Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Spawarki i prostowniki spawalnicze -> Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej
Autor
Wiadomość
wojtek2112
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: mława

Post#1 Post autora tematu 18 Maj 2010 23:42   

Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej

Witam . Posiadam spawarkę inwertorową typu Genera150 . W instrukcji obsługi pisze żeby stosować elektrody spawalnicze typu R-B-I . Nigdzie nie mogłem znaleźć opisu co to są za elektrody . W sklepach w moim mieście też nie wiedzą jaka to jest elektroda . Proszę o pomoc w wyjaśnieniu sprawy . Czy to jest elektroda z różową kropką . Chcę używać spawarkę do prac amatorskich (stal niskowęglowa , niskostopowa) . Może ktoś wie jaki jest najbardziej odpowiedni typ elektrody do takich spawarek . Z góry dziękuję za pomoc . Pozdrawiam .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Maj 2010 23:42   

Powrót do góry

Michelson
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: -

Post#2 19 Maj 2010 07:08   

Re: Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej

Witam.
Według mnie chodzi o typy elektrod, które można stosować.R-rutylowe, B-zasadowe, I-nierdzewne. Nie jestem spawaczem, ale moim zdaniem spawarka ta powinna spawać wszystkimi rodzajami elektrod (może oprócz celulozowych). Ja swoją spawarką spawałem elektrodami typu ER (146,150,246,346), EB, EA, różnymi nierdzewnymi, do monelu oraz żeliwa. Do zastosowań domowych polecam ER 146 (zwane różowymi),a jak trzeba pospawać coś mocniejszego- to EB 150. Jak masz możliwość, to kup sobie na próbę różne elektrody w małych ilościach, zobacz jakie Ci pasują i tych używaj.
pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Maj 2010 07:08   

Powrót do góry

wojtek2112
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: mława

Post#3 Post autora tematu 19 Maj 2010 09:15   

Re: Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej

Witam . Bardzo dziękuję koledze za wyczerpującą odpowiedź . Teraz już wiem o co chodzi . Pozdrawiam .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Spawarki i prostowniki spawalnicze -> Jaki typ elektrody do spawarki inwertorowej
Strona 1 z 1