Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Audi A4 wtryskiwacze paliwa

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> Audi A4 wtryskiwacze paliwa
Autor
Wiadomość
aqua31
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 21 Maj 2010 20:05   

Audi A4 wtryskiwacze paliwa

Witam. Mam problem z racji że jestem kobietą nie znam się na tym tak dobrze jak mężczyzna. Otóż w zeszłym tygodniu oddałam moje dziecko Audi A4 2.0 do serwisu po diagnostyce okazało się że trzeba wymienić filtr cząstek stałych o kosztach już nie wspomnę makabra teraz nagle dzwonią i mówią mi że jest kolejny problem z wtryskiwaczami paliwa. Czy może mieć to związek z tym że filtr był zapchany ??? Bo już nie wiem czy chcą mnie naciągnąć czy rzeczywiście coś jest nie tak i dlaczego przy pierwszej diagnostyce nic mi nie powiedzieli o wtryskiwaczach ???[/b]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Maj 2010 20:05   

Powrót do góry

sstuning
Poziom 14
Poziom 14

Post#2 21 Maj 2010 20:25pomocny post - solucja   

Re: Audi A4 wtryskiwacze paliwa

Witam
Na pewno jakby Koleżanka uzupełniła w profilu informację o miejscu zamieszkania łatwiej pomóc, ponieważ ktoś z nas mógłby mieć warsztat w okolicy.

A wracając do tematu:
-filtr cząstek stałych często jest problemem (szczególnie podczas jazdy po mieście, ponieważ nie ma jak przeprowadzić pełnej procedury regeneracji, krótko mówiąc - dłuższa jazda ze stałą prędkością przez np. min. 15minut, podczas której podawana jest dodatkowa dawka paliwa w celu podniesienia temperatury spalin),

-koszt wymiany filtra cząstek stałych rzeczywiście jest dość wysoki (kilka tyś. złotych), ale warto by było żeby poza serwisem sprawdził to jakiś warsztat (najlepiej zajmujący się CHIP Tuningiem lub elektroniką samochodową - ponieważ to właśnie w tej branży ludzie będą mieli najwięcej do powiedzenia)

-w/w filtr można wyeliminować z samochodu, poprzez jego usunięcie z układu wydechowego, oraz odpowiednią modyfikację oprogramowania sterującego pracą silnika - tak aby nie powstawały błędy wynikające z usunięcia filtra - jest to opcja zdecydowanie tańsza, i przede wszystkim eliminująca problem filtra cząstek stałych w przyszłej eksploatacji samochodu,

-pompowtryskiwacze - normalną rzeczą jest że padają, poniekąd na ich awarię mógł mieć filtr cząstek stałych, a dokładniej automatyczna procedura jego oczyszczania - silniki z pompowtryskiwaczami znane są z tego że "biorą olej" (oczywiście mowa tutaj o niewielkich ilościach), no i są oczywiście przy jego pomocy smarowane,
Podczas procedury samooczyszczania została podana dodatkowa dawka paliwa, i prawdopodbnie przedostawało się ono (olej napędowy) do miski olejowej, rozcieńczając olej silnikowy, a tym samym obniżając jego właściwości smarne - tak więc filtr mógł, ale nie musiał mieć wpływu na awarię pompowtryskiwaczy,

-dlaczego nie wyszło przy pierwszej diagnostyce? hmmm... generalnie jest parę możliwości:
1. serwis rzeczywiście chce Cię naciągnąć na koszty (kiedyś pracują w ASO kilkakrotnie byłem świadkiem sytuacji typu "naciągnijmy jelenia" - ASO utrzymują się głównie z przeglądów gwarancyjnych, napraw gwarancyjnych i sprzedaży samochodów oraz części, więc dodatkowe zlecenia traktująjako okazję do dużego zarobku, bazując na tym, że ludzie myślą - ASO zna się najlepiej,

2.na początku był problem z filtrem cząstek stałych, więc nie zwracali uwagi na pozostałe parametry auta / usterki, skupiając się tylko na filtrze, a gdy na spokojniej podeszli do tematu, znaleźli również usterkę wtryskiwaczy,

3.w momencie diagnozowania usterki filtra cząstek stałych wtryskiwacze były (jeszcze) wporządku, ale np. padły już w serwisie - dlatego powiedzieli Tobie, że również one padły (swoją drogą jakbyś zareagowała na telefon, lub stwierdzenie przy odbieraniu auta o treści "usterkę filtra wyeliminowaliśmy, ale w tym czasie padły pompowtryskiwacze, chociaż ich nie ruszaliśmy..." ???)

Tak więc zastanów się czy nie lepiej byłoby usunąć filtr cząstek stałych, zamiast go wymieniać (koszty mniejsze, i brak problemów w przyszłości).
A co do samej diagnozy serwisu - jeśli masz możliwość, to zabieraj auto z ASO, i wstaw do firmy zajmującej się tymi tematami na co dzień (jeśli napiszesz skąd jesteś, to będę mógł Tobie polecić kogoś w okolicy o ile będę znał w Twoim rejonie).

Pozdrawiam
SS Tuning
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Maj 2010 20:25pomocny post - solucja   

Powrót do góry

tdi-vag
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Otwock

Post#3 21 Maj 2010 22:16pomocny post - solucja   

Re: Audi A4 wtryskiwacze paliwa

dodam tylko ze moze zamiast wymiany pompowtryskiwaczy wystarczy wymienic wiazke elektryczna od nich ... [czesta przypadlosc w motorach [2.0 TDI 140 PS] choc i pompki maja tenedencje do padania [wersje 2.0 TDI 170 PS ]

ale to wszystko wróżby ...

moze jednak lepiej zabrac auto i podjechac do innego warsztatu [nie koniecznie ASO] wiedza naprawiajacego moze byc o wiele wieksza a koszty naprawy o wiele mniejsze .... :wink:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> Audi A4 wtryskiwacze paliwa
Strona 1 z 1