Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JBL vs. Lanzar

Seentag 22 Sie 2004 18:43 4622 30
  • #1 22 Sie 2004 18:43
    Seentag
    Poziom 12  

Witam!

mam taki pomysł, podsykutujmy o porównaniach głośników JBL vs. Lanzar :lol:
    na pewnym z forum dowiedziałem się iż " JBL raczej nie należy do jednych z lepszych firm "

wydaje mi się to karygodne.
    owszem każdy może mieć swoje zdanie na ten temat ale jeden popiera drugiego... gościu zapytał o sprzęt do Auta...
    Chciał JBL-a i wzmacniacz również JBL-a to poradzili mu Lanzara :D chłopak kupił i się załamał 8)

Może wy się wypowiecie na temat porównawczy obu firm?

• #2 22 Sie 2004 21:36
    fenomen16
    Poziom 10  

moim zdaniem to lanzar wcalnie nie jest taki kiepski :P sam słuhałem suba w autku renalut nevada i na wzmacniaczu tejze firmy . zostalem mile zaskoczony głebią oraz szybkoscią basu . pozdrawiam 8)

• #3 23 Sie 2004 02:41
    gmmarcin
    Poziom 10  

Te dwie firmy Obie sa z tego samego przedzialu cenowego i obie oferuja podobny parametrycznie sprzet.

Co do JBL to ostatnio naprawde zszedl na psy. Jego produkty sa drogie a w glosnikach bardzo czesto lubia odklejac sie cewki i membrany.
    JBL jest dobry ale nie za te cene.

Wzmacniacze Lanzara szczegolnie w wersji VIBE oferuja duzo mocy 400-600wat rms i przyzwoicie graja. Elipsy 6x9 tej firmy za 200 zl graja naprawde rewelacyjnie (dobry stosunek jakosci do ceny) czego nie mozna powiedziec o JBL

Nalezy zwracaj uwage na konkretne produkty a nie firmy.

Pozdrawiam
    Marcin

• #4 23 Sie 2004 09:34
    Seentag
    Poziom 12  

ok wzmacniacze wzmacniaczami może by coś z tego było..ale subwoofery ?

mimo wszystko nie porównujmy wooferów lanzara do wooferów JBL-a

wiadomo który lepiej zagra

Niby te Woofery Lanzara wyglądają jakoś sympatycznie i wogóle..cenowo np :

http://www.caraudio.com.pl/produkt.php?model=MAX10

ale nie wiadomo jak on ma wogóle parametry ? ktoś coś słyszał ? bo ja nie :)

Ten np. również wygląda sympatycznie..

http://www.caraudio.com.pl/produkt.php?model=HRW124

gmmarcin jak znajdziesz mi do niego parametry to będzie zajafkowo :)

Jeszcze się zgorszę i ulegne tym wooferom firmy Lanzar

• #5 23 Sie 2004 09:40
    Nap5teR
    Poziom 20  

Moim zdaniem JBL jest dosć dobrą firmą, jeszcze nie zawiodłem się na żadnym z ich produktów. Lanzara osobiście nie słuchałem, ale doniosły mnie słuchy, ze to również nie jest sh**. Może ma ktoś parametry obu głośników to można by je porównać w winisd przynajmniej i wtedy wyciągnąć wnioski na skale firmy. Najlepiej by było gdyby oba porównywane głośniki były o zbliżonych możliwościach.
    Co wy na to?

• #6 23 Sie 2004 09:46
    Seentag
    Poziom 12  

Nap5teR zaczynasz mnie przekonywać :lol: ale właśnie w tym problem, iż raczej w necie nie ma parametrów tych wooferów.

Czas złożyć sprzęt. Czas zamówić JBL-a....ale niestety czy zawsze musi być coś ??? Membrany i cewki się odklejają ?? coś mi się nie chce wierzyć.. to chyba raczej jakaś parodia..

• #7 23 Sie 2004 11:52
    gmmarcin
    Poziom 10  

NO ja osobiscie tego doswiadczylem na subie GTP 12. Zaczalem sie tym interesowac, chcialem sie dowiedziec czy to tylko moj przypadek czy innym tez sie tak dzieje. I okazalo sie to dosc czesta usterka. To bylo ok 3 lat temu.

W tym miesiacu kupowalem glosniki na przod i ramach poszukiwan znowu natknalem sie na takie opinie, ze problemu nie zlikwidowali a wrecz przeciwnie.

Nie wiem jaki % rynku glosnikow JBL sie odkleja. Zycze Tobie z calego serca aby wszystko bylo wporzadku i dzialalo jak trzeba bo faktycznie firmy dobra choc ciutkie droga.

Pozdrawiam

• #8 23 Sie 2004 12:52
    Seentag
    Poziom 12  

Nie no wogóle ..bez komentarza... miałem już go dziś zamówić..i zwątpiłem..w tą odklejającą się cewke i membrane..jakie są jeszcze dobre woofery do 500 zł ? chyba po za JBL-em nic nie znajde :?

• #9 23 Sie 2004 20:50
    gmmarcin
    Poziom 10  

To zalezy jakie woofery... jaki rozmiar skutecznosc i do czego. Piszesz woofery wiec domniemam ze chodzi o 165mm...chyba ze to ma byc subwoofer.

Napewno cos sie znajdzie do 500zl

Pozdrawiam
    Marcin

• #10 23 Sie 2004 21:36
    Usunięty
  • #11 23 Sie 2004 23:55
    Seentag
    Poziom 12  

:arrow: gmmarcin

chodziło mi o subwoofery..niby wygląda to ładnie jak wcześniej wspomniałem..ale co z tego jeżeli nie mamy żadnych parametrów..
    mimo wszystko...spodobały mi się tylko wzmacniacze z serii Vibe..są w miare tanie i mocowo wydają się duże..

:arrow: bert18

"Lanzar to konkretna firma,jbl w niczym jej nie dorownuje... "

LoooooooooooooL

N/C

porównajmy Malucha do Mercedesa :) Pewnie kaszlak ma większe szanse z tym mercedesem :lol:

Może nie porównujmy jednak obu tych Firm... oboje wiemy że JBL jest o wiele lepszą firmą..

• #12 24 Sie 2004 00:32
    Nap5teR
    Poziom 20  

Seentag, ja osobiście nie słuchałem lanzarów, więc jeśli to możliwe to prosiłbym o jakieś parametry i opinie na temat jednej z lepszych jednostek lanzara. Pytam z ciekawości:)

• #13 24 Sie 2004 09:27
    Seentag
    Poziom 12  

I właśnie w tym problem, że nigdzie się nie dokopalem do tych parametrów. Mi się wydaje że moc tych głośników jest troche zawyżona...taki głośnik Lanzar HRW124 kosztuje zaledwie 389 zł, to niska cena..ale mocowo ? 500 Watt RMS / 1000 Watt Max. głośnik troszke przypomina Audiobahna bynajmniej z kosza.ale bez parametrów się nie obejdzie. a na stronie producenta.wiemy bardzo bardzo mało..
    Chyba że naprawdę to coś dobrego.no nie wiem.

Kolejny Model HRWDC15 - 999,- PLN

Moc 1500 RMS ? 2400 Max. lekka przesada.tak mi się wydaje.ale jak na tą cene.taka moc + 38 cm ( 15' ) to naprawde cena niska.

Parametrów T/S nie ma :D

• #14 24 Sie 2004 21:05
    Nap5teR
    Poziom 20  

I tu znowu jest haczyk, czyzby ktoś zaczynał to co alphard? Podkreślam zaczynał:)

• #15 24 Sie 2004 22:25
    Seentag
    Poziom 12  

Dajmy sobie spokój z Alphardami i innymi szajsami..

zamówiłem dwa głośniczki Earthquake db10..każdy po 220 RMS...będe to napędzał 2 x Blaupunkt GTA 4100

w skrzyniach każda po 30 litrów B-R

i mam problem z głowy :) nie będe gustował w lanzarach :lol:

• #16 10 Wrz 2004 16:56
    shibby
    Poziom 1  

Kolega podnieca się earthem i wzmacniaczem blaupunkta. A zatem balupunkt Seria GTA to zabawki mało wydajne palą cewki i zabezpieczenia jezeli blaupunkt to tylko VELOCITY albo wyzsza półka KIKCER. mało znany jakościowo przebija wszystko poza GENESIS i DLS

• #17 10 Wrz 2004 18:35
    nfsking
    Poziom 24  

seentag, fajnie ale db10 jest do zamknietej. cos mi sie wydaje ze jestes zagorzałym fanem jbl'a...

• #18 11 Wrz 2004 01:41
    gmmarcin
    Poziom 10  

Chcialbym wtracic swoje skromne zdanie na temat dB10 jak i dB12. Mam juz drugi glosnik z tej serii i prosze mi wierzyc ze to cos potrafi zatrzesc autem jak zaden inny.
    Nie chce rozpetac burzy na forum jednak prosze sobie odpuscic Blaupunkty czy inne 4 kanalowe mostowane wzmaki. Jezeli kolega zakupil dwa dB10 to pewnie z mysla o tym zeby mu uszczelki wywalilo a efekt taki uzyska tylko i wylacznie na jakims monobloku ewentualnie Lanzar Vibe (nie pamietam modelu) ale w mostku 1x600RMS przy 4omach.

Zeby dobrze wykorzystac i wzmacniacz i glosnik to wzmak powinien miec wieksza moc rms od mocy rms glosnika.
    Do do serii dB to najlepiej w skrzyni zamknietej dB10 ok 20-25 litrow dB12 25-30.

Osobiscie probowalem zrobic dwie konstrukcje b-r z dB12 , probowalem dlatego ze zadna nie grala tak jak powinna, juz lepiej niech jakis alphard gra w br, jezeli earth to tylko closed, wtedy pokazuje po co mu takie oponiaste zawieszenie :)

to tyle z moich 5 letnich doswiadczen z seria dB (dwa glosniki i kilka roznych skrzyn testowych b-r i closed)

pozdrawiam

• #19 11 Wrz 2004 14:20
    Seentag
    Poziom 12  

Opcja JBL-a poszła dawno w zapomnienie.ludzie są zmienni :D

Co do dB10 tak jak napisałeś kolego gmmarcin ten głośniczek potrafi ładnie zatrzęść budą z tym że to jest siekana. I teraz napewno zgodzę się że obudowa zamknięta. a nie tak jak inni radzili i pisali, że B-R. Dwie skrzyneczki już gotowe w całość..teraz tylko..........

.......wzmacniacz Lanzar VIBE231 ? chociaż i tak zapewne parametry są troche zawyżone..jest jeszcze jeden mały problem, i zapytanie...czym to napędzać w domu ?? 2 x dB10 ??? jakiś układ na TDA ? bo nie mam pojęcia.

• #20 11 Wrz 2004 14:35
    igod
    Poziom 24  

Zapomnijcie o napędzaniu jakichkolwiek subwooferów samochodowych układami tda itp.

Nawet 20cm głośniki potrzebują 200W, bo mają efektywność na poziomie 80dB.

Można stosowaćLM3886, ale trzeba dać z 8szt. Średnio opłacalne.

• #21 11 Wrz 2004 14:55
    Usunięty
  • #22 11 Wrz 2004 16:21
    Seentag
    Poziom 12  

to pozostaje tylko 2 x dB10 + Lanzar VIBE231 + Prostownik :lol:

to chyba jedyny sposób aby móc..słuchać i w domu i w aucie :)

• #23 12 Wrz 2004 11:02
    gmmarcin
    Poziom 10  

Seentag, zdazylo mi sie pare razy podlaczyc dB12 w domu, pod 80wat rms technicsa, w skrzyni closed ~37 litrow i wiesz co. W domu to ja bylem zawiedziony,
    Zero basu, sub nie zdazyl wybrzmiec, pokoj 17m^2 w calym domu karnisze spadalay :D ale w pokoju gdzie on stal to zadna rewelka, moze dB10 lepiej zagraja bo sa mniejsze, nie wiem.

Jak odwrocilem suba membrana w rog pokoju to bas sie wzmocnil ale tak w okolicy 100Hz wiec to byla czysta technowalanka.

pozdrawiam i powodzenia w okelznianiu bestii :)

PS co do JBL to mialem w zyciu 2 albo 3 przypadki odklejenia cewki od membrany, nie zawieszenia.

• #24 12 Wrz 2004 12:27
    Seentag
    Poziom 12  

gmmarcin bardzo mnie zaskoczyłeś..teraz się zastanawiam jak by to zagrało w 2.5m^2 . chyba niezbyt ciekawie. zdziwiony jestem i mam obawy. Czy to wogóle coś wydusi z siebie..

Pozdrawiam

• #25 12 Wrz 2004 22:01
    Usunięty
  • #26 13 Wrz 2004 00:25
    gmmarcin
    Poziom 10  

seth81 nie obraz sie ale wydaje mi sie ze jestes bardzo ograniczony jezeli chodzi o sprzet.
    Nie wiem dlaczego tak windujesz JBL, to jest dobra firma ale nie za te pieniadze.
    Zgadzam sie ze ma dobre modele (starsze GTP12 - na dwoch w b-r 147dB w tico pod VIBE 260 chyba albo 240 nie pamietam), ale ogolnie to jest to droga firma, mysle ze za sume kilkuset zlotych mozna juz kupic o wiele lepsze glosniczki,
    Zreszta wszystko zalezy od tego czego kto oczekuje od sprzetu. Jak ktos chce zeby go byla slychac ze 100m to pewnie dwa JBL beda do tego swietne.

I nie wiem co masz do technicsa, ja nie napisalem ze to jest Bog wie cos, nie mam zamiaru porownywac go do Creeka czy czegos podobnego, Technics w swojej ofercie ma rowniez bardzo dobre modele, wzmacniacz do ktorego podlaczalem dB10 mial 80 wat przy 1KHz i THD <0,01% to byl amplituner kina domowego.

Seentag: do 2,5m^2 polecam jakies monitorki na 13cm gora 16cm glosnikach, ja mam teraz wlasnej roboty (www.audiomaniak.prv.pl) monitorki na przetwornikach Tonsila (na wzor Maestro, troszeczke zmodyfikowane) i w 17m^2 bas jest nizutki chociaz troszke wolny, bardziej nadaje sie do Celine Dion itp, ale ja takiej muzyki slucham, natomiast nie sprawdza sie przy techno,

moze napisz jakiej muzyki sluchasz i czego oczekujesz od tego suba.

Kurcze....tak sie zastanawiam 2,5m^2 mowisz o pokoju czy samochodzie ?? :)

Kiedys zrobilem suba do PC (jest na mojej stronie) na GDN 13/50/4 bodajze, postawilem go pod biurko (bas sie wzmocnil o jakies 6-8dB) i wierz mi, że mp3 to sie sluchac nie dalo bo wszystko z biurka spadalo chodzil pod DIORA WS442 ze zmodyfikowanym stopniem wzmacniacza (SGS Tomphon) 2x40 sinus (seryjnie 2x35 sinus)

pozdrawiam

• #27 13 Wrz 2004 00:39
    Tremolo
    Poziom 43  

Po co mocny sub do 2,5 m2 to przeciez bas sie nie rozejdzie w takim małym pokoju. Wsadź tam Tannoy M1 x 2 . O ile to pokuj.

Przecież 2,5m2 to niektóre źle dokonane pomiary w win ISD wskazują na takie wymiary obudowy(!). Co do samochodu to na rynku sa specjalne głośniki robione pod samochody i ich pasmo i parametry są tak dobrane żeby najniżej zeszły w skrzyni w bagazniku.

• #28 13 Wrz 2004 01:18
    gmmarcin
    Poziom 10  

Tremolo w 100% sie z Toba zgadzam, dokladnie to samo chcialem powiedziec tylko zajelo mi to wiecej linijek :D

pozdrawiam

• #29 13 Wrz 2004 12:17
    Seentag
    Poziom 12  

tak to pokój...ja już naprawdę nie mam pomysłów..myślałem że taki glośniczek będzie bosko chodził w takim pokoiku..a tu proszę..to co zrobić aby konkretnie nawalało w tym pokoju ???

a muzyka jakiej słucham : techniawka

• #30 13 Wrz 2004 12:57
    szymcior
    Poziom 10  

Ja osobiście się zraziłem do tej firmy, miałem głośniki 165mm z serii GTO 6505Ce i przyznam, że się rozczarowałem, te głośniki nie grały wcale dużo lepiej od moich poprzednich Sony...
    Do Lanzara nie porównuje bo go nie słyszałem...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME