X

podłączenie wzmacniacza do radia orginalnego bmw

13 May 2010 10:29 WIwilqlak
  • #1 13 May 2010 10:29
    wilqlak
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Na początek zaznaczam, iż wiem, że było to już kilka razy ale mam niejasności
    Narazie nie chcę psuć estetyki deski rozdzielczej i podłączyć wzmacniacz pod radio za pomocą adaptera
    i teraz pytanie czy chcąc podłączyć go jako tylne głośniki tracę dźwięk z tylnych głośników... jak mam to zrobić ? nadciąć kable głośnikowe i podpiąć?

o taki adapter mi chodzi

• Helpful post
    #2 13 May 2010 12:29
    Stanley121
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Nie, nie tracisz dźwięku na tylne głośniki. Ten adapter filtruje wzmocnienie sygnału na odpowiedni dla wejścia we wzmacniaczu przy czym tylne głośniki mogą dalej grać.

Co do tego jak to zrobić. Zakładając że wzmacniacz bedzie w bagażniku, to podciągnąłbym kable od tylnych głośników (do złączek głośnikowych dodałbym przewody)do konwentera a z niego chinche do wzmacniacza.
  • #3 14 May 2010 09:59
    mariuszCOP
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Miałem u siebie takie rozwiązanie i powiem CI szczerze, że dźwięk jest tragiczny po tym adapterze ale skoro się zdecydowałeś to ok. Ja u wpiąłem się w kable głośnikowe idące pod tylną kanapą po lewej stronie w rynience, tam nadcinasz, koszulka, itp itd. adapter pod siedzenie i wyprowadzasz czincze do bagażnika. Polecam zmianę radia, zobaczysz jak poprawi się dźwięk na oryginalnych głośnikach.
  • #4 14 May 2010 12:24
    cursor
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Zamiast używać marnej jakości konwertera(szumnie nazwane kilka rezystorów) to lepiej wyciągnąć radio i dorobić wyjścia RCA. Odczytać oznaczenia ze scalaków na radiatorze, poszukać noty katalogowej i znaleźć do których nóżek się dopiąć.

W taki sposób wyprowadziłem RCA z tunera radiowego(becker BM24) z nawigacji w BMW e38 u kumpla. Seryjna końcówka poszła w odstawkę, a przód i tył napędza zewnętrzny wzmacniacz(przód zmieniony, na coś lepszego). Za niedługo dojdzie sub.
  • #5 02 Jun 2010 21:04
    wilqlak
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Adapter nareszcie podłączyłem pod orginalnego kaseciaka w BMW E46 320D sprzęt: subwoofer Blaupunkt GT1200 i wzmacniacz Blaupunkt GTAII a także standardowe głośniki BMW, więc jakość subwoofera może szału nie robi ale jest wystarczający. Różnica adaptera od podłączenia pod orginalne wyjścia RCA nie jest bardzo znacząca, takie wyjście jest dość tanie i sprytne nie musimy ciągnąć metrów kabli przez auto tym bardziej, że nawet akumulator mam z tyłu, cóż ale w moim BMW jest problem siedzenie nie jest otwierane a tym bardziej jest całe obite blachą od strony bagażnika, dźwięk z subwoofera ledwie co dociera :cry:. Wcześniej sprzęt miałem w Skodzie Felicji, a że jest to hatchback to i odsłuch był stanowczo lepszy i bardziej mnie zadowalał. No i podłączony był pod radio pioneer deh-2010
  • #6 02 Jun 2010 22:12
    dominik1500
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Wyciągałem sygnał ze wzmacniaczy w e38 i sygnał też tragiczny... Szkoda siana i tyle. Myśle już o innym radiu, bo na oryginale wiele nie zwojujesz...
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products