Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

podłączenie wzmacniacza do radia orginalnego bmw

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> CarAudio Ogólne -> podłączenie wzmacniacza do radia orginalnego bmw
Autor
Wiadomość
wilqlak
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Bełtno

Post#1 Post autora tematu 13 Maj 2010 10:29   

Na początek zaznaczam, iż wiem, że było to już kilka razy ale mam niejasności
Narazie nie chcę psuć estetyki deski rozdzielczej i podłączyć wzmacniacz pod radio za pomocą adaptera
i teraz pytanie czy chcąc podłączyć go jako tylne głośniki tracę dźwięk z tylnych głośników... jak mam to zrobić ? nadciąć kable głośnikowe i podpiąć?

o taki adapter mi chodzi

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Maj 2010 10:29   

Powrót do góry

Stanley121
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Gołkowice

Post#2 13 Maj 2010 12:29pomocny post - solucja   

Re: podłączenie wzmacniacza do radia orginalnego bmw

Nie, nie tracisz dźwięku na tylne głośniki. Ten adapter filtruje wzmocnienie sygnału na odpowiedni dla wejścia we wzmacniaczu przy czym tylne głośniki mogą dalej grać.

Co do tego jak to zrobić. Zakładając że wzmacniacz bedzie w bagażniku, to podciągnąłbym kable od tylnych głośników (do złączek głośnikowych dodałbym przewody)do konwentera a z niego chinche do wzmacniacza.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Maj 2010 12:29pomocny post - solucja   

Powrót do góry

mariuszCOP
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Warszawa

Post#3 14 Maj 2010 09:59   

Miałem u siebie takie rozwiązanie i powiem CI szczerze, że dźwięk jest tragiczny po tym adapterze ale skoro się zdecydowałeś to ok. Ja u wpiąłem się w kable głośnikowe idące pod tylną kanapą po lewej stronie w rynience, tam nadcinasz, koszulka, itp itd. adapter pod siedzenie i wyprowadzasz czincze do bagażnika. Polecam zmianę radia, zobaczysz jak poprawi się dźwięk na oryginalnych głośnikach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Maj 2010 09:59   

Powrót do góry

cursor
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Racibórz

Post#4 14 Maj 2010 12:24   

Zamiast używać marnej jakości konwertera(szumnie nazwane kilka rezystorów) to lepiej wyciągnąć radio i dorobić wyjścia RCA. Odczytać oznaczenia ze scalaków na radiatorze, poszukać noty katalogowej i znaleźć do których nóżek się dopiąć.

W taki sposób wyprowadziłem RCA z tunera radiowego(becker BM24) z nawigacji w BMW e38 u kumpla. Seryjna końcówka poszła w odstawkę, a przód i tył napędza zewnętrzny wzmacniacz(przód zmieniony, na coś lepszego). Za niedługo dojdzie sub.
Powrót do góry

wilqlak
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Bełtno

Post#5 Post autora tematu 02 Cze 2010 21:04   

Adapter nareszcie podłączyłem pod orginalnego kaseciaka w BMW E46 320D sprzęt: subwoofer Blaupunkt GT1200 i wzmacniacz Blaupunkt GTAII a także standardowe głośniki BMW, więc jakość subwoofera może szału nie robi ale jest wystarczający. Różnica adaptera od podłączenia pod orginalne wyjścia RCA nie jest bardzo znacząca, takie wyjście jest dość tanie i sprytne nie musimy ciągnąć metrów kabli przez auto tym bardziej, że nawet akumulator mam z tyłu, cóż ale w moim BMW jest problem siedzenie nie jest otwierane a tym bardziej jest całe obite blachą od strony bagażnika, dźwięk z subwoofera ledwie co dociera :cry:. Wcześniej sprzęt miałem w Skodzie Felicji, a że jest to hatchback to i odsłuch był stanowczo lepszy i bardziej mnie zadowalał. No i podłączony był pod radio pioneer deh-2010
Powrót do góry

dominik1500
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Koło

Post#6 02 Cze 2010 22:12   

Wyciągałem sygnał ze wzmacniaczy w e38 i sygnał też tragiczny... Szkoda siana i tyle. Myśle już o innym radiu, bo na oryginale wiele nie zwojujesz...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> CarAudio Ogólne -> podłączenie wzmacniacza do radia orginalnego bmw
Strona 1 z 1