X

Jak zbudowany jest generator HHO?

Mark Marshall 28 May 2010 16:32
  • #1 28 May 2010 16:32
    Mark Marshall
    Level 19  
    Helpful post? (+1)
    Przeglądając ostatnio kilka(naście) tematów na elektrodzie na temat elektrolizy wody - wytwarzaniu wodoru trafiłem na wyraz "generator HHO". Łatwo domyśliłem się skąd ta nazwa i przystąpiłem do wpisania nowo poznanego wyrazu w wyszukiwarce "alledrogo". No i zobaczyłem parę tych generatorów (czy oni są naprawdę tak głupi? Przecież drobna nieszczelność w układzie i bum a oni jeszcze sprzedają zestawy do samodzielnego złożenia! No ale nieważne.) i wszystkie konstrukcje są identyczne ale jeden element mnie zastanawia, wiem że są to elektrody ale złożone w sposób przez który nie potrafię sobie tego wytłumaczyć inaczej iż jest to po prostu zanurzone w wodzie i podłączone do akumulatora a blaszki mają za zadanie wytwarzać wodór tyle że w konstrukcjach które do tej pory spotykałem katoda i anoda nie były bezpośrednio połączone . Jak to jest zbudowane, byłbym wdzięczny za wyjaśnienie i schemat tego "cuda". Pod spodem oczywiście zdjęcie tego "cuda" home made.

Jak zbudowany jest generator HHO? Jak zbudowany jest generator HHO?
  • #2 28 May 2010 18:38
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (+1)
    Poczytaj to http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1022013.html zamiast otwierać nowy temat
  • #3 28 May 2010 18:44
    Mark Marshall
    Level 19  
    Topic author Helpful post? (0)
    jankolo wrote:
    Poczytaj to http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1022013.html zamiast otwierać nowy temat

Czy nie napisałem że czytałem już kilkanaście tematów na ten temat :?: :!:
    Po za tym w tamtym temacie już sporo linków powygasało więc ciężko jest się czegoś nowego dowiedzieć.
  • #4 29 May 2010 11:59
    zubel
    Warunkowo odblokowany
    Helpful post? (+1)
    "w konstrukcjach które do tej pory spotykałem katoda i anoda nie były bezpośrednio połączone "
    Co rozumiesz przez ten opis?
  • #5 29 May 2010 13:56
    Mark Marshall
    Level 19  
    Zazwyczaj dwie elektrody zanurzone są w wodzie destylowanej i podłączone do żródła prądu o wysokim natężeniu. Woda destylowana słabiej przewodzi prąd niż zwykła "kranówa" toteż przewodnictwo w niej jest słabsze i pomiędzy elektrodami które są od siebie oddalone woda stawia pewien opór elektryczny. W ogniwach które wskazałem na obrazkach elektrody są jakby bezpośrednio połączone, woda nie stanowi żadnego oporu dla prądu. O to mi w tym zdaniu chodziło. :wink:
  • #6 29 May 2010 15:06
    Tomasz.W
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Mark Marshall wrote:
    ....W ogniwach które wskazałem na obrazkach elektrody są jakby bezpośrednio połączone, woda nie stanowi żadnego oporu dla prądu. O to mi w tym zdaniu chodziło. :wink:
    O co Tobie chodziło w tym zdaniu to w dalszym ciągu nie wiadomo. Czy możesz napisać co się kryje za tym określeniem :arrow: "jakby bezpośrednio połączone". Połączone z czym, lub do czego. Jeżeli chodzi o mnie to ja na tych fotkach nie widzę żadnego połączenia. Są jedynie konektorki do podłączenia "kabelków" .
  • #7 29 May 2010 15:30
    Mark Marshall
    Level 19  
    Tomasz.W wrote:
    Mark Marshall wrote:
    ....W ogniwach które wskazałem na obrazkach elektrody są jakby bezpośrednio połączone, woda nie stanowi żadnego oporu dla prądu. O to mi w tym zdaniu chodziło. :wink:
    O co Tobie chodziło w tym zdaniu to w dalszym ciągu nie wiadomo. Czy możesz napisać co się kryje za tym określeniem :arrow: "jakby bezpośrednio połączone". Połączone z czym, lub do czego. Jeżeli chodzi o mnie to ja na tych fotkach nie widzę żadnego połączenia. Są jedynie konektorki do podłączenia "kabelków" .

No chodzi mi o to czy w tych generatorach HHO z alledrogo katoda i anoda są połączone? Te blaszki są poprzekładane i oddzielone od siebie czy połączone? Wydaje mi się że muszą być oddzielone i połowa z nich spełnia rolę katody a druga spełnia rolę anody. Czy dobrze to rozumiem? :wink:
  • #8 29 May 2010 15:59
    Tomasz.W
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Mark Marshall wrote:
    ...czy w tych generatorach HHO z alledrogo katoda i anoda są połączone? Te blaszki są poprzekładane i oddzielone od siebie czy połączone?....
    Powiedz mi, po co budować jakieś "coś" tylko po to żeby zewrzeć w nim elektrody. Czy nie prościej, taniej i szybciej było by ot tak zwyczajnie zewrzeć końcówki akumulatora czy też innego układu zasilającego :?:
    Mark Marshall wrote:
    ...Wydaje mi się że muszą być oddzielone i połowa z nich spełnia rolę katody a druga spełnia rolę anody....
    Dobrze się Tobie wydaje.
    A co do zasilana takiego "pakieciku" to widziałem gdzieś schemat układu na kostce TL595+MOSFET.
  • #9 29 May 2010 16:08
    Mark Marshall
    Level 19  
    Dziękuje bardzo za odpowiedz i rozwianie wątpliwości. :wink:
    Zasilanie to już inna bajka, ale zbudowanie odpowiedniego zasilacza jest łatwiejsze niż zbudowanie generatora HHO bez nieszczelności, tak by nie stwarzał zagrożenia. :wink:
  • #10 30 May 2010 10:00
    zubel
    Warunkowo odblokowany
    Helpful post? (0)
    Pisałeś że przeczytałeś kilka tematów. Otóż nie. Nie przeczytałeś bo wiedział byś że generator zalewany jest elektrolitem a przeważnie są dwie elektrody minusowe i jedna plusowa a pozostałe to elektrody neutralne i elektrody jedna od drugiej jest izolowana
  • #11 30 May 2010 10:29
    Mark Marshall
    Level 19  
    Czytałem wiele tematów ale co do tych elektrod to nigdy o nich nie słyszałem. Co do elektrolitu to NIGDZIE nie było o tym wspomniane. Zawsze pomiędzy elektrodami znajduje się woda destylowana zazwyczaj z dodatkiem NaOH lub KOH, no chyba że to nazywasz elektrolitem.
  • #12 30 May 2010 14:28
    zubel
    Warunkowo odblokowany
    Helpful post? (+2)
    Mark Marshall wrote:
    Czytałem wiele tematów ale co do tych elektrod to nigdy o nich nie słyszałem. Co do elektrolitu to NIGDZIE nie było o tym wspomniane. Zawsze pomiędzy elektrodami znajduje się woda destylowana zazwyczaj z dodatkiem NaOH lub KOH, no chyba że to nazywasz elektrolitem.

A czym ten roztwór jest? zupą pomidorową?
  • #13 30 May 2010 15:01
    Mark Marshall
    Level 19  
    zubel wrote:
    Mark Marshall wrote:

A czym ten roztwór jest? zupą pomidorową?

Opowiedz na jakże wysokim poziomie. Aż brak słów by komentować.
    Temat do zamknięcia, dowiedziałem się tego co chciałem za co dziękuję poszczególnym osobom.
  Search 4 million + Products
Browse Products