Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 28 Maj 2010 17:53
    Tango77
    Poziom 2  

Witam. Chciałbym przeinstalować system lecz nie działa mi cd-rom w laptopie. Mam pytanie odnośnie tego jak włączyć i skonfigurować bios aby uruchomienie płyty z systemem odbyło się przez zewnętrzny napęd dvd. Z góry dziękuje

• #2 28 Maj 2010 18:34
    jamajkaPL
    Poziom 17  

Sprawdź w bios, w sekwencji bootowania, czy masz coś w stylu usb-cd, usb-dvd, usb-disk, czy podobne. Albo zainstaluj system z pendrive'a, albo z sieci.
    Wypisz, jakie masz opcje bootowania w biosie, tak będzie najłatwiej Ci pomóc.

• #3 28 Maj 2010 18:39
    Tango77
    Poziom 2  

Wchodzę w zakładkę boot i mam 1, 2, 3, 4st Device w każdym mam opcje: Hard disc C, cd-rom drive, floppy disk drive, lan boot

• #4 28 Maj 2010 18:48
    jamajkaPL
    Poziom 17  

No to nie zainstalujesz z zewnętrznego cd-rom. Możesz spróbować zaktualizować bios, albo via lan - ale to chyba tylko w przypadku linuxa (nie napisałeś, jaki chcesz ten system mu wrzucić). W Windowsie nie pomogę, nie używam, nie znam. :)
    Ale aktualizacja biosu może mu dodać tą funkcję, jest to bardzo prawdopodobne.
    Pozdrawiam.

• #5 28 Maj 2010 19:00
    Tango77
    Poziom 2  

Dzięki i tak chciałem tylko się pobawić w instalowanie itp. to nie duża strata :)

• #6 28 Maj 2010 19:21
    narkoholik
    Poziom 30  

Możesz niezędne pliki instalacyjne wgrać na HD np. poprzez sieć lub urządzenie masowe USB. Oczywiście jeżeli są takie możliwości techniczne.

• #7 28 Maj 2010 21:34
    Tango77
    Poziom 2  

System jest padnięty, a usb chyba nie odpali ale pożyjemy zobaczymy, może nawet reanimuje cd-rom :D

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty