Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 15 Maj 2010 20:01
    werupo
    Poziom 9  

witam. mam forda mondeo mk3 2.0 tdi . jeden wtrysk leje i mam pytanie czy lepiej regenerowac je czy kupic nowe?? i czy trzeba wymieniac wszystkie i to samo czy trzeba z regeneracja.

drugi problem, to że po zresetowaniu komputera pokazuje nadal 15-17 litów na 100 kim w miescie i niewiem co moze byc tego przyczyna a pali 11,5.

• #2 15 Maj 2010 22:36
    stefanM
    Poziom 17  

Skąd wiadomo, że leje jeden wtrysk. To można sprawdzić tylko na stole. Zawsze wskazane jest wymienić wszystkie wtryski ze względu na procent zużycia pozostałych.Pomiar zużycia paliwa wynika z przeliczeń komputera więc jest obarczony pewnym błędem może się on pogłębiać z powodu usterek układu.

• #3 16 Maj 2010 15:28
    werupo
    Poziom 9  

a przepływomierz ma cos do tego?? chodzi mi o spalanie

• #4 16 Maj 2010 20:43
    stefanM
    Poziom 17  

Jak sama nazwa wskazuje "mierzy przepływ" powietrza w tym przypadku. Do ilości pobranego powietrza dopasowana zostaje dawka paliwa by stworzyć prawidłową mieszankę paliwowo-powietrzną. Czym zajmuje się już komputer. Ale po co zgadywać co jest uszkodzone, odczytanie sterownika da odpowiedź na wiele pytań.

Skontaktuj się ze mną może będę mógł pomóc

• #5 18 Maj 2010 12:55
    werupo
    Poziom 9  

A mam pytanie. Znalazłem wtryski na allegro.

I są też inne po 200 300 100 zł, i mam pytanie bo u mechanika mi powiedziano 3500 zł na wymane tych wtrysków, i niewiem co zrobic, czy wolno kupic takie z allegro czy dac 3500 mechanikowi za regeneracje starych, czy to wogle da sie samemu wymienic, bo ponoc je trzeba umiec ustawic.

• #6 20 Maj 2010 20:46
    stefanM
    Poziom 17  

Fizycznie można je wymienić samemu, natomiast każdy wtrysk po regeneracji musi być wkodowany do komputera bo to jest podstawą do jego prawidłowej pracy. I to musi być wykonane specjalnym czytnikiem. W myśl powiedzenia "Tanie mięso ......." radziłbym wstrzymać się z pochopną decyzją. Lepiej jest co najmniej oddać wtryski do renomowanego warsztatu gdzie je zregenerują , albo jeszcze lepiej samochód ponieważ wpiszą ustawione kody. Ceny kształtują się w zależności od wielu czynników między innymi od ilości wymienionych części w poszczególnych wtryskach a mogą wynieść od 300 do ok 600zł za sztukę.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty