Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opel Astra nie zapala na benzynie.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Opel Astra nie zapala na benzynie.
Autor
Wiadomość
columbo294
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: gorlice

Post#1 Post autora tematu 10 Maj 2010 21:29   

Opel Astra nie zapala na benzynie.

Samochód jak w temacie.Silnik 1,4 na jednopunktowym wtrysku. Problem polega na tym że samochód jak się nagrzeje nie chce zapalić na benzynie. Jak jest zimny zapala bez problemu po przejechaniu kilkunastu kilometrów gaśnie i kaplica. Dziwne bo na gazie zapale wtedy bezproblemowo z jednym mankamentem -przekaźnik od pompki paliowej załącza się i rozłącza (pstryka bezładnie) i auto wtedy przerywa.Wymieniony czujnik Hala ,cewka wysokiego napięcia ,oraz moduł znajdujący się pod nią.Nie przyniosło to żadnych rezultatów. Zanim wymienię jeszcze tzw komputer proszę o sugestie fachowców co jeszcze może być przyczyną takiego zachowania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Maj 2010 21:29   

Powrót do góry

Pawel wawa
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#2 10 Maj 2010 21:31   

Re: Opel Astra nie zapala na benzynie.

Utrata zasilania na wtrysku, Brak ciśnienia paliwa.
Powrót do góry

columbo294
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 Post autora tematu 10 Maj 2010 21:36   

Pompa paliwowa chodzi. Utrata zasilania na wtrysku........ale dlaczego przekaźnik od pompki paliwowej tak pstryka i dlaczego wtedy przerywa na gazie?? Przepraszam może moje pytanie jest głupie ale nie jestem mechanikiem samochodowym ale wtrysk paliwa na gazie jest odcięty a autko przerywa na gazie w takt strzelania przekaźnika od pompki.
Powrót do góry

misiozol
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: slupsk/irlandia(wicklow)

Post#4 10 Maj 2010 21:45   

Moze byc dlatego bo jest zalewany 2 paliwami, zalezy kto to polaczal, zobatrz czy to moze jest wina przekaznika, czy komp tak wysterowuje przekaznik? pin A1 w kostce komputera wysterowany + pojawia sie i znika ? , czy jak go wyciagniesz mozesz jezdzic na gazie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Maj 2010 21:45   

Powrót do góry

columbo294
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 Post autora tematu 10 Maj 2010 22:06   

Gaz założony w serwisie.Gaziarze mówią że najpierw trzeba zrobić benzynę. Czy może to być wina tzw komputera???

Dodano po 3 [minuty]:

Aha jak odepnę wtrysk przez odcięcie kabelków to przekaźnik od pompki nadal wariuje i autko na gazie przerywa. Jak odepnę gaz całkowicie i zepnę wtrysk tak jak by bez gazu autko było, to po zagrzaniu się gaśnie na paliwie i amen.Więc zalewanie się dwoma paliwami bym odrzucił.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Maj 2010 22:06   

Powrót do góry

misiozol
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: slupsk/irlandia(wicklow)

Post#6 10 Maj 2010 22:11   

Malo informacji podajesz domyslam sie ze astra-F 1991-96 kod silnika C14NZ ? jaka masz instalacje gazowa? ktorej generacji? czy jak wyciagniesz ten przekaznik mozesz jezdzic na gazie ?
Powrót do góry

Koyot.
Poziom 8
Poziom 8

Post#7 10 Maj 2010 23:28   

Skoro nie pali na benzynie to sprawdź czy na pewno jest podawane paliwo. Sprawdź zasilanie pompy benzyny, a najlepiej odepnij wężyk i sprawdź czy tłoczy benzynę. Skoro pali na gazie to znaczy, że elektryczna część jest ok.
pozdrawiam
Powrót do góry

columbo294
Poziom 14
Poziom 14

Post#8 Post autora tematu 11 Maj 2010 01:08   

Tak instalacja zwykła bez elektroniki-centralka typu wr przekaźnik odcinający wtrysk w momencie załączenia gazu i tyle. Do tej pory chodziła ok. Tak astra między 91-96 ale silnik zmieniany na 1,4 przez poprzedniego właściciela.Po wyciągnięciu przekaźnika od pompki paliwowej mogę jeździć na gazie ale przerywa. Jeszcze raz napisze objaw -auto po zagrzaniu się przestaje chodzić na benzynie a przekaźnik sterujący pompką paliwową wariuje-jego sterowanie wychodzące z komputera pojawia się i znika. Wówczas mogę zapalić auto na gazie ale przerywa podczas jazdy i nie istotne jest czy wyjmę przekaźnik od pompki paliwowej czy nie.Zauważyłem tylko że jeśli przekaźnik jest wpięty to auto przerywa na gazie w momencie kiedy jest zanik sterowania przekaźnika pompki. Myślałem że sprawa jest związana z zanikiem impulsu więc wymieniłem czujnik Hala potem moduł zapłonowy i cewkę.Nie przyniosło to rezultatu. Wydaje mi się że tzw komputer z którego idzie sterowanie na przekaźnik od pompki paliwa jest uszkodzony bo przecież wszystko wymieniłem. I stawiam na stronę elektryki bo auto przerywa na gazie tylko wtedy gdy nie chce zapalić na benzynie. Jeśli benzyna chodzi tak jak trzeba to gaz również pracuje bez zarzutu. Panowie osiwieje do reszty przy tym aucie :-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Maj 2010 01:08   

Powrót do góry

Pawel wawa
Poziom 26
Poziom 26

Post#9 11 Maj 2010 05:41pomocny post - solucja   

Daj drugą masę na sterowanie przekaźnika , podejrzewam tam problem. Zobacz jak kolega radzi wysterowanie tegoż na pinie A1 komputera, podłącz żaróweczkę 1,2W na ten pin przy samym komputerze, będziesz widział co się dzieje. Jeśli nadal będzie gubić wysterowanie, sprawdź zasilanie komputera, Stały plus piny C16,B1, plus po stacyjce A6, masy D1, D6, A12. Zobacz jeszcze gdzie gaziarze rozcięli instalację przekaźnikiem by odłączyć paliwo w czasie pracy na gazie.
Powrót do góry

columbo294
Poziom 14
Poziom 14

Post#10 Post autora tematu 11 Maj 2010 20:40   

Uczyniłem wedle rad kolegów i z radością donoszę: Stałe plusy C16,B1 oraz plus po stacyjce dobre.Masy w porządku.Wysterowanie na pinie A1 pojawia się i znika.Dokładałem masy i nic to nie dało. Wymieniłem komputer i usterka zniknęła.Cały dzień eksploatowałem samochód i jest (jak na razie ) w porządku.Myślę że jednak wina leżała po stronie komputera.Dziękuje wszystkim za zaangażowanie i pomocne rady.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Opel Astra nie zapala na benzynie.
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.058 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony