Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak zbudowany jest generator HHO?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Na pograniczu nauki -> Jak zbudowany jest generator HHO?
Autor
Wiadomość
Mark Marshall
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Łuków

Post#1 Post autora tematu 28 Maj 2010 16:32   

Jak zbudowany jest generator HHO?

Przeglądając ostatnio kilka(naście) tematów na elektrodzie na temat elektrolizy wody - wytwarzaniu wodoru trafiłem na wyraz "generator HHO". Łatwo domyśliłem się skąd ta nazwa i przystąpiłem do wpisania nowo poznanego wyrazu w wyszukiwarce "alledrogo". No i zobaczyłem parę tych generatorów (czy oni są naprawdę tak głupi? Przecież drobna nieszczelność w układzie i bum a oni jeszcze sprzedają zestawy do samodzielnego złożenia! No ale nieważne.) i wszystkie konstrukcje są identyczne ale jeden element mnie zastanawia, wiem że są to elektrody ale złożone w sposób przez który nie potrafię sobie tego wytłumaczyć inaczej iż jest to po prostu zanurzone w wodzie i podłączone do akumulatora a blaszki mają za zadanie wytwarzać wodór tyle że w konstrukcjach które do tej pory spotykałem katoda i anoda nie były bezpośrednio połączone . Jak to jest zbudowane, byłbym wdzięczny za wyjaśnienie i schemat tego "cuda". Pod spodem oczywiście zdjęcie tego "cuda" home made.

Jak zbudowany jest generator HHO? Jak zbudowany jest generator HHO?
Powrót do góry

jankolo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Łódź

Post#2 28 Maj 2010 18:38   

Re: Jak zbudowany jest generator HHO?

Poczytaj to http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1022013.html zamiast otwierać nowy temat
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Maj 2010 18:38   

Powrót do góry

Mark Marshall
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 Post autora tematu 28 Maj 2010 18:44   

jankolo napisał:
Poczytaj to http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1022013.html zamiast otwierać nowy temat

Czy nie napisałem że czytałem już kilkanaście tematów na ten temat :?: :!:
Po za tym w tamtym temacie już sporo linków powygasało więc ciężko jest się czegoś nowego dowiedzieć.
Powrót do góry

zubel
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: lublin

Post#4 29 Maj 2010 11:59   

"w konstrukcjach które do tej pory spotykałem katoda i anoda nie były bezpośrednio połączone "
Co rozumiesz przez ten opis?
Powrót do góry

Mark Marshall
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 Post autora tematu 29 Maj 2010 13:56   

Zazwyczaj dwie elektrody zanurzone są w wodzie destylowanej i podłączone do żródła prądu o wysokim natężeniu. Woda destylowana słabiej przewodzi prąd niż zwykła "kranówa" toteż przewodnictwo w niej jest słabsze i pomiędzy elektrodami które są od siebie oddalone woda stawia pewien opór elektryczny. W ogniwach które wskazałem na obrazkach elektrody są jakby bezpośrednio połączone, woda nie stanowi żadnego oporu dla prądu. O to mi w tym zdaniu chodziło. :wink:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Maj 2010 13:56   

Powrót do góry

Tomasz.W
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gdańsk - Nordkapp

Post#6 29 Maj 2010 15:06   

Mark Marshall napisał:
....W ogniwach które wskazałem na obrazkach elektrody są jakby bezpośrednio połączone, woda nie stanowi żadnego oporu dla prądu. O to mi w tym zdaniu chodziło. :wink:
O co Tobie chodziło w tym zdaniu to w dalszym ciągu nie wiadomo. Czy możesz napisać co się kryje za tym określeniem :arrow: "jakby bezpośrednio połączone". Połączone z czym, lub do czego. Jeżeli chodzi o mnie to ja na tych fotkach nie widzę żadnego połączenia. Są jedynie konektorki do podłączenia "kabelków" .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Maj 2010 15:06   

Powrót do góry

Mark Marshall
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 Post autora tematu 29 Maj 2010 15:30   

Tomasz.W napisał:
Mark Marshall napisał:
....W ogniwach które wskazałem na obrazkach elektrody są jakby bezpośrednio połączone, woda nie stanowi żadnego oporu dla prądu. O to mi w tym zdaniu chodziło. :wink:
O co Tobie chodziło w tym zdaniu to w dalszym ciągu nie wiadomo. Czy możesz napisać co się kryje za tym określeniem :arrow: "jakby bezpośrednio połączone". Połączone z czym, lub do czego. Jeżeli chodzi o mnie to ja na tych fotkach nie widzę żadnego połączenia. Są jedynie konektorki do podłączenia "kabelków" .

