Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 22 Maj 2010 23:39
    ewenn
    Poziom 9  

Witam pomocy
    Kupiłam sobie telefonik dotykowy Sciphone i9+++
    Niestety przyszedł mi już taki jakiś zablokowany albo nie wiem co to jest.
    Telefonik ma polskie menu.
    ale telefonik normalnie się włącza i pisze taka oto informacja :
    Slide to unlock i jest na wyświetlaczu normalnie pulpit telefonu to znaczy obrazek
    jest zasięg godzina data i u góry obok zasięgu jest taka mała pokazana kłódka
    przy próbie wyłączania telefonu pisze tylko
    jest taka strzałka w prawo i pisze Slide to power off a pod spodem anuluj i nic nie można zrobić nie można tego telefonu wyłączyć.
    I nic nie chce funkcjonować na ekraniku dotykowym.
    Proszę was o pomoc może ktoś mi w tym pomoże czy jakoś da radę to zresetować czy trzeba odsyłać telefonik do naprawy wolałabym żeby samemu tą usterkę jakoś naprawić niż czekać odsyłać telefonik do naprawy czekać i czekać itp........na odesłanie mi go z powrotem.
    Może ktoś już się z taką wadą spotkał i wie jak to zrobić.
    Z góry bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedz i pozdrawiam
    Ewenn

• #2 23 Maj 2010 03:25
    endrju7403
    Poziom 12  

Witam. Tą strzałkę w prawo trzeba przesunąć do końca w prawo wzdłuż tego paska, gdzie jest napisane "slide to unlock".

• #3 23 Maj 2010 04:21
    ewenn
    Poziom 9  

Witam
    No właśnie zapomniałam jeszcze wspomnieć że właśnie nic nie da się zrobić na tym ekranie dotykowym klikam rysikiem i nic a ekranik dotykowy jest sprawny na 100-% nic nie chce się ruszyć na nim.
    Po wyjęciu baterii i odczekaniu trochę czasu dalej jest to samo co w/w i nic więcej.
    Proszę o jakąś jeszcze pomoc
    Dziękuję i pozdrawiam

• #4 23 Maj 2010 09:14
    gsm-tech
    Poziom 23  

ewenn napisał:
    Witam
    No właśnie zapomniałam jeszcze wspomnieć że właśnie nic nie da się zrobić na tym ekranie dotykowym klikam rysikiem i nic a ekranik dotykowy jest sprawny na 100-% nic nie chce się ruszyć na nim.

Skoro nie reaguje na dotknięcie wynika z tego że nie działa , często tak jest że dotyk jest cały a niestety nie funkcjonuje poprawnie , przyczyną może być uszkodzenie dotyku , uszkodzenie tasiemki łączącej dotyk z PCB , uszkodzenie "kontrlerka" dotyku na PCB , jakieś usterki softwerowe itp. jednoznacznie ciężko coś stwierdzić nie widząc telefonu.

• #5 23 Maj 2010 13:33
    ewenn
    Poziom 9  

Ok pózniej zrobię zdjęcia i dorzucę

Dodano po 53 [minuty]:

Czyli tak na pierwszym zdjęciu pisze Slide to unlock i nic nie da się zrobić na ekraniku a przy próbie wyłączania prze ze mnie tego telefoniku to nie chce się wyłączyć i pisze Slide to power off a pod spodem na tym pasku białym u dołu pisze anuluj i nie nie da się zrobić po wyjęciu baterii i włączaniu go ponownie dalej to samo aha a u góry koło zasięgu widać taką kłódkę.
    Proszę pomóżcie mi Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich

Jak odblokować telefon Sciphone i9+++ Wyświetlacz dotykowy Jak odblokować telefon Sciphone i9+++ Wyświetlacz dotykowy

• #6 23 Maj 2010 14:35
    cykada

Spec od GSM

dotyk do sprawdzenia/wymiany

• #7 23 Maj 2010 15:49
    ewenn
    Poziom 9  

To znaczy co dokładnie trzeba w nim wymienić cały ekranik dotykowy czy co??? pytam po prostu bo u mnie w mieście nie ma kto żeby to zrobił od razu a w innym żeby mnie nie oszukali.
    Proszę o jeszcze jakąś radę

Dodano po 2 [minuty]:

Aha i jeszcze jedno a dokładnie kto mi powie jaka jest przyczyna tego uszkodzenia dokładna telefon ktoś mógł zablokować czy może komuś upadł piszę tak bo może podczas wysyłki się uszkodził a wiem że ekranik działał na 1oo%.

• #8 23 Maj 2010 19:57
    cykada

Spec od GSM

upadł, lub ktoś kto sie nie zna otwierał telefon , zazwyczaj urwana taśma od dotyku. Allegro kolego, kupić szkło z dotykiem i wizyta w porządnym serwisie , który Ci to wymieni.

• #9 24 Maj 2010 11:03
    ewenn
    Poziom 9  

Aha i zapomniałam jeszcze wspomnieć że coś w nim lata czy to na pewno będzie ta urwana taśma od dotyku???

• #10 24 Maj 2010 11:05
    mobista
    Poziom 35  

Nikt nie jest przecież wróżką - trzeba rozebrać i sprawdzić. Podejdź do dobrego serwisu i sprawdzą o co chodzi.

• #11 11 Cze 2010 12:52
    ewenn
    Poziom 9  

Witam wszystkich
    Dziękuję za odpowiedz oddałam go do serwisu i okazało się że jednak była ta urwana taśma od dotyku no także ekranik dotykowy był zepsuty
    telefonik już naprawiony i śmiga super.
    Dziękuję wszystkim i pozdrawiam serdecznie

• #12 27 Lut 2011 10:48
    dondariano
    Poziom 1  

A można wiedzieć (i okazało się że jednak była ta urwana taśma od dotyku no także ekranik dotykowy był zepsuty) jaki był koszt naprawy.
    Prosze o maila bardzo bede wdzieczny.
    Pozdrawiam:cry:

• #13 14 Mar 2011 22:46
    pawelszostkiewicz
    Poziom 15  

kozystajac z tematu. mam ten sam problem tylko ze u mnie jest zla kalibracja ekranu jak skalibrowac ponownie? jakis reset czy cos?

• #14 22 Mar 2011 20:11
    granat12
    Poziom 11  

pawelszostkiewicz napisał:
    kozystajac z tematu. mam ten sam problem tylko ze u mnie jest zla kalibracja ekranu jak skalibrowac ponownie? jakis reset czy cos?

Spróbuj przytrzymać kilka sekund przycisk pod ekranem powinno pokazać się menu kalibracji (u mnie tak działa)

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty