Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej

Main Page -> Forum Index -> Electrical engineering -> Elektro Welders and welding chargers ->Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej Post new topic  This topic is locked 
Author
Hide the left column
Show left column Message
wojtek2112
Level 12
Helped: 4
Post rating: 235
wojtek2112
Level 12
Post#1 18 May 2010 23:42  Topic author   

Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej

Witam . Posiadam spawarkę inwertorową typu Genera150 . W instrukcji obsługi pisze żeby stosować elektrody spawalnicze typu R-B-I . Nigdzie nie mogłem znaleźć opisu co to są za elektrody . W sklepach w moim mieście też nie wiedzą jaka to jest elektroda . Proszę o pomoc w wyjaśnieniu sprawy . Czy to jest elektroda z różową kropką . Chcę używać spawarkę do prac amatorskich (stal niskowęglowa , niskostopowa) . Może ktoś wie jaki jest najbardziej odpowiedni typ elektrody do takich spawarek . Z góry dziękuję za pomoc . Pozdrawiam .

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Michelson
Level 17
Helped: 11
Post rating: 20
Michelson
Level 17
Post#2 19 May 2010 07:08    

Re: Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej

Witam.
Według mnie chodzi o typy elektrod, które można stosować.R-rutylowe, B-zasadowe, I-nierdzewne. Nie jestem spawaczem, ale moim zdaniem spawarka ta powinna spawać wszystkimi rodzajami elektrod (może oprócz celulozowych). Ja swoją spawarką spawałem elektrodami typu ER (146,150,246,346), EB, EA, różnymi nierdzewnymi, do monelu oraz żeliwa. Do zastosowań domowych polecam ER 146 (zwane różowymi),a jak trzeba pospawać coś mocniejszego- to EB 150. Jak masz możliwość, to kup sobie na próbę różne elektrody w małych ilościach, zobacz jakie Ci pasują i tych używaj.
pozdrawiam.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
wojtek2112
Level 12
Helped: 4
Post rating: 235
wojtek2112
Level 12
Post#3 19 May 2010 09:15  Topic author   

Re: Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej

Witam . Bardzo dziękuję koledze za wyczerpującą odpowiedź . Teraz już wiem o co chodzi . Pozdrawiam .

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  This topic is locked     Main Page -> Forum Index -> Electrical engineering -> Elektro Welders and welding chargers -> Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej
Page 1 of 1

Similar topics to jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej

Zakup spawarki inwertorowej. (2)
Wybór spawarki inwertorowej. (20)
Zakup spawarki inwertorowej (5)
Przeróbka spawarki inwertorowej LIFT TIG (1)
Poszukuję chętnego do przerobienia spawarki inwertorowej (7)
Zasilanie spawarki inwertorowej napięciem stałym. (24)
Sterownik do spawarki inwertorowej TIG. Umieszczone pliki. (2)
Zakup spawarki inwertorowej - jaką wybrać do 800zł (13)
Poszukuję schemat spawarki inwertorowej (230V) MAX161. (1)
Proszę o zidentyfikowanie kilku elementów z spawarki inwertorowej (1)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.061 seconds