X

Dekodowanie telewizji cyfrowej w Vectrze

martinez1 11 May 2010 20:45
  • #1 11 May 2010 20:45
    martinez1
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Robię rozeznanie w technologii telewizji cyfrowej. Dotychczas używalem wyłącznie telewizji analogowej, ale ostatnio pojawiła się możliwość przesiadki na Vectre i zdecydowałem się na pakiet cyfrowy. Jest parę rzeczy, które podobają mi się w moim aktualnym analogowym rozwiązaniu i chciałbym sie zorientować czy da się to osiągnąć w kablówce cyfrowej.
    Na analogu tv oglądam przez kartę tv PCI (na układzie BT878). Używam niestandardowego oprogramowania (JTV). To oprogramowanie pozwala na błyskawiczne przełączanie kanałów - przejrzenie ok. 40 kanałów zajmuje 20 sek. Oczywiście można też w sposób dowolny zaprogramować kolejność kanałów. Albo dopisać sobie skrypty np. na poziomie obsługi pilota.
    I teraz moje zapytania.
    Czy da się oglądać tv cyfrową z kablówki Vectry przy użyciu karty PC? Czy będą dostępne wszystkie programy? Wybrałem zestaw programów bez kanałów premium (kodowanych??) ale za to z kanałami HD.
    Jesli da się używac kart PC to jaki jest wybór i jakie jest do nich oprogramowanie (jakiś open source)?
    Jesli nie da się to czy wybór telewizora LCD będzie miał znaczenie dla prędkości zmiany kanałów czy wszystko pozostaje w gestii dekodera dostarczonego przez Vectre? A może da się użyć dekoder z telewizora?

Dzięki za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    #2 11 May 2010 21:38
    hojlo1
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Vectra chyba we wszystkich swoich dekoderach stosuje moduły dostępu warunkowego (karty sparowane z dekoderem), więc raczej nic z tego.
    (nie wiem , czy we wszystkich miejscowościach tak jest).
  • Helpful post
    #3 12 May 2010 08:31
    Smoła
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Telewizor nie będzie miał znaczenia bo jak napisał hojlo1 Vectra paruje karty z dekoderami więc nie ma możliwości używania innego dekodera.
    Co do dekoderów to są firmy ADB - tej samej która dostarcza "N" nbox'y.

Nie wiem jak w innych miastach ale u mnie Vectra oprócz cyfrowego sygnału dalej w kablu podaje analogowy więc PC będziesz mógł używać jak do tej pory. Czasami to jest dobre - ostatnio było kilka awarii Vectry - nie działały kanały cyfrowe ale po analogu można było oglądać.
  • #4 12 May 2010 17:55
    martinez1
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ech, to trochę lipa :( Właśnie tego się obawiałem, że ta cyfrówka to od strony wizualnej może fajna, ale od strony użytkowej bardziej ograniczona od mojego analoga. Tak - będę miał co prawda też analog, ale takie duplikowanie źródeł raczej nie będzie wygodne w użyciu.
    A może da się sparować więcej urządzeń? Jakos skopiować kartę? Albo kupić/dostać od Vectry więcej kart? Pewnie nie realne, ale zapytać można :)

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
  • #5 12 May 2010 19:33
    hojlo1
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Vectra Ci zaoferuje 2gi dekoder (też ze swoja kartą) i nic ponadto.
    (nawet nie wiem czy 3ci można????)

Oby jak najdłużej był sygnał analogowy = najtańsze rozwiązanie na rozprowadzenie sygnału po domu.! :)
  • #6 12 May 2010 19:52
    Smoła
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Poza tym nawet jeżeli weźmie drugi dekoder (kaucja chyba 199 zł) a później dodatkowy abonament 5 albo 10 zł jak mnie pamięć nie myli to i tak po podłączeniu do komputera musi wachlować kanałami na dekoderze. Dlatego jestem tego samego zdania co hojlo1 - jak najdłużej analogowy sygnał. Jak go wyłączą to mój media center z dwoma tunerami i epg pobieranym z internetu będzie bezużyteczny :(.
  • #7 13 May 2010 00:59
    martinez1
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    No to widzę, że nie uda się zrezygnować z analogu i będę musiał się skupić na opracowaniu w miarę jednolitego systemu odbioru obu sygnałów na jednym tv i kontroli. Na analogu będzie brakowało kilku interesujących mnie kanałów dostępnych tylko cyfrowo. Fajnie byłoby mieć jeden pilot do obsługi tv i dekodera.
    Co do dekodera kablowego to miałem nadzieję, że może istnieje jakiś standard jak w przypadku dekoderów satelitarnych. Z tego co czytałem tam jest złącze CI, do którego podłącza zdaje się moduły deszyfrujące kanały szyfrowane. No, ale widzę, że niczego takiego nie ma w dekoderach kablowych. Szkoda.

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    #8 13 May 2010 18:19
    Iceman31
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Potwierdzam wypowiedzi kolegów. Mam Vectrę i tak niestety jest jak koledzy piszą.
    Czyli chyba we wszystkich miastach gdzie jest Vectra jest tak samo.
  Search 4 million + Products
Browse Products