Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadstawki gds 30/30 i gdwt9/80

Johny B. 10 Maj 2010 22:30 16282 73
  • Nadstawki gds 30/30 i gdwt9/80
    Witam
    Po ponad rocznym bywaniu na forum postanowiłem przedstawić coś swojego, po długich rozważaniach (czy dawać na forum? czy nie?). Nie jest to cud techniki XXI wieku, ale moim skromnym zdaniem godne są uwagi. Zrobiłem je bo zawsze chciałem mieć coś choćby a'la estrada.
    Przechodząc do konkretów wiadomo - gds 30/30 to już wiekowy głośnik. Ja kupiłem je w pobliskim sklepie z głośnikami dwie sztuki w stanie magazynowym nigdy nie przykręcane, w pełni oryginalne - co mnie zadziwiło. Kolumny są w kształcie trapezu. W środku po dwa wzmocnienia. Kolumny klejone na wikol a uszczelniane dodatkowo na wikol + wiórki. Zostało mi dorobić maskownice i zanieść do szkoły żeby udowodnić że szklone dibeisi nie mają startu pod wszystkimi względami :D

Koszty:
    -GDS-y - 130zł 2 sztuki
    -GDWT - 30 zł 2 sztuki
    -spray (amatorskie wykończenie) 12 zł
    -terminale - miałem
    -płyty (1,8 wiórówka) - miałem

A tu proszę kilka zdjęć:

Nadstawki gds 30/30 i gdwt9/80 Nadstawki gds 30/30 i gdwt9/80 Nadstawki gds 30/30 i gdwt9/80

A tu już w boju, na ognisku przy wiejskich rytmach :D

Nadstawki gds 30/30 i gdwt9/80

Przyjmuje wszelkie sugestie i chciałbym zaznaczyć że mam dopiero 16 lat (III gimnazjum).

Fajne!
  • #2 10 Maj 2010 22:35
    rychhhu
    Poziom 9  

jaka objetosc, strojenie bas refleksu? po co on w ogole?
    daj namiar na sklep, jezeli sa jeszcze dostepne w takim stanie:)

• #3 10 Maj 2010 22:40
    Johny B.
    Poziom 16  

Zapomniałem dopisać
    V - około 55l
    Strojenie bez tuneli br same otwory około 70 hz
    A sklep jest w szczytnie na ulicy odrodzenia.

• #4 11 Maj 2010 03:09
    bart1986
    Poziom 17  

Czym napędzasz te kolumny? Wstaw br poprawi to dźwięk na pewno.
    Zastosowałeś jakieś zwrotnice?

• #5 11 Maj 2010 07:46
    Johny B.
    Poziom 16  

Kolumny napędzam chwilowo domowym marantzem pm-630 (mono, spięte w szereg) GDS-y ciągną pełnym pasmem a GDWT są odcięte kondesatorem MKP 2,2µ i jako zabezpieczenie żarówka 12v 10w. Co do bas reflexów to raczej nie chcę ich wstawiać bo w najbliższym czasie zrobię basy.

• #6 11 Maj 2010 12:00
    karasws502
    Poziom 17  

Jeden GDWT masz srebrny?

• #7 11 Maj 2010 13:52
    Johny B.
    Poziom 16  

GDWT ma tylko srebrną tubkę, bo nie miałem innej ale mi to nie przeszkadza, w końcu to budżetowe kolumny.

• #8 11 Maj 2010 14:07
    djdinitro
    Poziom 25  

Prosto tanio i efektownie. Brawo za ocucenie do zycia leciwe gary,sam tez tak robie. A pozatym ladna konstrukcja,ciekawe wykonanie.

• #9 11 Maj 2010 15:31
    Johny B.
    Poziom 16  

Aż miło się czyta takie posty :D Po zliczeniu wszystkiego razem (172zł) wywnioskowałem, że za tą cenę nie kupiłbym nawet jednej kolumny dibeisi z Chin rodem, która nie maiła by żadnego startu pod wszystkimi względami do obu moich paczek. Testowałem je w garażu i na mini imprezkach plenerowych. Na wzmacniaczu włączony subsonic, czyli ciągnęły od 70hz i efekt na prawdę zadowala mnie. Nie żałuje ani trochę włożonej w nie pracy. Jeżeli jest ktoś chętny - zapraszam na odsłuch po konsultacji na gg/pw.

• #10 11 Maj 2010 17:17
    Dj Joker
    Poziom 26  

Fajne kolumny, ładne i na historycznych głośnikach, które kiedyś i teraz uchodzą za najlepsze głośniki wyprodukowane w Polsce przez TONSIL :) Fajnie, że ktoś o nich pamięta, nie bacząc na ich cene bo warto :) Jednak... ubolewam, nad faktem tym, że nie ma narożników...rączek...

• #11 11 Maj 2010 17:40
    gófer
    Poziom 34  

Imo gds 30/30 w żadnym wypadku nie są warte tych pieniędzy. Za minimalnie więcej masz gds od stx który jest po prostu lepszy, no ale cóż, Twój wybór.

• #12 11 Maj 2010 20:34
    Johny B.
    Poziom 16  

Jak już wspomniałem GDS-y są jak nowe jestem pierwszym ich użytkownikiem i uważam że naprawdę opłacało się, choć wiem, stx jest lepszy od strony niskich tonów i nie tylko, ale to mi się nie przyda ponieważ zrobię wspominane basy i to co w tej chwili mam na razie wystarcza mi. Co do rączek - wiem...:D w przyszłości to uzupełnię. A narożniki zamówione w pobliskim sklepie.

• #13 11 Maj 2010 22:28
    rell
    Poziom 10  

Jedna puszka spreya wystarczyła? Jakie masz wymiary kolumn? Robię podobne :P Też wersja budżetowa i chyba też będzię pomalowana sprayem i bez koca itp...

• #14 11 Maj 2010 22:32
    Johny B.
    Poziom 16  

Nie zupełnie wystarczyła bo przody pokrywałem inną czarna farbą, ponieważ płyta z przodu bez laminatu, wymiary podam jutro. Dziękuję za słowa uznania:D

• #15 11 Maj 2010 23:55
    Dj_Pele
    Poziom 16  

Witam

Co do samej konstrukcji to każde ożywienie tonsila spotka się z moim uznaniem. Dobrze zrobiona choć ja bym ją obił kocem i zapodał jakieś rączki no i metalowe narożniki najlepiej chrom. Do tego krata na całej powierzchni przedniej i malina ah zapomniał bym przydało by się w przyszłości zastosować zwrotnice ale to jak będą już basy i wszystko ładnie zestroić. Moje gratulacje 150% normy.

• #16 12 Maj 2010 07:48
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

Mam sentyment do tych głośników, sam miałem takie nadstawki, tylko mniejsza objętość i inne strojenie i trochę pograły. Plus- na pewno duża efektywność i nie są mocożerne. Za te pieniądze to dobry wybór, jednak GDS faktycznie brzmieniem nie powala, ot tak, gra sobie :) Może jakby zrobić do niego dobrą zwrotnicę? Ale tutaj mijali byśmy się w ogóle z celem i założeniami takiej konstrukcji, dlatego nikt tak nie robi :)

• #17 12 Maj 2010 12:17
    ...:embe:...
    Poziom 12  

130 zł za 2 gds-y? Przepłaciłeś.
    Już mogłeś dołożyć te 30zł i kupić nowe odpowiedniki tych głośników czyli GDS-30-200-8 od STX i byłoby znacznie lepiej.

• #18 12 Maj 2010 13:09
    Johny B.
    Poziom 16  

Czytał kolega że: jestem ich pierwszym użytkownikiem? Ze nikt przede mną ich nie używał? W sobotę takie używane gds-y na znanym portalu aukcyjnym poszły za 138,50 i jeszcze do tego trzeba wliczyć 19zł przesyłka, więc to mówi moim zdaniem za siebie. Kupiłem tonsile i o tym co kupiłem, ja zdecydowałem.

• #19 12 Maj 2010 13:55
    gófer
    Poziom 34  

Co z tego że są nowe, co z tego że ktoś je gdzieś kupił za tyle. Jest to tylko dowodem na to że ludzie z niewiadomego dla mnie powodu przepłacają za te głośniki skoro za porównywalną kwotę można mieć po prostu lepszy pod każdym względem produkt.

• #20 12 Maj 2010 16:26
    Dj Joker
    Poziom 26  

Niechętnie dołączę się do rozmowy...pod każdym względem? a efektywność? STX jest niby skuteczniejszy ? Jeśli chodzi o jego dźwięk(tonsil) to fakt moze jest ciut gorszy,
    lecz mi odpowida dźwięk GDSa, po za tym to estrada, a tutaj nie przywiązuje się tak ogromnej wagi do dźwięku, jak w domu :)

• #21 12 Maj 2010 17:29
    gófer
    Poziom 34  

Tak gds stx'a jest skuteczniejszy niż tonsila (ten ma jak pamiętam 95db a kolumna eltron miała 98), tak trudno to odczytać z karty katalogowej?

• #22 12 Maj 2010 17:32
    rychhhu
    Poziom 9  

efektywnosc jest bardzo podobna, tyle, ze w stx bez problemu dostarczysz wieksza ilosc mocy bez utraty jakosci dzwieku, lub spalenia cewki, czyli masz mozliwosc grania glosniej, a nawet duzo glosniej:)
    Jednak co do samego tematu to jezeli autor mial mozliwosc kupna nowych gds i jest zadowolony to spoko, ale nie widze sensu bawienia sie w wyeksploatowane garnki, ktore nie wiadomo ile czasu jak gdzie i przez kogo byly grane.

• #23 12 Maj 2010 18:10
    mike2012
    Poziom 2  

Bardzo fajne kolumienki na mini estrade! Jednak ich kształt jest trochę... niskie są po prostu. Nie mogłeś pomyśleć żeby zrobić je nieco wyższe niż szerokie i głębokie?? Świetnie będą się prezentować jak je wykończysz.

• #24 12 Maj 2010 18:17
    SzokalML
    Poziom 36  

Na ucho nie ma wielkiej różnicy w efektywności.

Pisałem już kilkakrotnie na forum - różnica jest
    - w brzmieniu - bardzo duża, na korzyść STX-a.
    - w mocy. 200 watt kontra...około 50 (bo tyle przyjmą GDS 30/30)
    - w paśmie. STX "ciągnie" zdecydowanie wyżej do góry.

Cytat:
    lecz mi odpowida dźwięk GDSa, po za tym to estrada, a tutaj nie przywiązuje się tak ogromnej wagi do dźwięku, jak w domu

To chyba sam się oszukujesz ;) a słyszałeś tego STX-a?
    Można go spokojnie posłuchać w domu i nie razi.

A GDS brzmieniem w muzyce niestety razi. Brzmi "garnkowato" i "szczekaczkowo". I bardzo słabo z basem - nie ma opcji żeby obsłużyć cokolwiek bez subów - no, chyba, że masz GDS-y w budach od Eltronów.

Brzmienie GDS 30/30 jest WIELKĄ ZALETĄ jeśli szukamy taniej alternatywy dla gitarowego głośnika. Do gitary przesterowanej - oczywiście tylko po obcięciu lejka.
    Tu się zgodzę. I w ogóle jest to dobry głośnik, ale nie widzę dla niego innego zastosowania niż gitara odkąd jest STX GDS 30-200.

To, że ludzie płacą... cóż - niedawno para 45-letnich GDS 30/10 które pod każdym względem są gorsze od GDS 30/30 osiągnęły cenę powyżej 200 zł. No ale to już zabytek klasy 0.

moje GDS-y są z 1979 r. więc różne historie mogły im się przydarzyć, Ale nie sądzę by wiele się rózniły brzmieniem od tych "leżaków" co ma kolega.

Popatrzcie na to tak - wystarczy dołożyć 40-50 zł do ogólnego kosztu kolumn, i mamy nie 30 tylko 200 wattowe kolumny, na dodatek o lepszym brzmieniu i większej ilości basu. I nowe.

• #25 12 Maj 2010 19:42
    Johny B.
    Poziom 16  

StX-y zagrają w basach, zdecydowałem się na tuby djbolo i chcę zapytać czy to słuszna decyzja?

• #26 12 Maj 2010 19:44
    SzokalML
    Poziom 36  

Ale chyba nie GDS-y tylko GDN 38-550? Na twoim miejscu zastosowałbym zwykłą obudowę bass-reflex.

• #27 12 Maj 2010 20:00
    Johny B.
    Poziom 16  

Tak tylko ja myślałem o tubach na gdn 30-550, bo to ma grac przede wszystkim w plenerze.

• #28 12 Maj 2010 20:04
    gófer
    Poziom 34  

Tuba Dj bolo na gdn 30-200-8 AE grała beznadziejnie, nie sądzę aby na tych nowych było dużo lepiej. Ogólnie odradzam tego pomysłu.

• #29 12 Maj 2010 20:12
    Mitur23
    Poziom 23  

12'' Na plener.. Pozdrawiam( ze tak sie wyrażę) ti pewnie jedna sztuka na stronę..nie oszukujmy sie na Plener minmalnie 15'' i to w Hornach po 4 szt na stronęaby to grało.. No przepraszam Chyba że Eaw 670 tam są 12'' ale wysokoskuteczne głosniki.. wysokeij klasy..
    Hmm powiedz moze jaki masz budżet na Te basy..bo pseudo pukawki sobie podaruj..

• #30 12 Maj 2010 20:23
    Johny B.
    Poziom 16  

Chodziło mi o To . Na moją"estradę" jeżeli w ogóle można to tak nazwać wystarczyły by moim zdaniem. Ale chętnie przyjmę wszelkie (słuszne) sugestie. Budżet to 400 zł na same głośniki, czyli żeby 500 wyszło z wykończeniem. Materiały do budowy mam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME