X

Nawigacja Vordon z AutoMap±

28 May 2010 20:18 RAraro
  • #1 28 May 2010 20:18
    raro
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Kupiłem nawigację Vordon GPS912 i wgrałem AutoMapę 6.2PL. Wszystko działa jak należy z jednym wyj±tkiem. Wy¶wietlane czcionki paneli, menu s± za duże i np. nie mieszcz± się w ramkach. Co z tym zrobić?
  • #2 28 May 2010 20:27
    jever 23
    Moderator - GSM
    Helpful post? (0)
    Pewnie Automapa skopiowana z jakiego¶ "Gotowca" i dlatego nie pasuje rozdzielczo¶ć.
  • #3 30 May 2010 15:54
    Pontikos
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    1. Zainstalowac wersje DEMO pobrana z oficjalnej strony Automapy.
    2. Jesli rozdzielczosc pasuje - nabyc legalny produkt - gwarantuje, ze problem zniknie :)
    BTW - dlaczego wszyscy sie upieraja by najpierw instalowac jakiegos walnietego pirata z Chomika, zamiast legalne demo ze strony producenta? :)
    BTW2; objaw jest typowy i wystepuje, gdy np. niewprawny uzytkownik uruchamia plik wm5am.exe, zamiast wceam.exe :)
  • #4 30 May 2010 16:55
    raro
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Nie do końca tak jest jak sugerujesz! Pomijam już te drobne zło¶liwo¶ci. Mapa nie jest demo, na Medionie (WinCE 4.2) działa bez problemu, a na Vordonie (WinCE 5.)0)nie i to jest problem do rozwi±zania.
  • #5 30 May 2010 17:58
    jever 23
    Moderator - GSM
    Helpful post? (0)
    raro wrote:
    Nie do końca tak jest jak sugerujesz! Pomijam już te drobne zło¶liwo¶ci. Mapa nie jest demo, na Medionie (WinCE 4.2) działa bez problemu, a na Vordonie (WinCE 5.)0)nie i to jest problem do rozwi±zania.

Dlaczego dalej trzymasz się swoje wersji- to że działa na innej nawigacji wcale nie oznacza że musi działać na tym Vordonie.Ewidentnie problem rozdzielczo¶ci.Zastosuj się do porad kolegi wyżej i zainstaluj DEMO- jestem pewny że problem zniknie.Wtedy masz odpowiedz dlaczego nie działa aktualne oprogramowanie które posiadasz.
  • #6 30 May 2010 18:41
    Pontikos
    Level 38  
    Helpful post? (+1)
    Problem jest do rozwiazania od reki, jesli ktos nie unosi sie pseudohonorem i slucha rad madrzejszych kolegow z Forum :D Jak mowi madre przyslowie: "prawdziwy mezczyzna uczy sie na bledach innych mezczyzn" :)

..Tym bardziej, ze LICENCJA uzytkowania Automapy nie umiozliwia uzytkowania produktu zamiennie na roznych wersjach systemow operacyjnych (dla kazdego z tych systemow jest inny plik wykonywalny - to jakbys kolego raro nalal ropy do Malucha i sie dziwil ze nie pali :P)
    Dla mnie jest to EWIDENTNY sygnal, ze uzywasz pirackiego oprogramowania.
  • #7 31 May 2010 19:35
    raro
    Level 10  
    Wgrałem jak radzili¶cie wersję demo z oficjalnej strony AM. Niestety problem pozostał ten sam - za duze czcionki! Wgrałem AM pod WinCE 5.0 , bo taki system wg sprzedawcy ma Vordon. Wgrałem tak jak podaj± na stronie www.automapa.pl..
  • #8 31 May 2010 21:24
    Pontikos
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    byl to czesty blad w AM 600 - myslalem ze juz poprawili, bo mi sie juz nie pojawia podczas instalacji u Klientow - niemniej - jesli nadal wystepuje, sprobuj zadzwonic do ich Pomocy technicznej - moze poradza cos na szybko.
    Tak na ostro, to powinna pomoc edycja plikow konfiguracyjnych w Settings Automapy, ale ktore z wartosci zmienic i w jakich zmiennych, trzeba by dojsc experymentalnie - to robota na dlugie deszczowe majowe wieczory..
  • #9 02 Jun 2010 18:43
    raro
    Level 10  
    Czy kto¶ spotkał się z tym problemem? Wydaj moi się, że problem leży jednak w Vordonie. Zainstalowana ta sama AM pod winCE4.2 działa OK!(na nawigacji Medion), a pod winCE5.0 (na nawigacji Vordon) już nie! Wydaje mi się mało prawdopodobne żeby zrobili jaki¶ bł±d w programie i go nie poprawili.Na próbę wgrałem AM, która pojawiła się ostatnio czyli v. 6.5 PL Final i ........ niestety dokładnie ten sam efekt! Na winCE4.2 jest OK, a na winCE5.0 klapa!
  • #10 02 Jun 2010 23:07
    Pontikos
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    A ja bym sie upieral, ze problem lezy w Automapie i w jej wspolpracy z niektorymi specyficznymi Windowsami - np. na Vordonie. Ale masz racje - mozna to ujac na Twoj sposob - ten akurat Windows jest troche "krzywy" jak na Automape ;) Wazne jednak ze udalo sie tobie rozwiazac problem! ;)
  • #11 03 Jun 2010 19:39
    raro
    Level 10  
    No nie do końca! Nie rozwi±załem problemu, który na Vordonie w dalszym ci±gu istnieje - nie udało mi się doprowadzić do tego żeby czcionki miały odpowiedni± wielko¶ć. Zastanawiam się czy problem nie bierze się z błędnego oprogramowania wziętego np. z nawigacji 4,3" lub 5" do mojego 3,5"? Czy to możliwe? A może faktycznie ten winCE5.0 jest z błędem?
  • #12 03 Jun 2010 19:54
    Pontikos
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Jesli instalowales wersje DEMO Automapy ze strony producenta, a nie z jakiegos walnietego pirata, to masz pewnosc, ze NIE "bierze się z błędnego oprogramowania wziętego np. z nawigacji 4,3" lub 5" do mojego 3,5 "
    Zamiast upierac sie przy jedynie slusznej Automapie, sprawdz np. na iGO8 - zakladam, ze problem zniknie, jak reka odjal :)
  • #13 03 Jun 2010 21:40
    raro
    Level 10  
    Chyba co¶ w tym jest co piszesz. Na próbę wgrałem AM 5.3 i ....... jest OK! Wielko¶ć czcionek jest jak trzeba!
  • #14 03 Jun 2010 23:46
    Pontikos
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Co Nalezalo Dowiesc cztery posty temu.
  • #15 16 Jun 2010 12:12
    audia4v6
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam podpinam sie do tematu bo mam navi vordon gps912
    wczoraj wrzucilem na sd autmape 6.5 i do dzisiaj mam zawieche navigacji nic nie moge zrobic wł. i wył. oraz reset nie pomaga, ekran nie wykrywa dotyku . nie zrobilem backupa wiec co teraz pomocy!!!!!
  • #16 27 Jun 2010 20:36
    Pontikos
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Jesli przeczytales CALY temat, okresl z czym dokladnie masz problem?
  • #17 27 Jun 2010 20:47
    raro
    Level 10  
    Problem opisany jest w po¶cie rozpoczynaj±cym ten temat (pierwsz post).
  • #18 27 Jun 2010 20:50
    Pontikos
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    1. Czy sprawdzales na Automapie XL 6.5 ??
    2. Jaka byla odpowiedz Pomocy Technicznej Automapy?
  • #19 29 Jun 2010 19:05
    raro
    Level 10  
    1. Nie sprawdzałem na AM XL 6.5
    2. Na razie nie pisałem do pomocy technicznej AM
  • #20 02 Jul 2010 14:32
    osiur2
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam po posiedzeniu trochę nad tym chińskim badziewiem udało mi sie w końcu doj¶ć do tego z której skórki Automapa poci±ga rozmiary czcionek. a mianowicie : "AutoMapa.skin.lechpol_mesada_cruser.const" należy wyedytować ten plik i pozmieniać tak jak poniżej:

[Consts]
    // Global fonts
    Tahoma4=Tahoma:5
    Tahoma6=Tahoma:7
    Tahoma7=Tahoma:8
    Tahoma8=Tahoma:10
    Tahoma9=Tahoma:11
    Tahoma10=Tahoma:12
    Tahoma11=Tahoma:13
    Tahoma12=Tahoma:14
    Tahoma13=Tahoma:15
    Tahoma14=Tahoma:20
    Tahoma16=Tahoma:22
    Tahoma18=Tahoma:24
    Tahoma20=Tahoma:27

Plik ten znajduje sie w głównym katalogu automapy.

Po tej zmianie duże czcionki pozostan± tylko na ekranie powitalnym w programie będ± juz takie jak trzeba
  • #21 13 Aug 2010 18:08
    temperamentka
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam serdecznie,
    nabyłam niedawno nawigację VORDON - przyszła "odblokowana".
    Tato chciał wrzucić muzykę do nawigacji i podpi±ł Vordonka przez USB do komputera z Windowsem 7. I tutaj zaczęły się problemy:

wyskoczył komunikat o zmianie "w rejestrze/archiwum", tato klikn±ł OK i przestała odpalać się nawigacja.

Po wł±czeniu w menu "Nawigacja", wy¶wietla się komunikat "program nawigacyjny nie został znaleziony". Domy¶lam się, że plik startowy nawigacji został podmieniony przez win 7.

Czy kto¶ z forumowiczów ma odpowiedni plik, który mógłby przesłać?
  • #22 09 Mar 2011 15:46
    Feniks5
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam mam Vordona 7 i wgrałem mu automape i nie chce odpalic pisze: Ustaw ¶cieżkę nawigacji.. co mam robic ? Wgrana była iGO8 mam ja i ona działa. :(
  • #23 12 Mar 2011 15:30
    Pontikos
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    temperamentka - oddaj urzadzenie na gwarancje lub samodzielnie ustaw (JAK? - jest w Instrukcji Uzytkownika urzadzenia!) w Ustawieniach sciezke do programu nawigacyjnego na karcie SD. Program nie musial zostac usuniety - moga zostac zmieniona SCIEZKA do niego w Rejestrze.

Feniks5 - jak wyzej. Masz uczulenie na dotyk papieru lub format pliku PDF ? ;)

raro - i jaka jest Twoja PONOWNA odpowiedz na moja ostatnia pomoc?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products