Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wentylatora awenta WM100T do czaówki

rafal198127 15 Maj 2010 21:47 9945 7
  • #1 15 Maj 2010 21:47
    rafal198127
    Poziom 8  

czy ktoś może mi napisać jak podłączyć wentylator awenta WM100T z wyłącznikiem czasowym niestety gdzieś zagubiłem instrukcję bardzo proszę o pomoc.

• #2 17 Maj 2010 20:15
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Według schematu na czasówce .

• #3 17 Maj 2010 20:25
    rafal198127
    Poziom 8  

a dokładniej są tam trzy litery i co do czego wpiąć?

• #4 17 Maj 2010 20:42
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Daj jakąś fotkę lub schemat . Na razie błądzimy w ciemności.

• #5 05 Lis 2012 22:50
    marcinello3
    Poziom 8  

Witam

Sporo mineło od czasu mojego ostatniego logowanie i przy okazji odgrzebuje stary temat. Panowie chyba z 2h walczylem na rózne sposoby zeby podlaczyc ten wentylator.

A wiec:
    Z komina wychodzi mi 4 kable - zóty+zielony, szary, czarny , brązowy
    W kratce jest jak na schemacie ponizej
    Swiatlo zapalam uzywając pojedynczego włącznika ale jakie kabelki są przy żarówkach to nie wiem bo jest podwieszany sufit i nie mam jak zobaczyc oryginalnych kabelków.

W każdym razie, podłączyłem w ten sposób:
    L + brazowy
    N + szary
    T + czarny
    działa tylko przy zapalonym swietle

po róznych kombinacjach nie mam juz pomysłu jak zrobic zeby działał wyłącznik czasowy!

Może jakieś pomysły???

Podłączenie wentylatora awenta WM100T do czaówki

• #6 06 Lis 2012 18:51
    Chris_W
    Poziom 36  

Musisz miec tester napięcia i sprawdzic kilka rzeczy:
    - czy masz tam ciągłe zasilanie (L) niezależne od wyłącznika oświetlenia i przede wszystkim który to przewód. Sprawdzisz testerem przy wyłączonym oświetleniu.
    - który przewód to sterowanie z wyłącznika - a więc jest na nim napięcie jak świeci się światło i niema jak jest zgaszone.
    - warto sie upewnić czy szary jest przewodem neutralnym. Ale chyba jest, skoro Ci działa wentylator.
    Wtedy L i N podłączasz jako zasilanie automatyki wentylatorka, a przewód sterujący oświetleniem podłączasz pod zacisk T.
    Z tego co napisałeś, możesz nie mieć zasilania L.

• #7 06 Lis 2012 19:54
    marcinello3
    Poziom 8  

dzieki za odpowiedz, dokladnie tak jak mówisz :)
    własnie 2 godziny temu to rozpracowałem, poprostu zbyt szybko chciałem zeby to działało, a przez ten wyłącznik czasowy po tzw. zwarciu wentylator działa przez 3 min i to mnie wprowadzalo cały czas w błąd :)

thx!!!
    zdrowia

• #8 24 Gru 2016 00:29
    maldon
    Poziom 2  

Panowie a jak rozwiązać problem . Kupiłem też taki wentylator ale nie mam kabla fazowego bezpośredniego tylko przedłużenie od oświetlenia. Jak podłączam fazowy do L a zerowy do N to wentylator po włączeniu włącznika " światło" działa z 10 min i się wyłącza. Ponowne wyłączenie/ włączenie wyłącznika już go nie załącza. Muszę potencjometr przekręcić na min a później na max po włączeniu działa znów z 10 min i tak wkoło. Rozumiem, że czasówki nie uruchomię ale jak go podłączyć pomijając tą czasówkę aby nie wyłączał się po 10 min.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME