocujące bezpieczniki i wyjąć skrzynkę z zaczepów.
Obrócić skrzynkę i będzie widoczny. Nie ma innej możliwości wymiany bezpiecznika, jest schowany pod przewodami i go nie widać.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Maj 2010 19:15   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Focus podłączenie modułu zdalnego sterowania do centralki.
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.059 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony