Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Łucznik 877 i Łucznik 834

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Łucznik 877 i Łucznik 834
Autor
Wiadomość
1167387
Usunięty

Post#1 18 Maj 2010 15:23   

Łucznik 877 i Łucznik 834

Witam.
Maszyna Łucznik 877 dalej robi supły, dowiedziałem się, że wina leży w wałku głównym, więc próbowałem go ustawić ale dalej to samo :( I nić się zatrzymuje na bębenku,oraz ociera się o bębenek, jeszcze igła też się trze o chwytacz. Już zakładałem z innej maszyny bębenek ale dalej to samo :( I z bębenka wychodzi lekko nić naprężacz ustawiony na 9 i dalej są supły :( Maszyna Łucznik 834 to już wszystko przepuszcza, próbowałem ustawić ale dalej to samo :( Nie chcę już dawać tych maszyn do naprawy bo wiem, że dalej po czasie znów nie będą działać. Co mam robić z tą maszyną Łucznik 877 oraz z Łucznik 834. Błagam o pomoc :) , proszę pomóżcie mi :) Dziękuje każdemu kto mi pomoże :)
o to maszyna Łucznik 834 -> http://www.youtube.com/watch?v=QzmFdqC4m9I&feature=related
Widać, że maszyna jeszcze dobrze szyje, bo szyła dobrze do czasu. :(
Powrót do góry

Przem188
Specjalista EDA
Specjalista EDA

Miasto: Głuchołazy

Post#2 23 Maj 2010 16:35pomocny post - solucja   

Re: Łucznik 877 i Łucznik 834

Za supły może być odpowiedzialny niewłaściwy naciąg nici - zbyt lużne, sprawdż ciągnąc przy podniesionej stopce z jakim oporem prawidłowo nawleczona nić wyciąga się z igły ciągnąc w kierunku prostopadłego od oczka igły.

Jeżeli ja piszesz nić lużon wychodzi to jest coś nie tak w naprężaczu - sprawdż talerzyki. Przy ciągnięciu nici z igły, igła powinna od oporu uginać w zależności jak nic jest naprężona, ale ugięcie powinnno występować.

Na szpulce w chwytaczu sprawdż docisk blaszki sprężynującej odpowiedzialnej za naprężenie nici wychodzącej ze szpulki, opór powinien być na tyle duży, że gdy złapiesz za koniec nici na szpulce umocowanej w chwytaczu i po puszczeniu chwytacza ten powinien łagodnie opuszczać się na podłodze przy jednoczesnym rozwijaniu się nici.

Co do przepuszczania tej drugiej - przez forum nie pomogę, tu jest kwestia prawdłowego ustawienia, a jeżeli to nie jest możliwe - sprawdzenia mechanizmów. Gdzieś w necie powinny znależć się jakieś instrukcje ustawiania chwytaczy.
Powrót do góry

Ad

Post# 23 Maj 2010 16:35pomocny post - solucja   

Powrót do góry

1167387
Usunięty

Post#3 24 Maj 2010 14:18   

Przem188 napisał:
Za supły może być odpowiedzialny niewłaściwy naciąg nici - zbyt lużne, sprawdż ciągnąc przy podniesionej stopce z jakim oporem prawidłowo nawleczona nić wyciąga się z igły ciągnąc w kierunku prostopadłego od oczka igły.

Jeżeli ja piszesz nić lużon wychodzi to jest coś nie tak w naprężaczu - sprawdż talerzyki. Przy ciągnięciu nici z igły, igła powinna od oporu uginać w zależności jak nic jest naprężona, ale ugięcie powinnno występować.

Na szpulce w chwytaczu sprawdż docisk blaszki sprężynującej odpowiedzialnej za naprężenie nici wychodzącej ze szpulki, opór powinien być na tyle duży, że gdy złapiesz za koniec nici na szpulce umocowanej w chwytaczu i po puszczeniu chwytacza ten powinien łagodnie opuszczać się na podłodze przy jednoczesnym rozwijaniu się nici.

Co do przepuszczania tej drugiej - przez forum nie pomogę, tu jest kwestia prawdłowego ustawienia, a jeżeli to nie jest możliwe - sprawdzenia mechanizmów. Gdzieś w necie powinny znależć się jakieś instrukcje ustawiania chwytaczy.

Witam.
Nić ciężko przechodzi idąc pod blaszką trzymającą bębenek. Sprawdziłem naprężacz wygląda na sprawny. Dodaje zdjęcie na którym jest pokazane czerwonym kolorem gdzie się zatrzymuje nić. -> http://obrazki.elektroda.net/26_1274704209.jpg
Powrót do góry

axxx
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 24 Maj 2010 15:23pomocny post - solucja   

Niedobrze, że cokolwiek ruszałeś na wałku głównym.Musisz to z powrotem ustawić tak jak było.
Wszelkich ustawień dokonaj na dole a jak? to pisałem wielokrotnie.
Powrót do góry

1167387
Usunięty

Post#5 24 Maj 2010 17:01   

axxx napisał:
Niedobrze, że cokolwiek ruszałeś na wałku głównym.Musisz to z powrotem ustawić tak jak było.
Wszelkich ustawień dokonaj na dole a jak? to pisałem wielokrotnie.

Oczywiście kolego axxx wałek główny ustawiłem tak samo jak był i na dole też już próbowałem ustawić ale to nic nie zmienia, a jak ustawiłem dół to maszyna zaczęła trzeć o chwytacz. Nie uderza a trze. Na zdjęciu zaznaczyłem czerwoną strzałką o co trze -> http://obrazki.elektroda.net/20_1274716343.jpg
Maszyna Łucznik 834 -> http://obrazki.elektroda.net/45_1274904754.jpg
Maszyna Łucznik 877 -> http://obrazki.elektroda.net/81_1274904840.jpg
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Łucznik 877 i Łucznik 834
Strona 1 z 1