Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Electrical engineering -> Elektro Welders and welding chargers -> Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej
Author
Poziom 12
Poziom 12

Post#1 Post from the author of the topic 18 May 2010 23:42   

Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej

Witam . Posiadam spawarkę inwertorową typu Genera150 . W instrukcji obsługi pisze żeby stosować elektrody spawalnicze typu R-B-I . Nigdzie nie mogłem znaleźć opisu co to są za elektrody . W sklepach w moim mieście też nie wiedzą jaka to jest elektroda . Proszę o pomoc w wyjaśnieniu sprawy . Czy to jest elektroda z różową kropką . Chcę używać spawarkę do prac amatorskich (stal niskowęglowa , niskostopowa) . Może ktoś wie jaki jest najbardziej odpowiedni typ elektrody do takich spawarek . Z góry dziękuję za pomoc . Pozdrawiam .

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 18 May 2010 23:42   

Back to top

Michelson
Poziom 15
Poziom 15

Post#2 19 May 2010 07:08   

Re: Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej

Witam.
Według mnie chodzi o typy elektrod, które można stosować.R-rutylowe, B-zasadowe, I-nierdzewne. Nie jestem spawaczem, ale moim zdaniem spawarka ta powinna spawać wszystkimi rodzajami elektrod (może oprócz celulozowych). Ja swoją spawarką spawałem elektrodami typu ER (146,150,246,346), EB, EA, różnymi nierdzewnymi, do monelu oraz żeliwa. Do zastosowań domowych polecam ER 146 (zwane różowymi),a jak trzeba pospawać coś mocniejszego- to EB 150. Jak masz możliwość, to kup sobie na próbę różne elektrody w małych ilościach, zobacz jakie Ci pasują i tych używaj.
pozdrawiam.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 19 May 2010 07:08   

Back to top

wojtek2112
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post from the author of the topic 19 May 2010 09:15   

Re: Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej

Witam . Bardzo dziękuję koledze za wyczerpującą odpowiedź . Teraz już wiem o co chodzi . Pozdrawiam .

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Electrical engineering -> Elektro Welders and welding chargers -> Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej
Page 1 of 1
Similar topics
Zakup spawarki inwertorowej. (2)
Wybór spawarki inwertorowej. (20)
Zakup spawarki inwertorowej (5)
Przeróbka spawarki inwertorowej LIFT TIG (1)
Poszukuję chętnego do przerobienia spawarki inwertorowej (7)
Zasilanie spawarki inwertorowej napięciem stałym. (24)
Sterownik do spawarki inwertorowej TIG. Umieszczone pliki. (2)
Zakup spawarki inwertorowej - jaką wybrać do 800zł (13)
Poszukuję schemat spawarki inwertorowej (230V) MAX161. (1)
Proszę o zidentyfikowanie kilku elementów z spawarki inwertorowej (1)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.038 seconds

elektroda.pl topic RSS feed