No chodzi mi o to czy w tych generatorach HHO z alledrogo katoda i anoda są połączone? Te blaszki są poprzekładane i oddzielone od siebie czy połączone? Wydaje mi się że muszą być oddzielone i połowa z nich spełnia rolę katody a druga spełnia rolę anody. Czy dobrze to rozumiem? :wink:
Powrót do góry

Tomasz.W
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gdańsk - Nordkapp

Post#8 29 Maj 2010 15:59   

Mark Marshall napisał:
...czy w tych generatorach HHO z alledrogo katoda i anoda są połączone? Te blaszki są poprzekładane i oddzielone od siebie czy połączone?....
Powiedz mi, po co budować jakieś "coś" tylko po to żeby zewrzeć w nim elektrody. Czy nie prościej, taniej i szybciej było by ot tak zwyczajnie zewrzeć końcówki akumulatora czy też innego układu zasilającego :?:
Mark Marshall napisał:
...Wydaje mi się że muszą być oddzielone i połowa z nich spełnia rolę katody a druga spełnia rolę anody....
Dobrze się Tobie wydaje.
A co do zasilana takiego "pakieciku" to widziałem gdzieś schemat układu na kostce TL595+MOSFET.
Powrót do góry

Mark Marshall
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 Post autora tematu 29 Maj 2010 16:08   

Dziękuje bardzo za odpowiedz i rozwianie wątpliwości. :wink:
Zasilanie to już inna bajka, ale zbudowanie odpowiedniego zasilacza jest łatwiejsze niż zbudowanie generatora HHO bez nieszczelności, tak by nie stwarzał zagrożenia. :wink:
Powrót do góry

zubel
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 30 Maj 2010 10:00   

Pisałeś że przeczytałeś kilka tematów. Otóż nie. Nie przeczytałeś bo wiedział byś że generator zalewany jest elektrolitem a przeważnie są dwie elektrody minusowe i jedna plusowa a pozostałe to elektrody neutralne i elektrody jedna od drugiej jest izolowana
Powrót do góry

Mark Marshall
Poziom 18
Poziom 18

Post#11 Post autora tematu 30 Maj 2010 10:29   

Czytałem wiele tematów ale co do tych elektrod to nigdy o nich nie słyszałem. Co do elektrolitu to NIGDZIE nie było o tym wspomniane. Zawsze pomiędzy elektrodami znajduje się woda destylowana zazwyczaj z dodatkiem NaOH lub KOH, no chyba że to nazywasz elektrolitem.
Powrót do góry

zubel
Poziom 19
Poziom 19

Post#12 30 Maj 2010 14:28   

Mark Marshall napisał:
Czytałem wiele tematów ale co do tych elektrod to nigdy o nich nie słyszałem. Co do elektrolitu to NIGDZIE nie było o tym wspomniane. Zawsze pomiędzy elektrodami znajduje się woda destylowana zazwyczaj z dodatkiem NaOH lub KOH, no chyba że to nazywasz elektrolitem.

A czym ten roztwór jest? zupą pomidorową?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Maj 2010 14:28   

Powrót do góry

Mark Marshall
Poziom 18
Poziom 18

Post#13 Post autora tematu 30 Maj 2010 15:01   

zubel napisał:
Mark Marshall napisał:

A czym ten roztwór jest? zupą pomidorową?

Opowiedz na jakże wysokim poziomie. Aż brak słów by komentować.
Temat do zamknięcia, dowiedziałem się tego co chciałem za co dziękuję poszczególnym osobom.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Na pograniczu nauki -> Jak zbudowany jest generator HHO?
Strona 1 z 1