Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log inOdzyskanie uszkodzonego pliku doc. z pendrive'a


  Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> HDD repair and data recovery ->Odzyskanie uszkodzonego pliku doc. z pendrive'a Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
Dżusta
Level 2
Joined: 21 May 2010
Posts: 2
Dżusta
Level 2
Post#1 21 May 2010 22:43  Topic author   

Odzyskanie uszkodzonego pliku doc. z pendrive'a


Witam,
Sytuacja jest dramatyczna. Pisałam elegancko na swoim laptopie pracę licencjacką. Niestety komputer się zawirusował i potrzebował formata. Zgrałam więc pliki na pendrive'a do czasu odświeżenia lapka. W tym czasie edytowałam kilkukrotnie pracę, otwierając ją bezpośrednio z pena na drugim komputerze stacjonarnym. Niestety, nie pomyślałam i zapisywałam za każdym razem tylko na pendrivi'e zamiast na dysku...W międzyczasie zgrywałam także na pena folder ze zdjęciami (przed ostatnim zapisaniem pracy). Wczoraj podłączyłam pena do swojego sformatowanego i czystego lapa i chciałam skopiować na dysk całą zawartość. Wyskoczył mi błąd w folderze ze zdjęciami podczas kopiowania. Potem nie mogłam już odczytać pliku w wordzie, ani z pena, ani skopiowanego na dysk (na każdym komputerze tak samo). Wyskakuje mi następujący komunikat:

Ten komunikat o błędzie może się pojawić z różnych przyczyn.
Dokument może być uszkodzony. Skorzystaj z konwertera odzyskiwania tekstu lub funkcji Otwórz i napraw. Wymienione narzędzia są dostępne w oknie dialogowym Otwieranie. Konwerter odzyskiwania tekstu jest dostępny na liście rozwijanej Pliki typu:, a do funkcji Otwórz i napraw można uzyskać dostęp przy użyciu przycisku Otwórz (wybierz strzałkę w dół, a nie przycisk).
Uprawnienia dostępu do pliku mogły zostać ustawione, tak że nie możesz uzyskać dostępu do pliku (odmowa odczytu). Prawdopodobnie nie masz również uprawnień do otwierania żadnych elementów na dysku lub w folderze, które są lokalizacją zapisania pliku. W takim przypadku należy skontaktować się z właścicielem dysku lub folderu i zażądać uprawnień do dostępu do tego pliku.
Prawdopodobnie skończyły się zasoby systemu (miejsce na dysku lub pamięć RAM) albo inny program w systemie zużył całą dostępną pamięć. Mógł też pojawić się w programie przeciek pamięci, który zużywa duże ilości pamięci. Najlepszym sposobem odzyskania pamięci zużywanej przez przeciek pamięci jest ponowne uruchomienie komputera. Można również przy użyciu Menedżera zadań zamknąć program powodujący problemy, ale nie jest to zalecane, ponieważ może spowodować destabilizację systemu.
W pliku, który próbujesz otworzyć, może istnieć blokada odczytu. Plik mógł zostać otwarty przez innego użytkownika lub inna aplikacja zawierająca łącze do pliku umieściła w pliku blokadę wyłączności i nie zezwala programowi Word na jego otwarcie. Jeżeli plik został otwarty przez aplikację niestandardową, mogła ona otworzyć go przy użyciu niepoprawnej metody.
Więcej informacji o tym błędzie znajduje się w trybie online.

Do tego plik jest wielkości 79kb, co wydaje mi się dość małym rozmiarem...
Czy jest jakiś sposób na odzyskanie tego pliku? Nawet przed ostatnia zapisana wersja bardzo mnie ratuje. Dodam jeszcze, że po tym wypadku na pena został skopiowany folder z innymi danymi. Więcej nic nie było ruszane.
Bardzo proszę o pomoc, nie za bardzo mnie stać na wydawanie kilkuset złotych, a obrona już za 1,5 miesiąca ;( Z góry ogromnie dziękuję za każdą radę.
Załączam uszkodzony plik worda.

Attachments:

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
KrisPier
Level 15
Location: 49.6935|21.7648
Joined: 03 Sep 2008
Posts: 200
Helped: 9
KrisPier
Level 15
Post#2 21 May 2010 23:28    

Re: Odzyskanie uszkodzonego pliku doc. z pendrive'a


Program OfficeFIX lub inny do naprawy doc'ów jeśli nie odzyskasz gotowej pracy to przynajmniej tekst.

Code:

Znaczenie działań marketingowych w strukturze funkcjonowania firmy
Geneza marketingu
Pojęcie „marketing” pochodzi od angielskiego słowa „market”, które oznacza rynek. Marketing to zjawisko, które pojawiło się w rezultacie rozmaitych przemian społeczno-gospodarczych jako reakcja przedsiębiorstw na zmiany zachodzące na rynku. Jest pojęciem ściśle związanym z gospodarką rynkową i ma charakter długotrwałego procesu, a nie jednorazowego przedsięwzięcia. To nie tylko zbiór praktycznych działań polegających na stosowaniu poszczególnych metod i technik. Marketing to przede wszystkim sposób myślenia o rynku i przedsiębiorstwie, o jego roli i zadaniach zapewniających przetrwanie i rozwój.
A zatem, marketing jest nieodłącznym aspektem gospodarki rynkowej. Potrzebę jego stosowania odkryto na największym rynku świata, tj. w USA, gdzie doczekał się wielu definicji i niezliczonych opracowań. Do krajów Europy Zachodniej i Japonii idee i zasady marketingu przeniknęły właściwie po okresie odbudowy po II wojnie światowej – w połowie lat 50. W krajach Europy Wschodniej termin „marketing” przez dłuższy czas był uważany za wytwór kapitalizmu, który nie może znaleźć zastosowania w gospodarce planowej, i wręcz zakazano rozpowszechniania wiedzy z tej dziedziny. Dopiero pod koniec lat 60. dopuszczono do prowadzenia wykładów z zakresu marketingu na uczelniach ekonomicznych, kształcących w zakresie handlu zagranicznego  w Polsce i na Węgrzech, w związku z koniecznością wykorzystania niektórych narzędzi w obrocie gospodarczym z krajami zachodnimi.
Współczesny rynek charakteryzuje się dynamicznym wzrostem poziomu konkurencji, co powoduje, iż przedsiębiorstwa na nim funkcjonujące w coraz większym stopniu zmuszone zostają do prowadzenia działań mających na celu rywalizację w pozyskiwaniu klientów. Marketing jest najczęściej wykorzystywaną orientacją rynkową, dającą firmie kompletną paletę narzędzi, umożliwiających efektywne współzawodnictwo oraz skuteczne wpływanie na rynkowe wybory konsumentów.  Orientacja marketingowa oznacza umiejscowienie klienta w samym „jądrze” działalności i celów organizacji. Warto wiedzieć jakich produktów lub usług, , konsumenci oczekują na rynku, jakie są ich preferencje jakościowe i cenowe, bowiem ta wiedza pozwoli wykreować produkt o oczekiwanych parametrach, który znajdzie nabywców i zagwarantuje przedsiębiorstwu zysk, co przecież jest podstawowym celem jego działalności.
Rysunek 1. Miejsce marketingu w przedsiębiorstwie

 SHAPE  \* MERGEFORMAT 
Źródło: M. Czapiewski, W.M. Maziarz, I. Windekilde, op. cit., s.9

Jak wynika z rysunku klient i jego potrzeby znajdują się w centrum zainteresowania przedsiębiorstwa, są podstawą do konstruowania wszelkich działań rynkowych, w tym przede wszystkim oferty produktowej, oraz jej parametrów użytkowych i cenowych.

Marketing usług
Marketing usług jest stosunkowo młodą dziedziną wiedzy marketingowej, zwłaszcza w odniesieniu do olbrzymiego dorobku teoretycznego i praktycznego marketingu dóbr konsumpcyjnych. Mimo to w ostatnich latach odnotowuje się bardzo dynamiczny rozwój


Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
Redgy
Level 33
Joined: 21 Aug 2004
Posts: 1987
Helped: 227
Post rating: 377
Redgy
Level 33
Post#3 21 May 2010 23:40    

Re: Odzyskanie uszkodzonego pliku doc. z pendrive'a


Ten dokument Doc jest niekompletny zawiera tylko 4 strony twojej pracy. Jakbyś miała kompletny plik (79kb wygląda na fragment) to dałoby się coś uratować.

http://www.repairmyword.com/repair-word-download.php - Darmowe narzędzie

Helpful post? + 0
Back to top
KrisPier
Level 15
Location: 49.6935|21.7648
Joined: 03 Sep 2008
Posts: 200
Helped: 9
KrisPier
Level 15
Post#4 21 May 2010 23:48    

Re: Odzyskanie uszkodzonego pliku doc. z pendrive'a


W sumie Redgy może mieć racje :/ mogłeś nadpisać doc'a

Quote:
Dodam jeszcze, że po tym wypadku na pena został skopiowany folder z innymi danymi.


Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
jankolo
VIP Zasłużony dla elektroda
Location: Łódź
Joined: 10 Jan 2005
Posts: 32771
Helped: 1787
jankolo
VIP Zasłużony dla elektroda
Post#5 22 May 2010 00:42    

Re: Odzyskanie uszkodzonego pliku doc. z pendrive'a


Jeżeli istnieje jakakolwiek szansa odzyskania tego pliku to wyłącznie z pendrive'a na którym dokonywałaś edycji tego pliku. Nic już na tym penie nie zapisuj i nie rób na nim nic.
Możliwość druga, to jest przejrzenie zawartości katalogu z plikami tymczasowymi (nie internetowymi), wybranie wszystkich plików które były modyfikowane tego dnia i których długość jest odpowiednia i próbowanie otwarcia ich Wordem. Może będziesz miała szczęście.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
tragi
Level 22
Location: Dębica
Joined: 12 Apr 2003
Posts: 678
Helped: 19
tragi
Level 22
Post#6 22 May 2010 23:15    

Re: Odzyskanie uszkodzonego pliku doc. z pendrive'a


Podepnę się pod temat.

Mam ważny plik kolegi w formacie worda, niestety też nie da się otworzyć. Skorzystałem z narzędzia do którego link umieścił kolega Redgy. Plik się udało odzyskać ale niestety niesformatowany. Czy są jakieś inne narzędzia do odzyskiwania których można by spróbować użyć aby odzyskać plik sformatowany?

Helpful post? + 0
Back to top
Dżusta
Level 2
Joined: 21 May 2010
Posts: 2
Dżusta
Level 2
Post#7 23 May 2010 19:15  Topic author   

Re: Odzyskanie uszkodzonego pliku doc. z pendrive'a


Dzięki wielkie za rady. Mi także udało się odzyskać część tekstu - niestety wcieło polskie znaki i co najgorsza przypisy. Dobre jednak to niż nic. Jezeli da się odzyskać tekst sformatowany, to poproszę o programik. Jeszcze raz wielkie dzięki!

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> HDD repair and data recovery -> Odzyskanie uszkodzonego pliku doc. z pendrive'a
Page 1 of 1

Similar topics to odzyskanie uszkodzonego pliku doc. z pendrive'a

Odzyskanie uszkodzonego pliku .doc (4)
Naprawa uszkodzonego pliku Doc (8)
Pendrive USB - Odzyskanie danych z uszkodzonego pendrive (2)
Odzyskanie pliku doc - jaki program? (12)
Odzyskanie pliku mpeg z lekko uszkodzonego dysku (6)
Odzyskanie pliku usuniętego do kosza z pendrive. (1)
doc - Zaszyfrowany tekst w pliku o formacie doc (1)
Odzysk treści z pliku RATUJ - Jakie kodowanie pliku RATUJ.DOC przy otwieraniu (2)
Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku (6)
Odzyskanie danych z uszkodzonego RAIDa 0 (14)


Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.082 seconds