Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Program do drukowania zdjęć na papierze formatu A4

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Program do drukowania zdjęć na papierze formatu A4
Autor
Wiadomość
piotrek power
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Krosno

Post#1 Post autora tematu 24 Maj 2010 20:29   

Witam.

Potrzebuję jakiś prosty program do drukowania zdjęć.
Chciałbym na kartce formatu A4 wydrukować 4 zdjęcia, umożliwia takie drukowanie program z windowsa do podglądu zdjęć i faksów ale niestety jest mało opcji druku, wchodzą tylko zdjęcia formatu 9x13cm kiedy to spokojne można zmieścić 10x14,5cm.

Dotychczas drukowałem zdjęcia właśnie w tym formacie 9x13cm tylko zostaje dużej wolnej przestrzeni która nie jest wykorzystana.

Jest jeszcze inny sposób, mianowicie oryginalne oprogramowanie Epsona: "Epson Easy Photo Print" tam jest wszystko to, czego oczekuję, ładuję 4 zdjęcia autmatycznie rozmieszcza je na całej kartce A4 można nawet przesunąć zdjęcie i powiększyć, wszystko super tylko jedna wada, Epson tak zrobił że przy tym programie ustawia automatycznie papier na fotograficzny, co prawie 2X jak zwiększa zużycie atramenu, jak drukuje tym programem z windowsa to można wybrać różny papier, a między foto a zwykłym nie ma dużej różnicy a drukuje 3X szybciej i mniej zdecydowanie tuszu idzie. Tylko tutaj znowu ten format 9x13cm mi nie dokońca odpowiada.

Czytałem trochę postów, i są polecane programy tkj. AdobePhotoshop, Corel - mi zaś potrzeba taki prosty program aby zaznaczyć 4 zdjęcia i drukować.
Bo jak mam 100 zdjęć do wydrukowania to jak mi się przyjdzie bawić z tym układaniem to idzie się rozchorować i teżnei mam zbytnio czasu na taką zabawę.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Maj 2010 20:29   

Powrót do góry

KMal
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Małopolska

Post#2 24 Maj 2010 21:06   

Re: Program do drukowania zdjęć na papierze formatu A4

Proponował bym skorzystać z Canon Utilities Easy-PhotoPrint EX.
Jest wybór papierów, są 4 zdjęcia na A4 (z ramkami i bez), jest wybór drukarki - (w zał.). Jest możliwość edycji, a dla niewymiarowych zdjęć kadrowanie.
Można pobrać ze strony Canona (po polsku).
http://files.canon-europe.com/files/soft36838/software/eppexwin306pl.exe

PS: Dokładnie nie pamiętam, ale jak komuś to "montowałem" do innej drukarki, to (chyba) musiałem wcześniej wgrać sterowniki drukarki, a potem program.
Na koniec odinstalowałem je, a program współpracował.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Maj 2010 21:06   

Powrót do góry

piotrek power
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 Post autora tematu 24 Maj 2010 22:12   

Program dobry, jednak obawiam się że nie będzie on działał z Epson, jutro jednak spróbuję.

Ten program Epsona co mam, w ogóle się nie uruchomi jak drukarka nie jest włączona, tak on wygląda:

Wszystko ok, gdyby nie to, że brak możliwości wyboru zwykłego papieru.

Mam też program Lexmarka który został po poprzedniej drukarce, i tutaj wszystko działa, ale da się drukować tylko drukarkami Lexmarka, nie ma standardowych opcji wyboru wydruku i drukarki, taki jak jest przy niededykowanych programach typu (word, pain, podgąd, photoeditor, inne).

Programu do edycji używam od Lexmarka, gdyż Epson takowego nie posiada, można dokonac korekt ale potem jedynie można drukować, zaś lexmark miał osobny program i on działa bez konieczności podłączania drukarki.

Brakuje mi tylko programu do drukowania zdjęć, nie musi być całkiem bez obramowania, może mieć niewielką ramkę i tak potem wycinam zdjęcia.
Tego od Canona spróbuję, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś inne propozycje (najlepiej neutralny program) to z góry dziękuję.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Maj 2010 22:12   

Powrót do góry

piotrek power
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 Post autora tematu 28 Maj 2010 19:21   

Canon Utilities Easy-PhotoPrint EX niestety u mnie nie działa.

Sterowników nie mogę zainstalować, gdyż nie mam podłączonej drukarki Canona.
Więc raczej nie będzie to działać.

A jakiś innych programów chyba nie ma niestety ?
Powrót do góry

r1pl3j
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 11 Wrz 2010 14:44   

Witam,
Odgrzeje temat - jeżeli dobrze zrozumiałem to zainteresuj się photoprint (http://blackfiveimaging.co.uk/index.php?article=02Software%2F01PhotoPrint).W moich zabawach sprawdza się znakomicie. Używam go pod linuxem ale zdaje się są również binarki dla jedynego słusznego systemu.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Program do drukowania zdjęć na papierze formatu A4
Strona 1 z 1